Jump to content
Dogomania

Acana Lamb & Apple


gayka

Recommended Posts

  • 2 months later...

Kiedy adoptowałam moją sunię, była właśnie po szczeniakach, była szczuplutka, z matową sierścią i łupieżem. Przewertowałam forum na temat łupieżu i wywnioskowałam, że dobrej jakości karma powinna pomóc. No i rzeczywiście, pomogła rewelacyjnie, podaję dodatkowo odrobinę oleju lnianego, rano biały serek, rybkę lub jogurt. Nie mamy żadnych problemów gastrycznych, sierść jest mięciutka, lśniąca, aż się prosi o głaskanie. Jak to u psa po przejściach- apetyt niewyczerpany, żebractwo rozwinięte, pani dogadza jak może,więc i pupka mocno się zaokrągliła. Przed zimą przestawimy się pewnie na niskie kalorie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Wczoraj kupiłem Acanę Lamb & Apple na wagę w okolicznym zoologicznym dla Mojej Labradorki, ponieważ od dłuższego czasu drapie się i drapie :shake: wcześniej była na Boschu, teraz na Bricie Premium L , wiadomo że bo jednym dniu niemożna nic zbytnio powiedzieć, ale jeden ciekawy czy na tej karmie potencjalna alergia minie... :look3:

Na razie chcę spróbować tej Acany, czy alergia przejdzie, ale później myślę o Taste Of The Wild: Sierra Mountain, czy w jakimś stopniu odbiega ona od Acany, bo jak tak patrzę, to skład wydaje mi się gorszy.
Chciałbym zrezygnować potem z Acany ze względu na finanse, chociaż przeglądając najtańsze oferty sklepów internetowych to różnica szacuje się 20-22 zł na worku 13 kg, więc nie wiem czy jest sens zmiany (choć 2 dychy, to też jakaś kasa, jakby nie było) kosztem pogorszenia karmy.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłem Acanę Lamb & Apple na wagę w okolicznym zoologicznym dla Mojej Labradorki, ponieważ od dłuższego czasu drapie się i drapie :shake: wcześniej była na Boschu, teraz na Bricie Premium L , wiadomo że bo jednym dniu niemożna nic zbytnio powiedzieć, ale jeden ciekawy czy na tej karmie potencjalna alergia minie... :look3:

Na razie chcę spróbować tej Acany, czy alergia przejdzie, ale później myślę o Taste Of The Wild: Sierra Mountain, czy w jakimś stopniu odbiega ona od Acany, bo jak tak patrzę, to skład wydaje mi się gorszy.
Chciałbym zrezygnować potem z Acany ze względu na finanse, chociaż przeglądając najtańsze oferty sklepów internetowych to różnica szacuje się 20-22 zł na worku 13 kg, więc nie wiem czy jest sens zmiany (choć 2 dychy, to też jakaś kasa, jakby nie było) kosztem pogorszenia karmy.

Musisz poczekać na efekty po ok 2 tygodniach będzie coś wiadomo. 

Link to comment
Share on other sites

Mój shitzak od 3 dni jest na samej Acanie Lamb & Apple, wcześniej jadł Ariona (w skladzie pszenica i jajka) a jeszcze wcześniej Royala (kurczak). Cały czas sie drapie. Zobaczę czy za dwa tygodnie będą efekty.

Czy oprócz karmy dostaje Twój psiak jakieś przysmaki? Ja właśnie przejrzałam przysmaki młodego (kosteczki z rybą) w składzie jest soja a ona podobno tez uczula. Mam nadzieję, że przestanie się drapać. Młody jest zdrowy, ma ładną skórę, czyste uszy, drapie się po karku i wygryza łapki (podobno to są oznaki alergii).

Link to comment
Share on other sites

Mój shitzak od 3 dni jest na samej Acanie Lamb & Apple, wcześniej jadł Ariona (w skladzie pszenica i jajka) a jeszcze wcześniej Royala (kurczak). Cały czas sie drapie. Zobaczę czy za dwa tygodnie będą efekty.

Czy oprócz karmy dostaje Twój psiak jakieś przysmaki? Ja właśnie przejrzałam przysmaki młodego (kosteczki z rybą) w składzie jest soja a ona podobno tez uczula. Mam nadzieję, że przestanie się drapać. Młody jest zdrowy, ma ładną skórę, czyste uszy, drapie się po karku i wygryza łapki (podobno to są oznaki alergii).

Obecnie nie daję jej żadnych smakołyków, poza karmą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój shitzak od 3 dni jest na samej Acanie Lamb & Apple, wcześniej jadł Ariona (w skladzie pszenica i jajka) a jeszcze wcześniej Royala (kurczak). Cały czas sie drapie. Zobaczę czy za dwa tygodnie będą efekty.

Czy oprócz karmy dostaje Twój psiak jakieś przysmaki? Ja właśnie przejrzałam przysmaki młodego (kosteczki z rybą) w składzie jest soja a ona podobno tez uczula. Mam nadzieję, że przestanie się drapać. Młody jest zdrowy, ma ładną skórę, czyste uszy, drapie się po karku i wygryza łapki (podobno to są oznaki alergii).

Skończyłam z tą karmą. Młodego "przeczyszczała" tzn załatwiał się 4-5 razy dziennie (kupska normalne). Teraz jesteśmy na rybnej karmie z Fish4dogs- kupska spadły do 2-3.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Skończyłam z tą karmą. Młodego "przeczyszczała" tzn załatwiał się 4-5 razy dziennie (kupska normalne). Teraz jesteśmy na rybnej karmie z Fish4dogs- kupska spadły do 2-3.

 

Moja shihtzaczka reagowała podobnie. Na Orijenie wypróżniała się jeszcze gorzej. Wylądowała na Husse, ale Fish4Dogs też testowałam. Smakowała. Może kiedyś się jeszcze skuszę.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Wypróbowaliśmy wiele karm, nam (znaczy Lunie) Acana bardzo służyła, tak samo jak Orijen, tego samego producenta. Miały jeden mankament - mimo dawek ograniczonych do minimum - świetnie nam się po nim tyło.Teraz barfujemy. Zobaczymy, jak będzie.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanko. Czy tak karma nie traci szybko wartości po otwarciu? Mojej drapiącej się Fifi bardzo ona pasuje i z oszczędności chciałabym kupić duże opakowanie 18kg. Policzyłam sobie, że takie opakowanie wystarczy mi na 5 miesięcy. Tylko boję się, że tak długi czas trzymania otwartego opakowania może spowodować jego popsucie. Wtedy z moich oszczędności byłaby lipa.

Pomóżcie mi i napiszcie proszę co o tym myślicie. Czy to dobry pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Czytałam ostatnio artykuł o tym, że w otwartej karmie już po 2-3 tygodniach zaczynają się procesy psucia. Mogą (zwłaszcza w tych zawierających zboża) pojawić się roztocza, rozkruszki itp. Może też dochodzić do pleśnienia. Stąd, jeśli pies nagle odmawia karmy w połowie worka, choć wcześniej jadł ją z apetytem, nie należy go przymuszać (czulszy węch wyłapuje takie zmiany). Jeśli masz taką możliwość, dobrym pomysłem jest mrożenie karmy. Inną opcją jest jej próżniowe zapakowanie.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, że to za długo. I jak się okazuje stanowczo za długo. Muszę kupić mniejsze opakowanie, bo jak na razie tylko po tej karmie psina mi się nie drapie.

Zakup na spółkę też jest dobrym pomysłem, muszę się zastanowić.

Dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...