Jump to content
Dogomania

Husky o kolorze ONa


Miśka

Recommended Posts

nie pamietam gdzie bylo to pytanie, wiec odpowiadam tutaj. Pytanie bylo o to czy husky moze miec kolor ONa (czarny podpalany) bedac dzieciakiem "prawdziwych" husky bez zadnych szwingli czy mezaliansow. Wiec. Jesli chodzi o kolor podpalania, to nie powinien sie taki urodzic, bo kolor rudy jest dominujacy © do rozjasnionego podpalania (gen c ch).

Zatem jesli mamy husky o kolorze ONa, to widocznie ktos chcial miec bardziej posluszne husky, albo jego suke procz krycia husky dokryl jeszcze ON (i miot wyszedl "zlozony")

Macie gdzies fotke tych owczarkopodobnych husky?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Agnieszka narobiłaś mi strasznego apetytu na takiego psa!!

piękne mało haszcze, dużo wilcze, piekne...

Chociaż moim zdaniem jest to jakas mieszanka, ni chybi tylko im się może jakiś wilczak czechosłowacki do rodziny wkręcił?? I poszło jako haszczaki?

A mało takich matactw w naszych hodowlach, że kryją psy których w rodowodzie wcale nie ma ;-) Ciągle się o tym mówi...

Zwróccie uwagę jakie silne geny ma ten pies, na tych zdjęciach są chyba dwa mioty, obydwa ciemne jak ojciec ...

Zastanawia mnie też to, że takie ciemne psy nie widnieją (albo nie te fotki oglądałam) na zdjęciach ich zaprzęgów. Czyli co? Do zaprzegu normalne husky, a na sprzedaż te nienaturalnie wilcze?

Ale i tak mi się podobają jak cholera.....

Link to comment
Share on other sites

Wiesz oni chyba nie mieli dotychczas takich huskich i dlatego nie mają w swoim zaprzęgu psów o takim umaszczeniu. To jest dopiero ich drugi miot. Może sobie teraz jakiegoś zostawią. A 2 miesiące temu jak do nich maila pisałam to odpisała mi, że mają już zamówienia z Niemiec i Czech i jak coś to trzeba się pośpieszyć bo może ich już nie być.

Link to comment
Share on other sites

a jeszcze co do tego psiaka, to tam cos chyba pisalo na ich stronce, czy na ktorejs do ktorej link jest ze ten pies biega srednie [i chyba dlugie] dystanse.. nie wiem juz gdzie to znalazlam.. jak mi sie nudzilo to styaralam sie czytac ta stronke, ale tak srednio-zle z moim czeskim.. ;pp

Link to comment
Share on other sites

Zwróccie uwagę jakie silne geny ma ten pies, na tych zdjęciach są chyba dwa mioty, obydwa ciemne jak ojciec ...

Oj mili moi genetyka się kłania!

Umaszczenie aguti, bo tak się nazywa to, którym się tak zachwycacie (ja zresztą tez jestem pod wrażeniem) jest po prostu dominujące.

Ale prawde mówiąc niezwykle żadkie wśród husky.

Więc chyba ktoś inny mieszał w tym swoim... :oops:

A w bieganiu to zdaje się chodzi o predkość a nie urodę.

Chociaż...

Nia ma nic piękniejszego niż zaprzęg czystokrwistych husky syberyjskich :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

tajraga: hmm.. no ok ;pp ale nie chodzi o to ze biega srednio, tylko ze średni dystans i dlugi dystans.. ;pp

a swoja droga to chcialabym miec go w swoim zaprzegu.. ;))

w bieganiu to najbardziej chodzi o zaciecie, pozniej o szybkosc i sile.. ;)) bop jak psy fajnie biegna i sie ciezsza to chocby byly brzydkie to wygladaja pieknie... mmm :)))

Link to comment
Share on other sites

SH

Zwróccie uwagę jakie silne geny ma ten pies, na tych zdjęciach są chyba dwa mioty, obydwa ciemne jak ojciec ...

Oj mili moi genetyka się kłania!

Umaszczenie aguti, bo tak się nazywa to, którym się tak zachwycacie (ja zresztą tez jestem pod wrażeniem) jest po prostu dominujące. .

a co ja takiego innego napisałam??? , że genetyka musi mi się kłaniać?

a tak przy okazji, to co na twoje stwierdzenie powie Miśka, spec od gentyki? Według niej to nie jest umaszczenie haszczaka..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...