Jump to content
Dogomania

Obóz z psem :) - organizowany przez "Wandrus"


Baskaaa

Recommended Posts

Ooo, Kasia w końcu się udzielasz! ;D A widzisz, widzisz, mówiłam, że Was dopisać trza xd

[U][B]OZP1 (01.07.-12.07)[/B][/U]
Hela + Bafi (mix)
Aga + Lora (mix)
Nina + Tiga (DON)
basza95 (17l.) + Basza (nowofundland)
Roksana + Frida (w typie labka)


[B][U]OZP2 (13.07 - 24.07)[/U][/B]
Eta_carinae (15l.) + Kala (w typie ONka) P.Gdańsk
Hela + Bafi (15l.) (mix)
Ola + Ivo (12l.) (golden)
patusiove (12l.)+ Nadia (w typie labka)
Dominika (13l.) + Vanilia (mix)
Karolina + Vasco (golden)
Weronika (15l.) + Luna (w typie labka)
Natalia + Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)
Caine (13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) P.Gdańsk
Weronika + Flo (border collie)
Natalia + Lenka (mix czegoś z czymś wysokość do kolana 20kg) + axel (prawdopodobnie tak będzie miał na imię) owczarek australijski
Oliwia (13l.) + Xara (w typie shar-pei)
Kasandra (14l.) + Casablanca (chihuahua)
Gabriela + Keja (labrador)
Kasia + Jack (golden)

[U][B]OZP3 (25.07 - 5.08 )[/B][/U]
Marta (16 l.) + Daisy (w typie yorka)
Ola (16 l.) +Molly (w typie spaniela)
Klaudia.(15l.) + Fanta (mix)
Zuza + Maniek (w typie basseta)
Marta + Fido (labek)
Ola + Ivo (golden)
Kamila + Laki (w typie goldena)
Karolina + Vasco (golden)
Weronika + Luna (w typie labka)
Marysia + Emi (golden)


[B][U]OZP4 (6.08 - 17.08 )[/U][/B]
Marta (16 l.) + Daisy (w typie yorka)
Ola (16 l.) + Molly (w typie spaniela)
Kamila + Laki (w typie goldena)
Ala + Chrup (mix)


[U][B]OZP5 (18.08 - 29.08 )[/B][/U]

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dopisujemy osoby z fb do naszej listy ? wtedy łatwiej byłoby ogarnąć ile mniej więcej osób będzie na którym turnusie.Jeżeli tak to można dopisać Alicję i Vivo na 2. Tylko nie wiem czy jest sens mieszać fb z dogo to jak robimy ? :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP1(01.07.-12.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Aga+ Lora (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Nina+ Tiga (DON)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]basza95(17l.) + Basza (nowofundland)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Roksana+ Frida (w typie labka)[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP2(13.07 - 24.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Eta_carinae(15l.) + Kala (w typie ONka) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (15l.) (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (12l.) (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]patusiove(12l.)+ Nadia (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dominika(13l.) + Vanilia (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika(15l.) + Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Caine(13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Flo (border collie)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Lenka (mix czegoś z czymś wysokość do kolana 20kg) + axel(prawdopodobnie tak będzie miał na imię) owczarekaustralijski[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Oliwia(13l.) + Xara (w typie shar-pei)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasandra(14l.) + Casablanca (chihuahua)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Gabriela+ Keja (labrador)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasia+ Jack (golden)[/FONT][/COLOR]
[SIZE=2]Alicja (14l.) +Vivo (labek)
[/SIZE]

[SIZE=3][/SIZE][COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP3(25.07 - 5.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) +Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Klaudia.(15l.)+ Fanta (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta+ Fido (labek)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kamila+ Laki (w typie goldena)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marysia+ Emi (golden)[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP4(6.08 - 17.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) + Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kamila+ Laki (w typie goldena)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ala+ Chrup (mix)[/FONT][/COLOR][SIZE=3]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP5(18.08 - 29.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

wolałam spytać żeby potem nie było że zamieszanie robię :eviltong: zaczęłam rozkminiać jakie mam kupić smakołyki Moll żeby przez ponad 3 tyg mieć dla niej coś atrakcyjnego macie jakieś dobre za którymi psiaki szaleją ? (to tak w ramach rozruszania tematu :diabloti: )

Link to comment
Share on other sites

Ja przestawiłam Kalę na zabawki - teraz nagrodą jest szarpanie i chwilowa szajba, co wszystkim polecam spróbować - u nas praca od razu przybiera inne znaczenie :cool3:

Ale smaki - wiadomo - potrzebne są... NIE polecam parówek ani nic mokrego w upały - masakrejszyn jednym słowem :diabloti: Najlepsze są suszone łapki, żwacze, płucka (choć na płuca akurat u nas szału nie ma)

Link to comment
Share on other sites

u nas też zabawa szarpanie czy ganianie za piłką jest najlepszą nagrodą ale smaczki trzeba mieć, parówki moim zdaniem też nie sprawdzają szczególnie tak jak piszesz w upały, suszone czy jakieś ciastka chyba najlepsze :)

co do tego czego byśmy się chciały nauczyć to na pewno przede wszystkim jedziemy żeby pohasać sobie w agi u nas w mieście nie mamy takiej możliwości a dla Molly to super rozrywka skupianie się przy większej ilości psów ignorowanie ewentualnych agresorów,ciesze się że będzie miała możliwość pobawić i pointegrować się z innymi psami na naszym osiedlu jest tylko pare psów które faktycznie bawią się z Moli i mogą sobie poszaleć ;)

Link to comment
Share on other sites

Mela kiedyś pracowała tylko na smaczki a wszystkie zabawki olewała, ale przechytrzyłam ją. Zaczęłam w nagrodę rzucać zabawką, za jej przyniesienie był smaczek. I tak Mela pokochała zabawki, bo skojarzyła że jest zabawka = jest smaczek. Teraz już nie muszę nagradzać smaczkami, nawet pojawiły się u niej fazy na szarpanie :loveu: Dominika - my mamy miękki Sofflite (tylko do przeciągania, bo jest mocno zajechany) i 2 dyski Dog Chow (wygrane na ostatnich zawodach). Na razie Mela jeszcze ich nawet nie widziała, ale boję się czy przypadną jej do gustu, są twarde w porównaniu z sofflite :roll:

Link to comment
Share on other sites

Taka tam integracja w 3 osoby :P Trudno xDD Hmm.. My jedziemy na obóz boo.. jest fajnie : ) A tak na serio to z agility muszę do obozu i na obozie nauczyć dobrze Daisolka slalomu, strefy dopracować i głównie prowadzenie po torze. Z posłuszeństwa komendy z marszu/biegu i komendy z przywołania. A tak poza tym to socjalizacja z innymi psami.
Jeśli chodzi o smaczki.. My na 2 turnusy na pewno bierzemy Lets bity, Natures menu wezme ze 2-3 opak, ciastka samoróbki i pewnie Doggie Woogie kupię..

Link to comment
Share on other sites

Bo się wszyscy uczą, ot co xdd

My tam jedziemy na socjalkę z innymi psami, bo co prawda już jest lepiej, to Keja nadal się boi dużych, obcych psów (nie wszystkich, nie wiem na czym to polega, ale np.: boi się brutalnego w zabawie ONka, kiedy z takim miala do czynienia od szczeniaka, a nie boi się brutalnej goldenki i dorównuje jej kroku). Ostatnio miala spotkanie z trzema posokowcami - z suczką i jednym samcem chciala się bawić, a przed trzecim się uniżala... A tak poza tym to chcemy poćwiczyć agi - na spokojnie przelamać jakieś lęki (jeśli jeszcze jakieś będzie miala, bo teraz porządnie ćwiczymy utrzymywanie równowagi, chodzenie po ruchomych rzeczach itp.). I to chyba tyle, chociaż pewnie będzie sporo nauki przy wracaniu od innych psów, bo chociaż teraz wraca ladnie, to jak znam życie na ozp jej coś odwali :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U nas właśnie obóz baardzo pomaga w oswajaniu z psami, byłam już 3 razy i po każdym widzę wyraźną poprawę. Na początku Daisy bała się KAŻDEGO psa, nawet najmniejszego, uciekała w popłochu za mnie albo w ogóle gdzieś na ulicę, nie potrafiła się skupić, nawet zrobić siad gdy w pobliżu był inny pies. Praca i obozy dały to, że teraz Daisy do każdego yorka podbiega i prawie z każdym chce się bawić- jest rasistką, wiem :PP Co prawda za bardzo nie wie jak się bawić, no ale.. ;> Do innych psów też podchodzi ale tak wielkościowo max beagla, do reszty jest nadal zachowawcza.. ;>>
Fajnie tak przez 12 dni poznać super psiarzy, być nad jeziorem, spędzić miło ten czas a i dla psa to super rozrywka, dla niektórych socjalizacja itp ;)

Link to comment
Share on other sites

Na poprzednim ozp tak sobie ją puszczalam do innych psów, chociaż i tak zrobila sporo postępów - bawila się z suczką Natalii, która przecież na początku warczala itp., co z reguly natychmiast skutkowowalo tym, że Keja przewracala się na brzuch. Samca cocker spaniela się nie bala, ale już przed haszczakiem się korzyla ;/ No i chociaż Kala starala się jak mogla, niestety nie udalo jej się pobawić z Keją, bo mój tchórz, przy plaśnięciu lapą uciekal z podkulonym ogonem xdd Ale w tym roku to już muszą razem pohasać :evil_lol:
Cieszę się, że teraz będzie więcej samców, to może się jakoś do nich przekona ;D
Noo, takie obozy to super sprawa ; >

Link to comment
Share on other sites

A my jedziemy dla znajomych ;) Taki obóz jak Wandrusowy, powiedzmy sobie szczerze - nie jest profesjonalny, nie dla kogoś z ambicjami sportowymi - za to dla relaksu i zabawy czemu nie.

Wychodzę z założenia, że najlepiej jest trenować w klubie, a na poważniejszym obozie agility (jak Graf na przykład) doszlifowuje się swoje umiejętności. I my tak z Kalą zrobimy właśnie - w tym roku klub i Wandrus "dla zabawy" a za rok na Grafa, bo w tym roku nic by nam nie dał, jeśli nawet podstawy porządnie nam nie wychodzą z racji braku kontaktu z torem. Obecnie jestem na etapie umawiania się z Panią Urszulą Grzegorzewską z NA FALI i nie sądzę, by nasze umiejętności skoczyły w dwa miesiące do stopnia zawodowego, by się doszlifowywać na profesjonalnym obozie.

Jakie mamy problemy? Strachliwość i wrażliwość, łatwo Kalisko zniechęcić. Wcześniej bała się innych psów i na nie szczekała, obecnie wita się bez problemów z niemal każdym psem (niektórych "olbrzymów" wciąż się boi i podchodzi z ogromną rezerwą).

Jak do tej pory nasze pole popisowe ograniczało się do sztuczkowania, bo niczym innym "na poważnie" się nie zajmowałyśmy i w tym roku dopiero wszystko się zmienia - gdyż w związku z faktem, że sucz skończyła 2 lata, możemy się rozkręcić na stałe. Zajmujemy się więc czym się da - posłuszeństwo ogarniamy na tyle na ile jest przydatne, za to skupiam się na frisbee, bikejoring i podejmuję próby oswojenia wiewióry ze skokami do wody, do których straszliwie i okrutnie ją zniechęciłam na obozie, spychając ją z barki do jeziora tak, że poszła cała pod wodę... wiem, genialna jestem, zabijcie mnie przy najbliższej okazji.

[QUOTE]Dominika- a Ty czego chcesz Kalę nauczyć na ozp i wgl?:>> [/QUOTE]

Przede wszystkim chcę sprawdzić SIEBIE - czy już dostatecznie dobrze umiem współpracować z psem i motywować go. W zeszłym roku wszyscy widzieli Kalę skuloną na środku toru, z niewiadomych do tej pory przyczyn - NIGDY nie uderzyłam jej na torze, nigdy nie miała okazji nabyć jakiś negatywnych skojarzeń... ale coś się w niej zmieniło po tej nocnej ucieczce, strasznie to przeżyła... No i teraz zobaczymy, ja zmieniłam swoje nastawienie i o nic się nie denerwuję (nie daję tego po sobie poznać, pracuję nad sobą tak, by zawsze w czasie pracy dawać z siebie maximum radości). Obecnie wszędzie stosuję metodę marchewki (był taki moment, że uważałam iż pies ma coś zrobić, bo "ja jestem panem i ja tak chcę" :shake:) a teraz wszystko robimy jako DUET i moje motto to: "Pies się nie myli a wszystkie rzekome błędy jakie popełnia, są tak na prawdę błędami przewodnika." No i każda rzecz jest brana na wesoło, jako zabawa.

Edited by Eta_carinae
Link to comment
Share on other sites

No właśnie najgorzej, jak nie ma się gdzie trenować -.-
Dla mnie agility na wandrusie to bardziej udostępnienie przeszkód żebym sama mogła trenować :)
Zresztą gdyby nie łapy Daisola (z którymi sama nie wiem co jest, bo żaden wet nie umie postawić jednoznacznej diagnozy), to na bank bym ćwiczyła w klubie i pojechała np. na Grafa właśnie..

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Przede wszystkim chcę sprawdzić SIEBIE - czy już dostatecznie dobrze umiem współpracować z psem i motywować go[/QUOTE]
[QUOTE]o nic się nie denerwuję (nie daję tego po sobie poznać, pracuję nad sobą tak, by zawsze w czasie pracy dawać z siebie maximum radości). [/QUOTE][QUOTE]teraz wszystko robimy jako DUET i moje motto to: "Pies się nie myli a wszystkie rzekome błędy jakie popełnia, są tak na prawdę błędami przewodnika." No i każda rzecz jest brana na wesoło, jako zabawa. [/QUOTE]
[B]Dominika [/B]właśnie zostałaś moim mentorem! Idę sobie wydrukować motto i wieszam nad łóżkiem. Dziękuję, że to napisałaś.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się bardzo, że moje mądrości i przemyślenia zasłużyły na Twoją aprobatę :multi:

Ale to nic innego, jak stwierdzenie prawdy, która (moim skromnym zdaniem) powinna stać się mottem każdego właściciela psa. Bo nie ma psów głupich, mylących się, popełniających błędy - przecież pies jest lustrzanym odbiciem tego, jak go wychowano.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP1(01.07.-12.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Aga+ Lora (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Nina+ Tiga (DON)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]basza95(17l.) + Basza (nowofundland)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Roksana+ Frida (w typie labka)[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP2(13.07 - 24.07)[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Eta_carinae(15l.) + Kala (w typie ONka) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Hela+ Bafi (15l.) (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (12l.) (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]patusiove(12l.)+ Nadia (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Dominika(13l.) + Vanilia (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika(15l.) + Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Fanta (Cavalier King Charles Spaniel)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Caine(13l.)+ Nika (Jack Russel Terrier) P.Gdańsk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Flo (border collie)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Natalia+ Lenka (mix czegoś z czymś wysokość do kolana 20kg) + axel(prawdopodobnie tak będzie miał na imię) owczarekaustralijski[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Oliwia(13l.) + Xara (w typie shar-pei)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasandra(14l.) + Casablanca (chihuahua)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Gabriela+ Keja (labrador)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Kasia+ Jack (golden)[/FONT][/COLOR]
[SIZE=2]Alicja (14l.) +Vivo (labek)
[/SIZE]

[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP3(25.07 - 5.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) +Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Klaudia.(15l.)+ Fanta (mix)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta+ Fido (labek)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola+ Ivo (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Karolina+ Vasco (golden)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Weronika+ Luna (w typie labka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marysia+ Emi (golden)[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP4(6.08 - 17.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Marta(16 l.) + Daisy (w typie yorka)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ola(16 l.) + Molly (w typie spaniela)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Ala+ Chrup (mix)[/FONT][/COLOR][SIZE=3]

[SIZE=2]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][U][B]OZP5(18.08 - 29.08 )[/B][/U][/FONT][/COLOR][/SIZE][/SIZE][SIZE=2]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...