Jump to content
Dogomania

Darling?


Monika i Tika

Recommended Posts

Nie uśmiercisz psiaka karmiąc tą karmą, ale po paru latach może on mieć pewne problemy zdrowotne - zwłaszcza z zębami i ewentualna otyłością. We Frolicu, Darlingu, Chappi i tym podobnych karmach znajdują się spore ilości cukru, który sprawia, że psy chętniej to jedzą.

Link to comment
Share on other sites

Ale zobacznie ,ze psy karmione karmami z wyzszych połek ( eukanuba, rc, acany itp) Co chwile choruja na dogomani odeszło już kilka psów :(
A te karmione chappi, darling itp gównami zyja mają sie swietnie znam kilkanascie psów karmione od szczeniaka chappi i mają swietną siersc, kupy,.
Mam za sasiadke 15 letnia kundelke , która od zawsze je chappi i ma bardzo dobre wyniki badań , ma dobry wzrok jest zywotna i wogole nikt nie dałby jej wiecej niż 7 lat!
Drugi przykład mój jamnik żył 13 lat całe zycie karmiony chappi,pedigree itp.
Całe zycie był aktywny nikt nie wierzył ,ze on ma juz tyle lat!piękna siersc i równiez dobre wyniki badań !

Moje obecne psy nie jedza karm marketowych. Karmie je gotowanym mięsem naprzemian z suchą kaarmą.(tydzien suche, pare dni gotowane) .

Link to comment
Share on other sites

ja kupuje średnie "karmy" chicopee jesli uważasz ze Cie nie stać lepiej juz gotuj albo podawaj surowe dieta typu Barf

Oluś to dobry materiał gentyczny je chroni, a karma i tak szkodzi moja sucz po chapi pedigre ma wielkie bąki i sraki :diabloti: ti chyba o czyms swiadczy ...

Link to comment
Share on other sites

znowu zasada pt. 'moj dziadek pił jabola, żył 100 lat, miał świetny wzrok a dziadek mojej kolezanki pił martini, mial wade -20 i zyl tylko 70'? Kazdy organizm przyswaja niektore rzeczy inaczej, naprawde. Nie odbieraj tego jako ataku. osobiscie znam kilka psów - jeden karmiony chappi, trzyma sie w miare dobrze(chociaz ma kiepska siersc), drugi rc - powiedzialabym, ze wyglada duzo lepiej(jamnik dlugowlosy, kilka zlotych medali), a trzeci karmiony byl przez jakis czas chappi i mial problemy zdrowotne.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie karmy pokroju Chappi, Perdigree, Darling są jak McDonald's dla ludzi... Można to zjeść, a nawet jak bedzie się to jadło przez lata to się nie umrze, jednakże w końcu pojawią się problemy z zebami, żołądkiem itp. Smakują też wybornie, jak fastfood, dlatego psy bardzo chetnie je jedzą, ale dla ich zdrowia nie jest to najlepsze. Kilka razy byłam na wyjeździe z moją suńką i skończyła mi się jej Eukanuba, którą karmię ją zazwyczaj... Nie miałam za bardzo jak gotować, więc z musu kupiłam Pedigree... I pies zjadał ją jak dziki, kiedy Eukanubę jadł raczej z musu ;). Ale to świadczy jedynie o ilościach świństw zapachowo\smakowych pakowanych do tego rodzaju pożywnienia...

Link to comment
Share on other sites

ja do karm gotowych podchodzę w ten sposob, ze to co mozna kupić w super/hipermarkecie to mozna sobie odpuścić:shake:
Uczulam właścicieli, że jak polecam Purinę, to Pro Plan [jak ktos ma naprawde mało pieniędzy to w ostateczności Dog Chow] a nie jakiegoś Darlinga czy Friskies, które równiez logo Puriny posiadają.
Jeżeli ktoś się pyta o coś na internetowym forum, to co za problem porównać ceny i zamówić coś przez net?
Moja sunia w swoim ponad 14-letnim zyciu zjadła sporo suchej karmy, zaczynaliśmy od Puriny dla szczeniąt sprowadzanej przez weta z zachodu, potem etap Pedigree sprzedawanego raz w miesiącu w związku kynologicznym :p, ale to było "niepolskie" pedigree. Bywały epizody Chappi, Frolic, ale głównie Nutra Nuggets a od 12 roku życia RC, dostawała tez gotowane, ostatni rok to wyłącznie ryż, kurczak, warzywa, witaminy.
Jak zaczęła sie era polskich karm=produkowanych w pl, to od razu jakieś wymioty, biegunki:(
Ogólnie z przydługiego wywodu wniosek ma byc taki - poszukaj na forum polecanych karm ze średniej półki=tańszych i zamów przez net:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Nie uśmiercisz psiaka karmiąc tą karmą, ale po paru latach może on mieć pewne problemy zdrowotne - zwłaszcza z zębami i ewentualna otyłością. We Frolicu, Darlingu, Chappi i tym podobnych karmach znajdują się spore ilości cukru, który sprawia, że psy chętniej to jedzą.
[/QUOTE]
Spore ilości cukru...:roll: Moj pies przez 5 lat jest na Darlingu i Pedigree i żadne z wymienionych dolegliwości jej nie dokucza.
A'propos Darlinga, zbierałam kody kreskowe i Sonia dostała piękny materacyk :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][/QUOTE][quote name='Sonix']Spore ilości cukru...:roll: Moj pies przez 5 lat jest na Darlingu i Pedigree i żadne z wymienionych dolegliwości jej nie dokucza.
A'propos Darlinga, zbierałam kody kreskowe i Sonia dostała piękny materacyk :loveu:[/quote]

To należy się tylko cieszyć i raczej nie grać w totka bo jednego farta w życiu się miało.

Link to comment
Share on other sites

ale przecież karmienie droższymi karmami w sumie wcale dużo drożej nie wynosi, wystarczy dobrze poszukac w necie i można zawsze na jakaś promocje się załapac, nam ostatnio udało sie kupic 18kg pro planu jagnięcina z ryżem za 180 zł, wychodzi nam 3 zł na dzień gdy sprawdzałam ile kosztowałoby karmienie pedegree wyszło ok 2,5 zł, w skali miesiaca to na prawdę nie wielka różnica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='frruzia']ale przecież karmienie droższymi karmami w sumie wcale dużo drożej nie wynosi, wystarczy dobrze poszukac w necie i można zawsze na jakaś promocje się załapac, nam ostatnio udało sie kupic 18kg pro planu jagnięcina z ryżem za 180 zł, wychodzi nam 3 zł na dzień gdy sprawdzałam ile kosztowałoby karmienie pedegree wyszło ok 2,5 zł, w skali miesiaca to na prawdę nie wielka różnica[/QUOTE]
W skali miesiąca to spora różnica bo 15 zł.

Link to comment
Share on other sites

Moj psiak (husky) raz zjadl sumpermarketową karme, zachowywal sie pozniej jakby wpadl do worka pelnego amfetaminy. Nie moglam go utrzymać w miejscu, a on szalal tak ze wyrobienie sie na zakrecie byloby nieslychanie ciezkie.
Pomijam pozniejszcza smierdzaca kupe i brzydki zapach z pysia...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

[quote name='Kida i Olo']Absolutnie nie polecam karm typu Darling, Friskies, Frolic ( o Chappi i Pedigree nie wspominam) oraz różnego typu karm marketowych. Co z tego, że taki Darling ma logo Puriny, która produkuje przecież powszechnie polecanego Pro Plana. Firma jedna, ale karma karmie nierówna.[/quote]

Dokładnie! Darling= paści!
Nie kupuj tego... Jeśli masz ograniczony fundusz na karmę spróbuj ,,Brit" Jest nie wiele droższa, a wiele lepsza :p
Osobiście polacamy Nutre Nuggets

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Blee darling dla mojej suczki to ohyda. Zdarzyło się jej raz podjeśc u psa koleżanki i miała straszne sensacje żołądkowe, głównie wymioty :shake: Dlatego też radzę dorzucic pare groszy i kupic np. podanego wyżej brita. Jakośc nienajgorsza, a napewno lepsza od marketowych. I psu na zdrowie wychodzi.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Patka']ja kupuje średnie "karmy" chicopee jesli uważasz ze Cie nie stać lepiej juz gotuj albo podawaj surowe dieta typu Barf

Oluś to dobry materiał gentyczny je chroni, a karma i tak szkodzi moja sucz po chapi pedigre ma wielkie bąki i sraki :diabloti: ti chyba o czyms swiadczy ...[/QUOTE]

Każdemu psu inne szkodzi inne służy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='olekg89']Ale zobacznie ,ze psy karmione karmami z wyzszych połek ( eukanuba, rc, acany itp) Co chwile choruja na dogomani odeszło już kilka psów :(
A te karmione chappi, darling itp gównami zyja mają sie swietnie znam kilkanascie psów karmione od szczeniaka chappi i mają swietną siersc, kupy,.
Mam za sasiadke 15 letnia kundelke , która od zawsze je chappi i ma bardzo dobre wyniki badań , ma dobry wzrok jest zywotna i wogole nikt nie dałby jej wiecej niż 7 lat!
Drugi przykład mój jamnik żył 13 lat całe zycie karmiony chappi,pedigree itp.
Całe zycie był aktywny nikt nie wierzył ,ze on ma juz tyle lat!piękna siersc i równiez dobre wyniki badań !

Moje obecne psy nie jedza karm marketowych. Karmie je gotowanym mięsem naprzemian z suchą kaarmą.(tydzien suche, pare dni gotowane) .[/QUOTE]


Ostatnie zdanie jest najważniejsze i prz nim zostaniemy.
Mało jest osób na forum, które karmią chappi itp. dlatego nie ma informacji o chorobach, ale wystarczy spytać veta lub w sklepie zoo.
Ludzie,którzy dobrze się odżywiaja też chorują na raka - to nie jest logiczny argument.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...