Jump to content
Dogomania

Psy ze schroniska w PUŁAWACH!! Potrzebna pomoc!


as_ko

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']Jeśli ktoś zdecyduje się zapewnić zabezpieczenie finansowe na wypadek ew. choroby suczki czy też na odroabczenia/szczepienia, to koło końca tygodnia (pewnie czwartek-piątek) możemy wziąć tą pudelkowatą na DT - jestem pewna, ze szybko znajdzie domek. Bez zabezpieczenia nie damy rady, nie mam już czego wystawiać na bazarki, a nie dam rady finansowo sama na początku listopada. Karmę zapewnimy we własnym zakresie, została nam po ostatnim tymczasie.[/QUOTE]
Ona w ciągu kilku dni znajdzie domek. Ja mogę się zobowiązać do upieczenia ciastek psich, które zrobiły furorę na bazarek i dochód z nich przekazać na ewentualne leczenie suni, ale nie wiem ile udałoby się z tego uzbierać. Nie wiem czy ona do czwartku/piątku jeszcze będzie w schronie, bo jej zdjęcia są na zbiorowym allegro i na kilku wątkach na dogo, ktoś się może po nią zgłosić do tego czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 565
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli mała znajdzie domek, to na podobnej zasadzie mogę wziąć tą pinczerkowatą właśnie - ale niestety, koniec tygodnia jest nieprzekraczalny - będziemy mieli małe zamieszanie w mieszkaniu, bo będzie spisywanie liczników i parę rzeczy naprawianych, a nas nie ma przez większość dnia w środy, wiec nie zostawię szczyla samego. Do piątku maksymalnie myślę, że to będzie załatwione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_ko']Oj szczeniaków to tam jest podobno więcej...tylko nie wszystkie były wyciągane (nie wiem dlaczego).[/QUOTE]
w to nie watpię ale że tak brzydko napiszę to pewne są bardziej "chodliwe" niż inne, ja próbuję teraz znaleźć domu (lub BDT -hahaha, wiem brzmi jak żart) dla dwóch 3 miesięcznych szczeniaków - ważących około 10kg no i bez skutku; a takie maleństwo pinczerek/pudelek to pójdzie jak złoto i w domkach można wręcz wybierać.

Link to comment
Share on other sites

W piątek mogę załatwić Ci przywiezienie szczylka do Lublina, po południu. Gdybym miała możliwość przywiezienia tej suczki czarnej na początku tygodnia i ktoś pożyczyłby mi transporter albo klatkę to suczka mogłaby zostać te kilka dni u mnie (może bym namówiła TŻa) zanim u Lady się liczniki nie spiszą, ale moja mama do Lbn przyjedzie dopiero w piątek :(

Link to comment
Share on other sites

Będziemy się starać ściągnąć malutką czarną suczkę do Lublina (jutro będziemy wiedzieć czy jest w schronisku i ją zaklepiemy). Chciałaby ja zaadoptować NataliaJ. Mam nadzieję że odezwie się tutaj na wątku. Jeśli sunia znajdzie transport w weekend to może na DT będzie miała szansę malutka pinczerowata suńka. Trzymamy kciuki żeby wszystko się udało :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz napiszę - jeśli mała ma przyjść do mnie na DT, potrzebuję kogoś, kto zapewni zaplecze finansowe - mowa tutaj o odrobaczaniu i wypadku, gdyby sunia (tfu tfu) zachorowała - ja nie mam nawet z czego założyć w tym momencie i nie zmieni się to w najbliższym czasie. Także bez zabezpieczenia finansowego nie będę niestety w stanie dać DT. Gdyby sunia była z jakiejś stodoły czy bezdomna, to pół biedy - ale jeśli jest ze schroniska, gdzie choroby jak wiadomo są częste, no to niestety.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj bardzo miłego maila od Państwa z Lublina, którzy szukają dla siebie małej suczki. Mieli kupować rasowego szczeniaka, ale zauroczyły ich nasze małe panienki. Państwo zakochali się w malutkiej pinczerce, mieli podobną suczkę przez 15 lat i niedawno zmarła na raka. Jednak jeśli tej suczki nie będzie, a będzie czarna pudelkowa sunia to też ją przygarną, bo uważają że jest piękna. Jutro będę próbować dodzwonić się do kierownika i jeśli któraś z suczek będzie to Państwo po nią pojadą. Nie chcą jechać w ciemno ze względu na pogodę.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie...mam bardzo dobre i trochę gorsze wiadomości.

Suczka pinczerka jest w schronisku, więc zaraz pisze do Pani że może po nią jechać. ;)
Czarna sunia pudelkowata jest zarezerwowana i ktoś ma po nią (też z Lublina) przyjechać w sobotę. :loveu:[B] Wszystkie szczeniaki w schronisku są zaszczepione na wirusówki, co mnie ogromnie cieszy [/B][B]:multi:[/B]dlatego wyciągnięcie szczeniaka ze schronu kosztuje 30zł (zwrot za szczepienie).

Z tego co zrozumiałam i jeśli kierownik czegoś nie pomylił to okazuje się że tych pudelkowatych czarnych szczeniaków jest więcej, może nawet cały miot :-o :placz: ale kierownik nie mógł dłużej rozmawiać, bo ktoś przyjechał i tylko tyle się o nich dowiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nellyduży']Witam. Jestem z Puław. We własnym dotąd zakresie próbuję znaleźć psinkom ze schronu DS. Jeżeli przydać się może niekiedy pomoc osoby będącej na miejscu proszę pisać.[/QUOTE]
Bardzo fajnie...zawsze przydadzą się aktualne zdjęcia piesków do zbiorowego allegro.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zadzwoniła moja mama z Puław, że dzisiaj na osiedlu zobaczyła chłopca z małym czarnym szczeniakiem kudłatym, a ona z tych co każdego pójdzie pogłaskać, więc podeszła. Zobaczyła psiaka takiego jak ta pudelkowa czarna suczka...i od razu zapytała chłopca co to za piesek. Chłopiec mówił że rodzice dostali go od znajomej, która miała szczeniaki...więc moja mama drąży...okazało się że ludzie mieli czarną suczkę PUDELKA, która po porodzie odeszła za TM...a jej właścicielka 2 szczeniaki rozdała, a 3 pozostałe oddała do schroniska!! :angryy: Normalnie się we mnie zagotowało :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='as_ko']Właśnie zadzwoniła moja mama z Puław, że dzisiaj na osiedlu zobaczyła chłopca z małym czarnym szczeniakiem kudłatym, a ona z tych co każdego pójdzie pogłaskać, więc podeszła. Zobaczyła psiaka takiego jak ta pudelkowa czarna suczka...i od razu zapytała chłopca co to za piesek. Chłopiec mówił że rodzice dostali go od znajomej, która miała szczeniaki...więc moja mama drąży...okazało się że ludzie mieli czarną suczkę PUDELKA, która po porodzie odeszła za TM...a jej właścicielka 2 szczeniaki rozdała, a 3 pozostałe oddała do schroniska!! :angryy: Normalnie się we mnie zagotowało :mad:[/QUOTE]


No to ladnie, pewnie czarna kluseczka z tego miotu...sa potencjalni rodzice, podobno zarezerwowana...

Podaje niezly przepis

[FONT=Arial] [/FONT]
[LIST=1][COLOR=#3e3e3e]
[*]od Asior dla Jasia. Jasiu nawet nie zdążyl pomakowac tej zupki i opuścił nas........, ale Żuczkowi niech wyjdzie na zdrowie ( jesli nie będzie przeciwwskazań)[/COLOR]
[/LIST][COLOR=#3e3e3e]"(...)Do tego na wzmocnienie warto by mu było ugotować [B]kaczą zupę.[/B]..:

Wysokokaloryczna, lekkostrawna odżywka podawana przy chorobach, niedożywieniu, rekonwalescencji

1 cały kurczak (z małymi kośćmi, skórą, tłuszczem)
1 łyżka oliwy z oliwek
1 łyżka suplementu witaminoweg
1 filiżanka karmy suchej
2 łyżki otrąb
3-4 jajka
1 filiżanka tłuszczu po czyszczeniu mięsa (nie gotowane)
Przygotowanie:
Kurczaka, tłuszcz, karmę i jajka zmiksuj na jednolitą masę.
Przełóż do garnka i gotuj 30 minut. Następnie dodaj pozostałe składniki i zmiksuj.

niesamowicie wzmacnia zwierza[FONT=Tahoma, sans-serif]ka ... "[/FONT][/COLOR]
[FONT=Calibri, sans-serif][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę porobić zdjęcia, ale tylko w sobotę jak samochód uda mi się odkopać spod śniegu i rozmrozić, bo na razie nie pali, a właśnie w sobotę 2 osoby maja do schroniska przyjechać po szczeniaki, więc nie wiem czy jest sens. Najlepiej by było to zrobić po weekendzie. :roll:

nellyduży dzięki za gg, w razie czego będę pisać. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...