Jump to content
Dogomania

mój pies nie akceptuje adoptowanego


basiek8

Recommended Posts

Moja 4 letnia tina, to wspaniały piesek, właściwie nigdy nie miala bezpośredniego kontaktu z innymi psami, mieszkamy w domku jednorodzinnym, pies sam hasa po podwórku, jak podchodzą pod ogrodzenie inne pieski to tina cieszy sie przynosi im zabawki, merda ogonem. Kilka dni temu adoptowalismy ze schroniska drugiego pieska i zaczęlo się. tina waczy, jest zazdrosna, rzuca się na psiaka. Nie bardzo wiem co mam robić jak powinnam się zachowywać aby sytuacja na tyle się unormowala aby psy te mogły się choć tolerować. Proszę o porady nie mam pojęcia jak się zachowywać, czy to ja popełniam błędy???

Link to comment
Share on other sites

Dzięki serdeczne za odpowiedź, przepraszam trochę spanikowałam, to był pierwszy dzień, było przerażająco, ale z dnia na dzień jest już coraz lepiej, powoli się tolerują, razem wybiegają na dwór, jak nowa sunia podkrada tinie zabawki to ta już nie warczy. chyba zaczynaja się tolerować. Byłam trochę naiwna myslałam że jak tina uwielbia wszystkie psy zza plotu to bez problemu zaakceptuje sumnię w domu.
nową sunię nie mogę jeszcze wyprowadzać na spacer, tak strasznie ciągnie na smyczy, że ją urwała i o mało nie wpadła pod auto, nie daje rady jeszcze jej wyprowadzić.

Link to comment
Share on other sites

ona ma prawo bronić swoich rzeczy, nie? jak by się zatrzymało to polepszanie, to napisz. jest dużo ekhm... sztuczek do zastosowania w takiej sytuacji. najwazniejsze -nowy od razu musi wiedzieć, co wolno, a czego nie, nie można rezydenta traktować na zasaadzie: ustąp nowemu. no i kłócic się też mają ;prawo, byle na noże nie szło ;-).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...