Jump to content
Dogomania

Owczarek środkowoazjatycki - okolice Puław


reborn

Recommended Posts

[url]http://www.dogomania.pl/threads/194719-Owczarek-%C5%9Brodkowoazjatycki-okolice-Pu%C5%82aw?p=15569065&posted=1#post15569065[/url]

Nie jestem ekspertem od tych psiaków, ale dla mnie wygląda jak z obrazka. Może ktoś ma jakiś pomysł na pomoc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeden z forumowiczów psiarnia.pl odnalazł sunię, są jej zdjęcia i trochę informacji, zobaczymy może da się jej pomóc.

[QUOTE]Odnalazłem te suczkę dzięki pomocy mieszkańców Sielc (szacunek).Wszyscy których o nią pytałem byli ucieszeni że ktoś się nia interesuje i że może znajdzie dom bo:,,taka ładna,chyba rasowa i takie ma smutne oczy".Dorażnie opiekuje się nią kilka osób,głównie dokarmia.Suczka gdy ją znalazłem była tymczasowo zamknięta na jednej z posesji.Nie było gospodarzy,wyjechali na groby (Zaduszki) ale od sąsiadów wiem że nie mają zamiaru zatrzymać jej na stałe.Ponoć jest już zawiadomione schronisko i lada dzień psiura może trafić do schronu.
Suka jest średniej wielkości,niekopijowana,biało-płowa z charakterystyczną plamką na lewym oku w kształcie łezki.Wygląda dość młodo.
Oto ona:[/QUOTE]Fotki tutaj:
[URL]http://psiarnia.pl/viewtopic.php?f=6&t=1120&p=29053&sid=74a67c321791a13ef67452e6657f53a3#p29053[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Agamon, póki co mało wiadomo o zachowaniu tego psa. Zdaje się, że ma przyjazny stosunek do psów i ludzi, choćby dlatego, że na nich od jakiegoś czasu polega, dostaje jedzenie itp. Więc być może nie była by bardzo kłopotliwa. Problem w tym, że to jest duży pies, a kłopotliwy duży pies to więcej kłopotów niż mały czy średni.
Wszystko też zależy od potencjalnego właściciela, czasem lepszy taki, który ma pierwszego psa i chce/ może się nauczyć z nim żyć, rozwiązać ewentualne problemy, niż taki, który miał psów mnóstwo i przekonanie o własnej wszechwiedzy.
Pewnie prawidłowa odpowiedź brzmi lepiej nie, chyba że ma się przekonanie co do osoby i będzie się w stanie jej pomóc w razie czego.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
potwierdzam to, że pies jest neutralny w stosunku do ludzi i innych zwierząt. Udało się nam do niego podejść na odległość kilku kroków, nie uciekał, spokojnie leżał na ziemi. Wokół biegały inne psy (małe kundelki), nie było widać najmniejszych oznak agresji. Z tego co rozmawiałem tam z ludźmi to piesek ładnie chodzi "za miską", gdy ktoś wynosił mu jedzenie psiak ufnie podchodził, wkładał łeb do miski, która jest w ręku u człowieka i czekał aż dostanie jedzenie na ziemi.
Nie znam tej rasy, więc nie wypowiem się na temat polecania psa dla kogoś kto nigdy nie miał takiego. Wiadomo, że w życiu róznie bywa i lepiej być przygotowanym na to, że charakter psa objawi się po przeprowadzce do nowego domu. Tak jak napisałem nie znam tej rasy i ze względu na gabaryty psa i jego siłę bałem się podejść i pogłaskać, chociaż wiem, że osoby, które go dokarmiają nie mają takich obaw.
Pozdrawiam i życzę aby udało się suczce trafić w dobre ręce, bo jest naprawdę pięknym psem.

Link to comment
Share on other sites

i co? suka dalej tam biega? trzeba ją oglaszac, ale zeby oglaszac musi byc wysterylizowana na to potrzeba funduszy/deklaracji i na jakis dajmy na to hotel az do czasu znaleznienia domu tez. Przydaliby się milosnicy azjatów- chociaz tak patrzac po nikach tacy chyba tutaj są;).

edit: teraz widzę, ze wątek jest na owczarkach.... Trzeba go zalożyc na pwp czyli psach w potrzebie/do adopcji. a ten zamknąć (tzn. autor wątku moze napisac do moderatora o zamknięcie albo przeniesienie chyba tez)


a widzę ze na pwp też jest. Moze jednak ten wątek lepiej zamknąc i zostawić tylko tamten i pisać tylko w jednym.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/194719-Owczarek-%C5%9Brodkowoazjatycki-okolice-Pu%C5%82aw?p=15569065&posted=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...