Jump to content
Dogomania

uszy


AGI

Recommended Posts

co mam robic?!?! jak sie czysci uszy bokserowi?!?!?

wczoraj zobaczylam ze moja psinka ma w uszach strasznie duzo tej takiej woskowiny (ale tyle ze az to wyglada paskudnie i dziwnie pachnie :o - niemiala tak bo przeciez jej uszki sprawdzam wiec musialo sie jej to zrobic jakos na dniach)

to jej chyba jakos przeszkadza gdyz w nocy tak sie drapala ze az piszczala :(

napiszcie mi jak mam jej wyczyscic te uszka czy lepiej isc z tym do weta

Slyszalam tez ze ponoc drapanie psa po uszach czasami ozn uczulenie na cos...

jak to jest ?!?!

Link to comment
Share on other sites

a coz to za specyfik i czemu sluzy ?!?!?!

ja dzis wlasnie ide do weta na szczepienie wiec od razu go poprosze zeby jej uszka wyczyscil zobacze jak sie to robi i ewentualie nastepnym razem sama bede brala sie za to.

a twoj Teki w jakim jest wieku ?!?!?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Od tygodnia zauważyłam,że coś sie dziwnego dzieje w Beti uszkach,gdy jej czyscze jednego dnia uszka,to na drugi dzień ma wiecej brudu w uszkach i w dodatku cuchnie jej z tych uszów.Wczoraj jej zagladałam do uszek miała troszke brudne ,a dzień wczesniej jej czysciłam ,dziś ,gdy zajrzałam ,ąż się przeraziłam,brudne uszy jak bym jej miesiac nie czysciła,nie zauważyłam aby piszczała,czy też drapała się po uszkach.Uszy czyszcze jej Otiseptolem. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Boksery slyna z tego,ze bardzo czesto maja problemy z uszami.Prawie kazdy bokser jakiego znam mial stany zapalne.Moj Ares ma bardzo czesto zapalenie ucha.Gdy tylko zobacze,ze ma zaczerwienione uszy i drapie sie natychmiast lece z nim do lekarza.Wet daje mu zazwyczaj jakis zastrzyk przeciwzapalny i dokladnie czysci uszka.Przepisuje mi takze specialne krople.Wet powiedzial mi,ze tej choroby nigdy nie wyleczy sie na 100 % gdyz jest to choroba przewlekla.uszy czyszcze Aresowi codziennie i nie powiem,aby byl z tego powodu zachwycony,poprostu tego nie lubi.

Boksery,ktore maja kopiowane uszy rzadziej choruja na zapalenie przewodu sluchowego poniewaz powietrze ma staly dostep i "wietrzy" ucho.

Zapalenie ucha jest to choroba bardzo bolesna dla zwierzaka.Psiak drapie ucho raniac sie przy tym.Jezeli tylko zauwazycie,ze Wasz boksiu trzepie uszami,drapie sie,przechyla glowe to pedzcie z nim do weta.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam u Betinki żadnych oznak ,aby narzekała na uszka,niepokoi mnie tylko ten brud,który tak szybko u niej się pojawia.Wczesniej miałam kota i tez się tak z nim działo,wet stwerdził ,ze to świąd.Brud był też takiego samego koloru (brazowy)i też tak narastał,ale kociak widziałam ,że cierpiał z tego powodu,a Beti nie pokazuje żadnych objawów,aby dolegało jej coś z tymi uszkami.Poobserwuje ja jeszcze trochę ,w przyszłym tygodniu mamy szczepienie i zapytam wetke o te uszka,chyba ,że zacznie reagowac na uszka to pojde z nia wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co Sara ma chore uszy...i to dzięki mnie ...

parę dni temu ją kąpałam i chyba nalałam jej wody do ucha :-?

Dzisiaj jak zobaczyłam jej uszy to az se siadłam :-? czerwone , rozdrapane, pełno wydzieliny........fuuuuuuuuuuu....

Wetka dała jaj antybiotyk i krople ORIDERMYL. Jutro na kontrol i na zastrzyki...

Link to comment
Share on other sites

Czytałem już wcześniej o problemach boksów z uszami.

Nie radziłbym usuwać namiętnie wszystko co zobaczycie w uchu. Przewód słuchowy naturalnie wydziela woszczynę, która ma właściwości ochronne i przeciwzapalne.

Pogadałem kiedyś z wetem na ten temat. Odradzał czyszczenie uszu dla zasady. Demonowi jeszcze nie czyściłem uszu. Zaglądam dość systematycznie do ucha i czasami ma nieco więcej wydzieliny. Już następnego dnia sama się wykrusza i ucho jest czyste.

Uważam w czasie kąpieli i jest myty tylko od szyi na dół. Staram się nie moczyć głowy.

Link to comment
Share on other sites

:D

może i mam trochę racji - "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" - w końcu !!! nikt nie czyści uszu kojotom, dingo czy wilkom, a jakoś nie latają wszystkie głuche i na dwóch łapach - bo "rączki" są im potrzebne do drapania się po uszach.

Może to mało śmieszne, ale dajmy naszym pieskom pożyć.

ZZZZZYYYY wety będą na mnie złe :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...