Jump to content
Dogomania

Straż dla Zwierząt popiera cyrk z udziałem zwierząt?


Karmi

Recommended Posts

[I]Z notatnika inspektora: sprawdzamy warunki w cyrku[/I]

[I]Inspektorzy Okręgu Mazowieckiego Straży dla Zwierząt nie stwierdzili żadnych uchybień. I chociaż [U]pojawiają się głosy, aby wycofać zwierzęta z przedstawień, to cóż to byłby za cyrk bez słonia na arenie z kolorową piłka na końcu trąby?[/U][/I]

autor Komendant Okręgu Mazowieckiego SdZ Włodzimierz Doroszkiewicz:
[URL]http://www.mmwarszawa.pl/9969/2010/10/5/straz-dla-zwierzat-skontrolowala-cyrk-zalewski?districtChanged=true[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Proponuję zrobić cyrk z udziałem straży. [/QUOTE]
Mówisz i masz:
[URL]http://www.rp.pl/artykul/548146-Obronca-zwierzat-o-smutnej-przeszlosci-.html[/URL]

Chyba powinnam zmienic tytuł wątku....
,,Cyrk z udziałem Straży dla Zwierząt" byłby bardziej adekwatny.
Dzięki kochaniutka za pomysł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi'][I]Z notatnika inspektora: sprawdzamy warunki w cyrku[/I]

[I]Inspektorzy Okręgu Mazowieckiego Straży dla Zwierząt nie stwierdzili żadnych uchybień. I chociaż [U]pojawiają się głosy, aby wycofać zwierzęta z przedstawień, to cóż to byłby za cyrk bez słonia na arenie z kolorową piłka na końcu trąby?[/U][/I]
[/QUOTE]
Czy ta Straz dla Zwierzat wie w jaki sposob zostal wytrenowany taki slon ,by ta kolorowa pilke nosil na koncu traby ?
Tu najlepiej mozna sie dowiedziec :
[URL]http://www.ringlingbeatsanimals.com/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Proponuję zrobić cyrk z udziałem straży. Wtedy sami siebie będą kontrolowali. ;)[/QUOTE]

Tylko ten "CYRK" z udzialem Strazy dla Zwierzat zaczal sie z chwila [b]jej powstania !!![/b]
Pamietam jak wpadali milosnicy zwierzat w euforie kilka lat temu,jak to teraz bedzie dobrze zwierzetom ,
no bo przeciez TOZ nic nie robi( szkoda ze nie mial takich funduszy jak straz :( ) ,a ta organizacja to bedzie na wzor RSCPA.
No niestety zwracalam uwage na to, kto jest szefem tej organizacji ! dlaczego wczesniej byl pod innym nazwiskiem ?
dlaczego odszedl od TOZ ,dlaczego......
Pisalam na forach , niestety zostaly zamkniete , na pewno sa tacy co pamietaja , szkoda bo teraz nie moge znalezc wszystkich materialow.
Pisalam o schroniskach ktore robia pieniadze na bezdomnych zwierzetach i podkreslalam ze nowa organizacja taka wlasnie rosnie .
Podkreslalam ze ja na pewno po tym co wiem ,zlamanym groszem sie nie przyloze.
Wszystko co nie napisalam, to skwitowana zostalam ,ze to tylko i wylacznie TOZ wyssal z palca w obawie o rosnaca konkurencje.
No coz szkoda ze trzeba bylo tylu lat, by niektorzy przejrzeli i ocenili prawidlowo :(

"Mateusz Janda twierdzi, że padł ofiarą nagonki.
.......
Czas pokaże, kto z nas naprawdę ma na celu dobro zwierząt - zapewnia. "
2006-02-19
[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,3172697.html[/URL]

No i pokazal :)
[URL]http://www.rp.pl/artykul/548146-Obronca-zwierzat-o-smutnej-przeszlosci-.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Straż dla Zwierząt popiera cyrk?To niewiele wiedzą o cyrkach!
Mogę im opowiedzieć w jaki sposób niedżwiedzie w cyrkach zmuszane są do stawania na dwóch łapach-jeśli nie wiedzą..A niewiedzą,bo wtedy inaczej patrzyliby na to co to jest cyrk...
Zdenerwowałam się-co to ma być wogóle?Organizacja prozwierzęca-litości.
-----------------------------------------------------------------------------------
A jak kogo śmieszy słoń z piłką to niech sam zacznie ją nosic-wtedy dopiero będzie ogólna wesołość..
Słoń z piłką-ale śmieszne..Takie dumne zwierzę,potężne i dostojne-zabawkę dla gawiedzi zrobili...
E/W

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Straż dla Zwierząt popiera cyrk?To niewiele wiedzą o cyrkach!
[/QUOTE]
Szef tej organizacji moze nie wie , ale sam jest cyrkowcem haha.....

" Janda nie zawsze opiekował się zwierzętami, wcześniej prowadził kiosk w Falenicy w filii Urzędu Gminy Wawer.
Według tygodnika "Linia Otwocka" (z 8 marca 2002 r.) starał się o pozwolenie na założenie sklepu w urzędzie Wawra przy ul. Żegańskiej. Chciał jednak pominąć procedury przetargowe. By to wymusić,[B] wszedł na 90-metrowy komin w Międzylesiu[/B]. Zadzwonił z telefonu komórkowego na policję. Mówił, że stoi na kominie i że się zabije. Dopiero [B]po pięciu godzinach[/B] zgodził się zjechać w strażackim koszu. [B]Po tym zdarzeniu trafił pod opiekę lekarzy specjalistów.[/B]"

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie żartujcie sobie, bo to nie przystoi. Pan komendant Mateusz Janda kilka dni temu był gościem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, na konferencji w Pałacu! Tylko tyle wam powiem. Oszust nigdy nie byłby zaproszony do Pierwszej Damy. Komendant Mateusz Janda jest całkowicie niewinny, a to wszystko, to jest atak wrogich sił politycznych, nie wykluczone że z kręgu Ojca Dyrektora, i woda na młyn rewizjonistom i podżegaczom.

[URL]https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy/art,19,pierwsza-dama-na-konferencji-nt-respektowania-praw-zwierzat.html#drukuj[/URL]
Nastawcie sobie fotkę nr 6 z 17, klika się pod fotką. Kto na nim jest? Sam Komendant! Głupio Wam teraz? Prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Dziewczyny, nie żartujcie sobie, bo to nie przystoi. Pan komendant Mateusz Janda kilka dni temu był gościem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, na konferencji w Pałacu! Tylko tyle wam powiem. Oszust nigdy nie byłby zaproszony do Pierwszej Damy. Komendant Mateusz Janda jest całkowicie niewinny, a to wszystko, to jest atak wrogich sił politycznych, nie wykluczone że z kręgu Ojca Dyrektora, i woda na młyn rewizjonistom i podżegaczom.

[URL]https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy/art,19,pierwsza-dama-na-konferencji-nt-respektowania-praw-zwierzat.html#drukuj[/URL]
Nastawcie sobie fotkę nr 6 z 17, klika się pod fotką. Kto na nim jest? Sam Komendant! Głupio Wam teraz? Prawda?[/QUOTE]

Bardzo glupio, zapadlam sie pod ziemie :oops::oops::oops:
Nic tylko czekac jak zaowocuje ta konferencja :cool3: jak myslicie doczekajaja sie zwierzaki poprawy bytu ?
Tym razem poszlo gladko Komendantowi Mateuszowi Jandzie :p
bo bylo juz tak :
"O patronat nad Stowarzyszeniem jego szef poprosił prezydentową Marię Kaczyńską, miłośniczkę zwierząt. Lecz pierwsza dama nie zdecydowała się patronować Straży "do czasu wyjaśnienia pewnych niejasności związanych z działalnością pana Mateusza Jandy"".

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ,ale może nie przesadzajmy ,co ?
Bo nie każdy cyrk jest zły ,nie wszędzie zwierzęta są bite...itp.
W niektórych cyrkach pracują osoby z miłością do zwierząt i ja osobiście te osoby znam (nie będę lecieć po nazwiskach).
Więc na prawdę proszę nie oczerniajcie wszystkich do końca.
O cyrku Zalewski ja akurat też mam zdanie nie najlepsze.
O SDZ też :roll:

Link to comment
Share on other sites

Konferencja była ogromniasta. Luknij na zdjęcia z Panią Komorowska. Jest aż 17 sztuk. Na dole pod fotką strzałki, da się przewijać. Na nr 6 jest Komendant.
[URL]https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/kronika-pierwszej-damy/art,19,pierwsza-dama-na-konferencji-nt-respektowania-praw-zwierzat.html#drukuj[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Inny Cyrk... Jakiś czas temu władze miasta Tarnowskie Góry wpadły na pomysł, żeby wybudować pierwsze w Polsce delfinarium. Dali się omamić ludziom z Turcji, oferującym delfiny do delfinoterapii. Delfiny mają być trzymane w niewielkim basenie i leczyć dzieci np. autystyczne. Problem polega na tym, że na wolności delfin przepływa dziennie dystans ok. 100 km, i nurkuje na głębokość do 500 m. A w basenie....? Zastanawiam sie, jakim trzeba być tumanem, zeby realizować taki projekt. Urzednikom miejskim z Tarnowskich Gór zyczę jak najgorzej. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']Inny Cyrk... Jakiś czas temu władze miasta Tarnowskie Góry wpadły na pomysł, żeby wybudować pierwsze w Polsce delfinarium. Dali się omamić ludziom z Turcji, oferującym delfiny do delfinoterapii. Delfiny mają być trzymane w niewielkim basenie i leczyć dzieci np. autystyczne. Problem polega na tym, że na wolności delfin przepływa dziennie dystans ok. 100 km, i nurkuje na głębokość do 500 m. A w basenie....? Zastanawiam sie, jakim trzeba być tumanem, zeby realizować taki projekt. Urzednikom miejskim z Tarnowskich Gór zyczę jak najgorzej. :([/QUOTE]
Ja również :(

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Syllepsis']Proponuję zrobić cyrk z udziałem straży. Wtedy sami siebie będą kontrolowali. ;)[/QUOTE]
Skonczylo sie tylko na proponowaniu, a Straz,cyrk z udzialem zwierzat nie tylko popieraja, ale robia sobie z ludzi CYRK hahaha.....


[URL]http://www.rp.pl/artykul/2,645748.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Niestety w pełni zgadzam się z iwona&car ,dziewczyna dobrze wie co mówi.Napisałam niestety ,bo ja też kilka lat temu dałam się nabrać na piękne słowa Jandy.Straciłam czas ,pieniądze i jeszcze kilka innych rzeczy.Tak bardzo chciałam wierzyć ,że Straż to fajna organizacja ,że nic do mnie nie docierało,żadne uwagi ,ani argumenty.Czas wszystko zweryfikował i dostałam solidnie za to po nosie .Straż to organizacja stworzona na potrzeby Jandy ,a nie zwierząt!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='44margo']Niestety w pełni zgadzam się z iwona&car ,dziewczyna dobrze wie co mówi.Napisałam niestety ,bo ja też kilka lat temu dałam się nabrać na piękne słowa Jandy.Straciłam czas ,pieniądze i jeszcze kilka innych rzeczy.Tak bardzo chciałam wierzyć ,że Straż to fajna organizacja ,że nic do mnie nie docierało,żadne uwagi ,ani argumenty.Czas wszystko zweryfikował i dostałam solidnie za to po nosie .Straż to organizacja stworzona na potrzeby Jandy ,a nie zwierząt!!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]
pozdrawiam cie :) tu tez siejesz zamet ? wszedzie cie pelno ,oj nieladnie ale juz dowiaduje sie o tobie duzo rzeczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bozena1964']pozdrawiam cie :) tu tez siejesz zamet ? wszedzie cie pelno ,oj nieladnie ale juz dowiaduje sie o tobie duzo rzeczy :)[/QUOTE]
Skoro tak,zawsze możesz do mnie zadzwonić ,jeśli masz coś ciekawego do powiedzenia ,ale to raczej mało prawdopodobne :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...