Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

bialysony- wg.mnie najlepszy byłby rozmiar: dalmatyńczyk pies PRO ( długość 11,5; szerokość 10)

Prawie idealnie :) a do tego kaganiec ma fajny, zgrabny kształt (wiem, wiem- to najmniej ważne ;)  )

 

 

dalmata ja mam, więc bialysony popatrz sobie na zdjęcia które niedawno wstawiałam. Zaraz zmierzę pysk mojemu psu i zobaczymy jak duża jest różnica, bo nieskromnie uważam że mojemu pasuje idealnie   :P

 

edit:  wymiary:

 

Obwód: 29cm

długośc: 10cm

wysokość: zamkniętego pyska 10

szerokość: 10cm

 

 

czyli Twój ma dłuższy pysk o 2cm i wiekszą wysokość o 2cm, co do długości zawsze można poluźnić pasek, mój jak miał jeszcze kaganiec na asta też był za krótki o jakieś 2cm i to nie przeszkadzało jakoś strasznie. 

 

tutaj w amstaff pies, jak widać pasek jest poluźniony, przez co nie dotyka nosa, chociaż teoretycznie jest za krótki 

 

[url=http://s1372.photobucket.com/user/martyyna/media/spacer1032014125_zpsa8d21977.jpg.html]spacer1032014125_zpsa8d21977.jpg[/URL]

 

 

a mam jeszcze jedną propozycje, mój pierwszy kaganiec to Chopo ON suka sport, dla Twojego psa byłby raczej idealny (wysokość i długość większa), tylko trzeba go dość mocno rozgiąć, ale z tym nie ma problemu  ;)

 

[url=http://s1372.photobucket.com/user/martyyna/media/pt0r7_zps9d3cbbe7.jpg.html]pt0r7_zps9d3cbbe7.jpg[/URL]

 

(na zdjęciu jeszcze nie jest dobrze rozgięty i troche się wbija w poliki, ale tylko to zdjęcie udało mi sie znaleźć :P)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://mundogalgo.com/702-blue.html
Ja mam taki, ale one są bardzo wąskie. Nie wiem, czy na pointera będzie pasował.

 

Pokazałabyś na psie?

To chyba bardzo przyjemny i lekki kagańczyk, to tez mi się podoba.

Widzę że to jakiś uniwersalny rozmiar , nie ma tam chyba żadnej miary, jesteś w stanie mi powiedzieć jak to centymetrowo wygląda?

Cóż, jesli na pointera nie pasuje model na pointera, ani większośc innych modeli, to zobaczę tego charta skoro pasują na niego idealnie "charty skórzane".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobra, wymieniłem na kaganiec na sukę dobermana, wygląda o niebo lepiej, ale zastanawiam się ze sprzedawcą(bardzo cierpliwy sprzedawca :D czy nie wymienić ostatecznie na coś bardziej głębokiego(wyższego), przy zachowanych tych samych parametrach długości i szerokości(bez problemu da radę go wygiąć co do szerokości), może być nawet 0.5 cm krótszy, nie zrobi to większej różnicy.

 

Link to comment
Share on other sites

Pokazałabyś na psie?

To chyba bardzo przyjemny i lekki kagańczyk, to tez mi się podoba.

Widzę że to jakiś uniwersalny rozmiar , nie ma tam chyba żadnej miary, jesteś w stanie mi powiedzieć jak to centymetrowo wygląda?

Cóż, jesli na pointera nie pasuje model na pointera, ani większośc innych modeli, to zobaczę tego charta skoro pasują na niego idealnie "charty skórzane".

10374516_672908532757682_431320874157199

 

10390136_676339509081251_643496845961596

 

10929198_797013333680534_434340142669933

 

Szerokość-8cm (elastyczna), wysokość 13/14cm, długość 10cm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przychodzę po pomoc w doborze kagańca, bo już chyba oszaleję od tego niedługo.. zaczynam myśleć, że na mojego w ogóle nie ma rozmiaru fizjologa, albo za długie, albo za szerokie, albo za płytkie... Wymiary: długość pyska 10 cm, szerokość 11 cm, wysokość 11 cm-ale on ma nietypowy pysk jak na goldena, bo ma dużo fafli i potrzebuje dużo miejsca na dyszenie :(  kagańce o wysokości 14-15 cm są za płytkie..

Tutaj w modelu owczarek niemiecki suka, ok na szerokość i długość, ale za płytki...

[url=http://www.fmix.pl/zdjecie/4574415/img?privateKey=e4b07ac4f1fa370bf518086e77cd55fe]zdjecie.jpg[/URL]

A tutaj sznaucer pies, idealny na wysokość, na długość też może być, ale zdecydowanie za szeroki... strasznie....lata po pysku i przesuwa się...

[url=http://www.fmix.pl/zdjecie/4574416/img?privateKey=6a239aaaed84c7fcb592d732e75ecfb7]zdjecie.jpg[/URL]

 

I cóż z tym fantem zrobić ? szczerze to nie zależy mi jakoś strasznie na fizjologu, ale inne opcje też nie bardzo wchodzą w grę, kaganiec plastikowy największy rozmiar za płytki i trochę za wąski, baskerville 5 za mały, 6 za duży... pomocy :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny. Owczarka samca mieliśmy i też był za szeroki i strasznie latał :( wydaje mi się, że fizjologi chyba nie są dla niego, bo w każdym modelu jakiś wymiar się nie zgadza :( 

Za to w Kakadu przymierzyłam mu baskervilla 6 i o dziwo-idealny ! A wcześniej 2 razy przymierzałam mu ten sam rozmiar w innych sklepach i był za duży. Nie wiem o co chodzi, czy każdy kaganiec pomimo tego samego rozmiaru się jednak różni, czy co, w każdym razie zakupiłam i jestem zadowolona (mój portfel nieco mniej :P ), wreszcie mamy dobry kaganiec no i przy tym plus dla baskervilla za lekkość ;)

Link to comment
Share on other sites



Ewa&Duffel, czy mogę prosić o dokładne zmierzenie tego Baskervilla? Jaka głębokość, długość, szerokość? Mój pies ma dość podobne wymiary kufy, więc będę wdzięczna za zdjęcia Twojego psa w tym kagańcu 

Jasne :) Wymiary zaznaczyłam na zdjęciach-mam nadzieję, że widać wszystko ;)

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

A tu kaganiec na moim psie, niestety fotki średnie, cykane na szybko ;)

Tak wygląda na zamkniętym pysku:

zdjecie.jpg

 

A tak na otwartym, tutaj nie widać zbyt dobrze, ale było ciepło i dyszał, a jeszcze spokojnie ma trochę miejsca na dole, żeby jeszcze bardziej otworzyć pysk ;)

zdjecie.jpg

Link to comment
Share on other sites

witam , mam pytanie do Dogha  -  czy ten pomaranczowy kaganiec z zabudowanym spodem nadawalby sie dla mojej schroniskowej spanielki zjadajacej na spacerach  wszystkie napotkane smieci ? Chcialabym uchronic ja przed zatruciem. GDZIE MOZNA KUPIC  taki kaganiec

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...