Jump to content
Dogomania

chudnący w oczach 11 letni Amstaff - starość czy choroba?


dominika.gie

Recommended Posts

Mam 11-letniego Amstaffa który od zawsze pełen energii bawił się ze wszystkimi, biegał za kotami (mam tez 4 koty), jadł bez problemu...a tu od około miesiąca strasznie schudł (kości i żebra można policzyć), zrobił się apatyczny,depresyjny, nie chce za bardzo chodzić, nie chce nawet jeść (czasem zje parówki albo wołowinę i to tylko z ręki!), pije dużo wody, gdy śpi trochę ciężej oddycha niż zwykle... Wszystko zaczęło się od momentu kiedy zostawiłyśmy Go z Mamą pod opieką koleżanki na tydzień, po powrocie - zmienił się o 180 stopni :(((( czy to starość? czy może coś innego? pomóżcie proszę! nie chcę iść do weterynarza który skosi tylko kasę bo przy takiej ilości zwierząt i tak mamy już dużo wydatków :((( noo chyba że ktoś zna normalnego veta w Poznaniu...

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem powinnaś szybciutko zrobić badanie krwi, to da obraz jak z nim. Moja blisko 10-letnia prawie amstaffka ma od 7 roku robione przynajmniej raz w roku badania i tak wyszło, że podwyższone parametry wątrobowe, teraz wyszedł podwyższony mocznik (a wcale więcej nie piła, nie sikała też więcej), ale na szczęście już wrócił do normy (właśnie dziś byłyśmy na badaniach). Pewnie przydałoby się też EKG, skoro ciężej oddycha (moja ma lekki przerost mięśnia sercowego i cechy niedotlenienia). Wydaje mi się, że bez badań nie ruszysz z miejsca. Życzę psiulkowi jeszcze długich lat życia, oczywiście w zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...