Jump to content
Dogomania

Kurs instruktorski Obedience


zachraniarka

Recommended Posts

no właśnie, to to ja wiem, schemacik znam, ale nie ma na nim zaznaczone jak zwrot przez lewe ramie ma wyglądać.... pisze tylko ze ma byc (w klasie meidzynarodowej wiem ze napewno sa dopuszczalne dowolne zwroty....) i nie ma zdefiniowanme tego w regulaminie czyli wynikaloby ze sa oba dozwolone ale wolałabym sie upewnić...;/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Madziorka najlepiej o wszystko pytać za kazdym razem, przed zawodami na odprawie, sedziego
Przy okazji czy można by prosic o sprostowanie wszędzie gdzie zostało wklejone ogloszenie o tym kursie ze jest ono nieaktualne i nastapiła zmana terminu?

Link to comment
Share on other sites

Ogladalam mistrzostwa IPO w Krakowie i chyba widzialam taki zwrot kiedy pies sie cofa zamiast obejsc ale bylo to tak blyskawicznie(maliniak jakis) ze w koncu nie jestem na 100% pewna czy dobrze to zauwazylam. Moze Marysia ma racje? Zapomnialam spytac naszego trenera a teraz go nie ma. Najlepiej spytac na odprawie tylko jak w takim razie przygotowac psa? Na dwa sposoby?? Troche bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Pies moze obejsc przewodnika, a moze podskokiem z obrotem zajac pozycje przy lewej nodze, to drugie znacznie bardziej efektowne.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Pies moze obejsc przewodnika, a moze podskokiem z obrotem zajac pozycje przy lewej nodze, to drugie znacznie bardziej efektowne.

Zofia[/quote]

- i pies nie traci kontaktu z czlowiekiem. W takim razie mamy odpowiedz miarodajna. I mnie sie tez chyba nie przywidzialo ale ten maliniak (ktorys z IPO3) zrobil to blyskawicznie, nie trwalo to dluzej niz dosc szybki obrot przewodnika. Moze wiecej psow robilo zwrot w ten sposob, nie pomyslalam zeby pod tym katem obserwowac.

Link to comment
Share on other sites

ttak i mnie nie chodzi o dosiad do lewej nogi po przywołaniu który i tak Denis umie na dwa sposoby tylko o zwrot przez lewe ramie przy chodzeniu przy nodze.... psiak moze obejśc przewodnika albo być cały czaas przy nodze dostawiając się zadem do nogi bez obchodzenia....

Link to comment
Share on other sites

W klasie miedzynarodowej przewodnik robi zwroty jak mu wygodniej w lewo lub w prawo. W lewo moze byc robiony dowolnie albo przez dostawianie zadu psa (pies caly czas po lewej stronie przewodnika) albi 'w typie niemieckim' tzn pies obchodzi przewodnika
W polskich regulaminach jeden zwrot ma byc w prawo, drugi w lewo,. W lewo dowolnie
M+L+S

Link to comment
Share on other sites

[quote]W lewo dowolnie[/quote]i wlasnie o to mi chodziło:) vbardzo dziekuje:) a czy nie spotkaliście sie moze gdzies z jakimis filmikami na których byłoby widać dokładnie taki zwrot z psem całty czas przy lewej nodze? tzn wiem jak ma wygląadć ale chciałabym dla pewności zobaczyc sobie prawidłowe wykonanie:)

Link to comment
Share on other sites

[B]madziorka[/B]
na stronie niemieckiego klubu "Team Heuwinkl" poszukaj filmików Michaela Manharta i jego maliniaczki Aiki. Ona robi właśnie takie zwroty i robi je bardzo poprawnie.

[edit]A jednak to nie Aika.. Ale na pewno jakiś maliniak tam robi takie zwroty, przejrzyj filmiki- tam jest sporo różności i takie zwroty też są.

[edit1]już wiem z jaką maliniaczką mi się pomyliło- z Amicą.. też jest na tej stronie. Miłego oglądania :)

Link to comment
Share on other sites

Zostały ustalone nowe terminy kursu dla instruktorów z Inki Sjosten:
13-14-15 października - pierwsza część
8-9-10 grudnia - druga część

Na temat detali będę informować na bieżąco.

Jednocześnie z szwedzką instruktorką będzie można się spotkać podczas międzynarodowej wystawy w Sopocie. Więcej informacji w temacie o MP obi 2006.

Link to comment
Share on other sites

To ja też pozwolę sobie zadać 2 pytnia dotyczące zerówki.
W ćwiczeniu nr 4 trzeba psa odprowadzić do miejsca, w którym go zostawiamy. Czy pies idzie wtedy na smyczy czy bez? To nie jest napisane w regulaminie wprost, lecz między wierszami doczytuję, że bez smyczy. Mam rację, czy nie?
Skok przez przeszkodę - co pies ma zrobić po skoku powrotnym? Usiąść przy nodze?
Może ktoś mnie wspomóc swoją wiedzą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']To ja też pozwolę sobie zadać 2 pytnia dotyczące zerówki.
W ćwiczeniu nr 4 trzeba psa odprowadzić do miejsca, w którym go zostawiamy. Czy pies idzie wtedy na smyczy czy bez? To nie jest napisane w regulaminie wprost, lecz między wierszami doczytuję, że bez smyczy. Mam rację, czy nie?
Skok przez przeszkodę - co pies ma zrobić po skoku powrotnym? Usiąść przy nodze?
Może ktoś mnie wspomóc swoją wiedzą?[/quote]
Jak zdawalam zerowke u Francuza - tylko wejscie i zejscie z placu oraz chodzenie przy nodze odbylo sie na smyczy. Cala reszta przejsc byla bez smyczy. Wbrew pozorom to pozwala troche nakrecac psa miedzy cwiczeniami i skupiac na sobie, wiec nie jest tak zle.
Skok z powrotem - i ALBO siad przed przewodnikiem i potem obejscie do nogi, ALBO przyjscie bezposrednio do nogi. To jest alternatywa, robisz to, co ci lepiej wychodzi. Jak np pies normalnie siada przed toba, a na zawodach od razu robi noge, to udajesz, ze tak mialo byc.[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon12.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W ćwiczeniu nr 4 trzeba psa odprowadzić do miejsca, w którym go zostawiamy. Czy pies idzie wtedy na smyczy czy bez? [/QUOTE]
Mokka w 0 mozesz miec psa na smyczy między cwiczeniami, w wyzszych klasach już nie.
Jednak na wszelki wypadek lepiej nie sugerować się tym co pisze między wierszami i wszelkie wątpliwości rozwiązac na odprawie. I właściwie nie tylko watpliwosci ale pytac dokładnie jak ma wyglądac kazde cwiczenie.;)
To takie drobiazgi które nie wpływaja na umiejenosci psa, ale wykonanie od strony przewodnika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Mokka w 0 mozesz miec psa na smyczy między cwiczeniami, w wyzszych klasach już nie.[/quote]
No tak, tylko czy doprowadzenie psa na miejsce, to już rozpoczęte ćwiczenie, czy "między ćwiczeniami"?
Ja osobiście wolę nawet bez smyczy, bo na smyczy mój pies chodzi fatalnie :oops: , ale chodzi mi głównie o to, jak jest prawidłowo.

[quote name='LALUNA']Jednak na wszelki wypadek lepiej nie sugerować się tym co pisze między wierszami i wszelkie wątpliwości rozwiązac na odprawie. I właściwie nie tylko watpliwosci ale pytac dokładnie jak ma wyglądac kazde cwiczenie.;) [/quote]
No i tak trzeba będzie zrobić :lol: .

[quote name='LALUNA']To takie drobiazgi które nie wpływaja na umiejenosci psa, ale wykonanie od strony przewodnika.[/quote]
Tak, wiem o tym, szkoda tracić punkty za friko, i tak wystarczająco dużo jest do stracenia za konkrene błędy :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara']Mokka w regulaminie jest napisane że każde ćwiczenie kończy się postawą zasadniczą czyli siadem przy lewej nodze przewodnika. Z przeszkodą jest tak samo.[/quote]
No ja tak sobie kombinuję, ale zawsze warto się skonsultować z kimś, kto ma doświadczenie praktyczne :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...