Jump to content
Dogomania

labek i jego sierść


marcinx25

Recommended Posts

Witam!
Mam pytanko: czy wypadanie sierściu u 14-mies czarnego labka w okolicach ogona to normalne. Poprzez wypadającą sierść rozumiem wiele kłaków sierści. Niedługo wyłysieje:shake: :-( :placz: .
Może ma coś nie tak z dietą.
Je suchą karmę wzbogacaną o mięsko (chudy kurczaczek), jogurciki, owoce i inne nieszkodzące mu pyszności.
Czy poczekać czy iść do weta.
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Sierściucha wypada TYLKO z okolic ogona czy pies ogólnie kłaczy?
Z tego co się orientuję a nie jestem wetem - przyczyn może być wiele - jeśli pies całościowo gubi ierści, może poprostu lnieje. Może też reagować w ten sposób na pokarm - rozumiem, że dodatki które dostaje do karmy (mięsko, owoce, warzywa itd) są zbilanoswane z karmą? Jeśli nie istnieje ewentualność przebiałkowienia psa. Może to też być jakaś choroba skórna objawiająca się miejscowym gubieniem włosa. Może być alergia np na kurczaka albo coś innego. No i mogą to być również zaburzenia gospodarki hormonalnej. Czytałam ostatnio, że jednym z objawów niedoczynności tarczycy jest gubienie włosa w okolicach ogona - tu link to tego topicu:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=27750&goto=newpost[/url]

Jesli to wypadanie sierści jest naprawdę spore i jesteś zaniepokojony - idz do weta, zrób badania krwi i moczu - jeśli tam wszystko będzie w porządku - konsultacja u dermatologa a potem proponuję poszukać przyczyny w żywieniu.
To tyle pomysłów jakie mam.
Może inni bardziej doświadczeni się wypowiedza;)

Link to comment
Share on other sites

Maricn, wyopadanie sierści u nasady ogona?na ogonie to typowy obwaj niedoczynności tarczycy. Tutaj dieta nie da za dużo! Koniecznie do weta, bo z tym nie ma żartów, pies powinien wtedy dostawać hormony - mam w bloku przykład labka chorego na niedoczynnośc, więc troszkę wiem jak to się rozwijało.
No i dieta - jedzenie dla psów (oczywiście mięso też) - byle nie bułki, pizze itp :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiamama']I nie zaduzo bialka, bo tez sa klopoty ze skora. Najlepiej dawac tylko suche dobrej jakosci.[/quote]

Ja uważam, że dieta jaka przedstawił Marcin jest jak najbardziej odpowiednia - jeśli chodzi o przysmaki, ja poza kurczakiem, dawałabym też surową wołowinę, jagnięcinę.
Jaką karme pies dostaje?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

hej!
Dobrze ze dopiero teraz znalazlam ten watek bo bym chyba swojemu Bazylowi zrobila totalne badania na wszelkie hormony (w tym tarczycy!). ktoregos dnia zauwazylam ze tez wylysial nad ogonem. Ale pozniej poznalam przyczyne tego lysienia - bo sie zaczelo przesuwac dalej w gore grzbietu.... Moj 3,5 roczny synek z nozyczkami w reku podcinal mu futro... Pierwsze podciecie zrobil tak ladnie ze "schodow" nie bylo widac, za drugim razem juz cos zaczelam podejrzewac i w koncu go przylapalam na goracym uczynku! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...