Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Dobra już przyszedł.

Pierwsze wrażenia- ogromny i ciężki.

Faktycznie, dobrze pisałaś, mogłem brać typowy onkowy i byłoby dobrze, bo ma sporo luzu od kratki do nosa.

Ale jest za to sporo za wąski- nie zdołałem mu założyć go jeszcze "do końca", rozszerzyłem jak mogłem rękoma i dalej za wąski. 

Zastanawiam się, wymienić na jakiś mniejszy(teraz już wiem, że typowy onkowy 12 cm, z mniejszą głębokością byłby idealny, jeżeli chodzi o długość kufy i głębokość, ale nie wiem jak z szerokością pyska), chciałem zrobić zdjęcie jak leży, ale nawet nie mam jak, bo nie zapnę mu go z ww powodu :D

Tak to jest jak się kupuje kaganiec na mieszańca i w dodatku przez internet :)

Link to comment
Share on other sites

No na polikach :)

Okazało się, że sklep z którego zamówiłem jest 50 km ode mnie, więc już nie będzie problemów z wysyłką. Wymienię na troszeczkę mniejszy, wygnę na szerokość i już będzie po sprawie. Tylko teraz trzeba poczekać, bo ten na który chcę wymienić aktualnie brak na magazynie, dam znać :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, niestety, spróbuję kagańca na dobermana sukę. Nie będzie już taki duży, bo będzie miał 12.5 cm głębokości- ten aktualny ma 17 cm. Czyli różnica znaczna. Dodatkowo krótszy w długości- 11.5 cm, aktualny 13 cm. Jedynie wąski będzie bardzo- 9.5 cm, tu może być kłopot, aktualny ma 12 cm i musiałem go nagiąć ale nie ma innych, przewertowałem wszystkie sklepy, jak nie to za długie to za głębokie, jak nie za głębokie, to za długie, jak idealne w szerokości to z kolei krótkie, bo dla pitbulla, chyba przodkowie mojego psa lubili ostre imprezy skoro taki niewymiarowy :D Spróbujemy. Ideałem byłoby długość 11.5/12 cm, wysokość od 12.5-14, szerokość 13-14 cm

Link to comment
Share on other sites

Tak patrzę na przeboje z chopo i w sumie cieszę się że odpuściłam na moment poszukiwania "tego jedynego" bo chyba by mnie trafiło jakbym miała się tak bawić,kupowała, mierzyła, a potem okazywało się że pies wygląda jak w klatce :D

 

I w sumie jak to jest - kupujecie kaganiec, doginacie go i zwracacie?Potem ktoś bierze zwrócony, też dogina i zwraca? Nie liczy się to jako "uszkodzenie" towaru, nic się z kagańcem nie zrobi od tego?

 

A czy ktoś zna sklep z modelami dla chartów? Takimi typowo coursingowymi - miękki plastik, podwójna kratka itd?

Stwierdziłam że tu spróbuję, bo każde moje wejście do sklepu kończy się przymiarką całego asortymentu kagańców, zamawiają dla mnie modele, a ja odrzucam po kolei wszystko...

Ostatnio kupiłam nowy kagan, drugi taki jak miał, skórkowy model chart i póki co wystarczy bo pasuje w miarę, ale nadal szukam i chcę spróbować ttych plastików charcich.Dodatkowo zachęca mnie podwójna kratka - u nas fala trucia, więc chcę maksymalnie zabezpieczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...