Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Collie ja mam sznaucera mini sukę, mogą pomierzyć dokładnie i dam znać jakie ma wymiary, jamnik ma chyba wysokość mniejszą, więc nie wiem jak z dyszeniem.....
aha i ja też doginałam ;) a widać na zdjęciu powyżej jak z widocznością jest, jeśli masz obawy ;)

Nie zauważyłam, że macie sznaucer mini :P Wydaje mi się, że dla mojego będzie jednak za wysoki, zwłaszcza, że młody jest dość drobny. Dzięki ;)

Chyba jednak się skuszę na kaganiec Baskerville, ale poczytam jeszcze co nie co. Ma ktoś może z nich rozmiar 1?

Link to comment
Share on other sites

 
 
oczywiscie ze w wersji z gumoplastikiem da sie wyginac , ale w wersji ocynkowanej mozesz wyginac nawet o 90 stopni. Jesli jest duza roznica pomiedzy szerokoscia kufy, a kaganca to wersji gumowej az tak nie dogniesz...


Łatwość/Trudność odginania bokow zalezy przede wszystkim od rozmiaru, ja mam lab/husky pies z gp i dalo sie wyginać ale trzeba bylo włożyć w to wiecej siły niż w odginanie kaganca mojej kolezanki (jamnik pies pokryty gp) ktory chodził niemalże jak plastelina. Małe rozmiary "uplastycznicie" bez problemu.
Link to comment
Share on other sites

Bzdura, totalna bzdura.
Celowo wprowadzasz ludzi w błąd, żeby od Ciebie kupowali wersje ocynkowane?
Miałam dwa kagańce pokryte gumoplastikiem i w obydwu mogłam bez problemu dogiąć boki tak, żeby pasowały do pyska.

 

Nie widze w tym sensu co piszesz bo sprzedaje zarowno wersje ocynkowane jak i pokryte gumoplastikiem, w wersji ocynkowanej mozna dowolnie wyginac boki w wersji ogumowanej mozliwosc manipulacji bokami jest ale duzo mniejsza. Jesli masz tylko dwa pokryte gumoplastikiem to za bardzo nie masz porownania, mysle ze jakbys miala jeden taki drugi taki to bys mogla zabrac glos w tej sprawie

Link to comment
Share on other sites

Nie widze w tym sensu co piszesz bo sprzedaje zarowno wersje ocynkowane jak i pokryte gumoplastikiem, w wersji ocynkowanej mozna dowolnie wyginac boki w wersji ogumowanej mozliwosc manipulacji bokami jest ale duzo mniejsza. Jesli masz tylko dwa pokryte gumoplastikiem to za bardzo nie masz porownania, mysle ze jakbys miala jeden taki drugi taki to bys mogla zabrac glos w tej sprawie

Haha :D rozumiem, że będziesz teraz decydować, czy mogę zabrać głos, czy też nie?
Wyobraź sobie, że miałam również wersję nieocynkowaną w ręce (ON suka) i jak dla mnie możliwość manipulacji bokami jest taka sama.
Natomiast w pierwszej swojej wypowiedzi zasugerowałaś, że w wersji z gumoplastikiem "nie ma możliwości doginania boków", dopiero po wypowiedziach kilku osób zmieniłaś zdanie. Wprowadziłaś tym samym Collie w błąd, bo jak widzisz, zrozumiała, że nie można doginać boków w gumoplastiku, więc może następnym razem zastanów się kilka razy zanim coś napiszesz?
Dla mnie EOT.
Link to comment
Share on other sites

Haha :D rozumiem, że będziesz teraz decydować, czy mogę zabrać głos, czy też nie?
Wyobraź sobie, że miałam również wersję nieocynkowaną w ręce (ON suka) i jak dla mnie możliwość manipulacji bokami jest taka sama.
Natomiast w pierwszej swojej wypowiedzi zasugerowałaś, że w wersji z gumoplastikiem "nie ma możliwości doginania boków", dopiero po wypowiedziach kilku osób zmieniłaś zdanie. Wprowadziłaś tym samym Collie w błąd, bo jak widzisz, zrozumiała, że nie można doginać boków w gumoplastiku, więc może następnym razem zastanów się kilka razy zanim coś napiszesz?
Dla mnie EOT.

 

 

sznaucer mini bedzie stanowczo za szeroki, jesli chcesz miec luzu na dlugosc to proponuje Ci kupic jamnika psa umnie , w wersji ocynkowanej , bo na szerokosc bedzie dobra suka, ale na dlugosc bedzie tak na styk , moze byc za krotka. A jak kupisz jamnik psa w wersji ocynkowanej to boki kaganca mozesz dogiac zeby dopasowac lepiej szerokosc. W wersji pokrytej gumoplastikiem nie ma takiej mozliwosci manipulacji bokami

 

 

Czekunia prosze nie trolluj internetu, albo naucz się czytaćZE ZROZUMIENIEM, bo nie potrzebnie robisz zamieszanie.  Moze zapisz sie do jakiejs partii politycznej bo widac masz podobne podejscie do zycia jak politycy.....

Link to comment
Share on other sites

Czekunia prosze nie trolluj internetu, albo naucz się czytaćZE ZROZUMIENIEM, bo nie potrzebnie robisz zamieszanie.  Moze zapisz sie do jakiejs partii politycznej bo widac masz podobne podejscie do zycia jak politycy.....


Chyba jednak to Ty powinnaś nauczyć się prawidłowo formułować swoje myśli, bo, jak widać, nie tylko ja źle Cię zrozumiałam.
Natomiast skoro sama nazywasz kogoś trollem to chyba nie powinnaś, kiedy tylko nadarzy się okazja, proponować ludziom zakupu kagańca u siebie, nie sądzisz? To jest dopiero trollowanie...
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, gdzie oprócz polikow moge dogiac kaganiec zeby lepiej sie trzymał? Kupilam ostatnio nowy kaganiec, i czesto psu udaje sie go ściągnąć. Dzisiaj szukalam kaganca pol godziny w krzakach i chce cos z tym zrobić, uzywam go codziennie i po prostu boje sie że za niedługo go zgubie. Poliki ma dogiete na maksa, wiec to nie z nimi jest problem

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, gdzie oprócz polikow moge dogiac kaganiec zeby lepiej sie trzymał? Kupilam ostatnio nowy kaganiec, i czesto psu udaje sie go ściągnąć. Dzisiaj szukalam kaganca pol godziny w krzakach i chce cos z tym zrobić, uzywam go codziennie i po prostu boje sie że za niedługo go zgubie. Poliki ma dogiete na maksa, wiec to nie z nimi jest problem

a patrzalas w jaki sposob go sciaga? Rozpina przy tym pasek czy zostaje nienaruszony ? Na zdjeciu wydaje sie rozmiar ok. Jak wyregulujesz go paskiem to bedzie za bardzo na oczy wchodzil, oprocz bokow i paska nie ma za duzej mozliwosci dokladnego dopasowania.

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, gdzie oprócz polikow moge dogiac kaganiec zeby lepiej sie trzymał? Kupilam ostatnio nowy kaganiec, i czesto psu udaje sie go ściągnąć. Dzisiaj szukalam kaganca pol godziny w krzakach i chce cos z tym zrobić, uzywam go codziennie i po prostu boje sie że za niedługo go zgubie. Poliki ma dogiete na maksa, wiec to nie z nimi jest problem

Może to trochę głupie, ale do głowy przyszło takie rozwiązanie. Możesz wziąć jakąś nieszeroką ok 10 cm taśmę i po obu stronach przyszyć nieduże karabińczyki, żeby psu nie przeszkadzały. Jeden byś przyczepiła do kółka przy obroży, a drugi do kagańca w miejscu nie przeszkadzającym psu :) W ten sposób będziesz widziała jak go zdejmie, ale nie zgubi :)

Link to comment
Share on other sites

Wybór padł na kaganiec baskerville, rozmiar 2, dzisiaj do nas doszedł. :smile: Wydaje mi się, że pierwszy pręt od czubku nosa, na górze nieco odstaje, nie przylega do jego pyska.  Zobaczymy jak do będzie wyglądać po zamoczeniu w wodzie, bo 1 na pewno byłaby za mała.

[attachment=4426:H2960002.JPG]

Link to comment
Share on other sites

Wybór padł na kaganiec baskerville, rozmiar 2, dzisiaj do nas doszedł. :smile: Wydaje mi się, że pierwszy pręt od czubku nosa, na górze nieco odstaje, nie przylega do jego pyska.  Zobaczymy jak do będzie wyglądać po zamoczeniu w wodzie, bo 1 na pewno byłaby za mała.

attachicon.gifH2960002.JPG

Jest git, przynajmniej dzioba może otworzyćna dół i do góry :)

Link to comment
Share on other sites

Nawet w nim ziewa swobodnie  ;)

 

My chyba też zainwestujemy w basketa, bo na dworcu młoda musi być w kagańcu. 
Zastanawiam się tylko jaki rozmiar. Chyba 5 dla gordonki? 

5, albo nawet 6, najlepiej brać rozmiar, a nawet dwa większy w porównaniu do tych zalecanych (ja korzystałam  z rozmiarówek podanych na zooplusie)

Link to comment
Share on other sites

Wybór padł na kaganiec baskerville, rozmiar 2, dzisiaj do nas doszedł. :smile: Wydaje mi się, że pierwszy pręt od czubku nosa, na górze nieco odstaje, nie przylega do jego pyska.  Zobaczymy jak do będzie wyglądać po zamoczeniu w wodzie, bo 1 na pewno byłaby za mała.

attachicon.gifH2960002.JPG

 

Na zdjęciu jest JRT czy PRT? :) Szukam kagańca dla JRT, mierzyliśmy okazjonalnie kaganiec pudel/jamnik suka, był trochę za duży. Pomyślałam, że może ktoś kupował i coś doradzi? Ten Baskerville też mnie zainteresował, stąd pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciu jest JRT czy PRT? :) Szukam kagańca dla JRT, mierzyliśmy okazjonalnie kaganiec pudel/jamnik suka, był trochę za duży. Pomyślałam, że może ktoś kupował i coś doradzi? Ten Baskerville też mnie zainteresował, stąd pytanie :)

PRT ;) Dla Jacka powinien też pasować. Minusem jest zaniżona rozmiarówka, ale sprawdza się bardo fajnie i na tą chwile chyba innego kagańca bym nie wybrała. 

Link to comment
Share on other sites

PRT ;) Dla Jacka powinien też pasować. Minusem jest zaniżona rozmiarówka, ale sprawdza się bardo fajnie i na tą chwile chyba innego kagańca bym nie wybrała. 

 

Dzięki za odpowiedź :)

A mogłabyś mi podać rozmiary u Twojego psa? Zastanawiam się, jak zmierzyć obwód - obwód pyska po jego otwarciu czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Ja mierzyłam obwód zamkniętego pyska i u Lokiego jest to 19,5cm, wysokość pyska 6,5cm, długość 6-7cm. Jax ma chyba nieco dłuższy pysk, czy mi się tylko wydaje? :D Baskerville zamawiałam trochę w ciemno, bo pasowały mi wymiary 1 dla niego. Patrząc na rozmiary kagańców możesz zmierzyć obwód zamkniętego pyska i dodać kilka centymetrów, aby zapewnić nieco luzu.  

Link to comment
Share on other sites

Chciałam kupić jakiś podręczny kaganiec, typowo do komunikacji miejskiej, bo wkurza mnie taszczenie przez cały spacer fizjologa, kiedy potrzebny jest do podjechania autobusem jednego, czy dwóch przystanków.

Ponieważ nie znalazłam nic, co spełniałoby moje kryteria, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...