Jump to content
Dogomania

Jak uczynić sukę mianem ,,suka hodowlana"??


domispeed

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ostatni mojej suńce składałam papiery na suke hodowlaną i mamy już wpisane w rodowód, wymagane było:
-3wystawy w tym jedna międzynarodowa/klubowa
-orginal oceny psa (papierek na którym sędzia wypisał opis i ocene)

Badania można zrobić po złożeniu papierów ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Ja ostatni mojej suńce składałam papiery na suke hodowlaną i mamy już wpisane w rodowód, wymagane było:
-3wystawy w tym jedna międzynarodowa/klubowa
-orginal oceny psa (papierek na którym sędzia wypisał opis i ocene)

Badania można zrobić po złożeniu papierów ^^[/quote]
a w którym roku ona urodzona?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']19.01.2004 ^^[/quote]
no właśnie :p, młodym sukom nie wbiją bez prześwietlenia

dodatkowe wymogi hodowlane:
"RETRIEVERY (wszystkie rasy)
- wynik badania na dysplazję: A, B, C (psy i suki urodzone [B]po 01.01.2006[/B])
Uwaga ! Nie zezwala się na łączenie psów i suk z wynikiem C."

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

A ja mam może trochę dziwne pytanie. Czyli wystarczy papierek z 3 wystaw i 3 oceny ?? nikt w związku takiej suki przed wydaniem uprawqnień nie ogląda?? choć właściwie to trudno chyba od nich tego wymagać skoro na wystwach też nikt sie nie interesuje czy pies na ringu to pies z papierów :shake: no bo czy ktos widział, żeby weryfikowali np. tatuaże ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malaga25']A ja mam może trochę dziwne pytanie. Czyli wystarczy papierek z 3 wystaw i 3 oceny ?? nikt w związku takiej suki przed wydaniem uprawqnień nie ogląda?? choć właściwie to trudno chyba od nich tego wymagać skoro na wystwach też nikt sie nie interesuje czy pies na ringu to pies z papierów :shake: no bo czy ktos widział, żeby weryfikowali np. tatuaże ???[/quote]
Tak wystarczy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malaga25']A ja mam może trochę dziwne pytanie. Czyli wystarczy papierek z 3 wystaw i 3 oceny ?? nikt w związku takiej suki przed wydaniem uprawqnień nie ogląda?? choć właściwie to trudno chyba od nich tego wymagać skoro na wystwach też nikt sie nie interesuje czy pies na ringu to pies z papierów :shake: no bo czy [B]ktos widział, żeby weryfikowali np. tatuaże[/B] ???[/quote]
Tak, ja się z tym spotkałam, w Estonii i Hiszpanii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malaga25']A ja mam może trochę dziwne pytanie. Czyli wystarczy papierek z 3 wystaw i 3 oceny ?? nikt w związku takiej suki przed wydaniem uprawqnień nie ogląda?? choć właściwie to trudno chyba od nich tego wymagać skoro na wystwach też nikt sie nie interesuje czy pies na ringu to pies z papierów :shake: no bo czy ktos widział, żeby weryfikowali np. tatuaże ???[/quote]

W wielu rasach nie wystarczą tylko oceny hodowlane - wymagane są testy psychiczne, szkolenie zakończone zdobyciem dyplomu, próby lub konkursy myśliwskie, etc. :cool3:

Jefta, chyba do innej organizacji należymy - ja do ZKwP :eviltong:

Ze sprawdzaniem tatuażu można się spotkać w Polsce, m.in. na ostatniej wystawie w Legionowie - oczywiście nie wszystkim psom, ale są takie przypadki, kiedy te nr-y się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']Ja oddział Wawa i byłam tylko z kartami ocen (dwa razy)-bez suk.[/quote]

Na jednej, dwóch czy nawet 100 rasach świat się nie kończy ;)
ON - testy, rottki - testy, boksie - testy, setery - próby polowe lub konkursy (w zależności od rasy "swetra"), retrievery - dysplazja, itd., itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='puzzle']Co dokladnie musze zabrac do zwiazku zeby wyrobic hodowlanke? Zwiazek mam dosyc daleko i nie chcialabym latac kilka razy, z tego co sie orientuje to karty oceny i rodowod, cos jeszcze? Mam wziac ze soba psa? Ile sie placi i czy robia to na miejscu?[/quote]
karty ocen i rodowód tylko (chyba, że rasa ma jakieś dodatkowe wymagania a wyniku nie ma w rodowodzie). nie płaci się nic, pieczątkę wbija kierownik sekcji więc zrobią Ci od ręki jeśli przyjedziesz w czasie sekcji.

Link to comment
Share on other sites

Co dokladnie musze zabrac do zwiazku zeby wyrobic hodowlanke? Zwiazek mam dosyc daleko i nie chcialabym latac kilka razy, z tego co sie orientuje to karty oceny i rodowod, cos jeszcze? Mam wziac ze soba psa? Ile sie placi i czy robia to na miejscu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Co dokladnie musze zabrac do zwiazku zeby wyrobic hodowlanke? Zwiazek mam dosyc daleko i nie chcialabym latac kilka razy, z tego co sie orientuje to karty oceny i rodowod, cos jeszcze? Mam wziac ze soba psa? Ile sie placi i czy robia to na miejscu?[/quote]

-rodowód- w nim wbita bedzie "hodowlanka"
- 3 oceny z wystaw po 15-mc.../oceny z wystawami wpisane będa również w rodowodzie- możesz zrobić też ksero od razu ocen....u mnie chieli/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

podepnę się trochę, bo mam nurtujące mnie pytanie.
mam sukę rasy berneński pies pasterski, jest z rodowodem, zaliczyliśmy 3 wystawy,testy psychologiczne i badanie na dysplazje. Suczka nie jest już bardzo młoda i chcielibyśmy ją dopuścić jeszcze tym roku (cieczka wypadnie prawdopodobnie w grudniu). Wiadomo, że musi mieć papiery suki hodowlanej i przydomek hodowlany oraz dobrego reproduktora. Chciałabym tylko wiedzieć w jaki dokładnie sposób załatwiać papiery suki hodowlanej. Wystarczy poprostu pójśc do zk z wszystkimi ważnymi papierami? Moje pytanie może wam się wydawać trochę głupie, jednak nie jestem doświadczona w tych sprawach pozatym nie jestem prawdziwym właścicielem psa ( jestem niepełnoletnia)oczywiście wszstko to załatwiał będzie mój tata, jednak on jest trochę zaganiany i chce wiedzieć jak najwiecej żeby w pewien weekend się tym wraz z nim zająć a w tygodniu to wszystko zrealizować.. Z góry dziękuje za pomoc :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lawendowa']Ale chyba przed wbiciem do rodowodu "suka hodowlana" musielibyście zarejestrować przydomek hodowlany?[/quote]

nie...można to zrobić równolegle lub nawet już po kryciu....ale zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że nie zdąży sie z nadaniem przydomka przed ew. przegladem i metrykami dla małych :roll:

Link to comment
Share on other sites

Morał z tego taki, że aby mieć pewność iż wszystko pójdzie po naszej myśli i nie będzie problemów z formalnościami w zkwp lepiej wcześniej pomyśleć nad zarejestrowaniem przydomka hodowlanego!
Bo chyba zarejestrowanie go też trwa jakiś czas? To nie jest takie hop siup...tak mi się przynajmniej wydaje ponieważ znajoma rejestrowala hodowlę i trwało to jakiś okres czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kaya']Moim zdaniem warto zawsze masz w razie czego hodowlanke, ona może być a nie musisz z niej wcale korzystać, lepiej teraz niż potem np. szybko szybko bo chcesz kryć :)[/QUOTE]

Tylko pamiętaj, że jak masz "wbite w rodowód" to powinnaś płacić podatek od suki hodowlanej :razz: w US....
Dlatego warto mieć zrobioną (aby nie czekać na ostatnią chwilę - jak pisała Kaya), ale niekoniecznie mieć to w rodowodzie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...