Jump to content
Dogomania

CACIB Głogów 28-30.01.2011


macsow1

Recommended Posts

Na wystawę mogą być zgłaszane psy i suki, zarejestrowane w Związku Kynologicznym w Polsce lub innych organizacjach zagranicznych uznanych przez FCI, mające w dniu wystawy ukończone 6 miesięcy. Psa/sukę można zgłosić do jednej z klas przewidzianych w Regulaminie Wystaw Psów Rasowych ZKwP.

Zgłaszając psa/sukę do klasy użytkowej należy do zgłoszenia dołączyć kserokopię certyfikatu użytkowości, natomiast do klasy championów - kserokopię dyplomu championa. Dokumenty te muszą być wystawione przed dniem 19.12.2010 r. Brak ww. dokumentów spowoduje umieszczenie psa/suki w klasie otwartej.

Organizator zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia zgłoszenia psa bez podania przyczyny.

Zmiana klasy możliwa jest tylko do dnia 19.12.2010 r. - osobiście w biurze oddziału lub pisemnie listem poleconym.

Psy/suki nie ujęte w katalogu nie będą dopuszczone do oceny.

Wystawca jest zobligowany regulaminem wystawy do pozostania wraz z psem na terenie wystawy do jej oficjalnego zakończenia.

Dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat zapraszamy do udziału w konkursie „Młody Prezenter”. Zgłoszenia prosimy przesłać wraz ze zgłoszeniem psa na wystawę. Udział w konkursie jest bezpłatny.:multi:

Rozpoczęcie wystawy: godzina 10.00

obsada:
[B][B]PIĄTEK 28.01.2011 r.[/B][/B]


[B]Grupa / Group I[/B]

[B][COLOR=#008000]Frank Goldlust (D)[/COLOR][/B]
Owczarek Niemiecki

[COLOR=#008000][B]Sandra Wigglesworth (GB)[/B][/COLOR]
Owczarek Szkocki Długowłosy/Colie Rough, Owczarek Szkocki Krótkowłosy/Colie Smooth, Owczarek Szetlandzki/Shetland Sheepdog

[B][COLOR=#008000]Ewa Bukład (PL)[/COLOR][/B]
Owczarek Belgijski Groendael/Belgia Shepherd Dog Groendael, Owczarek Belgijski Malinois/Belgia Shepherd Dog Malinois, Owczarek Belgijski Tervueren/Belgia Shepherd Dog Tervueren, Bouvier Des Flanders / Flanders Cattle Dog, Owczarek francuski Beauceron/Berger de Beatce, Mudo, Puli, Saarlooswolfhound/Saarloos Wolfdog, Owczarek francuski, Welsh Corgi Cardigan, Welsh Corgi Pembroke, Owczarek Australijski /Australian Shepherd, Owczarek Australijski Kelpie/Australian Kelpie,
[COLOR=#008000][B]
Mirosław Redlicki (PL)[/B][/COLOR]Briard/Berger de Brie Border Collie, Komondor, Owczarek południoworosyjski Jużak/South Russian Shepherd Dog, Owczarek staroangielski Bobtail/Old English Sheepdog

[B][COLOR=#008000]Anna Redlicka (PL)[/COLOR][/B]
Biały Owczarek Szwajcarski/White Swiss Shepherd Dog, Ceskoslovensky Vlcak, Polski Owczarek Podhalański, Polski Owczarek Nizinny, Schipperke, Pozostałe rasy/other breeds


[B]Grupa / Group III[/B]

[B][COLOR=#008000]Piotr Król (PL)[/COLOR][/B]
Cairn Terrier, Foksterier krótkowłosy/Fox Terrier Smooth, Foksterier szorstkowłosy/Fox Terrier Wire, Kerry Blue Terrier, Bedlington Terrier, Terier walijski/Welsh Terrier, Border Terrier, Dandie Dinmont Terrier, Irish Soft Coated Wheaten Terrier
Pozostałe rasy/other breeds

[B][COLOR=#008000]Jean Lenning (GB)[/COLOR][/B]
Australian silky terrier, Jack Russel Terrier, Parson russel terrier, Norfolk terrier, Norwich terrier, Skye Terrier, Terier szkocki/Scotish terrier

[COLOR=#008000][B]Tomasz Borkowski (PL)[/B][/COLOR]
Yorkshire Terrier

[B][COLOR=#008000]Sonia Pagani (I)[/COLOR][/B]
West Highland White Terrier, Terier irlandzki/Irish Terrier, Terier czeski/Cesky Terrier, Niemiecki terier myśliwski/German Hunting Terrier, Airedale Terrier/Airedale Terrier

[B][COLOR=#008000]Jan Gajewski (PL)[/COLOR][/B]
American Staffordshire Terrier, Bulterier/Bull Terrier, Bulterier mninaturowy/Miniature Bull Terrier, Staffordshire Bull Terrier


[B]Grupa / Group VI[/B]

[B][COLOR=#008000]Andrzej Brabletz (PL)[/COLOR][/B]
Bloodhound/Chien de Saint-Hubert, Gończy polski/Polish Hunting Dog, Gończy słowacki/Slovakian Hound, Ogar polski/Polish Hound

[B][COLOR=#008000]Božena Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Alpejski gończy krótkonożny/Alpine Dachsbracke, Posokowiec bawarski/Bavarian Mountain Scenthound, Rhodesian Ridgeback, Dalmatyńczyk/Dalmatian

[B][COLOR=#008000]Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)[/COLOR][/B]
Beagle, Basset Hound, Gończy berneński/Bernese Hound, Pozostałe rasy/other breeds

[B][B]SOBOTA 29.01.2011 r.[/B][/B]


[B][COLOR=#000000]Grupa / Group II[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#008000]Jean Lenning (GB)[/COLOR][/B]
Shar-Pei, Sznaucer Miniaturowy/Miniature Schnauzer, Sznaucer Średni/Schnauzer, Pinczer średni/German Pinscher, Pinczer miniaturowy/Zwergpinscher, Pinczer małpi/Affenpinscher, Pinczer austriacki/Österreichischer Kurzhaariger Pinscher

[B][COLOR=#008000]Małgorzata Supronowicz (PL)[/COLOR][/B]
Berneński pies pasterski/Bernese Mountain Dog, Appenzeller/Appenzell Cattle Dog

[B][COLOR=#008000]Tomasz Borkowski (PL)[/COLOR][/B]
Buldog angielski/Bulldog, Bullmastiff,Dogue de Bordeaux, Mastif hiszpański/Spanish Mastiff

[B][COLOR=#008000]Andrzej Kaźmierski (PL)[/COLOR][/B]
Dog Niemiecki(błękitny)/Deutsche Dogge(Blau), Dog Niemiecki(czarny,arlekin)/Deutsche Dogge(Schwarz,Gefleckt), Dog Niemiecki(żółty,pręgowany)/Deutsche Dogge(Gelb,Gestromt), Mastif pirenejski/Mastin de los Pirineos, Pirenejski pies górski/Pyrenean Mountain Dog

[B][COLOR=#008000]Jan Gajewski (PL)[/COLOR][/B]
Czarny terier/Black Terrier, Rottweiler, Sznaucer olbrzym czarny/Giant Schnauzer Black, Sznaucer olbrzym pieprz i sól/Giant Schnauzer Pepper and Salt

[B][COLOR=#008000]Małgorzata Hałas (PL)[/COLOR][/B]
Cane Corso Italiano/Italian Corso Dog, Duży szwajcarski pies pasterski/Great Swiss Mountain Dog, Fila Brasileiro/Fila Brasile, Mastif angielski/Mastiff, Mastif neapolitański/Neapolitan Mastiff, Tosa

[B][COLOR=#008000]Mirosław Redlicki (PL)[/COLOR][/B]
Nowofundland, Owczarek kaukaski/Caucasian Shepherd Dog, Owczarek środkowoazjatycki/Central Asia Shepherd Dog

[B][COLOR=#008000]Ewa Bukład (PL)[/COLOR][/B]
Hovawart, Landseer (typ kontynentalno-europejski)/Landseer(Continental-European type), Leonberger, Pozostałe rasy/other breeds

[B][COLOR=#008000]Jaroslava Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Bokser(pręgowany)/German Boxer(Brindle), Bokser(żółty)/German Boxer(Fawn), Doberman/Dobermann

[B][COLOR=#008000]Piotr Król (PL)[/COLOR][/B]
Bernardyn długowłosy/Saint Bernard Dog - Long-haired, Bernardyn krótkowłosy/Saint Bernard Dog - Short-haired, Boerboel, Dog kanaryjski/Dogo Canario, Dog z Majorki/Majorca Mastiff, Mastif tybetański/Tibetan Mastiff, Pirenejski pies górski/Pyrenean Mountain Dog


[B]Grupa / Group IV[/B]

[B][COLOR=#008000]Andrzej Brabletz (PL)[/COLOR][/B]
Jamniki/Dachshunds


[B]Grupa / Group VII[/B]

[B][COLOR=#008000]Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)[/COLOR][/B]
Wyżły kontynentalne/Continental Pointing Dogs

[B][COLOR=#008000]Božena Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Pointer, Seter angielski/English Setter, Seter irlandzki/Irish Red Setter, Seter irlandzki czerwono-biały/Irish Red and White Setter, Seter szkocki(Gordon)/Gordon Setter

[B][B]NIEDZIELA 30.01.2011 r.[/B][/B]


[B]Grupa / Group V[/B]
[B][COLOR=#008000]Mirosław Redlicki (PL)[/COLOR][/B]
Alaskan Malamute, Siberian Husky

[B][COLOR=#008000]Tomasz Borkowski (PL)[/COLOR][/B]
Pozostałe rasy/other breeds


[B]Grupa / Group VIII[/B]

[B][COLOR=#008000]Margaret Brown (GB)[/COLOR][/B]
Labrador Retriever

[B][COLOR=#008000]Jean Lenning (GB)[/COLOR][/B]
Golden Retriever

[B][COLOR=#008000]Božena Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Golden Retriever (klasa baby, klasa szczeniąt)/(baby class, puppy class), Labrador Retriever (klasa baby, klasa szczeniąt)/(baby class, puppy class), Chesapeake Bay Retriever, Curly Coated Retriever, Flat Coated Retriever, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Płochacz niemiecki/ Deutscher Wachtelhund

[B][COLOR=#008000]Małgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska (PL)[/COLOR][/B]
Pozostałe rasy/other breeds


[B]Grupa / Group IX[/B]

[B][COLOR=#008000]Sonia Pagani (I)[/COLOR][/B]
Brabantczyk/Small Brabant Griffon, Chihuahua długowłosy/Chihuahua-Long-haired, Chihuahua krótkowłosy/Chihuahua-Smooth-haired, Gryfonik belgijski/Belgian Griffon, Gryfonik brukselski/Brussels Griffon

[B][COLOR=#008000]Jaroslava Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Bolończyk/Bolognese, Cavalier King Charles Spaniel, King Charles Spaniel, Lhasa Apso, Maltańczyk/Maltese, Pekińczyk/Pekinges, Rosyjski Toy Długowłosy/Russian Toy Longhaired, Rosyjski Toy Krótkowłosy/Russian Toy Smooth-haired

[B][COLOR=#008000]Andrzej Kaźmierski (PL)[/COLOR][/B]
Bichon Frise, Chiński grzywacz/Chinese Crested Dog, Hawańczyk/Havanese, Lwi piesek/Little Lion Dog, Shih Tzu

[B][COLOR=#008000]Piotr Król (PL)[/COLOR][/B]
Buldog francuski/French Bulldog, Mops/Pug
[B][COLOR=#008000]
Małgorzata Supronowicz (PL)[/COLOR][/B][COLOR=#008000]
[/COLOR]Boston Terrier/Boston Terrier, Spaniel kontynentalny miniaturowy-Papillon/Continental Toy Spaniel Papillon
Pozostały rasy/other breeds


[B]Grupa / Group X[/B]
[B][COLOR=#008000]Ewa Bukład (PL)[/COLOR][/B]
Chart afrykański-Azawakh/Azawakh, Chart perski-Saluki/Saluki, Chart polski/Polish Greyhound,Whippet
[B][COLOR=#008000]
Andrzej Brabletz (PL)[/COLOR][/B][COLOR=#008000]
[/COLOR]Pozostałe rasy/other breeds

[B]Sędzia rezerwowy[/B]
[COLOR=#008000][B]Petr Rehanek (Cz[/B][/COLOR][COLOR=#008000][B])[/B] [/COLOR]
[COLOR=#008000][/COLOR]
Zgłoszenia na wystawy przyjmowane będą[COLOR=#ff0000] [/COLOR][B][COLOR=#ff0000]wyłącznie[/COLOR][COLOR=#ff0000] [/COLOR][/B]za pośrednictwem formularza internetowego.
Załączniki do zgłoszeń (kopie championatów, certyfikatów) można wysłać na adres: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub faksem na nr 089-6790-121.
W razie problemów, poprawność transmisji faksu można potwierdzić w WYDAWNICTWIE pod nr tel. 0601-44-89-66 w godz. 14.00 - 16.00
[COLOR=#ff0000][B]UWAGA ! Prosimy nie przesyłać zgłoszeń faksem i e-mailem.[/B][/COLOR]
[B]
[COLOR=#ff0000]Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: 19.12.2010 r. [/COLOR][COLOR=#ff0000] [/COLOR]
[/B]

[B]Opłaty (dla członków ZKwP, za psy zarejestrowane w ZKwP) wnoszone do dnia 19.12.2010 r. ([/B][COLOR=#ff0000][B]DECYDUJE DATA WPŁYWU ŚRODKÓW NA KONTO BANKOWE ORGANIZATORA[/B][/COLOR][B]):[/B]
- za pierwszego psa (z katalogiem) - [B]120 zł[/B]
- za każdego następnego (bez katalogu) - [B]100 zł[/B]
- za psa w klasie baby, szczeniąt lub z tytułem Int.Champ. - [B]60 zł[/B]

Psy zgłoszone do klasy weteranów oraz psy wszystkich ras polskich, stanowiące własność członków ZKwP, zwolnione są z opłat (bez katalogu), pod warunkiem doprowadzenia ich do oceny. Każdy zgłoszony pies/suka podlega opłacie, bez względu na to, czy zostanie doprowadzony do oceny, czy też nie.
[B]<H4 align=center>[COLOR=#ff0000]UWAGA !
Opłaty, za psy zgłoszone w terminie,
wnoszone po dniu 19.12.2010 r. wynoszą 200 zł
za każdego psa, bez względu na klasę i ilość psów.[/COLOR][/B]

</H4>Opłaty za udział w wystawach prosimy wnosić [B][COLOR=#ff0000]wyłącznie na konto lub w kasie oddziału[/COLOR][/B]:
83 1500 1504 1215 0000 4148 0000
Kredyt Bank PBI O/Legnica
[B][COLOR=#ff0000]Na wystawie opłaty nie będą przyjmowane ![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmmm, na hali w Głowgowie CACIB to brzmi jak koszmarny żart :((
a patrząc na cenę za ta wystawę to chyba naprawdę oddział postanowił sobie zażartować z wystawców !!!!
Jak dla mnie to totalne nieporozumienie, pozostaje mieć nadzieję że inne oddziały nie wezmą przykładu:(

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że piszesz bo myślałam o tej wystawie ze względu na sędziego (chociaż mamy koszmarnie daleko:/). nigdy w Głogowie nie byłam, sądziłam że skoro organizują cacib to maja warunki.

I jeszcze pozwole sobie zwrócić uwagę na drobną nieścisłość..;)

[QUOTE]Na wystawę mogą być zgłaszane psy i suki(...)mające w dniu wystawy [B]ukończone 6 miesięcy[/B]. [/QUOTE]a dalej..
[QUOTE][B][COLOR=#008000]Božena Ovesná (CZ)[/COLOR][/B]
Golden Retriever ([B]klasa baby[/B], klasa szczeniąt)[/QUOTE][QUOTE]za psa w [B]klasie baby[/B], szczeniąt lub z tytułem Int.Champ. - [B]60 zł[/B][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Calibri]Też mi się tak wydaje…. Hala malutka, parking przed halą też malutki. Byłam tam na wystawie w styczniu i tak naprawdę nie było gdzie się podziać z psem. Pies na psie, a teraz Cacib-ówka w takich warunkach. Myślę,że warunki dla psów można porównać do wystawy walentynkowej w Bydgoszczy. Milczeniem pominę kwestię opłaty. [/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Na pewno wystawa o tej porze roku nie będzie pod gołym niebem, nie siejcie paniki,co z tego że mała hala ale wystawa jest:piątek,sobota,niedziela.[/QUOTE]

Dla mnie mało pocieszający jest fakt że organizator rozstawi np namioty. W styczniu temperatura zwykle nie rozpieszcza więc to nie panika ale raczej obawa ??? przerażenie co nam jeszcze oddziały są w stanie zafundować ??

[quote name='J.G']Co do cen wszystko drożeje,a w Poznaniu jakie są ceny i za co?[/QUOTE]

Nie porównuj wystawy w Poznaniu do Głogowa, bez przesady w Poznaniu można wielu rzeczy się czepiać ale akurat ringi są duże, hale przestronne, a i tytuł to właśnie tam się zdobywa a nie w Głogowie, więc jakby i ranga wystawy inna.

Link to comment
Share on other sites

To i ja sie dopisze, że ceny mnie zwaliły z nóg... Chcieliśmy jechać na tę wystawę, bo fajny sędzia, ale za tę cenę ze szczeniakiem tylko.. Chyba podziękujemy... :(
Tyle się płaci normalnie za dorosłe psy, które zdobywają tytuły. My chcemy psa socjalizować, ale najwyraźniej zostaniemy przy bliższych nam wystawach. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']Dla mnie mało pocieszający jest fakt że organizator rozstawi np namioty. W styczniu temperatura zwykle nie rozpieszcza więc to nie panika ale raczej obawa ??? przerażenie co nam jeszcze oddziały są w stanie zafundować ??


Wydaje mi się że o tej porze roku nie rozstawią namiotów bo chyba nikt z wystawców by się nie zdecydował pojechać "z psem w styczniu pod namiot",a czy jakiś sędzia zdecydował by się na ocenę psów w/w warunkach,wydaje mi się że nie.


Nie porównuj wystawy w Poznaniu do Głogowa, bez przesady w Poznaniu można wielu rzeczy się czepiać ale akurat ringi są duże, hale przestronne, a i tytuł to właśnie tam się zdobywa a nie w Głogowie, więc jakby i ranga wystawy inna.[/QUOTE]

Owszem ranga wystawy inna,duże ringi,hale i nic po za tym,od lat w naszej rasie sędziowie z PL-(oceniający nie psy):-(...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Co do cen wszystko drożeje,a w Poznaniu jakie są ceny i za co?[/QUOTE]

Pusty śmiech mnie ogarnął ! W dobie kryzysu Głogów, który pierwszy raz organizuje "CACIB-ówkę" zamiast ściągnąć rzesze wystawców bierze przyklad z Poznania i wali ceną po oczach. Za parking też pewnie będą chcieli jak w Poznaniu 50 zł. I ta lista sędzów godna miedzynarodówki-na 40 sędziów 25 z POLSKI !!!!!!!!!!!!!! hahahahahha -to na pewno międzynarodowa wystawa? Jaja sobie robią czy jak ? U mnie pełny ignor dla tej wystawy !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Owszem ranga wystawy inna,duże ringi,hale i nic po za tym,od lat w naszej rasie sędziowie z PL-(oceniający nie psy):-(...[/QUOTE]

To już chyba na każdej wystawie znajdą się niezadowoleni :(

[quote name='J.G']Pusty śmiech mnie ogarnął ! W dobie kryzysu Głogów, który pierwszy raz organizuje "CACIB-ówkę" zamiast ściągnąć rzesze wystawców bierze przyklad z Poznania i wali ceną po oczach. Za parking też pewnie będą chcieli jak w Poznaniu 50 zł. I ta lista sędzów godna miedzynarodówki-na 40 sędziów 25 z POLSKI !!!!!!!!!!!!!! hahahahahha -to na pewno międzynarodowa wystawa? Jaja sobie robią czy jak ? U mnie pełny ignor dla tej wystawy ! [/QUOTE]

Pofatygowałam się i policzyłam dzięki temu iż wystawa rozłożona na 3 dni udało się do minimum okroić listę sędziów:)
Zaproszono 18 sędziów + jednego rezerwowego :) a statystyka na tych 19 :) mamy 11 z polski, małżeństwo z Czech :) + sędzia rezerwowy też z tego kraju, 3 z Anglii , 1 z Niemiec i 1 z Włoch.
Dla porównania w Poznaniu będzie 55 ringów tak więc można się spodziewać podobnej listy sędziów.
Nie bronię Poznania jeśli chodzi o ceny ale jak dla mnei nie ma porównania a cena za parking też mnie rozwala tyle że to podobno nie Związek inkasuje ale obsługa targów :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']To już chyba na każdej wystawie znajdą się niezadowoleni :(



Pofatygowałam się i policzyłam dzięki temu iż wystawa rozłożona na 3 dni udało się do minimum okroić listę sędziów:)
Zaproszono 18 sędziów + jednego rezerwowego :) a statystyka na tych 19 :) mamy 11 z polski, :([/QUOTE]
Rzeczywiście policzyłem tych sędziów jak leciało nie patrząc na nazwiska. Ale bilans i tak niezbyt dobry- na 18 sędziów 11 z polski !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia']To już chyba na każdej wystawie znajdą się niezadowoleni :(



Pofatygowałam się i policzyłam dzięki temu iż wystawa rozłożona na 3 dni udało się do minimum okroić listę sędziów:)
Zaproszono 18 sędziów + jednego rezerwowego :) a statystyka na tych 19 :) mamy 11 z polski, małżeństwo z Czech :) + sędzia rezerwowy też z tego kraju, 3 z Anglii , 1 z Niemiec i 1 z Włoch.
QUOTE]

jeżeli uważasz, że Panie Jaroslava i Bożena (obie kobiety) są małżeństwem to niestety jesteś w błędzie...
a tych 11 z Polski to jacyś tragiczni sędziowie są, że tak Ci sie to nie podoba?
każdy z nich ma uprawnienia do sędziowania psów na międzynarodowych wystawach i z tego co mi się wydaje to większość z nich jest z "górnej półki"
jeżeli chodzi o ringi to część ringów będzie w specjalnych namiotach- OGRZEWANYCH, z podłogą itd. tak więc temperatura w namiocie będzie taka sama jak na hali.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']
jeżeli uważasz, że Panie Jaroslava i Bożena (obie kobiety) są małżeństwem to niestety jesteś w błędzie...
a tych 11 z Polski to jacyś tragiczni sędziowie są, że tak Ci sie to nie podoba?
każdy z nich ma uprawnienia do sędziowania psów na międzynarodowych wystawach i z tego co mi się wydaje to większość z nich jest z "górnej półki"
jeżeli chodzi o ringi to część ringów będzie w specjalnych namiotach- OGRZEWANYCH, z podłogą itd. tak więc temperatura w namiocie będzie taka sama jak na hali.[/QUOTE]

Fakt nie zwróciłam uwagi na imiona, ale nie zmienia to faktu co do ilości sędziów zagranicznych.
A co do oceny polskich sędziów to nie ja miałam zastrzeżenia tylko Ty :) Pisząc to jako argument in minus wystawy poznańskiej :)
Osobiście wolała bym akurat w swojej rasie polskiego sędziego niż Czecha, bo jak większość osób siedzących w seterach podzielam opinię że na jakość sędziowania duży wpływ ma pogłowie danej rasy w danym kraju a powszechnie wiadomo iż akurat setery w Czechach do "najlepszych" nie należą.
Ale to chyba nie jest "problemem" czy mnie czy Tobie odpowiada sędzia dla mnie problemem jest to że organizatorzy nie mają wyobraźni.
Argument że będą namioty i będzie w nich ogrzewanie nie przemawia do mnie, jestem realistą i zdaję sobie sprawę iż w styczniu może być np -25 stopni i co wtedy ?? uważasz że namioty z ogrzewaniem wystarczą ?? no i pytanie takie już czysto teczniczne - wystawiałaś kiedyś dużego psa pod namiotem na drewnianej podłodze na ringu miniaturowej wielkości ( bo na takie pod namiotami można liczyć:( )

Link to comment
Share on other sites

A Słowaccy sedziowie? Nie, zebym miala cos do Polskich, ale juz rzyga* się( za przeproszeniem) chce, gdy kolejny CACIB i nie ma sedziego, ktory by znal sie na naszej rasie, a p. Matyjas, Stefik, p. Ridarcikova? Dobrzy sędziowie i znają się nie na jednej rasie, póki co tylko Sopot się postarał, choć do nich mają owi sędziowie najdalej i jakoś cena mogła być normalna.
Szczerze przyznam, że jak patrze na to co się dzieje w Polsce, na ceny, warunki, to wlos się jeży.. To już wole przejechac więcej km, ale miec dwa dni CACIB, za normalniejszsa cene niz w PL za jeden i mieć normalne warunki dla siebie i psa...
To naprawde dobija... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iza.']Ceny koszmarne, szczególnie w szczeniakach.[/QUOTE]

Rekord też chyba padł, jeżeli chodzi o wpłaty po terminie
[B][COLOR=#ff0000]"UWAGA !
Opłaty, za psy zgłoszone w terminie,
wnoszone po dniu 19.12.2010 r. wynoszą 200 zł
za każdego psa, bez względu na klasę i ilość psów"[/COLOR][/B]
Myślę,że inne oddziały pójdą w tym samym kierunku i krajówki będą się wahać w kwocie ok. 100 zł. a międzynarodówki już przyjmą za zasadę 120 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macsow1']jeżeli uważasz, że Panie Jaroslava i Bożena (obie kobiety) są małżeństwem to niestety jesteś w błędzie...
a tych 11 z Polski to jacyś tragiczni sędziowie są, że tak Ci sie to nie podoba?
każdy z nich ma uprawnienia do sędziowania psów na międzynarodowych wystawach i z tego co mi się wydaje to większość z nich jest z "górnej półki"
jeżeli chodzi o ringi to część ringów będzie w specjalnych namiotach- OGRZEWANYCH, z podłogą itd. tak więc temperatura w namiocie będzie taka sama jak na hali.[/QUOTE]
Może nie tragiczni, ale w niektórych przypadkach na pewno tragicznie dobrani do ocenianych psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...