Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Na to że dobry rozmiar kaganica = źle dopasowany pasek, albo nie do wyregulowania, albo do jakiś kombinacji czy zmiany paska - ten nasz jest troszkę za mały, ale do autobusu i sporadycznie w innych sytuacjach ( my mamy lęk przed ciemnością - agresja lękowa - więc na wieczorne siku u nas, gdzie nie ma się jak np. zaspać ) to  mi się wydjae że może być  :)

 

A  ogólnie, tak, to napewno aby nie dotykał bezpośrednio nosa od "frontu" i miał przestrzeń do otwarcia pyska - no i oczywiście na ten pasek, jest bardzo słabo regulowany.

Link to comment
Share on other sites

Czy jest ktoś chętny na taki kaganiec? Chętnie bym zamówiła, ale nie mam możliwości zrobienia przelewu, nawet nie mogę się dogrzebać do kosztów wysyłki :D

Ktoś może mi to przetłumaczyć? Poza tym wspólne zamówienie mogłoby wyjść taniej (podobno wysyłka jest droga, ale konkretów nie znam)

http://zveryatam.ru/unikalnye-dizajnerskie-namordniki-dlya-sobak-5-razmerov.html

Link to comment
Share on other sites

Czy jest ktoś chętny na taki kaganiec? Chętnie bym zamówiła, ale nie mam możliwości zrobienia przelewu, nawet nie mogę się dogrzebać do kosztów wysyłki :D

Ktoś może mi to przetłumaczyć? Poza tym wspólne zamówienie mogłoby wyjść taniej (podobno wysyłka jest droga, ale konkretów nie znam)

http://zveryatam.ru/unikalnye-dizajnerskie-namordniki-dlya-sobak-5-razmerov.html

 

 

jakby Cię to interesowało to na grupie TTB chcą zorganizować zamówienie tych kagańców https://www.facebook.com/photo.php?fbid=859320164188288&set=gm.1640145539570587&type=3&theater

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam, mam pytanie: jeśli wymiary pyska mojego psa wynoszą: długość 10,5 cm; szerokość (no kaganiec ma 12 cm i niech tak zostanie), a wysokość +/- 15 cm (trudno jest zmierzyć). To jaki będzie najlepszy kaganiec: "Długość  - 11,5 cm; Szerokość - 13 cm; Wysokość - 16,5 cm", "Długość - 13 cm; Szerokość - 12 cm; Wysokość - 17 cm" czy "Długość  - 13 cm; Szerokość - 12,5 cm; Wysokość - 19 cm"? Wszystkie z CHOPO, dwa pierwsze są PRO, a ostatni standard.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Giraffriela napisał:

Witam, mam pytanie: jeśli wymiary pyska mojego psa wynoszą: długość 10,5 cm; szerokość (no kaganiec ma 12 cm i niech tak zostanie), a wysokość +/- 15 cm (trudno jest zmierzyć). To jaki będzie najlepszy kaganiec: "Długość  - 11,5 cm; Szerokość - 13 cm; Wysokość - 16,5 cm", "Długość - 13 cm; Szerokość - 12 cm; Wysokość - 17 cm" czy "Długość  - 13 cm; Szerokość - 12,5 cm; Wysokość - 19 cm"? Wszystkie z CHOPO, dwa pierwsze są PRO, a ostatni standard.

Wg. mnie najbardziej pasuje pierwsza opcja- wymiary najbardziej zbliżone do wymiarów pyszczka. W Chopo raczej nie trzeba dodawać miejsca

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, nadira napisał:

Wg. mnie najbardziej pasuje pierwsza opcja- wymiary najbardziej zbliżone do wymiarów pyszczka. W Chopo raczej nie trzeba dodawać miejsca

A z tych? Wszystkie pro

długość - 11,5 cm, wysokość - 16 cm, szerokość - 12 cm - CHOPO

długość - 12 cm, wysokość - 18 cm, szerokość - 12,5 cm - JVM

długość - 11,5 cm, wysokość - 16,5 cm, szerokość - 12 cm - JVM

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że pierwsza lub ostatnia pozycja.

Nie może być za szeroki, bo będzie "latał" na pyszczku, za długi znowu (pomijając, że za długi na kufie ) może się wbijać od dołu w gardło tak, że pies nie będzie mógł schylić głowy.  Do wysokości chyba też nie trzeba nic dodawać, bo te kagańce są tak skonstruowane, że już jest wzięta pod uwagę odpowiednia przestrzeń do dyszenia

Link to comment
Share on other sites

22 minut temu, nadira napisał:

Wydaje mi się, że pierwsza lub ostatnia pozycja.

Nie może być za szeroki, bo będzie "latał" na pyszczku, za długi znowu (pomijając, że za długi na kufie ) może się wbijać od dołu w gardło tak, że pies nie będzie mógł schylić głowy.  Do wysokości chyba też nie trzeba nic dodawać, bo te kagańce są tak skonstruowane, że już jest wzięta pod uwagę odpowiednia przestrzeń do dyszenia

Dziękuje za informację :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Vailet, ja mam :) Znaczy moja Roxi. Główną różnicą między JVM a Chopo jest taka, że Chopo ma paski ze skóry. Poza tym Chopo ma więcej opcji jeżeli chodzi o "nachrapnik" (pasek podtrzymujący na kufie) bo można dobrać zarówno wąski jak i szeroki. JVM kupiłam w sumie na próbę ale mam go od lipca bodajże i póki co nic mu się nie dzieje. Był tylko jeden problem - o ile rozmiary puszki są względnie dopasowane, o tyle pasek do zapinania był za krótki i wymieniłam go (ten pasek) na cienką skórzaną obróżkę i teraz jest idealnie :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam dla psa CHOPO Sznaucer Olbrzym / Bobtail / Briard pies - kaganiec PRO. 
Na stronie wzór mierzenia jest tylko jeden.
W opisie wymiary kagańca to długość - 11,5 cm, wysokość - 16 cm, szerokość - 12 cm.   

W rzeczywistości wysokość wyniosła 23 cm, sama kratka tylko 18 cm. Napisałam do sprzedawcy i okazało się, że tutaj mierzą w ogóle inaczej (szkoda, że nie napisali tego w opisie).

Zwróciłam go do nadawcy, a teraz jak tak patrzę to chyba nawet był w miarę dobry. A Wy jak sądzicie?

Cytuj

wymiary pyska mojego psa wynoszą: długość 10,5 cm; szerokość (no kaganiec ma 12 cm i niech tak zostanie), a wysokość około +/- 16 cm (trudno jest zmierzyć)

 

wysokosć.jpg

DSC_3570.JPG

DSC_3571.JPG

DSC_3572.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...