Jump to content
Dogomania

KORA 10 lat schroniska, ponad rok szczęliwa u Kasi pobiegła za TM.


Bjuta

Recommended Posts

  • Replies 821
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sabina02']Uwielbiam tu wchodzic!!! Miodzio!!! Korunia jest cudowna!!! :multi::multi::multi:

Bjutka, a ktore to sa Beskidy? :cool3: Chyba nie Sądeckie, bo troche za niskie, nie?[/QUOTE]

To chyba beskidy nasze czyli ślonskie, bo pewnikiem, nie żywieckie.Cosik one niskie som.Bjutko godej nom, tukej, jaki to som beskidy.Jeszcze komu nacupia i bydzie granda.Ostudy mi nie rob, yno godej pryndko.Cobym sie nie zbłazniyła do reszty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']To chyba beskidy nasze czyli ślonskie, bo pewnikiem, nie żywieckie.Cosik one niskie som.Bjutko godej nom, tukej, jaki to som beskidy.Jeszcze komu nacupia i bydzie granda.Ostudy mi nie rob, yno godej pryndko.Cobym sie nie zbłazniyła do reszty.[/QUOTE]

O kurza melodia! :crazyeye: Tego jezyka to raczej nie znam! :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']To chyba beskidy nasze czyli ślonskie, bo pewnikiem, nie żywieckie.Cosik one niskie som.Bjutko godej nom, tukej, jaki to som beskidy.Jeszcze komu nacupia i bydzie granda.Ostudy mi nie rob, yno godej pryndko.Cobym sie nie zbłazniyła do reszty.[/QUOTE]

no, nie szacuneczek:p. buzie otworzyłam jak czytałam.

Link to comment
Share on other sites

Teraz wpłaciłam deklarację dla Kory i okazało się że Kora mieszka pod Bielskiem.Bjutka przy podawaniu konta to pisała, ale ja dopiero dzisiaj przeczytałam.Przy okazji zapytam tylko czy Korunia ma widok na Szyndzielnię.Znam i bardzo lubię te okolice.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']To chyba beskidy nasze czyli ślonskie, bo pewnikiem, nie żywieckie.Cosik one niskie som.Bjutko godej nom, tukej, jaki to som beskidy.Jeszcze komu nacupia i bydzie granda.Ostudy mi nie rob, yno godej pryndko.Cobym sie nie zbłazniyła do reszty.[/QUOTE]

Cudownie! Raj dla filologa- siedzę i tłumaczę Kruczkowi co tu o jego koleżance piszą (Kruczek ma zdolności językowe!). Mam nadzieję, ze tłumaczę dobrze:) W każdym razie Korunia w górach prezentuje się pięknie - w końcu widać w niej prawdziwego owczarka! Czekamy na zdjęcia - najlepiej opisane piękną śląską mową!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syla']Przy okazji zapytam tylko czy Korunia ma widok na Szyndzielnię.Znam i bardzo lubię te okolice.[/QUOTE]

My z drugiej strony Bielska (od Krakowa), widok mamy na Żar i zalew j. żywieckiego ;-)
A przede wszystkim mamy spokój :loveu:

U Kory wszystko ok ;-)
Pobudka 5:40 - Kora spaceruje po mieszkaniu - dzisiaj zdążyliśmy na spacer przed siusianiem.
Apetyt dopisuje, spacerki się podobają :-) Nie przepada za zapinaniem smyczki ale grzecznie na niej chodzi.
Do ogródka też chętnie wychodzi ale za chwilkę się dobija do drzwi.
Kora nadal się dziwi, że koty nie uciekają :-o czasami na nie szczeka, żeby uciekały ale one nie z tych co się psiaków boją :razz:

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Kasią, Kora chodzi za nią krok w krok. Do łazienki nawet się ciśnie - byle mieć Kasię na oku... Niestety na razie nie utrzymuje czystości, ale to pewnie musi trochę potrwać. Ma bardzo przyjemną sierść, błyszczącą, pachnącą... Najbardziej się cieszę, że jest taka kontaktowa - że jak przez moment Kasi nie widzi, to ją potem wita buziakiem, machaniem ogona itd. Natomiast jak ją coś przestraszy, to najchętniej dałaby dyla... Dlatego zawsze na smyczy wychodzi, nawet na ogród.

Zajrzyjcie proszę do [URL="http://www.dogomania.pl/threads/199799-Pimpu%C5%9B-po-7-latach-w-schronisku-znalaz%C5%82-swojego-cz%C5%82owieka."]Pimpusia[/URL], bo rady nam tam trzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Dziewczyny pomóżcie mi proszę,czy jest jakaś baza piesków,które mają swoje wątki?Czytam wątki wielu piesów,a pózniej w historii swojej nie wszystkie moge znalezć,co robić?Pozdrawiam serdecznie![/QUOTE]

Możesz sobie dodać wątek do subskrypcji - nad wątkiem masz "narzędzia wątku" i tam wybierasz "subskrybuj". Wątek automatycznie się też zapisuje w Twoich subskrypcjach, jeśli coś na nim napiszesz.

Link to comment
Share on other sites

co do wstawania to jak chodziłam do klasy maturalnej to trzy razy w tygodniu miałam do szkoły na 7:15 i też niestety była pobudka o 5:30 :cool3: w sumie lepiej mi sie wstaje tak wczesnie, ale potem szybko jestem padnięta :eviltong:

Bardzo się cieszę, że tak się Korusi udało :) cudowne warunki.. i jaka okolica piękna....

Kasiu to gdzieś w rejonie Porąbki? bo tam też górę Żar widać :razz:

Link to comment
Share on other sites

To i ja napisze, ze wstaję miedzy 5.05 a 5.10;). i dzień zaczynam prawie biegiem, ubrać się , pościelić łóżeczko tak 5.20 wychodzimy na spacer i wracamy 6.20 6.30 Wychodzę do pracy o 7.00 - prawie godzinę jadę (te korki:shake:)
ale niestety moja psinka ma tylko mnie i czeka aż wrócę z pracy stąd taki trochę dłuższy spacer rano.
Szczerze mówiąc niektórzy mają mnie za wariatkę, ale ja nie wiem jak inni się wyrabiają - może rzeczywiście za długo rano chodzę z psem. Ale tez prawdę mówiąc ja się przyzwyczaiłam i wcale mi nie przeszkadza te ranne wstawanie. :p

Link to comment
Share on other sites

bardzo fajnie, że Korusia tak się zadomowiła i polubiła Kasię:p. Jak pisałyście, ze ona tyle lat w schronie bez swojego człowieka - to zastanawiałam się jak ona się znajdzie w nowej sytuacji.
To siusianie w domu to pewnie minie - prawda - musi tylko zrozumieć, że toaletkę załatwia się na dworku.

Link to comment
Share on other sites

Na spacerkach w schronie Korusia też jak się czegoś wystraszyła (najczęściej spacerujących ludzi) to w tył zwrot i w długą... nie raz szukałyśmy się z godzinę po hałdach za schroniskiem :shake: ale jak była radość (obustronna :eviltong:) jak się w końcu znajdywałyśmy ;)
A co do porannego wstawania to jak w zeszłym roku musiałam do Katowic dojeżdżać to pobudka 5.00...na szczęście już nie muszę :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...