Jump to content
Dogomania

Lnienie i drapanie.....


malutka

Recommended Posts

Moj psiak od wczoraj sie niesamowicie drapie i sypie sie z nigo garsciami.
Przegladnema skore centymetr po centymetrze zmain na skorze brak, pasorzytow tez, byl odfrontlinowany jakis miesiac temu, przez ostatnie 4 dni nie mial kontaktu z innymi psami, tak ze zarazenie czyms wykluczone.Bylismy na weekendzie u rodzicielki ( pies bardzo lubi ogrod mamy), stresu nie bylo, dostal pare surowych swierzutkich drobiowych szyjek od mamy, ale byl okropny upal i mocne slonce. Pies przesiedzial w cieniu....
Czy jest mozliwe aby pies po ktorym prawie nie widac lnienia, nagle zrzuca intensywnie siersc, ale to w takich ilosciach ze jak przejecham reka po jego puchu za uszami to cale kosmyki zostaly mi w palcach. Czy takie nagle lninie moze spowodowac drapanie?
Za nim wybiore do weta chcialabym dowiedzic sie czy jest to normalne i czy faktycznie musze sie tym az tak bardzo przejmowac.
Dodam ze mam BC o bardzo bujnej siersci w wieku 21 mechow, raz w tygodniu dostaje lyzeczke siemienia lnianego, gotuje mu karme mielona wolowina, watrobka, mielona marchewka i makaron ( czasami jagniecina lub kurczak) , szczotkowany co tydzien do wczoraj , bo od wczoraj tak co pare gozin...... no to chyba tyle ......
Jakies pomysly ?
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

Drapie sie raz tu raz tam, czasami nawet gryzie jakby iskal, z tym ze nie wiem co by tam iskal, pchel niema, innych pasozytow tez, wysprawdzalam kazdy milimetr jego ciala, poza tym regularnie jest odpchlany frontline, a dodatkowo przed wycieczka do lasu psikam go preparatem odstraszajacym wszystkie pasozyty tak profilaktycznie.

Link to comment
Share on other sites

moja sunia tydzień temu miała to samo.

jest to najparwdopodobniej alergia. przedałoby się żebyście przeszli się do weta ale doraźnie podaj mu wapno dla dzieci w dawce dla dorosłego (pies powienien otrzymywać 3-4 razy tyle wapna co człowiek) i wyczesuj 1-2 razy dziennie. zbyt intensywne czesanie może spowodować podrażnienie skóry. możesz również wykąpać go w delikatnym szamponie.

co do karmy to proponuję Ci przestawić się na suchą dobrej firmy typu Royal Canin. jest ona odpowiednio zbilansowana, zawiera wszystko czego potrzebuje Twój pupil i dzięki temu zmniejsza się również ryzyko alergii.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj bylam u Veta, stwierdzil typowe lnienie:crazyeye:, i podejzewal zapalenie jelita grubego( pies mial biegunke z malymi sladami krwi)Jutro wyniki kalu, przeanalizowalismy tez jego diete i faktycznie w zeszly czwatrek pies dostal golonke ( za wyniki w obidience) a w niedziele dostal szyjki kacze i kurze na surowo od mojej mamy( tez za wyniki, specjalnie jechala na farme:lol:)
Pies na antybiotykach i glodowce do jutra, zobaczymy czy cos sie zmieni po lekach. Bedzie jadl to co zwykle, wolowinka,watrobeczka, marchewka i makaron, jezeli sie poprawi to pies nie bedzie jadl drobiu i innych przysmakow.
Co do suchych karm to nie tknie, probowalam i Hillsa i Ekubane, narazie nie bede eksperymentowala, aby calkiem go nieroztroic.
Fakt faktem u mnie temperatury z przecietnych 20C skoczyly do 30, zadko to sie zdaza, testy na alergie sa bardzo drogie (tu w UK) i sa skomplikowane i niepotrzebne procesy. Jakos sama sprobuje eliminowac allergeny, dopiero w Polsce zrobie odpowiednie testy...
Co do siersci ... bede czesac i odkurzac , odkurzac i czesac, podaje siemie , oliwe z oliwek i od jutra oliwke z pestek winogron, dzisiaj wykapalam w szamponie z olejkiem z drzewa herbacianego i zobaczymy co dalej...
No cuz on zawsze imponowal sierscia, teraz bedzie musial czyms innym,a ja ciagle odkurzam i czesze. Chyba mu materac zrobie z tej siersci...Drapanie ponoc normalne przy gwaltownych opadach wlosow ( slowa wetki) poczekamy , zobaczymy, ja taka przewrazliwiona pancia jestem czasami.
Pozdrowienia
Malutka

Link to comment
Share on other sites

podnosze temat :)

ja mam podobny problem z moim 20 miesięcznym goldenem. Tylko, że on drapie się tylko pod szyją, do tego stopnia, że ma rany, z których sączy się ropa i krew. Pierwszy raz zdażyło się to nad morzem, więc pojechaliśmy do jak słyszałam najlepszego veta w tamejszej okolicy. Vet stwierdził, że to działanie soli morskiej i nie wolno mu się kąpać. Dostał serię zastrzyków oraz specjalny selenowy szampon do przemywania ran i wszystko było ok. Tyle, że wczoraj zauważyłam nowe dwie maleńkie ranki na jego szyji. Nie mogło być to spowodowane wodą morską, gdyż ponad tydzień tem u wróciliśmy z nad morza. Nie mam pojęcia od czego to może być...

No i osattnimi czasy strasznie linieje. Jest czesany 3 razy dziennie,a le to niewiele pomaga. Dosataje zbilansowaną karmę RC...

macie ajkieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

jeśli dużo biega po trawie to może być uczulony na pyłki traw. sprawdź czy skóra jest zaczerwieniona, cieplejsza, czy nie ma "pokrzywki". poza tym wyczesuj go przynajmniej raz dziennie ale bardzo delikatnymi ruchami z minimalnym naciskiem. poza tym kup wapno dla dzieci-takie w syropie i podawaj jak dla dorosłego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...