Jump to content
Dogomania

2-letnia suczka sika na matę!


Karolaaa

Recommended Posts

Witam!

Mam problem z moją 2 letnią suczką - w nocy sika na matę którą ma zostawioną w pomieszczeniu w którym śpi. Owszem w ciągu dnia załatwia się na dworzu - prosi nawet o wypuszczenie na ogródek - ale w nocy sika na matę. Wypuszczam ją ok 10w nocy ostatni raz a wychodzi ok 6 rano i już jest nasikane, nie wspominając sytuacji w weekend jak nie wstaję o 6 rano.
Była na początku nauczona jako szczeniak że nie sika się na podłogę tylko na matę, i niestety tak jej zostało.
Nie mogę jej oduczyć sikania w nocy na matę. Cała filozofia "chwalić nie karcić" jest do niczego - bo ona nie wie że w nocy trzeba trzymać.

Link to comment
Share on other sites

W pierwszej kolejności złap mocz do badania - koszt badania kilka-kilkanaście złotych, a będzie wiadomo, że trudności nie są spowodowane bakteriami i zapaleniem pęcherza - to nie jest rzadkość u suk. Jeśli suczka ma stan zapalny pęcherza, na całą sprawę wystarczy pewnie antybiotyk - jak ominiesz badanie a coś tam jest nie tak, to tylko namęczysz się z niżej opisanymi metodami, a efekt będzie zerowy.

Schowaj matę. Jak nie będzie miała na co lać, może będzie trzymać.
Ale jeśli nie pomoże, to masz dwie opcje.
Albo kupujesz i wprowadzasz stopniowo jako legowisko suczki kennel klatkę, w której zamykasz sunię na noc (na początku nie na dłuższy okres niż tyle, ile wynoszą odstępy między spacerami w dzień), albo nastawiasz sobie budzik w środku nocy i wychodzisz z sunią raz w ciągu nocy zanim zdąży nasikać, a potem stopniowo, o 10-15 min dziennie przesuwasz ten spacer aż dojdziesz do rana. Oczywiście przy każdym wyjściu nagradzasz sunię, jeśli załatwi się na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

potwierdzam że schowanie maty to dobry pomysł. Moja lała na posłanie w nocy więc na noc legowisko chowałam (psy i tak śpią głównie na ludzkich meblach :D) dodatkowo przesunęłam spacer poranny na 5 rano (ostatni jest o 22) sikanie w nocy się skończyło, po kilku tygodniach legowisko wróciło na stałe i na razie mamy sucho :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...