Jump to content
Dogomania

Piaseczno k/Warszawy - Zmarł opiekun, a co z psami?


gabat

Recommended Posts

Jaka sytuacja? Cały czas nie chodzi na 4 łapach?
Nie wiem czy z tą siatką do dobry pomysł, bo Reksio jest strasznie płochliwy, więc i tak po złapaniu trzeba mu coś podać na uspokojenie, a poza tym do RTG musi być znieczulony. Sam nie wiem porozmawiam z lekarzem.

Link to comment
Share on other sites

jak by mial status bezdomnego to anda jakos musialaby go zlapac,jak odplatnie to pan g, z minska ale to suma 600 zl tylko za odstrzal,,inny wet strzelajacy z plonska moze bez rachunku dla gminy jest tanszy .z leczic tanszych ale bez pobytu to szkolna rog powst.slaskich a z pobytem to bobrowiec ale drogi,moze poczekac bo zlamanej chyba nie ma bo troche sie podpieral,na odleglosc duzego obrzeku nie ma,chyba to jest od pogryzienia z psami i zainfekowane.boli .moim zdaniem odstrzal to duze koszty - ja probowalabym w kilka osob sie zebrac i poprosic mru z vivy oni maja wprawe w roznych lapaniach i moze daliby rade przy naszej pomocy na ogrodzonym terenie.moze by go wykastrowac i wykapac przy okazji.doloze sie do kosztow od 20-do maja bede na urlopie

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem z Andą. Koszt złapania, przewiezienia do lecznicy i badania (w tym RTG) to ok. 200-250 zł. Sprawę mam dokładnie uzgodnić (w tym koszt dniówki ewentualnej hospitalizacji) z dr. Różyckim, który ma dzwonić jutro.
Te 200-250 zł mam mieć z fundacji "Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie". Sprawy szpitala nie ustalałem, bo nie wiem ile i czy w ogóle będzie potrzebny.
I teraz kluczowe pytanie: robimy tę "łapankę" czy nie? Znając stosunek Reksia kontaktów z ludźmi wolałbym zaoszczędzić mu tej przyjemności!

Link to comment
Share on other sites

1. z powodu nogi wydaje mi sie ze nie bedzie to konieczne, chyba zeby go wykastrowac aby przestal sie szwedac i narazac na tego typu wypadki
2. z gmina bedzie ciezko bo sprawe zwierzat pan ch.oddal strazy i wykorzystano to obcinajac budzet na zwierzeta.teraz tym dzialem zajmuje sie straz miejska a glownie malo komunikatywny i napewno nie prozwierzecy komendant strazy.po 2 kontaktach nie uwierze ze rozycki dla psa na posesj/ czytaj dla gminy ma pies wlasciciela/ dostanie od nich jakiekolwiek pieniadze.
3. reasumujac problem czy go lapac sam sie rozwiaze bo antypatyczny pan komendant nie da kasy.mnie kazal lapac po 1 kocie bezdomnym chociaz jest ich multum

Link to comment
Share on other sites

Z Reksiem jest coś nie tak.
Poza tym, że jest brudny jak przysłowiowa świnia a tak właściwie zmienił ubarwienie na czarne to dziś mnie zaskoczył.
Przyjeżdżam - żadnej reakcji na skuter. Psa nie widać, nie słychać. Pomyślałam, że znów go nie ma na podwórku.
Wchodzę i idę do schodów. Nadal nic. Doszłam do schodów a tu Reksio. Siedział pod drzwiami. Pierwszy raz go tam widziałam!
Mało tego, zszedł ze schodów prosto pod moje nogi. Stanął może ze 40 cm dalej ode mnie. I patrzył na mnie jakby czekał na pogłaskanie. Powoli wyciągnęłam do niego rękę ale chłopak stwierdził, że jednak nie będzie się tak poświęcał i odszedł na bezpieczną odległość.
Nie uciekł jak zwykle. A to, że to ja mu dałam wybór zamiast się rzucać do niego z wyrazami miłości zaskoczył go tak, że podszedł znów i trzymał się blisko.
Miałam wyrzuty sumienia, że muszę go zostawić ale zaczynało padać znów, co nie umila jazdy skuterem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Potrzebuję zastępcy na najbliższą sobotę i niedzielę i na kolejny weekend. Wyjeżdżamy na wakacje i będę dopiero 21/08. W najbliższy piątek będę oczywiście u Reksia. Dam mu więcej jedzenia, na każdy wypadek. Z góry dzięĸuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...