Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Szukam kagańca w którym pies bez problemu będzie mógł dyszeć i ogólnie, będzie wygodny. Zakładany będzie głównie w miejsca zasypane ludźmi  (wakacje, wycieczki). Na razie chciałabym ustalić model, potem pewnie będę zasypywać ten wątek pytaniami odnośnie rozmiaru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wydaje mi się, że też będzie w porządku, choć ja brałabym 9/9,5 cm. Dodatkowo kagańce chopo mają dość szeroki ten materiałowy pasek na górze, możliwe, że w większym będziesz musiała go przyciąć. 

Mam suczkę, której długość pyska to 8cm (mierzone od czubka nosa do linii oczu) i kupiłam kaganiec długości 9,5 cm, o ten: http://ipo-sklep.pl/p2520,cockerspaniel-pies-kod-jvm-01380238.html 

A tak się prezentuje:

9bc554e86e263.jpg

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję dokładnych wymiarów Baskerville rozm. 2 i 3. Ktoś posiada i mógłby dokładnie zmierzyć? Wymiary pyska: długość 7,5 cm, jakieś 7-8 cm wysokość mierzona na zamkniętym pysku, obwód 21 cm. Nie wiem, który rozmiar byłby odpowiedniejszy.

 

Link to comment
Share on other sites

To, gdy Sara ma szerokośc pyska 7 cm, to ten na cocker spaniela będzie dobry?

Sary wymiary:

Szerokość pyska  7cm

wyskość pyska 10 cm (przy otwartym pysku (taki ma jej stary kaganiec rozmiar, który jest dobry a długośc jest tylko za mała)

długość pyska 7 cm 

A wymiary tego kagańca to:

długość ok.: 9,5 cm
szerokość ok.: 9 cm
wysokość ok.: 10,5 cm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Cześć!
Mam pytanie - kupiłam ostatnio swojemu psu kaganiec CHOPo dla Cocker Spaniela/ FoxTerriera, ale wymiary znalezione w Internecie nie do końca pokrywają się z tymi w rzeczywistości. Przykładowo, po zmierzeniu kaganiec ma aż 13cm wysokości (a deklarowane 10,5cm - to spora różnica).
Czy to jest jakaś powszechna praktyka w kagańcach CHOPo, czy tylko mi się trafił taki "ponadwymiarowy" egzemplarz? Może ktoś z Was ma ten sam model (dla psa) i mógłby zmierzyć rzeczywistą wysokość?
Teraz zastanawiam się nad kupnem nieco mniejszego, jednak nie wiem czy brać poprawkę na zawyżone rozmiary, czy nie...

Link to comment
Share on other sites

Właściwie to im dłużej na niego patrzę, tym bardziej skłaniam się ku opinii, że chyba jednak jest całkiem OK.
Jak myślicie? Za duży czy dobry?
Ten pasek na nosie wydaje się być całkiem masywny, ale to akurat nie problem bo planuję go przyciąć (a i tak już usunęłam ten gruby filc).
Do tej pory nosił Baskerville nr 3- jest w miarę luźny ale będzie chyba nieco za słaby na upały, więc szukałam czegoś do ziania.

17022033_10158345642855441_1483799984062

16864917_10158345642865441_4785478361304

16992037_10158345642815441_3082473909475

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Istar19 napisał:

mi się kaganiec wydaje dobry, pies może w nim spokojnie nawet ziewnąć :) tylko faktycznie ten pasek filcowy trza by przyciąć żeby na nos nie zachodził.

Ale może jeszcze ktoś bardziej obeznany w temacie się odezwie :)

 

PS. piękny pies !

Dzięki za odpowiedź! :)
Najpierw przycięłam ten gruby biały filc żeby był równej szerokości jak ten skórzany pasek- na zdjęciach powyżej jest już całkowicie odpruty. Teraz przycięłam całość chałupiczą metodą i podszyłam polarem i rzeczywiście fajniej leży. Nie wiem czemu CHOPo wprowadziło te grube paski - nie znam ani jednego psa, na którym by dobrze bez poprawek leżał.

Za komplementy też dziękuję! Hummus został adoptowany ok 3 miesięcy temu z warszawskiego Palucha i przez trochę ciężki charakterek nikt poza nami się nim nie zainteresował, więc pewnie się ucieszy, jak usłyszy miłe słowa! (zostaną przeliczone na odpowiednio większą ilość głasków w ramach "tłumaczenia z polskiego na psi język" ;) )

BTW-  patrzcie jakie super kagańce znalazłam! Są zrobione z Biothane i można dobrać rozmiar na zamówienie. Pewnie gdyby nie przerażająca cena i niedostępność w PL to już jeden byłby nasz. :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...