Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Niufomanka:)']W jakim wieku pies powinien zacząć nosic kaganiec? Moja suczka jest nowofundlandką, ma 6 miesięcy i jeszcze nigdy kagańca nie widziała. Ale nie wiem też czy jest taka potrzeba, ponieważ mieszkamy poza miastem... Prosze napiszcie co o tym sądzicie? Mam ja przyzwyczajać do noszenia kagańca tak "na wszelki wypadek"??[/quote]

Pewno, że tak im szybciej tym lepiej , a jesli bylaby sytuacja, ze musialabys z nia pojechac do miasta, gdzie duze psy musza miec kaganiec , to co wtedy?

Link to comment
Share on other sites

Ja szukałam dla Maksia jakiegos kagańca tylko do uzywania w srodkach komunikacji miejskiej, ale pani w zoologu uznała, że ma nieproporcjonalnie zbudowaną głowe (za długi pysk a za masywna czaszka) i jedyny na niego pasujący to był dla suni owczarka niemieckiego! LOL A te maszera wygladają mi na git dobre dla Maksa totez będę ich po Gliwicach szukała.
:cool3:
Znajdę i załoze Maksowi i będzie wyglądał jak Hannibal Lecter, hiehiehie!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niufomanka:)']Pewnie na początku będzie się szarpać i protestowac... w koncu ma już pół roku. Mój błąd że nie pomyślałam o tym wcześniej. Jak myslicie ile potrwa nauka chodzenia w kagańcu??[/quote]


A czemu ma się szarpać?Zakładasz kaganiec rano,przed wyjściem.Suczka myśli tylko o tym,żeby sie wysikać,a nie o tym ,co ma na nosie.Jak sie załatwi,zdejmujesz kaganiec (zanim sama zacznie go ściągać).Nastepnym razem jak sie wysika,biegniesz z nią kawałeczek,(po to,zeby nie miała czasu na ściąganie),i zdejmujesz.Częste,krótkie sesje i odwracanie psiej uwagi od kaganca,troche smakołyków i nauczy się bezboleśnie.Można też wysmarować kaganiec pasztetem, a po przejściu kawałka drogi zdjąć kaganiec i poczęstować psa kawałkiem pasztetu,zeby wiedział,że kaganiec to zapowiedź przyjemności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiuroszczura']A no faktycznie. :) Sorki za kłopot. Będę czytała dokładniej. Dzięki za radę.[/QUOTE]
Zamów przez internet, a dokładnie przez allegro. Zresztą sprzedawca jest z Raciborza, więc może warto się umówić z nim na miejscu i wypróbować kaganńce ;) ?

Link to comment
Share on other sites

Ja znalazłam gościa z Wrocławia który rozprowadza kagańce Maszera :multi: Wysłałam mail z zapytaniem czy mogę do niego wpaść z suką i osobiście przymierzyć i czekam na odpowiedź. Jak nie to mogę u niego zamowić przez internet [URL="http://www.pelna-miska.ehost.pl/sklep/index.php?cat_id=151&PHPSESSID=5817835dd49c9111fd1490c57215e4dc"]http://www.pelna-miska.ehost.pl/sklep/index.php?cat_id=151&PHPSESSID=5817835dd49c9111fd1490c57215e4dc[/URL] ;)

Link to comment
Share on other sites

Przy uczeniu chodzenia w kagańcu dla mnie ważna jest jedna zasada nie dawać żarcia ani przed ani po ściągnięciu kagańca. Tylko W TRAKCIE noszenia. Moja suka się nauczyła w 3 dni nosić kaganiec i nie próbowała w ogóle ściagać z pyska mimo że jechała w nim 30 minut ! Wystarczą krótkie sesje około 10 razy dziennie, zakładasz kaganiec wpychasz w psa żarełko, ściągasz i tyle. Potem wystarczy sporadycznie smakołyczek jak pies ma kaganiec na pysku i nie ma najmniejszego problemu ! Z moją suką która nie cierpi mieć niczego na pysku poszło szybko i bezboleśnie, nie trzeba stosować super wymyslnych sztuczek.

Link to comment
Share on other sites

O ile u nas z kagancem skórzanym była masakra, bo suczka jezdziła pyskiem po czym sie dało byle to sciagnac, to kaganiec Maszera zaakceptowała prawie bezbolesnie dla nas i dla siebie ;) Troche poprzecierała, ale nie uciska jej to, nie ogranicza, wiec mozna dac sobie siana. To duży plus tego kaganca.

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie
czy ktoś z was orientuje się
czy na warszawskiej wystawie będzie stoisko z kagańcami maszera?
Chcę kupic taki kaganiec suni, ale najpierw wolała bym go jej przymierzyć.

W związku z tym pewnie udamy sie na wystawę do Warszawy-
ale najpierw musze mieć pewność, że one tam będą. :roll:

ps. chyba ze ktoś wie gdzie można je dostać bliżej Łodzi?... :razz:

Link to comment
Share on other sites

Prędzej Gappaya beda niz Maszera (bo w koncu z Raciborza do Wawy jest kawałek, a nawet w Krakowie nie widziałam Maszerowskich). Lepiej przejrzyj którzy dogomaniacy z Twoich okolic maja Maszerowskie i który potencjalnie pasuje na Twoją sunie i umów sie by mozna było przymierzyc.

Link to comment
Share on other sites

długość pyszczka - [B]6[/B] cm(góra)
szerokość pyszczka - [B]6[/B] cm
wysokość pyszczka - [B]6[/B] cm
długość pyszczka - [B]10[/B] cm (dół)
obwód pyszczka - [B]18[/B] cm

to sa wymiary puszczka mojej suni :loveu:
(to parson jack russell terrier)
jeśli ktoś ma pieska o podobnych wymiarach pyszczka
i udało mu się zakupić maszerowski kaganiec dla niego
to bardzo bym prosiła o podanie modelu
a jesli trafił by się ktoś z Łodzi- i pozwolił by na przymiarke to było by cudnie

ps. nie mam 100% pewności co do pomiarów, ale mam nadzieję ze wykonałam je dość dobrze :razz:

ps.2. dzięki za odpowiedź i ...podpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Własnie zakupiłam kaganiec Maszera :multi:

Mam jednak małą wątpliwość, czy nie jest on może za głęboki. Kaganiec jest na suczkę dalmatyńczyka, ale gdy zalożyłam Salmie kaganiec to ta ochronna gąbeczka, gdy docisnie się kaganiec, wchodzi jej na oczy :roll:

Dziś albo jutro zrobię jej zdjecie i tu wstawię ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara'] Wystarczą krótkie sesje około 10 razy dziennie, zakładasz kaganiec wpychasz w psa żarełko, ściągasz i tyle. Potem wystarczy sporadycznie smakołyczek jak pies ma kaganiec na pysku i nie ma najmniejszego problemu ![/quote]

Zrobiłam dzisiaj tak jak napisałaś: Założyłam (z niemałym trudem) Maksowi kaganiec i zanim go zdążył zrzucić z łba swojego wielkiego, skusiłam go dropsikiem dla szczurasków (on je uwielbia!) i tak parę razy zrobiłam i jest poprawa. Parę dni i będzie już zupełnie dobrze!
A jak mu zdjęłam kaganiec to mi zaczął z radochy po meblach skakać! /LOL/ :lol:
Dobra rada! Graluluję! :)

Link to comment
Share on other sites

Pomysł nie jest mój ale bodajże pani Mrzewińskiej, w każdym razie jest na pewno świetny. Cieszę się że mogłam pomóc :cool3: Pies na pewno po kilku dniach bedzie sam pchał pysk w kaganiec, jak ja biorę nasz do ręki to suka mi go szturcha nosem i się na mnie patrzy " no załóż go załóż i daj smakola ! " :diabloti: Ona dostaje mało smakołyków bo jest gruba wobec tego sytuacja w której dostaje ich wiele pod rząd jest baaardzo interesująca. :cool3:

W sytuacji gdy jedzenie podaje się PO ściągnięciu kagańca pies zrobi wszystko żeby draństwo z pyska ściągnąć i dostać nagrodę. A tak zasada jest prosta dopóki mam to na pysku jest fajnie, ściągamy i nie ma nagródek. Ja na początku posiłki w tym podawałam ( mięsko, warzywka :lol: ) kaganiec po każdej takiej sesji był do mycia ale opłaciło się.

Na początku nawet nie trzeba zapinać kagańca wystarczy jak na kilka sekund pies ma kaganiec na pysku, nszybko podaje się smakołyczki oddkłada i do następnej sesji. To idzie piorunem. A potem wystarczy co jakiś czas dać okazjonalnie smakołyczek, żeby psu się nadal miło kojarzyło. Chociaż ja nadal co jakiś czas robię krótką sesję gdzie podaję kilkanaście kawalątków czegos smakowitego pod rząd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zamierzam kupic akite']Niedawno nabyłam małego amstaffka jednak nie chce on chodzic na smyczy ponieważ denerwuje go to ze pasek od smyczy lata mu kolo oczu i gryzie go. Pomyslalam wiec o szelkach dla psa. Ale tak właściwie to nie wiem kiedy sie ich używa. Może pomożecie mi coś?? Z góry dziękuję i pozdrawiam.[/quote]

nie rozumiem chcialas kupic akitke, kupilas amstaffa coz za rozbierznosc ras.
To topic o kagańcach o smyczach i innych takich , zapraszam do [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20106[/url]
i do działu wychowanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie planuje zakupu kagańca.. myślę o halti- oszukującym go w razie "kontroli".. gdy już będe zmuszona..to ewentualnie skórzany..

Metalowe i plastiki odpadaja.. problemy z dopasowanie..za duża głowa.. no i morderstwo dla kogoś w zderzeniu z moim psem ;)

Maszer też odpada.. musiałaby, kupić wielkości wiadra hahahaha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...