Jump to content
Dogomania

Pies Faraona-szukam reproduktora


senhora

Recommended Posts

Najlepiej przejsć sie do zwiazku kynologicznego i poprosić o listę reproduktorów w danym oddziale.

Z resztą od czego są wystawy? Kolega podczas wystaw mógł poznać właścicieli pięknych preproduktorów i przy okazji poznać te psy w akcji czyli na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

A czy suczka kolegi ma rodowód? Jeżeli tak to może warto zaliczyć wystawy, wyrobić odpowiednie papierki, badania, poznać hodowców i dopiero zabrać się za szukanie reproduktora?

Polecam lekturę [URL="http://rodowod.republika.pl/"]http://rodowod.republika.pl/[/URL]

Temat [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25215"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=25215[/URL]

Pies Faraona to w Polsce na razie rzadka rasa i lepiej żeby tak pozostało. Bo to co sie dzieje z rasami które stają modne jest okropne. Psy masowo rozmnażane sprzedawane gdzie popadnie byleby tylko zarobić pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

a wy byście nie chciały mieć dzieci? a zresztą, po co te papierki? my nie szukamy byle jakiego psa tylko tej rasy, właśnie po to aby rasa była czysta. No chyba że dla was " czysta" znaczy z papierkiem. Dziewczyny, krótka piłka, chcecie mi pomóc czy się wymądrzać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='senhora']a wy byście nie chciały mieć dzieci? a zresztą, po co te papierki? my nie szukamy byle jakiego psa tylko tej rasy, właśnie po to aby rasa była czysta. No chyba że dla was " czysta" znaczy z papierkiem. Dziewczyny, krótka piłka, chcecie mi pomóc czy się wymądrzać?[/quote]

Ja już nie mam siły :(. Dziś stoczyłam już taką batalię na innym forum... (i tak w kółko... :shake: )

Nie traktuj psów jak ludzi. Jeżeli już ci tak zależy na jej "odczuciach" to ją wysterylizuj. Psy nie muszą mieć szczeniaków.

"Papierki" są po to aby dowiedzieć się kim byli przodkowie psów, aby wykluczyć wady genetyczne, charakteru oraz mieć w reku zaświadczenia na to, że psy nie mają np. dysplazji, która przenosi się genetycznie.

Tak, dla nas "czysta" rasa, znaczy rodowodowa. Rasowy = rodowodowy (zastanawiam, się ile razy w życiu już to napisałam tak btw ;)) , psy bez rodowodu są najwyżej psami "w typie".

I tak na koniec - my się nie wymądrzamy tylko znamy realia. Zależy nam na dobrze zwierząt, a nie na bezmyślnym zaspokajaniu swoich głupkowatych pragnień dotyczących "słodkich szczeniaczków" bądź chęci zarobienia łatwej kasy.

Kilka linków: [url]http://republika.pl/piopdgm[/url] i [url]http://rodowod.republika.pl[/url] oraz [url]http://www.brightlion.com/InHope/InHope_pl.aspx[/url]

Link to comment
Share on other sites

po tym co napisalas to nie wiem czy chcemy CI pomoc-szukaj reproduktora poza granicami kraju bo w POLSCE nie ma -tam tym bardziej nikt CI nie pokryje takiej suczki-mozesz sie obrazac-tylko skoro o hodowli i przepisach nie masz pojecia to po co zwracasz sie o pomoc:crazyeye: musisz sobie radzic sama

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie ręce opadają, nie umiecie odpowiedzieć na proste pytanie, nie należe do osób które biorą psy i oddają, one zawsze były w moim rodzinnym domu, ale nie każda rasa przypada do serca.I nie są to głupkowate zachcianki

Link to comment
Share on other sites

gdybys kochala rase to byc wiedziala ze faraonow praktycznie w Polsce nie ma i nie ma takze reproduktora :shake:
i co to za wymagania ze najlepiej z okolic Szczecina :roll: kryje sie zeby udoskonalac rase a to czesto wiaze sie z dojazdem do psa kilkaset kilometrow a nie krycie tym najblzszym bo mniejsze koszty ...ehhh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='senhora']Faktycznie ręce opadają, nie umiecie odpowiedzieć na proste pytanie, nie należe do osób które biorą psy i oddają, one zawsze były w moim rodzinnym domu, ale nie każda rasa przypada do serca.I nie są to głupkowate zachcianki[/quote]
To pewnie też nie wiesz, że reproduktor z uprawnieniami nie może kryć suk nierasowych, ponieważ grozi to utratą uprawnień. Żaden szanujący się hodowca czy właściciel rasowego psa nie pozwoli na krycie (pardon - niektórzy są drażliwi ;) ) kundliczki.
Macie suczkę w typie rasy, jest na pewno prześliczna i kochana, ale naprawdę nie musi mieć szczeniaków, a poza tym nie będzie łatwo znaleźć jej partnera. No chyba, że nie o miłość tu chodzi, a o cenę takiego szczeniaka, wtedy żadne argumenty nie trafią, bo decyzja jest już podjęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='senhora']Faktycznie ręce opadają, nie umiecie odpowiedzieć na proste pytanie, nie należe do osób które biorą psy i oddają, one zawsze były w moim rodzinnym domu, ale nie każda rasa przypada do serca.I nie są to głupkowate zachcianki[/quote]

Wiesz dziewczynko naprawdę, wsadz główkę pod zimną wodę bo chyba upał Ci szkodzi. Na każde proste pytanie umiemy odpowiedziec. Ale na głupie pytania odpowiadac nie lubimy lubimy. Co, pieniążki sie zachciało zrobic na faraonkach bezpapierów? Wiesz ile potrafi sie urodzic w miocie? Myślisz z kolegą że bedzie dużo pieniążków? Błąd, nie ta rasa ..Kto to odchowa? Hodowcy nie dają sobie rady.. Szczeniaki w moment potrafią zrobic dziure w scianie ceglanej prawie na przestrzał..
Ty wezmiesz jednego, a co z resztą? Sprzedacie pod giełdą samochodową czy innym bazarem?
A jak ludzie zaczną psy oddawac bo szczeniaki będą demolowac im mieszkania? Wyc i szczekac pozostawione same w domu?
Ty sie wogole nad tym zastanawiasz na co namawiasz kolege dla własnej zachcianki ?? Chyba nie ...

Link to comment
Share on other sites

A jaka jest pewność, że to suka właśnie psa faraona, a nie jakiejś podobnej rasy (np. jakis chart - jeśli to zły przykład, to proszę o poprawienie)

Bo skoro te psy są tak rzadkie, to nie sądzę, aby ktoś, komu zginęła suka tej rasy nie szukał jej. I chyba "rasowych bez rodowodu" jeszcze nie produkują (kolega miałby być pierwszy?).


Karenina, a z tą scianą to prawda?:crazyeye: :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Karenina, a z tą scianą to prawda?:crazyeye: :crazyeye:[/quote]

No niestety prawda. W hod. Ypsylon w warszawie były (chyba) 2 mioty faraonów dawno temu, to co mi włascicielka o nich opowiadała to włosy staja na głowie.
Zreszta cirneco są nie lepsze, widziałam co zostało ze scian i podłogi przy kojcu szczeniaków jak mojego psa odbierałam :cool3: . Hodowczyni juz mówiła ze jak tylko 2 nastepne pojda do nowych domów to zaczyna remont i ma dosc sceniaków na nastepne 5 lat :shake:

Link to comment
Share on other sites

Skoro tak bardzo chcesz porównywać psa do człowieka to wytłumacz mi jedno. Jeżeli ktoś obcy odebrałby kobiecie kilkumiesięczne dziecko to ta wpadłaby w histerię, depresję, mogłaby nawet popełnić samobojstwo. Jeżeli ktos obcy odbiera suce szczeniaka to ta nie robi z tego wielkiej tragedii może przez chwilę będzie go szukać bo tego nakazuje jej instynkt, ale po chwili zapomni o całej sprawie i będzie się dalej cieszyć życiem.

Gdybyś poczytała trochę o wilkach a przecież to przodkowie naszych psów to byś wiedziała, że w wilczym stadzie tylko suka alfa (wadera) ma szczeniaki a reszta wilczyc nie ma szczeniat (czasami zdarzają się wyjątki!). Te wilczyce jakoś nie stają się bardziej nerwowe, zrozpaczone gdy patrzą jak wilczyca alfa karmi sliczne puchate kluski... baa nawet muszą jej pomagać w ich wychowaniu.

Tak więc z tego wynika, że suczka nie musi mieć szczeniąt. a najlepszym rozwiazaniem jest jej sterylizacja, wtedy nie będzie czuć popędu płciowego.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='senhora']a wy byście nie chciały mieć dzieci? a zresztą, po co te papierki? my nie szukamy byle jakiego psa tylko tej rasy, właśnie po to aby rasa była czysta. No chyba że dla was " czysta" znaczy z papierkiem. Dziewczyny, krótka piłka, chcecie mi pomóc czy się wymądrzać?[/quote]
Czysta rasa jest wtedy kiedy rodzice posiadają rodowody i uprawnienia hodowlane. Wtedy możemy udowodnić że szczeniaki są danej rasy.
A papierek jest dla nas bardzo ważny.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...