Jump to content
Dogomania

LOBBY NA RZECZ PRZYWROCENIA CHARTOW LOWIECTWU


bagi

Recommended Posts

" Bagi

Tobie chodzi tylko o przywrócenie tradycji i mozliwośc uzytkowania zgodnie z przeznaczeniem, czy jeszcze o coś ?

Sorry za głupie pytanie, ale nie jest to dla mnie do końca jasne"

Chodzi mi glownie o to aby psy tej rasy byly uzytkowane zgodnie ze swoim charakterem , przeznaczeniem itd. , zeby nie staly sie tylko i wylacznie psami do towarzystwa , bo sie do tego nie nadaja . Kultywowac tradycje lowieckie , bardzo dawne i scisle zwiazane z historia polski ( to glownie CP) . A takze o to aby ograniczyc proceder klusownictwa (tradycje polowan dla niektorych jest silniejsza niz prawo) . Pokazac wielu zatwardzialym przeciwnikom chartow , ze to jeden z najlepszych psow mysliwskich , a nie notoryczny klusownik .

A przede wszystkim poruszyc i pobudzic srodowisko charciarzy do dzialan (wspolnych) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Comber sarni na kolacje, co nie . :wink:

Też bym się na to pisał. U mnie niemal pod domem , i dziki. i zajaze, i lisy i sarny biegają. Ale mój PON co najwyżej spojrzy się zdziwiony co to tak smiga. I z reguły za nim zauważy że coś przebiegło to mija kilka chwil. :lol:

Kiedyś jednego , tego samego zajaca trzy razy przeganialiśmy z zarośli do zarośli, zanim mój pies zauważył że coś przed nim biega. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Spytko u mnie tak samo :lol:

wystarczy przejsc jakies 6 metrow od furtki,przeskoczyc przez row i juz moge na obiad polowac 8)

Ale Cerry takze nie ma za grosz instynktu lowieckiego (i niezwykle mnie to cieszy)kiedy biegl przez pole zajac przebiegl truchcikiem za nim jakies 20 metrow poczym patrzyl ze zdziwieniem ze komus chce sie tak szybko biegac :wink:

A sarna....Patrzyl za nia i byl rozczarowany iz niechce sie z nim pobawic....:great:

To samo bylo z lisami :lol:

Link to comment
Share on other sites

taak.wzystko fajnie.

tylko o ile mysliwi poluja zeby miec na pasztet,szaliczek z zajaca(czego oczywiscie baardzo nie popieram!!!)to wasze psy maja sobie tak o dla zabawy pozagryzac zajaczki i liski bo ich za duzo?przeciez ich nawet nie zjedza(wy raczej tez nie)

wiec po co?

po co polowania z chartami?tylko dlatego zeby pieski mialy rozrykw?

no wybaczcie ale uwazam ze to debilny pomysl

Link to comment
Share on other sites

He , he bielak powiadasz . Ciekawe sny miewasz , bielaki to w Polsce do czerwonej ksiegi powinni wpisac .

Co do polowan , to takowe z chartami jest jedynym sensownym polowaniem na zajace i lisy .

A jak tam twoja Fiona ? Ostatnio spotkalam koleznake na wystawie w Glogowie (Ade) mowila mi o spotkaniu z toba u weta.

Moje sunki troche lepiej ,ale jest ciezko i to jeszcze potrwa .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...