Jump to content
Dogomania

Jak uczynić sukę mianem ,,suka hodowlana"??


domispeed

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

a jeśli chodzi o podatek, to ja mam wbitą hodowlankę u suki w rodowodzie dnia 15 listopada 2010. Czyli powinnam do 7 dni złożyć w US PIT-6 i od razu zapłacić podatek za 2010? szkoda że dzień po fakcie o tym doczytałam bo pewnie nie da się tego już w ZK odkręcić i niepotrzebnie zapłacę 34zł podatku za 2010 rok? mogłam spokojnie iść z rodowodem do ZK już w przyszłym roku bo krycie będzie w okolicy lutego, myślałam że to trwa zanim mi te uprawnienia zarejestrują a okazało się że to się od ręki załatwia...

czy jak zgłoszę tą sukę w US dopiero w przyszłym roku i podam w PIT-6 jakąś przyszłoroczną datę nabycia uprawnień hodowlanych przez sukę - to czy US będzie tą datę weryfikował w ZK? lub w rodowodzie suki? czy jest ryzyko "wpadki"?

czy teraz już za późno i lepiej zapłacić za ten 2010 jak już się tak wpakowałam?

Link to comment
Share on other sites

Co do sprawdzania dat się nie wypowiem. W zeszłym roku w listopadzie zgłosiłam się z PIt -6 do US, po jakimś czasie dostałam pisemko i zapłaciłam całe 3 zł. Za ten rok wyszło mi opłaty 7,50, a teraz czekam na odpowiedź ile mam dopłacić po dopisaniu 2 suki hodowlanej.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Mam pytanie.. Czy jeśli suka po ukończeniu 15 miesiąca życia jest do oporu wystawiana w klasie młodzieży (18 miesiąca życia) i przed ukończeniem 18 miesiąca życia zdobędzie te trzy oceny doskonałe/bardzo dobre to czy te oceny liczą się do uzyskania SUKI HODOWLANEJ?

Link to comment
Share on other sites

"b) ukończyła 18 miesięcy, z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 2,
c) uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny
doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej."

Hmm... zgodnie z tym zapisem - wystarczą oceny z młodzieżówki zdobyte po 15. miesiącu życia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...