Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem ostatnio baskervila ultra muzle rozmiar 4 na swojego mieszanca owczarka niemieckiego z rottweilerem, przyszedł i okazał się za mały sporo, długość kufy była o jakieś 1.5 cm za krótka, a obwód o jakieś pare cm(nie mógł swobodnie otworzyć pyska). No to zamówiłem rozmiar 6- okazał się ogromny, nie wiem nawet czy jest sens kupna rozmiaru 5, bo ma tylko 3 cm mniej w obwodzie kufy od rozmiaru 6, a już przy 4 prawie zachodził kaganiec na oczy, za to przy rozmiarze 6 już normalnie mu zachodziła guma na oczy. Tak więc nie widzę sensu brania rozmiaru 5 i muszę znowu odesłać tą "6"... może ktoś chętny na rozmiar 6? koszt taki jak na sklepie+przesyłka. 

Druga sprawa teraz trzeba znaleźć kaganiec na mojego psa... Niestety, w okolicy mam ubogi wybór, a jak coś zazwyczaj jest to cena z przebitką o połowę wyższą, niż na internecie.

Rozmiary jeszcze jutro dokładnie domierzę, obwód przy zamkniętym pysku i wysokość jak ma otwarty pysk jak i długość, bo zapomniałem, przy okazji wrzucę zdjęcia, żeby w końcu prawidłowo dobrać rozmiar, bo już na głupich wymianach kagańca straciłem kwotę wartości połowy kagańca, a studencka kieszeń boli ;p 

Zastanawiam się nad jakimś fizjologicznym chopo, ale jak to jest z zapięciem, czy Wasze psy dają radę je ściągnąć? W baskervilu była możliwość zaczepienia od spodu do obroży, a od góry też był taki pasek do zaczepienia- najlepsze rozwiązanie chyba jakie może być. W chopo widzę tylko 1 pasek zachodzący za uszy- obawiam się, że takie coś łatwo ściągnąć psu, wystarczy, że zacznie "prostować kark", wiecie o co chodzi. Tym bardziej, że mój pies jest jak Einstein- potrafi sam otwierać drzwi, furtkę od ogrodu(nie wiem skąd się tego nauczył :D) i obawiam się, że kaganiec ściągnie bez problemu. Chociaż zawsze można pokombinować i dorobić pasek, który można przypiąć do obroży.

Za to podoba mi się w chopo, że mają przy oczach na pysku taki materiał i jest tam ten kaganiec mniej obudowany(lepsze pole widzenia dla psa).

pomoże ktoś? 

Link to comment
Share on other sites

No więc zmierzyłem.

Od razu też załącze zdjęcia.

Wyniki podałem takie jakie były, bez dodawania "luzu".

 

obwód pyska zaraz przy oczach 29 cm

długość kufy od oczu 12 cm

wysokość zamkniętego pyska blisko oczu 12 cm

 szerokość pyska blisko oczu 10 cm

 

Od razu pytanie, to co ma na pysku taki jakby pryszczyk na zdjęciu, gdzie oszronione są drzewa to coś poważnego? Jakiś miesiąc temu to miał, teraz już nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki :)

Jak na razie znalazłem wstępnie takie modele(mam nadzieje, że podanie linków to nie żadna reklama ;d)

ten ma 13 cm długość, czyli cm więcej, niż długość kufy mojego psa(12cm) http://www.pelna-miska.pl/pl/p/CHOPo-kaganiec-PRO-dla-Owczarek-Niemiecki-Malamut-Czuwacz-PIES/3779

c24112a747935c03ea86659db45a31e0.jpg

 

ten też 13 cm http://www.ipo-sklep.pl/p1159,kaganiec-owczarek-niemiecki-malamut-skora-pies-kod-ch-522.html

kaganiec-owczarek-niemie_1155.jpg

 

ten tak samo, 13 cm http://www.ipo-sklep.pl/p1245,kaganiec-owczarek-niemiecki-sport-pies-kod-ch-562.html

kaganiec-owczarek-niemie_1481.jpg

 

 

 

ten ma 13.5 cm długości, czyli więcej o 1.5 cm http://www.ipo-sklep.pl/p2060,kaganiec-bojowy-on-pies-kod-g-kgonp.html

kaganiec-bojowy-on-pies_2882.jpg

 

Chyba najbardziej do mnie przemawia ten ostatni o długości kufy 13.5 cm(1.5 cm więcej, niż długość kufy psa), wcześniejszy baskerville rozmiar 4 miał długość 12.5 cm i nos dotykał końca kagańca, więc ten cm dodatkowy będzie chyba w sam raz. Co do szerokości to zawsze można poszerzyć/pomniejszyć przy odrobinie siły.

Jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

A ten zabudowany nie bedzie go odparzal w lato? To raczej kaganiec na szkolenia z obrony a nie do noszenia na spacery

na szkolenie z obrony ubiera się w pełni zabudowane kagańce skórzane żeby ani pies sobie nie zrobił krzywdy ani pozorant owszem te też się czasem zakłada ale to są głównie kagańce patrolowe ubierane całoroczne na długie patrole z panem policjantem więc nie odparzają, filc jest tak zrobiony zeby nie obcierał i nie odparzał :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

a i uważaj na te chopo pro, filc w nich jest bardzo gruby i ogranicza widoczność, wychodzą z niego małe "igiełki" i wchodzą w oczy, do tego odstaje i mój pies bez trudu go ściągał a w wersji standard mu sie nie udawało, ja przerobiłam pasek tzn odprułam gruby, biały filc (do tego biały bardzo szybko stał się żółty/rudy, co nie wyglądało fajnie) i wymieniłam na inny, wąski, z którego nic nie wyłazi. Teraz jestem bardzo zadowolona i od tej pory ani razu nie spadł z psa

 

tu przed przerobieniem:

 

h_zps5c8c4691.jpg

 

DSC09350_zpsc3a7a99c.jpg

 

 

a tutaj po (goła skóra, jeszcze przed naszyciem nowego filcu)

 

ka_zps6296033c.jpg    grgg_zps79dd3f5b.jpg

 

gdybym miała kupować następny wzięłabym wersje standard, chociaż w moim starym pasek "sflaczał" i ocierał się o nos, ale dopiero po kilku latach

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, wielkie dzięki.

Też się boję o to, że będzie odparzał w lato, ale nie jest problemem chyba usunięcie tej skóry od spodu.

Z chęcią bym kupił taki jak Ty masz na swoim psie(tzn niezabudowany, o połowę tańszy), ale takie dla owczarka niemieckiego widziałem tylko do 13 cm, jeszcze się zastanowię i poszukam, może jakiejś innej rasy będzie miał 13.5/14 cm i będzie pasował.

Link to comment
Share on other sites

ja bym kupiła ON pies   ;) 1cm odległości wystarczy żeby nie dotykał nosa, a nawet jeśli, zawsze można poluźnić pasek i kaganiec pójdzie trochę do tyłu, a inne wymiary zgadzają się idealnie

 

 

ale jeśli bardzo chcesz większą długość to ten ma 14cm http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Chopo-Sarplaninac-Kaukas-piessuka-kaganiec-PRO/4039 

ale myślę że ten ONkowaty bedzie dobry

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...