Jump to content
Dogomania

CACIB Głogów 28-30.01.2011


macsow1

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja osobiście nie rozumiem tych narzekających wywodów,jeżeli mi nie odpowiada:
-Opłata za wystawę.
-Miejsce wystawy.
-Sędzia (bo np.ocenia nie psy tylko drugi koniec smyczy).
-Mam już CACIB-a od danego sędziego.
[B][COLOR=Red]To po prostu [/COLOR][/B][COLOR=Red][B]rezygnuję z takiej wystawy,bo uważam że narzekanie i krytykowanie nic tu nie zmieni i do niczego nie prowadzi![/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tu mi się wydaje, że nie chodzi nawet o narzekanie, a o obrone. Ludzie się boją, ja napewno, że reszta związków pojdzie w ich slady, a to by było chore, bo nasze wystawy i tak są jednymi z najdroższych. Bo do czego to prowadzi? Jak tak dalej pojdzie, to ja sobie odpuszcze CH. Pl, bo będę wolała jezdzić za granicę, gdzie mnie z kosztami podrozy wyniesie tyle samo. Badz odbebnie tam gdzie sa pewniaki wystawy i wiecej na polskich wystawach się nei pokaze, a tu chyba nie o to chodzi? Tylko o to by pokazywać jakie Polska, Polacy maja dobre psy i jak dobra prace robią.
Tu chodzi o obrone, by tych co odlecieli, nie wiem, może byli zbyt zmeczeni, kiedy planowali ta wystawę, sprowadzić na ziemię. Bo jesli to są koszty tych "wspanialych" namiotow ( bo sorry, ale sami organizujemy imprezy masowe i taki namiot napewno nie bedzie tak dobry jak hala itd.) to moze, lepiej zmienic termin?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Ja osobiście nie rozumiem tych narzekających wywodów,jeżeli mi nie odpowiada:
-Opłata za wystawę.
-Miejsce wystawy.
-Sędzia (bo np.ocenia nie psy tylko drugi koniec smyczy).
-Mam już CACIB-a od danego sędziego.
[B][COLOR=Red]To po prostu [/COLOR][/B][COLOR=Red][B]rezygnuję z takiej wystawy,bo uważam że narzekanie i krytykowanie nic tu nie zmieni i do niczego nie prowadzi![/B][/COLOR][/QUOTE]

Wyznajesz zasadę że trzeba cicho siedzieć jeśli coś Ci się nie podoba??
Kiedyś już tak było na szczęście te czasy dawno minęły:)
A ludzi którzy nigdy w Głogowie nie byli albo planują tą wystawę jako pierwszą należy uprzedzić czego mogą się spodziewać. Uważam iż to nie jest oki jak oddział nie informuje iż wystawa organizowana w styczniu nie będzie w całości na hali, pamiętam jaki dym był w tym roku przed Katowicami a ta wystawa była w końcu marca gdzie warunki atmosferyczne są na pewno bardziej sprzyjające do stawiania namiotów. Ale cóż widać Ty preferujesz zasadę nie podoba Ci się siedź cicho, znajdą się inni naiwni co zapłacą :((
Jeśli wszyscy będziemy non stop siedzieć cicho to to na pewno do niczego nie doprowadzi !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']
Jeśli wszyscy będziemy non stop siedzieć cicho to to na pewno do niczego nie doprowadzi !!![/QUOTE]
Bardzo dobrze powiedziane. Dodam tylko aby nie nazywać "narzekaniem" konstruktywną krytykę. Ponarzekac to można na pogodę !

Link to comment
Share on other sites

te wszystkie komentrze i tak przeciez nic nie zmienią. wystawa tak czy siak się odbędzie, sędziowie są zaproszeni więc będą tacy jak na stronie a i ceny się nie zmienią bo juz są pewnie zatwierdzone. a chętni na taką wystawę i tak się znajdą- dla jednych cena nie bedzie przeszkoda, innym potrzebny jest wniosek a jeszcze innym podoba się sędzia.

Link to comment
Share on other sites

Ceny z kosmosu. 200 zł za każdegfo psa to cos okropnego a na dodatek liczy sie data wpływu na konto. Szok .Tutaj będzie pełno nieporozumień. Najwyższy czas Żeby pokazac ogranizatorom ze wystawca też jest ważny. Za 50 euro to już można zaliczyc preztiżowa wystawe zagraniczna. A i warunki na pewno nie będą doskonałe. Powiem krótko:
JA NIE JADE!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='syberian']JA NIE JADE!!!!!!!!!!![/QUOTE]

No, i moim zdaniem właśnie tylko taka forma sprzeciwu, krytyki czy czego tam ma sens. Organizator może sobie i 250zł za wystawe zażyczyć. Dopiero jak się okaże, że nie ma chętnych na taką imprezę to zaczną obniżać cenę, albo poprawią warunki na warte takiej ceny. A póki to będzie tak że każdy narzeka, krytykuje.. a potem i tak zgłasza psy.....bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FLY']. A póki to będzie tak że każdy narzeka, krytykuje.. a potem i tak zgłasza psy.....bez sensu.[/QUOTE]
.... oj nie wiem nie wiem .... z tego co słyszę od znajomych to szczeniaków i beybików nie zamierzają wystawiać. Ci co lubią wystawy a często mają pieski na 2 lub 3 lokatę też nie planują częstych wyjazdów. Na pewno pojadą 3 x "fabrykanci" po oceny hodowlane no i zbieracze pucharków-czyli ci co maja rewelacyjne psy. Jeżeli krajówki przekroczą kwote 80 zł. pewnie tez zrezygnuję.

Link to comment
Share on other sites

Przeanalizowałam tę wystawę pod swoim kątem- mam 2 psy - psa w dorosłej klasie ( 120 zł. ) i sukę- interchampionke, która może iść w weteranach. 60 zl. za to, zeby inter pobiegał po ringu, to, wg mnie sporo. Bo interowi jakby CACIB potrzebny nie jest, wiec nie wystawcy, a organizatorowi powinno zalezec, aby utytylowane psy podnosiły poziom wystawy. No, dobra , zglaszam sucz do weteranów, bo i tak musi jechać, wiec pobiega po ringu za friko. Ale, jeśli warunki atmosferyczne, a przypominam, ze to środek zimy, nie będą sprzyjały podróży, albo weteranka nie będzie w kondycji, żeby ja przy np. -25st. w namiocie trzymać, mam za jej niedoprowadzenie, zapłacić 200 zł. Paranoja ...
Ceny, termin i te nieszczęsne namioty to, wg mnie, dowód totalnego braku szacunku dla wystawców, dla których i za których pieniądze wystawy są organizowane.
I jedyną radą na przemówienie organizatorom do rozsądku, jest chyba bojkot takiej wystawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alter Idem']I jedyną radą na przemówienie organizatorom do rozsądku, jest chyba bojkot takiej wystawy.[/QUOTE]

I wreszcie się coś zaczyna dziać. Dodam tylko że Kielce organizują wystawę w pięknej, obszernej hali, która jest podejrzewam o "niebo " droższa w wynajęciu od tej w Głogowie a cena wpłaty to 100 zł. Jak się chce to można !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']I wreszcie się coś zaczyna dziać. Dodam tylko że Kielce organizują wystawę w pięknej, obszernej hali, która jest podejrzewam o "niebo " droższa w wynajęciu od tej w Głogowie a cena wpłaty to 100 zł. Jak się chce to można ![/QUOTE]

Dla tych którzy mogą zaraz skwitować że 20 zł to nie aż taka różnica.
Na CACIB średnio zgłaszanych jest ok 2000 psów a więc 20 zł * 2000 robi 40 000 zł to jednak troche :)

Link to comment
Share on other sites

inna sprawa że szału dostaję dlaczego świeże importy nie mogą być zawsze wystawiane za cenę krajową? To nie moja wina że rodowó eksportowy idzie tak długo, a jak już dojdzie łaskawie to potem nasz kochany związek funduje nam ponownie czekanie. A ty człowieku płać, tak jakby to był pies zagraniczny...

A Głogów sobie leci po bandzie, bo w tym czasie niewiele wystaw jest, ludzie chcą kończyć tytuły czy uprawnienia więc ciagną ile wlezie ;)

Link to comment
Share on other sites

jeśli to jest rzeczywiście ta sama hala co w tym roku na krajówce to jakaś masakra tam będzie, mimo tego że było psów niewiele tłok masakryczny, organizatorzy chyba ostatnio zajmowali się wystawami rybek bo wielkość ringów była nieadekwatna do ras wystawianych na nich... podział na 3 dni pewnie niewiele poprawi, co do ceny to rozumiem że staramy się brnąć w zachodnią stronę, ale dlaczego tylko ceną !?!?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']jeśli to jest rzeczywiście ta sama hala co w tym roku na krajówce to jakaś masakra tam będzie, mimo tego że było psów niewiele tłok masakryczny, [/QUOTE]

Ja się ciągle zastanawiam jakim cudem straż pożarna wydaje zgodę na organizację imprezy,która może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa zdrowia lub życia ludzi. Bo mam nadzieję ,że przed każdą imprezą jest takowe "badanie " stanu technicznego takich miejsc i wydawana jest stosowna decyzja.
A jak słyszę o namiotach -hangarach i widzę osoby palące papierosy co prawda na zewnątrz takiego namiotu, ale w odległosci 3 metrów od niego to tego już kompletnie nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Wystawę w Głogowie odwiedzam co rok, odkąd pamiętam. W zeszłym roku pierwszy raz byłam na CAC-cie z psem i byłam strasznie zażenowana (z punktu widzenia wystawcy). Setery sędziowane były na końcu w rogu hali. Żeby się przedostać na ring, trzeba było nie małego wysiłku. Masa psów na kupie, plus wystawcy i do tego wszystkiego jeszcze zwiedzający między nami. Mowy nawet nie było, by właściciele dużych psów mogli rozłożyć swoje stoły trymerskie czy większe kennele. Z resztą kto był to wie jak to było. Po drugiej stronie "drogi" sędziowany były bulle o ile się nie mylę - też nie mały rumor był, już nie wspomnę o moim dziwnym wewnętrznym strachu przed psami z owej rasy. Jak się dowiedziałam, że Głogów porwał się na CACIB'a to złapałam się na głowę. Co z tego, że trzy dniowa? Jak i tak przyjedzie pewnie około 2tys psów? Organizatorzy powinni podjąć jakieś sensowne działania, by wystawa przebiegała sprawnie, przyjemnie i bezstresowo. Np: Możliwość rozłożenia stołów i klatek tylko na korytarzach, by można było z psami swobodnie przechodzić obok ringów. Kolejna sprawa, widzowie tylko na trybunach, a nie pomiędzy psami. Sama nie wiem. Do tego ogrzewane namioty? Hm... Mój post jest chaotyczny, ale po prostu nie wiem co myśleć i do tego cena.. brrr. Ciekawe co na to moje Gordoniątko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

wow dopiero doczytałam, że część będzie w namiotach :-o czy wiadomo chociaż jakie rasy :roll: bo jak dla nas szykują namiocik to ja zaraz wycofuję:shake: sorry ale zimą w namiocie nie będę marznąć - szkoda bo dla sędziny zgłosiłam :loveu:
zaraz dzwonię sprawdzić szkoda tylko bo zanim tu weszłam puściłam przelew :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...