Jump to content
Dogomania

Oskar- hodowla Żelechów koło Warszawy


bafi_riko

Recommended Posts

Witam
proszę o jakiekolwiek informacje na temat tej hodowli, juz jednego pieska mam z "york w jesionce" i chciałabym uniknąc tego typu sytuacji po raz drugi.
Podobno hodowla od 1980 r, a w internecie ani widu ani słychu.
Pieski oczywiscie mają rodowód, ale hodowla mało znana (w internecie przynajmniej)
Dziękuje za każdą odpowiedz, bo w pon jestem umówiona po pieska.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie znam hodowli, ale jeśli bym miała [U]jakiekolwiek[/U] zastrzeżenia co do hodowli, z której mam wziąć psa, to bym go po prostu nie brała, tylko poszukała innej. Co jak co, ale hodowli yorków jest baardzo dużo, prawie 'od ręki' można dostać szczeniaka, nie trzeba czekać na miot tak jak w przypadku rzadziej spotykanych ras, więc spokojnie można coś wybrać.

Najlepiej pojechać samemu, i zobaczyć na własne oczy, spotkać się z hodowcą, popytać, porozmawiać, i samemu ocenić...

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam swojego 2 Yorka właśnie w Hodowli Oskar w lutym 2000 roku.
Ja osobiście jestem zadowolona. Kilku znajomych którzy prosili o YT a ja nie miałam wysyłalam do Pana Tadeusza i również byli i są zadowoleni.
W zasadzie cała linia u Mnie w Hodowli to Oskary
Jeśli chcesz pooglądac jak wyglądają pieski z Oskarami w rodowodzie, to zapraszam do mnie na stronę [url]www.egcardea.pl[/url] tam również są rodowody.
Pan Kierzkowski jest zootechnikiem więc na hodowli raczej się zna ;)
Pozdrawiam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Szukam wątku w którym niedawno był poruszony temat tej hodowli ale nie znajduję.

Ostatnio czyli od lutego/marca tego roku (czyli czas jak szukałam yorka i śledzę przynajmniej raz w tygodniu nowo dodane) na Allegro było sporo ogłoszeń o rodowodowych yorkach z tej hodowli za śmiesznie małe pieniądze typu 1100zł i mniej.

Zastrzeżenia budził fakt że zdjęcia z aukcji przedstawiały szczenięta trzymane na betonie, za zardzewiałą kratą, potem na zdjęciach żeby nie było widać betonu pojawił się brudny kocyk.
Aktualnie jest aukcja z rodowodowymi szczeniakami za 800zł [url]http://allegro.pl/okazja-10-tyg-yorki-z-rodowodem-2-pieski-i1267078323.html[/url] i zdjęcia już zrobiono w domu..


Swego czasu napisałam do tego pana z pytaniem o pieski z aukcji :
[QUOTE]
Oto e-mail wysłany przez Ciebie do Użytkownika [URL="http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=10582406"]oskar0124[/URL]
Data wysłania e-maila: wto 09 mar 2010 23:05:37 CET.
Strona z przedmiotem: [URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=953372728"]dwa pieski rodowodowe Yorki z hodowli Oskar[/URL]
Treść wiadomości:
Witam, chciałabym się dowiedzieć o pochodzenie piesków, kogo mają w rodowodzie? Jakie będą duże docelowo? czy są prawidłowo zsocjalizowane - czy znają ruch uliczny, czy znoszą jazdę samochodem, czy znają innych ludzi poza domownikami, inne zwierzęta?
Szukam pieska dobrze rokującego wystawowo i docelowo hodowlanie, ale jednocześnie będącego nieznerwicowanym towarzyszem w pracy i w podróży. Mam nadzieję, że wiedzą Państwo co mam na myśli.

pozdrawiam [/QUOTE]
Być może niefortunnie dobrałam słowa, naprawdę nie miałam nic złego na myśli - napisałam tylko najlepiej jak umiałam jakiego pieska szukam.Nie znałam i dalej w sumie nie znam yorkowych realiów, tylko wybiórcze fakty.
Odpisał mi tak :
[QUOTE]Wiem co Pani/Pan/ ma na myśli,takie wymagania jakie stawia Pani
przyszlemu wybrankowi. to szuka się w portalach za 1200 zl a w cenie
powyżej 2000,00euro- żuczę sukcesow w poszukiwaniach[/QUOTE]
Uważam że napisałam kulturalnie i nie zasłużyłam sobie na taką odpowiedź.

Nie znam tego pana, więc jest to moja subiektywna opinia po w/w wymianie "nieuprzejmości";.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam - w temacie "Yorki na allegro" str 181 i 182
[url]http://www.dogomania.pl/threads/60156-Yorki-na-allegro!!!/page182[/url]

[quote name='dorotan'][quote name='dagos1']

A tu kolejna aukcja tego hodowcy [URL]http://allegro.pl/item1139467130_pieski_4_szt_rasy_york_z_rodowodem_12_tyg_tanio.html[/URL]
Obraz nędzy i rozpaczy. W jakich warunkach te szczeniaki są trzymane? W zardzewiałej klatce-kojcu leżą kupy. Szczeniaki biegają po własnych odchodach, a między tymi kupami stoi miska z wodą. Na jednym zdjęciu widać dorosłe, zaniedbane yorki, które niczym nie różnią się od tych z najgorszych pseudo. I to są szczeniaki z rodowodem?! Kiedy organizacje kynologiczne zaczną kontrolować warunki w hodowlach? Za darmo nie wziełabym psa z takich warunków.
Do tego jeszcze szanowny hodowca robi błędy w ogłoszeniu - pisze: " w cinie" zamiast w cenie.
Ręce i nogi opadają.[/QUOTE][quote name='pa-ttti']jak można takie zdjęcie wstawić? i co te psy siedzą na betonie na jakimś zwiniętym starym dywanie??? cena mówi sama za siebie-wygląda jak oferta hurtowa. psy z dobrych warunków, z dobrym pochodzeniem byłyby w innej cenie. i jeszcze te "5 sztuk". jak można psy na sztuki liczyć? co to jest jakiś towar, jak w magazynie czy jak na chińskim straganie?? ręce opadają...[/QUOTE]
[url]http://allegro.pl/pieski-4-szt-rasy-york-z-rodowodem-12-tyg-tanio-i1139467130.html[/url]
Cena [IMG]http://static.allegrostatic.pl/site_images/1/0/common/buy_now_ico.gif[/IMG] [B]800,00 zł[/B] Do końca [B]Zakończona [/B]
(sob 24 lip 2010 16:58:55 CEST) Sprzedający [B] [URL="http://allegro.pl/show_user.php?uid=10582406"]oskar0124[/URL] (0) [/B]
Aukcja jeszcze wisi, ale zdjęcia zostały starannie usunięte...

Link to comment
Share on other sites

bluerat nie obraź się ale szczerze powiem, że hodowca dobrze odpisał
jeżeli chce się psa typowo wystawowego to niestety trzeba za niego zapłacic troszkę więcej - są szczenięta i "szcznięta" jedne rokują wybitnie wystawowo inne nie, pomimo tego, że nie mają żadnych wad
niestety w hodowli tych wybitnych jest mniej i dlatego ich cena jest znacznie wyższa
są hodowcy i hodowcy jeden sprzeda szczenięta nie rokujące dobrze wystawowo taniej a drugi będzie wciskał kit że to są super hiper gwiazdy wystawowe i sprzedaje je za wysoką cenę
są szczenięta która rokują super wystawowo a jak dorosną już nie są takie fajne - to są po prostu żywe zwirzęta nie produkcja seryjna i musimy o tym wiedziec
szukając psa wystawowego lepiej wybierac starszego psa po którym już widac jaki ma kolor, anatomię, zgryz, w przypadku psa czy ma 2 jądra itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']bluerat nie obraź się ale szczerze powiem, że hodowca dobrze odpisał
jeżeli chce się psa typowo wystawowego to niestety trzeba za niego zapłacic troszkę więcej - są szczenięta i "szcznięta" jedne rokują wybitnie wystawowo inne nie, pomimo tego, że nie mają żadnych wad
niestety w hodowli tych wybitnych jest mniej i dlatego ich cena jest znacznie wyższa
są hodowcy i hodowcy jeden sprzeda szczenięta nie rokujące dobrze wystawowo taniej a drugi będzie wciskał kit że to są super hiper gwiazdy wystawowe i sprzedaje je za wysoką cenę
są szczenięta która rokują super wystawowo a jak dorosną już nie są takie fajne - to są po prostu żywe zwirzęta nie produkcja seryjna i musimy o tym wiedziec
szukając psa wystawowego lepiej wybierac starszego psa po którym już widac jaki ma kolor, anatomię, zgryz, w przypadku psa czy ma 2 jądra itd.[/QUOTE]


Właśnie, wszystko zależy od tego w jakim celu kupujemy pieska. Jak ma być wystawowy, to trzeba się liczyć z tym, że będzie droższy. Jeśli nie, to można już kupić za 1200-1500 zł. i też będzie ładnym, a co najważniejsze czystej rasy yorkiem.
Najważniejsza rzecz - niezależnie w jakim celu piesek jest kupowany - należy sprawdzić dobrze warunki w jakich zwierzęta żyją, stosunek hodowcy do piesków, czystość, w jaki sposób pieski się zachowują. W razie jakichkolwiek wątpliwości - ZREZYGNOWAĆ - i szukać dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bafi_riko']Orientujecie się może jaką cene nalezy zapłacić za pieska z rodowodem, aby mieć juz pewność że wszystko z nim w porządku ?
A swoją drogą jeśli warunki sa złe, dlaczego ZK przyznaje rodowody wspomnianym hodowlą ?[/QUOTE]

1. Cena zaśpiewana za psy często nijak się ma do rzeczywistego "wszystko w porządku" ze szczeniakiem. Najpierw powinno się umówić z hodowcą, pojechać, obejrzeć w jakich warunkach trzyma psy, co ma nam do powiedzenia na temat swojej hodowli, rasy, opieki nad psami - i wtedy zdecydować czy kupujemy szczeniaka. Można kupic zdrowe i zadbane ale po prostu mające małe szanse na puchary wystawowe szczenię za 1200 zł - od ludzi, którym nie zależy totalnie na zarobku czy zwrocie kosztów wychowu szczeniąt i wszystko będzie z nim ok, a można kupić w ciemno psa za 2000 zł - i okaże się on znerwicowanym, zaniedbanym chodzącym katalogiem chorób dziedzicznych.
Nie da się na podstawie ceny szczeniaka ocenić jakim ktoś jest hodowcą. Nie da się na podstawie aukcji na allegro uzyskac pewności, że hodowla jest ok.

Osobiście uważam, że jeśli dobrze poszukasz, kupisz ładnego, rodowodowego yorka od dobrego hodowcy za 1400-1500 zł - może za mniej jeśli zrobisz na hodowcy dobre wrażenie,a szczeniak oczywiście nie będzie wystawowy. Rzecz jednak w tym, że ciężko znaleźć taką hodowlę martwiąc się głównie tym, żeby było możliwie tanio, a naprawdę dobry hodowca rzadko wystawia psy na allegro czy od razu podaje cenę w ogłoszeniach - psy to nie gruszki, są zróżnicowane, jedno szczenię w miocie super rokujące do dalszej hodowli może kosztować i dwa razy więcej niż zwykły szaraczek czy pies z drobnymi odstępstwami od wzorca rasy. Stąd trzeba dzwonić do hodowców i pytac o psiaki - tu również starając się nie sprawiać wrażenia, że jedyne co nas obchodzi, to żeby było tanio - bo dobry hodowca raczej takich nabywców unika, z tych samych powodów co nabywcy unikają kiepskich hodowców.

2. Bo w ZK, jak w wielu miejscach w Polsce liczą się nie tylko psy, ale też kasa i znajomości. Stąd sam fakt, że ktoś rozmnaża psy pod egidą Związku nie oznacza, że wie co robi i dba o psy.

Link to comment
Share on other sites

W ogłoszeniu pan sam napisał że pieski są wystawowe. Cena była śmiesznie niska ale skoro to hodowla z wieloletnim doświadczeniem i psy z jej przydomkiem są w rodowodach wielu yorków w Polsce, to czemu miałabym mu nie wierzyć? Dlaczego ktoś taki miałby oszukiwać ludzi?


A co do hodowców to nie wiem jak z nimi rozmawiać - jak zapytam o socjalizację to źle "bo co pani sobie myśli, że ja psy w klatkach trzymam?", jak zapytam o cenę też źle, to o co mam pytać?
Cena jest o tyle istotna, że pozwoli mi się zorientować czy już mnie stać na szczeniaka z danej hodowli czy jeszcze muszę np z rok dozbierać.

Subiektywnie uważam że jestem bardzo dobrym właścicielem/kandydatem na właściciela psa (oczywiście jeżeli ktoś ma duże wymagania czasowe do wlaściciela to tylko emeryt tak naprawdę ma czas na psa jak napisała gdzieś p. Zofia Mrzewińska).. Jestem wetem, interesuję się behawioryzmem i pozytywnymi metodami szkolenia, pies jest moim przyjacielem i członkiem rodziny, śpi ze mną w łóżku, towarzyszy mi w pracy, praktycznie wszędzie. Jest zsocjalizowany z ludźmi, psami, kotami, królikami. Moja sznaucerka olbrzymka Negra dożyła prawie 15 lat.

Link to comment
Share on other sites

Zadajesz takie trudne pytania i masz :lol:
widzisz są hodowcy i hodowcy jeden w życiu miał tylko yorki i o wychowaniu nie ma bladego pojęcia a drugi zaczyna od innych ras i wie o co chodzi z tą całą "socjalizacją" :evil_lol:

a co do ceny to chodzi o to, że hodowcy wydzwaniają do innych hodowców podając się za osoby chętne i "badają rynek" dlatego hodowcy są tak uczuleni na słowo cena ;) jeżeli do mnie ktoś dzwoni i nie pyta ani o rodziców ani o nic innego tylko o samą cenę tzn. że nie jest zainteresowany kupnem psa a tylko i wyłącznie sprawdzeniem ceny :p takich telefonów jest multum :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']Zadajesz takie trudne pytania i masz :lol:
widzisz są hodowcy i hodowcy jeden w życiu miał tylko yorki i o wychowaniu nie ma bladego pojęcia a drugi zaczyna od innych ras i wie o co chodzi z tą całą "socjalizacją" :evil_lol:

a co do ceny to chodzi o to, że hodowcy wydzwaniają do innych hodowców podając się za osoby chętne i "badają rynek" dlatego hodowcy są tak uczuleni na słowo cena ;) jeżeli do mnie ktoś dzwoni i nie pyta ani o rodziców ani o nic innego tylko o samą cenę tzn. że nie jest zainteresowany kupnem psa a tylko i wyłącznie sprawdzeniem ceny :p takich telefonów jest multum :roll:[/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą w 100%!
Jeśli ktoś do mnie dzwoni i pierwsze pytanie to... jaka jest cena szczeniaczka.......ja sobie daję "na luz" - po prostu stwierdzam że dzwoni do mnie inny hodowca i chce wybadać w jakiej cenie sprzedaję maluchy, albo dzwoni osoba której nie zależy na ładnym, zdrowym psiaku tylko na cenie jaką ma zapłacić za szczeniaczka.
A cena to naprawdę nie wszystko.
Jak ktoś ze mną pogada i zdobędzie moje zaufanie to do takiej osoby podchodzę całkiem inaczej niż do takiej która w pierwszych słowach pyta się o cenę i nie interesuje jej nic po za tym.

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś kupiłam yorka z hodowli Oskar. Było to baaardzo dawno temu. Nie miałam do końca pojęcia, jak ma wygladać prawdziwy york. Piesek został Mł. Ch. Pl, ale to nie było najważniejsze. Najwazniejszy okazał sie charakter - ani wczesniej, ani później nie miałam tak cudownego psa, mądrego i długo by jeszcze wymieniać. Kiedys, jak zdecyduję sie na yorka, to z dużym prawdopodobieństwem rozpocznę poszukiwania od tej właśnie hodowli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jestem hodowcą i dwie sunie do hodowli kupiłam od Pana Tadeusza, są cudowne zarówno z charakteru jak i wzorca. Znam tą hodowlę doskonale, pieski mają specjalne pomieszczenia wyłącznie dla siebie (większe niż dom samego hodowcy), zajmują również resztę domu np śpią na kanapie właściciela, mają ogród i co najważniejsze - miłość. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem szczeniaka z Hodowli Oskar to serdecznie rekomenduję!!!!! a co do ceny to każdy hodowca może ją sam ustalać i zależy ona od wielu czynników. Jedno jest pewne, że jeżeli ze szczeniakiem jest coś nie tak np. zgryz czy typ sierści to Pan Tadeusz o tym poinformuje.

Link to comment
Share on other sites

aukcja allegro nr 1398864344
4 pieski bez rodowodu po rodowodowych rodzicach w wieku 5 tygodni do odbioru za dwa tyg. w cenie 500,00 okolice Warszawy tel.504 675 105

Dane Cena Kup Teraz [B]500,00 zł[/B] za sztukę Dostępnych sztuk: 4 z 4 Wystawionych Do końca 5 dni (wto 18 sty 2011 21:29:48 CET)
Sprzedający [URL="http://allegro.pl/show_user.php?uid=10582406"]oskar0124[/URL] (0)
[URL="http://allegro.pl/email_to_user.php?item_id=1398864344&uid=10582406"]Zadaj pytanie Sprzedającemu[/URL]
[B][URL="http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10582406"]Obejrzyj inne przedmioty Sprzedającego[/URL][/B]
Lokalizacja Żelechów

Link to comment
Share on other sites

tego nic nie usprawiedliwi. hodowla może sprzedawać ładne psy, z dobrym charakterem, może mieć wiele lat doświadczenia itp...może jesteście zadowoleni z psów z tej hodowli.
ale sprzedawanie psów bez rodowodu przez tego hodowcę jak dla mnie całkowicie skreśla go z listy ludzi uczciwych i naprawdę dbających o dobro rasy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam,
My posiadamy suczkę z hodowli Oskar mogę więc obiektywnie wypowiedzieć się na ten temat. Nie chodziło o to żeby hodowla była mega hiper utytułowana. Megi na wystawach była bardzo wysoko oceniana, mimo mojego zerowego doświadczenia w przygotowaniu mojej suczki do wystawy. Na jednej z wystaw pani Viva Maria Soleckyj Szpunar oceniła ją jako "pięknota";) ze śliczną małą główką i szczenięcym wyglądem. Także ja nie zamieniłbym jej na żadną inną, a Megi OSKAR została mamą, a szczeniaki mają przydomek Pięknota:).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Nevada']Przepraszam, ale się troszkę pogubiłam. Czy Megi Oskar nie była suczką w hodowli E.G.Cardea?[/QUOTE]

Masz rację ;) Megi Oskar jest mamą mojej Buff i jest własnością hodowli E.G.Cardea. Wydaje mi się, że są dwie suczki z tej hodowli o tym samym imieniu bo chyba gdzieś mi mignęła jakaś "nowa" Megi Oskar na wystawach ;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, jest Megi Oskar na stronce E.G. Cardea, czyli sunia nadal w hodowli przebywa :-), a również Megi Oskar w hodowli Pięknota jest i została niedawno mamusią, szukałam jej fotek w necie i znalazłam identycznie nazywającą się sunię w innej hodowli (E.G. Gardea), nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam, żeby dwie suczki hodowlane w jednym czasie, w jednej rasie nazywały sie tak samo :crazyeye: to zgłupiałam troszkę, pomyślałam, że sunia zmieniła właściciela

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Witam wszystkich. 
wzielam pieska rasy papilon od tego Pana. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona i dumna z pieska. Według mojej opini hodowla spełnia wszystkie normy. Pan miły wszystko wyjaśnił i w każdej chwili gotowy do współpracy. Sam piesek obecnie ma 5 miesięcy jest fantastyczny. Zdrowy, wesoły bardzo ufny do ludzi i widać, że żadna krzywda mu się nie działa, gdy przebywał w hodowli. Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad tą hodowlą serdecznie polecam. Osobiście byłam w domu u tego Pana i nie widziałam nic co odbiegałoby od normy. Miski były pełne i rozłożone maty do nauki czystości. Mój piesek gdy zabrałam go miał 8 tygodni i już w domu starał się załatwiać na maty. Mama pieska również wesoła i nie wykazywała objawów lękowych. Dla mnie hodowla Oskar Pana Tadeusza jest godna tego by nazwać ją hodowlą. Polecam. 👍

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...