Jump to content
Dogomania

Buldog Francuski-Dylemat !!!


macio83

Recommended Posts

Witam Serdecznie
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem buldożka francuskiego, pieski tej rasy są(dla mnie) po prostu prześliczne, i tu pojawia się problem ponieważ nie mam pojęcia jakie te pieski mają wady, chodzi mi o to czy się obficie ślinią,czy podczas snu bardzo ciężko oddychają i czy się dużo linią lub posiadają inne wady???Pytam o wady ponieważ zaletach już czytałem, lecz też chciałbym poznać wasze zdanie na temat zalet tej rasy piesków. Chciałbym się również dowiedzieć czy jeśli piesek zostałby w domu sam na około cztery godziny (nie zawsze) to mogło by się to na nim negatywnie odbić, lub może nie interesować się pieskiem jeśliby miał zostawać sam w domu ???
Proszę o wyczerpującą odpowiedz ponieważ bardzo zależy mi na tym piesku i w 100% procentach chciałbym się nim zaopiekować i dać mu trochę serca, pytanie tylko czy wystarczająco ???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buldożek buldożkowi nierówny. Pamiętaj, że różnie można trafić i to dotyczy każdego psa. Moja pierwsza suczka BF miała rodowód, przywieziona została z W-wy, o cenie nie wspomnę i .... już wkrótce okazało się, że ma wrodzoną wadę kręgosłupa, padaczkę itp Niezależnie od tego wszystkiego kochaliśmy ją jak członka rodziny i dbaliśmy o nią jak najlepiej potrafiliśmy, sunia była z nami przez 15 lat.
Mój obecny bulw (historia jak wyżej) ma najprawdopodobniej atopowe zapalenie skóry a tej przypadłości nie można wyleczyć, co oznacza, że piesek musi być na specjalnej diecie = weterynaryjnej karmie.
Jeśli jesteś gotowy podołać ewentualnym problemom, dysponujesz czasem (4 godz nieobecności w domu to jeszcze nie taki kłopot ale należy psa przyzwyczajać stopniowo i zapewnić mu spacery itp), bierzesz pod uwagę różnego rodzaju wydatki w razie kłopotów zdrowotnych...
Lepiej jest zastanowić się dwa razy a nawet trzy.
Znam buldożki, którym nic nie jest, jednak wiele psiaków cierpi na alergie, zapalenie uszu.

P.S. Dla mnie chrapanie to nie wada. Myślę, że BF nie lnieją mocniej niż inne psy a ze ślinieniem się też bywa różnie, moja sunia nie śliniła się wcale, obecny bulw tylko podczas szczekania ale to nie jest , jak dla mnie, żadna wada....

Link to comment
Share on other sites

witaj,
Myślę że z buldożkami, tak jak z każdą inną rasą- jeden drugiemu nierówny i nigdy nie wiadomo jaki się trafi:) Zanim ja wzięłam swoją buldożkę naczytałam się, że mają przeróżne alergie, choroby skórne i masę innych problemów, ale zaryzykowałam i o dziwo z moją psinką nie mam póki co żadnych problemów. No może poza tym, że jest szalenie pazerna i trzeba pilnować co i w jakich ilościach je. Co do chrapania- przyznaję chrapie przeraźliwie. Swoim chrapaniem potrafi obudzić, choć to chyba kwestia przyzwyczajenia. Najlepiej oczywiście śpi jej się przy mnie, choć od 2 tygodni sypiamy w osobnych pokojach i już się przyzwyczaiła. Gdy widzimy się po pobudce wielce wytęskniona wita się ze mną ze 20 minut ;) Co do zostawania samej w domu, moja psina potrafi spokojnie wytrzymać nawet 8 godzin. Potem jej rekompensuje siedzenie w domu, godzinnym spacerkiem ;) Nie przychodzą mi do głowy jakieś wady... dla mnie buldożki są świetne! wariaty, "adhd", ale jednocześnie przytulaśne, bardzo kochające i kochane;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...
Guest wika23032002

[B][COLOR=#40e0d0][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3]z [/SIZE]tym czy sam może zostać w domu hmmm...? mam buldoga około roku :( odbijało mu został raz na dwie godziny wracamy papierki wszystko na ziemi dziwne jak wróciliśmy[SIZE=3] z wakacji[SIZE=3] on i Szakal (owczarek niemiecki długowłosy) nic nie nabroili ale potem po wakacjach nie było nas trzy - dwie godziny wracamy a poduszka nas pożegnała potem gryzł większe i większe ale boi się mojego taty i przestał. :). ale było sprzątania :D

[/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#dda0dd][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]Czy[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#ee82ee][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3] bardzo[SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#800080][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]się[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#40e0d0][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3] [/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#4b0082][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3]ślini?...[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ff0000] Prawie wcale bardziej się ślini mój Szakalek niż Bandziorek ponieważ Bandzior po piciu wody zamyka pyszczek a [SIZE=3]Szakal wtedy zieje i mu leci ale najczęściej w lato a tak to nie ale jak chodzi o samą ślin[SIZE=3]ę Bandzior jedynie wdepta w to co Szakal napluł[SIZE=3]... :| Gdy jest lato buldogi często zi[SIZE=3][SIZE=3]e[/SIZE]ją ale przy tym [SIZE=3]ślina nie kapie im na podłogę ponieważ oblizuj[SIZE=3]ą się i przełykają ślin[SIZE=3]ę gdy mają ją [SIZE=3]dużej ilości w pysku...[SIZE=3]


[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ffff00]CZY [/COLOR][COLOR=#ffd700][/COLOR][COLOR=#ffa500]c[SIZE=3]hrapią [/SIZE][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#ff8c00]?... [/COLOR][COLOR=#40e0d0]Oj jak [SIZE=3]śpią pierwsze 5 minut jest do zniesienia [SIZE=3]albo dniem nie chrapią tylko w nocy jak [SIZE=3]chce się zasnąć oj...[SIZE=3] a gdy się zm[SIZE=3]ęczą to wywalają język i [SIZE=3]chrumkaj[SIZE=3]ą[/SIZE] bo właśnie mój chrumka gonił się z Szakalem a tak normalnie jak się cieszy [SIZE=3]też chrumka[SIZE=3], chrumka prawie zawsze :)[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#ffa500][/COLOR][COLOR=#ff8c00][/COLOR][COLOR=#ee82ee][/COLOR][/SIZE][COLOR=#ffa500][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][COLOR=#40e0d0][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3]
[/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ee82ee][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#800080][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ee82ee][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=comic sans ms][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=#ee82ee][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...