Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

foxalina, obczaj te z trixie: http://sznupa.pl/kagance/trixie_17606_kaganiec_plastik_-_rozm_6(tylko wiadomo, dobierz rozmiar i sprawdź, gdzie najtaniej)
albo takie: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1085
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1088

Ale ten z trixie wydaje się być spoko:
[]

Ja w poniedziałek zamówiłam właśnie taki z trixie przy okazji zamawiania karmy. Jeszcze nie doszedł, mam nadzieję że trafiłam z rozmiarem :)
Link to comment
Share on other sites

Znając życie ludzie będą się bali Ajry w kagańcu :P Pochwal się hannibalem jak przybędzie :)

Ej, jej się już boją, przecież czarny pies to ZUO :P
A tak serio to pewnie będziemy go używać tylko w komunikacji miejskiej więc nie będzie często straszyć ;)
Link to comment
Share on other sites

Na chłodniejsze dni jest super, ale w upaly bedzie jej w nim duszno ze wzgledu na male otwory pomiedzy paskami. I jedyne co mi sie nie podoba w tych kagancach to ta jedna mala czesc paska ktora zakrywa nos, gdyby byl tam otwor mysle ze kaganiec bylby mniej drażniący dla psa

Link to comment
Share on other sites

Jedyny minus jaki zauważyłam tego kagańca to to że taśma po jakimś czasie wyblakła co jest raczej normalne ,w końcu to taśma .

Mój jest czarny więc jest to mocno zauważalne .

Druga sprawa na pewno nie na duże upały , ma za małe przerwy , jest za mocno zabudowany jednak na taki okres jak teraz wiosna, jesień , zima sprawdza się świetnie .

Będzie już z 2 lata jak go mamy .

Link to comment
Share on other sites

Karoola , mam prawie identyczny jak ten z Trixi i faktycznie sunia nie zjada w nim nic na spacerach ale niestety nie moze w nim ziajac i wywalic jezora a robi sie coraz cieplej wiec musi miec taka mozliwosc. Ciagle szukam takiego ktory uniemozliwi jedzenie a jednoczesnie pozwoli swobodnie ziajac. Jezeli ktos wie o takim dla spaniela to bardzo prosze o informacje

Link to comment
Share on other sites

Kratke mają modele dingo (te droższe) http://www.telekarma.pl/p9396/dingo.kaganiec.metalowy.czarny..htm?gclid=CJ3puuGs0MQCFS3LtAodyycAjQ

W tym kagańcu nie ma opcji że pie coś zje .

Jedyna możliwość to zanurzenie kagańca w kupie a potem wylizywanie od środka kratek co tez mój pies kiedyś uczyniał .

 

Ja mam rozmiar "duży bokser" , ale mniejsze modele np spaniel też są .

2150445_IMG_5813.JPG

 

Fizjolog model "spaniel pies" od przodu , widać jak gęste sa kratki (mimo to moja suka i tak potrafiła coś zjeść) .

2150449_images.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Ci to jakoś pomoże - ja mam Chopo jamnik/pudel suka. Jeśli chcesz, mogę wymierzyć pyszczek swojej i kaganiec, i zobaczymy, czy pasowałby na Twojego psiaka. 

 

Z kagańcami różnie bywa - swoim po prostu zakładałam z musu i tyle, nie były w stanie się pozbyć Chopo, ale można też próbować bardzo stopniowo i pozytywnie kojarzyć kaganiec. Spojrzenie - pochwała, smaczek, dotknięcie nosem - to samo, zagłębienie pyszczka w koszyk - to samo itp. Można smarować kaganiec pasztetem i takie tam. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bosko, dziekuję bardzo. Bardzo pomogliście. Dzisiaj dodzwoniłam się do producenta Dingo, pani pomierzyła dla mnie kagańce i proponowała rozmiar 0, ale koniec końców rozmiar 2 byłby lepszy, bo pani dobierała taką samą długość drutów, jak długość nosa ;). No i dowiedziałam się, że są w Złotych Tarasach w Kakadu. Sklep jest na poziomie -1 i mogę tam wejść z psem :D Nie będzie zachwycony, ale będzie z głowy. Uff. Sprawdzę najpierw te Dingo, bo bardziej mi się podobają, jak są mocowane pod brodą, niż Chopo.

Szkoda, że Chopo nie podaje numeru telefonu. Na prośbę o kontakt złożoną przez formularz nie odpowiedzieli, Dingo prawdę mówiąc również, ale można do nich zadzwonić i są bardzo pomocni.

Jak namordnik będzie pasować, będę jeszcze tylko musiała przewalczyć psią depresję :P

 

Jesli prosilas o kontakt na stronie www.chopo.pl , to ta strona juz nie funkcjonuje a towar przejelam ja ;)

Link to comment
Share on other sites

Bo w Dingo każdy model się różni to raczej normlane tak jak i w chopo :) 

Ja pokazałam rozmiar bokser duży , a miałam jeszcze dla suki owczarek mały który wyglądał tak( na foto miał wyjętą kratke plastikową) :

2195016_pobrane.jpg

 

Suka go nosiła kilka lat , niestety suka już nie żyje a kaganiec służy nadal innemu psu :) To sa na prawde niezniszczalne kagańce , zero rdzy , pasek z tyłu się  nie przeciera nawet po kilku latach używania .

Jak się trafi z rozmiarem to wart jest każdej ceny :) 

Niestety najtańsze nie są, potrafią być droższe niż fizjologi chopo .

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że w baskerville da się zmienić kształt o czym też bym się chciała dowiedzieć czegoś więcej. Gotowanie tak? pozwala podobno go formować :P

Ja moczyłam nasz kaganiec baskerville we wrzącej wodzie przez kilka minut i potem bez problemu dało się go trochę podgiąć, bo był nieco za szeroki ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...