Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

wersja pro jest bez sensu tylko dla psow z krotkim pyskiem, waskim pyskiem, dla malych ras, bla bla bla . Zostaja nam tylko ONki i podobne kufy a nawet tu ktos ostatnio dawal kaganiec w wersji pro dla rott ktory rowniez mial za duza ta nakladke bo wchodzila na nos, a nie ma ani krotkiej kufy ani za waskiej...

Link to comment
Share on other sites

Bądź co bądź rott tez ma stosunkowo krotki pysk ;) nie bronie zadnego modelu, mowie tylko ze moj sie zużył, i juz takiego drugi raz nie zamowie, tylko wezme pro, bo dla mojego psa bedzie lepszy. No i pomijajac dlugosc pyska wazny jest tez sam model, bo przyznam, ze w niektorych rasach ta nakladka jest za szeroka. Teraz mam na asta, a nowy wezme na laba/husky, bo gdybym wziela na asta mialabym za szeroki pasek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']Bądź co bądź rott tez ma stosunkowo krotki pysk ;) nie bronie zadnego modelu, mowie tylko ze moj sie zużył, i juz takiego drugi raz nie zamowie, tylko wezme pro, bo dla mojego psa bedzie lepszy. No i pomijajac dlugosc pyska wazny jest tez sam model, bo przyznam, ze w niektorych rasach ta nakladka jest za szeroka. Teraz mam na asta, a nowy wezme na laba/husky, bo gdybym wziela na asta mialabym za szeroki pasek.[/QUOTE]

u wiekszosci ras jest za szeroka, jesli masz na prawde dobrze dobrany to wtedy faktycznie moze byc lepszy, ale u wiekszosci to troszke porazka, dobrze ze wreszcie u malych ras zaczeli robic to wyciecie. Wersja standard jest bardziej uniwersalna, bo wybierajac kaganiec trzeba patrzec na dlugosc szerokosc wysokosc zeby dobrze sie trzymal a jeszcze meczyc sie zeby dobrze dobrac nakladke ....

Link to comment
Share on other sites

Ja tam z wersji pro jestem bardzo zadowolona. Może gdybym standardową dobrała lepiej to nie byłoby takiej różnicy ale w moim przypadku różnica jest diametralna. Pomijam fakt że kaganiec standardowy byl po prostu za długi ale na początku jakoś jeszcze się sprawdzał. Jednak po pewnym czasie - kilku kąpielach, ekstremalnych spacerkach, tarzanku itp. pasek podtrzymujący kaganiec po prostu się rozciągnął i cały kagan opierał się na nosie Huntera. Wersja pro jest idealna jak dla mnie. Kaganiec jest daleki od opieranie się na nosie, tylko zastanawiam się nad wycieciem filcu z przodu, bo tak jakby troszkę w oczy włazi. Bubciowi na początku wyraźnie nie pasował ten szerszy pasek ale wystarczyło kilka chwil i przywykł. Mógłby być odrobinkę "wyższy(?)" ale i tak pies może szczekać, pić i inne takie ;) [URL="http://imageshack.com/i/idkU6OQdj"][IMG]http://img661.imageshack.us/img661/7504/kU6OQd.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się, który rozmiar Baskerville'a wziąć dla JRT. Nie bardzo rozumiem, co oznacza "obwód kufy" - gdzie to mierzyć? Niemożliwe raczej, aby móc pies miał mniejszy obwód niż wszystkie wymienione... Na jednej stronie jest polecana dla rasy 1, na innej - 2. Oszaleć idzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Zastanawiam się, który rozmiar Baskerville'a wziąć dla JRT. Nie bardzo rozumiem, co oznacza "obwód kufy" - gdzie to mierzyć? Niemożliwe raczej, aby móc pies miał mniejszy obwód niż wszystkie wymienione... Na jednej stronie jest polecana dla rasy 1, na innej - 2. Oszaleć idzie.[/QUOTE]
Nie patrz na te wymiary w ogóle w necie, nie wiem jak oni to mierzyli .
Ja stawiam na rozmiar 2 dla jrt .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogha']No to wymiary Baskera 5'ki:
Szerokość 8cm, ale rozszerza się ku dołowi, długość (tak od góry) 10cm, wysokość 14cm[/QUOTE]
Dzięki , długość nie byłaby najgorsza raczej ale szerokość 8 przy kufie to strasznie mało .
Potrzebuje koło 12 cm ...
Nie wiem czy ryzykować i próbować go jakoś uformować .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

my mamy kaganiec od ponad dwóch miesięcy, zakładamy na każdy spacer i w końcu udało nam się załapać na zdjęcia. wersja pro sznaucer mini, jestem strasznie zadowolona z niego! Wiem że nie widać pyska, ale uwierzcie mi na słowo że pies swobodnie dyszy ;)

 

2014-09-22.jpg

 

2014-09-22.jpg

 

2014-09-22.jpg

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się pomału do zakupu kagańca, może ktoś tutaj mi doradzi. Dla niego: http://oi59.tinypic.com/1zcjmzs.jpg Długość pyska to 6-7cm, szerokość 5,5cm, a wysokość 6,5cm. Patrzyłam na kagańce chopo i nie wiem czy dla niego dobry byłby jamnik/pudel, czy może sznaucer mini. Sznaucer mini suka wydaje się być ok, ale mam wątpliwości co do długości. Nie chciałabym też, aby kaganiec przysłaniał psu widok, ogólnie to już mam mętlik w głowie. :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

Przymierzam się pomału do zakupu kagańca, może ktoś tutaj mi doradzi. Dla niego: http://oi59.tinypic.com/1zcjmzs.jpg Długość pyska to 6-7cm, szerokość 5,5cm, a wysokość 6,5cm. Patrzyłam na kagańce chopo i nie wiem czy dla niego dobry byłby jamnik/pudel, czy może sznaucer mini. Sznaucer mini suka wydaje się być ok, ale mam wątpliwości co do długości. Nie chciałabym też, aby kaganiec przysłaniał psu widok, ogólnie to już mam mętlik w głowie. :lookarou:

 

sznaucer mini bedzie stanowczo za szeroki, jesli chcesz miec luzu na dlugosc to proponuje Ci kupic jamnika psa umnie , w wersji ocynkowanej , bo na szerokosc bedzie dobra suka, ale na dlugosc bedzie tak na styk , moze byc za krotka. A jak kupisz jamnik psa w wersji ocynkowanej to boki kaganca mozesz dogiac zeby dopasowac lepiej szerokosc. W wersji pokrytej gumoplastikiem nie ma takiej mozliwosci manipulacji bokami

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Właśnie ślęczałam tak od kilku godzin nad miarami i ciężko mi było się zdecydować. Widziałam, że wstawiasz to zdjęcie https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/1001896_694557350596543_1364262565_n.jpg?oh=01c76f3e6dd05cdf3fdf514b11891a8f&oe=548AAA02&__gda__=1422355174_189ade930215500dbe5d14357dff7bc0 Wiesz może jaki to kaganiec?

Link to comment
Share on other sites

[...] A jak kupisz jamnik psa w wersji ocynkowanej to boki kaganca mozesz dogiac zeby dopasowac lepiej szerokosc. W wersji pokrytej gumoplastikiem nie ma takiej mozliwosci manipulacji bokami


Bzdura, totalna bzdura.
Celowo wprowadzasz ludzi w błąd, żeby od Ciebie kupowali wersje ocynkowane?
Miałam dwa kagańce pokryte gumoplastikiem i w obydwu mogłam bez problemu dogiąć boki tak, żeby pasowały do pyska.
Link to comment
Share on other sites

 

 ja też bez problemu rozginałam boki w naszym kagańcu mimo że jest pokryty gumoplastikiem  :eviltong:

 

oczywiscie ze w wersji z gumoplastikiem da sie wyginac , ale w wersji ocynkowanej mozesz wyginac nawet o 90 stopni. Jesli jest duza roznica pomiedzy szerokoscia kufy, a kaganca to wersji gumowej az tak nie dogniesz...
Link to comment
Share on other sites

Collie ja mam sznaucera mini sukę, mogą pomierzyć dokładnie i dam znać jakie ma wymiary, jamnik ma chyba wysokość mniejszą, więc nie wiem jak z dyszeniem.....
aha i ja też doginałam ;) a widać na zdjęciu powyżej jak z widocznością jest, jeśli masz obawy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...