Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

W tamtym starym pasek sflaczal i metal lekko opieral sie na nosie, w sumie on nie zwracal na to uwagi ale siersc mu wypadala w tamtym miejscu wiec zmienilam. Ale ostatnio zauwazylam ze chyba jednak wolil stary z normalnym paskiem niz nowy pro, bo tamten zakladal normalnie ze smaczkiem a do tego nawet smaczek go nie przekonuje i wciskam mu go na sile

Link to comment
Share on other sites

W tamtym starym pasek sflaczal i metal lekko opieral sie na nosie, w sumie on nie zwracal na to uwagi ale siersc mu wypadala w tamtym miejscu wiec zmienilam. Ale ostatnio zauwazylam ze chyba jednak wolil stary z normalnym paskiem niz nowy pro, bo tamten zakladal normalnie ze smaczkiem a do tego nawet smaczek go nie przekonuje i wciskam mu go na sile

dlatego lepsze sa standard ;) :P

Link to comment
Share on other sites

Baskery mnie coraz bardziej zadziwiają. U nas 4 już całkiem nie pasuje, szczególnie że Wald jak ma luźniej to ściąga, a po moim kształtowaniu przestało mu być wygodnie, sprawia wrażenie cholernie ciasnego. Za to ostatnio do parku wparadowała bernenka w idealnym kagańcu ... basker 4 :hmmmm:

 

A czy któraś jest mi w stanie zademonstorwać jakich kaganiec dla buldożka francuskiego?

Potrzebny mi będzie do jakiejś komunikacji, a pojęcia nie mam jak psu bez nosa założyc kaganiec :D Myślę nawet żeby wpakowac mu na przejazd basker Waldka, tak pro forma :D

Link to comment
Share on other sites

hehe, porównanie  :D

Tak patrzę na te buldożkowe kagańce i zachodzę w głowę jak im się ten kagan trzyma i czy to złudzenie czy one maja takie długie pyski, bo ten co ja mam jest bez nosa kompletnie :D

A w kagańce się muszę dobre wyposażyć, bo u nas fala trucia psów... Niestety obydwa modele jakie mamy zawiodły, więc chyba tez dla pointerka się szarpnę na plastik z podwójnym dnem chamsko zapięty żeby nie ściągnął....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 A U MNIE WIELKA ŚWIĄTECZNA PROMOCJA

KAGAŃCE BOJOWE CHOPO DLA OWCZARKÓW NIEMIECKICH TYLKO 80 ZL , CENA SKLEPOWA 100 ZL!!!

Kaganiec ten jest używany w służbach mundurowych w POLICJI (powszechnie w Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach), w służbie więziennej, straży granicznej, SOK itp.

Używany jest zarówno do wielogodzinnej służby (komfort dla psa) jak i do pracy w kagańcu tzw. "bicie kagańcem" (specjalna konstrukcja). Kaganiec jest bardzo wygodny, obszyty grubą, naturalną skórą podszytą bardzo grubym filcem w 100% naturalnym co zapewnia komfort i zabezpiecza przed urazami, przetarciem itp.

Fizjologiczny kaganiec Firmy CHOPo jest specjalnie zbudowany tak aby pies mógł w nim swobodnie dyszeć, pić wodę, etc. Dzięki temu psy, które w innych kagańcach nie wytrzymają nawet minuty, w tych zachowują się tak jakby kagańca nie było! Wieloletnie doświadczenia Firmy CHOPo doprowadziły do opracowania niezwykle wytrzymałych, a przy tym niebywale lekkich kagańców.

Kaganiec jest pokryty czarnym gumoplastikiem.

podczas zimy nie istnieje ryzyko przymarzania kufy czy języka do metalowych części kagańca.
przy uderzeniach kagańcem przez psa, gumoplastik amortyzuje siłę uderzenia.
dobrze izolowany od szkodliwych czynników zewnętrznych - o 50% dłuższa żywotność!

ZAPRASZAM!!!

10806405_840119262707017_837985019483423

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zależy mi właśnie na tym, żeby się zupełnie inaczej układał na kufie, bo teraz cały skórzany fragment leży psu na nosie.

Mam zamiar wyciąć większość, zostawiając tylko wąski pasek. Albo wyciąć całość i dorobić ten pasek jakimś innym sposobem.

 

A masz wszystkie modele do wyboru?

Zresztą teraz to już po sprawie. Chyba nie chce mi się odsyłać swojego..

Mam model dla spaniela, psa.

 

W sumie żaden nie jest wg mnie idealny.

Potrzebowałabym takiego jak sznaucer średni, pies, ale dłuższego o 1-1,5 cm.

Link to comment
Share on other sites

To ja widzę jakąś inną tabelę (może te pro są inne?).. bo wychodzi mi, że bulterier pies ma długość 10,8, a szerokość 9,5.

 

Ale nawet 10 cm długości to już dla mnie za dużo.

Idealne by było 9,5 cm długości, a szerokość 10. Dalmatyńczyk pies jest dużo za długi (mam taki w domu po poprzednim psie).

Bez kombinowania to naprawdę pasuje mi wymiarowo najbardziej spaniel/fox pies. Szerszy wyglądałby lepiej wizualnie, bo PONy mają dużo futra na pysku.

Tylko ten szeroki pasek w wersji pro jest do bani.

 

A może mojej suce już pysk nie urośnie ani odrobinę? Wtedy "wcisnęłaby się" w sznaucera śr. Hmm..

Moja starsza suka taki ma i jej pasuje idealnie (na 7 cm kufy - mierzę od miejsca między oczami do koniuszka trufli nosa).

Ale szczylówa ma w tej chwili 8 miesięcy i już 8 cm. Jak luźniej zapnę sznaucera, to jej pasuje, jak ciaśniej, to już dotyka nosem końca kagańca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...