Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

[quote name='jovanna']ja już kasę wpłaciłam, czekam tylko na dokumenty do wypełnienia nio i w 2 połowie lipca mój syn pojedzie i my jako jego ogon z nim ;)....[/quote]
Jovanna ciesze się, że się poznamy ;)
Ja w przeciwieństwie (pewnie) do twojego syna chętnie spędzę z tobą czas na obozie :diabloti:
A tak na serio jadę by wyładować mojego psa! Ostatnio zostal uznany za "psa sportowego" co mnie bardzo cieszy, bo marzyłam o takim psie a kupując moją sznaucię nie miałam zamiaru niczego z nią trenować. Nie dawno oczy Mi się otworzayły, że pies jest smutny i się męczy mała ilością ruchu i teraz trenuje agility, obedience, od soboty frisbee, nie długo cani cross ;). Co prawda na obozie pewnie aż taka żywa nie będzie, bo w upały wymięka!!
Pewnie polubi się z waszą beagle'lką bo ona lubi małe pieski za dużymi nie przepada. Może weżmiemy razem domek ? :D

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie ciesze ze sie poznamy i mam nadzieje ze dobije wiecej osob ;). Niestety ja domek bede miala wspolnie z moja cala rodzinka poniewaz jedziemy w 4-rke synus na oboz a my jako jego ogonek ;)
Mnie martwi tylko jedno czy moja sunia nie da nogi jak bedzie bez smyczy bo ma awersje na komende "do mnie"...Mam nadzieje ze do tego czasu to opanujemy, glupia to ona nie jest bo juz nie ciagnie tak bardzo jak 2-3 tygodnie temu poniewaz ja ostro szkole zeby nie ciagala mnie po chodnikach ...Wiesz rece wyrwane. :D itp....I moja tez nie pala miloscia do duzych psow ;)...papiery juz wypelnilam i musze je poslac ...pozdrowka i do milego ;)

Link to comment
Share on other sites

To za przybiegniecie super nagroda!! Zaopatrz się w linkę treningową (10 metrów) by pies miał luz, żadnego ciągnięcia. Zawsze smakołyki i zabawki. Wołaj i kiedy przybiegnie (nawet po 15 minutach) nagroda, nagroda i jeszcze raz nagroda. Dużo zabawy, aporty (takie nie dalekie) by pies poczuł się wolny. Linka luźna tak żeby pis myslał jakby był na wolności, przez to i Ci nie zwieje gdyby co i będzie wiedziała, że kiedy lata "luzem" musi wrócić, bo nie które psy tak ładnie przychodzą na wołanie na smyczy (bo troche przyciagnięte) a potem się dziwią właściciele, ze luzem to już tak szybko nie wrócą.
Pozdrawiam, papa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Warto pojechac chociaz domki sa okropne to jedzenie bardzo dobre i syte a sanitariaty bardzo czyste...dodatkowo oferuja windserfing, kajaki, rowery wodne, plywanie pontonem za motorowka za free...Miasteczko malownicze z wlasnym zamkiem ktory obecnie jest hotelem...Do pewnych rzeczy mozna by sie doczepic np te domki kamingowe sa obskorne,ale my tam przezylismy dwa tygodnie cala rodzina wiec tymbardziej same dzieci...Maja tez tam domki murowane z sanitariatami ale znacznie dorzsze...Jak jest pogoda to nie trzeba w nich siedziec ...Jest tylko jeden opiekun i to nie pozwala na dalsze wycieczki bez psow zeby np. pozwiedzac okolice.My majac wolne rece bo jeden syn byl na obozie i mial pod opieka psa pojezdzilismy do Mragowa, Gizycka, Ketrzyna, Mikolajek, do Parku Dzikich Zwierzat....
Rano dzieciaki cwicza posluszenstwo po poludniu tez a wieczorem po kolacji agility...Pani opiekunka jest tez z zawodu wetem wiec pieski jakby co maja tam opieke coprawda bez zaplecza ale zawsze to cos ...Ona tez prowadzi wyklady na temat zdrowia psa, bardzo ciekawe ;)...moja niunia sie pochorowala i dzieki pani Malgosi doszla do siebie po dwoch dniach...Fotki z pobytu tam mozecie obejrzec klikajac na link ktory jest pod moim banerkiem w podpisie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Cześć wszystkim!
Przeczytałam o tym obozie w MP i niestety w tym roku było już na niego za późno, ale jestem pewna, że wybiorę się na niego za rok - niestety sama. Bardzo miło jest czytać Wasze komentarze, z opisu jovanny wnioskuję, że może być sympatycznie (;
Mam nadzieję, że za kilka miesięcy już będzie mniej więcej wiadomo, kto jedzie w jakim terminie, może już ktoś się orientuje?

pozdrawiamy wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']Cześć wszystkim!
Przeczytałam o tym obozie w MP i niestety w tym roku było już na niego za późno, ale jestem pewna, że wybiorę się na niego za rok - niestety sama. Bardzo miło jest czytać Wasze komentarze, z opisu jovanny wnioskuję, że może być sympatycznie (;
Mam nadzieję, że za kilka miesięcy już będzie mniej więcej wiadomo, kto jedzie w jakim terminie, może już ktoś się orientuje?

pozdrawiamy wszystkich![/quote]
Ja chyba pojade za rok ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Razem z Fredem wybieram się na OZP w tym roku :razz:Mam tylko kilka pytań :
1. gdzieś wyczytałam że trenerzy są z ZKwP lub Alteri, czy to prawda??
2. ilu osobowe są domki ?
3. czy psy zostają same w domkach na dłuższy czas, czy są zabierane wszędzie ?
4. jak wygląda sprawa z psami, które bronią swoich rzeczy ( jedzenie, zabawki)? takie mogą jechać ? :p
5.ile osób było na poprzednich obozach ? nie chodzi mi o konkretna ilość ale zaokrągloną liczbę
6. jak wyglądają zajęcia w 30-sto stopniowych upałach ?? :diabloti:

Czy jest ktoś chętny na OZP w tym roku? Jedzie ktoś z Krakowa ?

dziękuje za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@2']Razem z Fredem wybieram się na OZP w tym roku :razz:Mam tylko kilka pytań :
1. gdzieś wyczytałam że trenerzy są z ZKwP lub Alteri, czy to prawda??
2. ilu osobowe są domki ?
3. czy psy zostają same w domkach na dłuższy czas, czy są zabierane wszędzie ?
4. jak wygląda sprawa z psami, które bronią swoich rzeczy ( jedzenie, zabawki)? takie mogą jechać ? :p
5.ile osób było na poprzednich obozach ? nie chodzi mi o konkretna ilość ale zaokrągloną liczbę
6. jak wyglądają zajęcia w 30-sto stopniowych upałach ?? :diabloti:

Czy jest ktoś chętny na OZP w tym roku? Jedzie ktoś z Krakowa ?

dziękuje za odpowiedzi ;)[/quote]
Witam,
1. Z tego co ja zrozumiałam, to w poprzednich latach byli inni trenerzy niż Ci którzy byli na obozie w '07. Mianowicie w zeszłym roku na obozie była Pani z "DOG's Smile".
2. W domkach są dwa pokoje- duży i mały + kuchnia i taki przedpokoik. W sumie w jednym domku są 3 łóżka + 2 kanapy, ale u nas w jedenym domku był dwie osoby z psami.
3. Są zostawiane, a przynajmniej w naszym przypadku tak było, ze przy wyjściach do miasta, na wykłady, na plażę i na posiłki psy zostawały w domkach. Są one drewniane i jest w nich bardzo duszno, a przez otwarte okna niektóre psy wyskakiwały, to były czasy:evil_lol:. Dlatego starałyśmy sie z koleżankami jak najrzadziej i jak najkrócej wychodzić.
4. Raczej tak. Na obozie Ty jesteś odpowiedzialna za swojego psa i musisz tak go pilnować by nie doszło do żadnych spięć. Mimo wszytko mieliśmy na obozie suki z cieczką(za wcześniejszym pozwoleniem bo miały być niby 'małe' psy), psy agresywne względem innych psów, było też kilka bójek w tym i mojego psa gdyż drugi był zazdrosny, ze jego pan daje jej smakołyka:roll:. Był też przypadek, że psu który właśnie gryzł nową zabawkę nie spodobało się to iż inny chodzi w pobliżu, a że wcześniej było miedzy nimi spięcie, to i teraz nie mogło sie zakończyć bez bójki.
5. U nas(ostatni turnus 07) było coś koło 11 osób.
6. Nie wiem czy aż takie były:eviltong:. W każdym razie te były dla naszych czarnych psów ciężkie do zniesienia. Co prawda staraliśmy sie trzymać cienia, no ale wiadomo.

Co do ostatniego pytania, to sie nie orientuje ;)
A i jeszcze coś. Należy mieć przy sobie sprzęcik do sprzątania po psach, gdyż na terenie ośrodka należy po nich sprzątać. Myśmy sie wycwaniły bo chodziłyśmy z psami na spacer poza ośrodek, ale reszta sprzątała:cool1:.

Link to comment
Share on other sites

Atena - bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Wnioskuję, że nie było tak różowo na obozie jak to jest opisane na stronie internetowej. :roll:
Qurcze, mam problem z dojazdem. Nie mogę jechać pociągiem z psem, a tłuc się busami przez całą Polskę - nie uśmiecha mi sie. Ale transport jakoś zorganizuję. :lol::lol:
Jeszcze jedno pytanie na koniec - czy zdarzały sie przeprowadzki w domkach, kiedy psy się nie polubiły, czy trzeba się męczyć z psami które skaczą sobie do gardła przez cały turnus ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja oczywiście jadę również i w tym roku. Byłam w zeszłym roku na pierwszym turnusie i teraz też planujemy z koleżankami tak jechac. Co do pociągu to ja jestem z Leszna więc ładny kawałek. Jest u nich napisane, że niby z psami dojazd własny, ale ja jechałam z resztą jadącą na inne obozy, ale też z Wandrusa(jest ich bardzo dużo). Więc jeśli się chce to można wszystko załatwic. Ja też jestem (jeszcze) niepełnoletnia i nie było problemu z podróżą.
U nas przeprowadzek nie było, ale po prostu nie było to konieczne, wszystko się ułożyło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No podobno z psami ma byc dojazda własny, ale ja po zapisaniu się, zapytałam mailem czy jest możliwośc dojazdu z resztą. Podali mi kontakt do pani z którą wszystko ustalilśmy i okazało się że nie ma problemu. Oni mają w pociągach "swoje" przedziały więc pojechałam z resztą z innych obozów. Mam szczęście bo mój pies jest spokojny ale pilot mówił że rok wcześniej miał setera, który był uśpiony na czas podróży więc nie jest to pojedynczy przypadek. Dodam tylko, że po drodze nie ma dłuższego przystanku, by wyjśc z psem (przynajmniej w moim połączeniu, bo ludzie z różnych stron jadą). Dla mojego to nie problem, ale bywa różnie. Po dojechaniu na stacje podstawiono busa, którym dojechaliśmy prosto do Rynu (jechało się może 15 min). Jeśli chcesz wiedziec coś więcej to pisz.

Link to comment
Share on other sites

Poważnie zastanawiam się nad wyjazdem z psem na ten obóz.
Czy mogę liczyć na Waszą jak najbardziej obiektywną ocenę?
Jak Wasze wrażenia po poprzednich OZP?
I czy widzicie postępy u Waszych psów?

Pozdrawiam serdecznie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...