Jump to content
Dogomania

CAC-Kowno/LT, 22-23.01.2011 r.


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a zapewnienie o płatności to po angielsku tak? głupie pytania, ale peirwszy raz zgłaszam psa na wystawe zagraniczną:oops:
hmm Białystok to po drodze, moge prosić na pw koszta takiego wyjazdu busem? bo miałam już inaczej załatwione, ale jakby wychodziło tanio tym busem to czemu nie

Link to comment
Share on other sites

Super! Mogłabym poprosić szczegóły dotyczące kosztów, transportu itd na pw?

Napisałabyś proszę coś więcej o tym poświadczeniu że opłacisz na miejscu? Czy jeśli wyślę zgłoszenie we wcześniejszym terminie i napisałabym takie poświadczenie, to nie płaciłabym najwyższej stawki i opłat dodatkowych? Strasznie się tego obawiam szczerze mówiąc, a koszta bankowe przy wyjeździe do Wilna już mnie zaskoczyły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hashaa']Super! Mogłabym poprosić szczegóły dotyczące kosztów, transportu itd na pw?
Napisałabyś proszę coś więcej o tym poświadczeniu że opłacisz na miejscu? Czy jeśli wyślę zgłoszenie we wcześniejszym terminie i napisałabym takie poświadczenie, to nie płaciłabym najwyższej stawki i opłat dodatkowych? Strasznie się tego obawiam szczerze mówiąc, a koszta bankowe przy wyjeździe do Wilna już mnie zaskoczyły.[/QUOTE]
Zaraz wyślę PW z danymi o kosztach.
List gwarancyjny - działa we wszystkich krajach d. bloku wschodniego (Litwa, Łotwa, Estonia). Ale zawsze lepiej miec jeszcze od nich potwierdzenie, że taki list dotarł;)
Taki list zawsze dotyczy płatności w takiej, wysokości, w jakim terminie wysyłasz dokumenty. Jak w I terminie - to płatność na wystawie jest taka, jak podaja przy I terminie. I analogicznie do II terminu. NIGDY nie spotkałam się, aby coś szwankowało w tym systemie. Więc albo mam szczęście, albo jestem tak wiarygodna;)
Za chwilę postaram się wkleic tutaj taki list. Może jeszcze ktoś skorzysta. Ale to za chwilę. Musze go odszukać na kompie.

[quote name='psyja']a ja jeszcze prosiłabym o link do takiego formularza, który wysyłasz Asiaczek. skąd go bierzesz?[/QUOTE]
[B]psyja[/B] - ja po prostu napisałam mój prywatny formularz, w którym są wszystkie dane, jak z formularza na polskie wystawy. Jedynie formularz jest w j. angielskim. Jak do tej pory (muszę to zdanie powtórzyć;) nigdzie mi nie wycofano formularza, nie zwrócono uwagi, że coś jest nie tak...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

czyli sama moge sobie pisac po kolei przydomek, data urodzenia, rasa, numer rej (nie mamy jeszcze rodowodu) i oni to zaliczą jako formularz tak? super, że da się tak robić bo kompletnie nie rozumiem tego ich formularza... jak widziałam są tam do uzupełnienia nawet 'długośc włosa' czy 'wielkość'.. to chyba powinno być dla nich oczywiste skoro jest wpisana rasa, tak przynajmniej mi sie wydaje.
Asiaczek czekamy na Twoj list:)

Link to comment
Share on other sites

[B]To: Organizers of National Dog Show [/B]
[B] taking place in (miejsce i data)[/B]
[CENTER][CENTER][B] [/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B] [/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B]LETTER OF GUARANTEE[/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER][B] [/B][/CENTER][/CENTER]
[CENTER][CENTER] [/CENTER][/CENTER]
I, (imię I nazwisko, miejsce zamieszkania, mail), undertake to pay the registration fee for my dog in full at the entrance to National/International Dog Show in (miejsce, gdzie odbywa się wystawa) or partly in the cases specified in your regulations for dog shows (dog’s death or illness etc., which should be confirmed by a veterinarian’s statement), in the amount of (kwota do zapłacenia) EUR, regardless of any circumstances.
The payment is guaranteed even in the case of not coming to the dog show.

The list of dogs, paid amount for which the payment is being made:

[LIST=1]
[*](rasa, imię psa, klasa, kwota do zapłacenia, każdy pies osobno).
[/LIST]

Imię i nazwisko zgłaszającego + data

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psyja']czyli sama moge sobie pisac po kolei przydomek, data urodzenia, rasa, numer rej (nie mamy jeszcze rodowodu) i oni to zaliczą jako formularz tak? super, że da się tak robić bo kompletnie nie rozumiem tego ich formularza... jak widziałam są tam do uzupełnienia nawet 'długośc włosa' czy 'wielkość'.. to chyba powinno być dla nich oczywiste skoro jest wpisana rasa, tak przynajmniej mi sie wydaje.
Asiaczek czekamy na Twoj list:)[/QUOTE]
List wstawiłam powyżej:)
Spisz sobie kolejnośc danych z polskiego formularza (on-line lub takiego papierowego) lub wręcz z jakiegoś zagranicznego (jak znasz j.angielski), przetłumacz te dane na j.angielski i formularz gotowy:)

ENTRY FORM
((data i miejsce wystawy)
Rasa/breed
Imię psa/Name of dog
Rodzaj włosa(krótki, długi, nie wiem, jakie macie rasy)/short, long
Wielkośc psa (sa rasy w różnych rozmiarach): duzy/large, medium/średni, small/mały, dwarf/miniaura
Płeć/Sex: dog (pies), bitch (suka)
Data urodzenia/Born
Nr rodowodu/Pedigree; gdy w przygotowaniu, to w PL podajesz nr rejestracyjny, a poza granice PL piszez "under preparation"
(w zagranicznym zgłoszenu nie podajesz polskiego nr rejestracyjnego; stronie zagranicznej ten nr NIE JEST POTRZEBNY!)
Tytuły potwierdzone/Title, working certificate confirmed
Ojciec/Father
Matka/Mother
Hodowca/Breeder
Właściciel/Owner
Adres (miejsce zamieszkania właściciela lub adres do doręczeń) - ulica, nr domu, nr mieszkania, miejscowość, państwo
Mail (ja podaję mój adres mailowy; często przydaje się do szybkiego wyjaśnienia jakiegoś problemu:)

Jeżeli zgłąszasz psa do dodatkowych konkurencji, to też trzeba to zaznaczyć:
Para hodowlana (wymienić psy, które biorą w niej udział)
Grupa hodowlana (-"-)
Młody prezenter (-"-"
Data i dane zgłaszającego

Chyba wszystko wypisałam.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi']Asiaczek, a Twoje zgłoszenia to jeszcze na Litwie przyjmują bo Ty tam jeździsz i im wszystko zgarniasz :)[/QUOTE]
Na tę akurat wystawę to jeszcze nie zgłosiłam, ale mam nadzieję, że przyjmą. Zgłaszam tylko 3 psy, a nie 4 czy 5, więc szansa jest...;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj dostałam potwierdzenie mailowe, że dokumenty wysłane mailem są OK i że psy sa zgłoszone.

[B]Dla informacji.[/B]
Z rozpędu zgłosiłam młodego psa do kl.pośredniej. Zapomniałam, że na wystawach krajowych na Litwie NIE MA kl. pośredniej i wyraziłam zgodę na przesunięcie psa do kl.otwartej. Pamiętajcie o tym!

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...