Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Marta Aresowa mówiła, że zgadzają jej się wymiary z tymi z zooplusa, a te z animalii (i te co podałaś Agata) muszą być mierzone w innym miejscu. Podawała mi też wymiary rozmiaru 2 i wydaje mi się, że pewnie będzie za duży, ale we wtorek ponoć ma być dostawa w Kakadu, więc znowu będziemy jechać na mierzenie i zobaczymy :roll:. Gdyby wymiary odpowiadały tym nie-zooplusowym to 2 pewnie byłaby w sam raz dla nas.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-OHo98dhTzOo/U9qaSETfoWI/AAAAAAAADOc/1LlD-vV0usQ/w800-h517-no/10569965_329294393900319_1593579840_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-OdrCwxOEsUY/U9qaOnMESSI/AAAAAAAADOk/9xMoY0LReBg/w800-h518-no/10592145_329294420566983_1594600070_n.jpg[/IMG]

Chopo rottweiler suka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry'][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-OHo98dhTzOo/U9qaSETfoWI/AAAAAAAADOc/1LlD-vV0usQ/w800-h517-no/10569965_329294393900319_1593579840_n.jpg[/IMG]



Chopo rottweiler suka.[/QUOTE]

Przyszłam tu za Tobą:evil_lol:. Jestem fetyszystką na tle fizjologów:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Marta Aresowa mówiła, że zgadzają jej się wymiary z tymi z zooplusa, a te z animalii (i te co podałaś Agata) muszą być mierzone w innym miejscu. Podawała mi też wymiary rozmiaru 2 i wydaje mi się, że pewnie będzie za duży, ale we wtorek ponoć ma być dostawa w Kakadu, więc znowu będziemy jechać na mierzenie i zobaczymy :roll:. Gdyby wymiary odpowiadały tym nie-zooplusowym to 2 pewnie byłaby w sam raz dla nas.[/QUOTE]
Mnie to zastanawia, że na Ginę był 1 za mały, a na Sonie niby wydaje się dobry. Sonia jest od Giny większa i ciężko mi uwierzyć, że ma mniejszy pysk.

[quote name='Yuki_']A inny kaganiec nie wchodzi w grę? :)[/QUOTE]
U nas? Wchodzi ;), tylko chcę coś lekkiego, wolałabym nie metal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Adzia123']Mnie to zastanawia, że na Ginę był 1 za mały, a na Sonie niby wydaje się dobry. Sonia jest od Giny większa i ciężko mi uwierzyć, że ma mniejszy pysk.

[/QUOTE]

Mnie zastanawia, jak to możliwe, że Sonia ma taki sam obwód pyszczka i że ma "niższy" pysk :lol:. Ale jak patrzę na Twoje zdjęcie to albo ja źle mierzę swojego psa, albo Ty :hmmmm:.

Ja obwód mierzyłam przed oczami, tam gdzie pysk jest najszerszy i wyszło mi właśnie 17/17,5cm, a tam gdzie Ty zaznaczyłaś na zdjęciu u nas jest ok. 15cm. Resztę mierzyłam [URL="http://i.imgur.com/eBTKOsM.jpg"]tak[/URL], wysokość pyska mierzyłam zaraz za oczami i przed końcem warg, a u Ciebie na fotce wygląda to inaczej. Szerokość pyska mierzyłam [URL="http://i.imgur.com/B8EMKYV.png"]tak[/URL] i wyszło ok. 6cm (na w/w zdjęciu trochę za dużo, bo 7cm).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']rozmiar super, tylko ja nie lubie wersji pro... za szerokie one sa wchodza na nos[/QUOTE]


ja z kolei uwielbiam wersję pro :lol: ale np. sznaucer mini ma wycięty ten filc i jest wklęsły półokrąg, tutaj zgodzę się że chyba za dużo tego filcu jest, ale tak to super :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi.']hahahahaha :lol: spokojnie może ziajać :eviltong:[/QUOTE]

Albo łowić ryby, zbierać grzyby albo nosić kota na spacer :evil_lol:

W każdym razie jak widać pan Maszer się NIECO machnął... Może ktoś ma jakiś pomysł, który rozmiar powinnam brać pod uwagę? Młoda ma ok. 9cm od oczu do końca nosa i obwodu ok. 23cm zamkniętego pyska. Szerokość mierzona miarką przez środek paszczy daje jakieś 9cm :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Albo łowić ryby, zbierać grzyby albo nosić kota na spacer :evil_lol:

W każdym razie jak widać pan Maszer się NIECO machnął... Może ktoś ma jakiś pomysł, który rozmiar powinnam brać pod uwagę? Młoda ma ok. 9cm od oczu do końca nosa i obwodu ok. 23cm zamkniętego pyska. Szerokość mierzona miarką przez środek paszczy daje jakieś 9cm :evil_lol:[/QUOTE]

Mogę Ci wysłać mój Chopo dalmatyńczyk suka, przymierzysz i zobaczysz:eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Posiadacze narmodników baskerville, możecie powiedzieć, czy wymiary zgadzają się z tymi, które są podawane na większości stron? W animalii są trochę inne.

Rozmiar 1 według zooplusa ma wymiary 8/23 w animalii 6/22, natomiast rozmiar 2 w zooplusie 10/30, a w animalii 7,5/26,6cm, to spora różnica.[/QUOTE]
Wymiary są popinkolone , bo niby są ale na pysku okazuje się że jednak przypisana do nr rasa powinna mieć rozmiar większy...
Nie rozumiem , czy nie ma przy produkcji rozmiarówki fabrycznej, że tak mieszają?
Inna sprawa że baskera sobie można np zmiażdzyć i uformować na szerokość albo wysokośc i wtedy wymiar się zmienia tak jakby ;)

Po tym co oglądam baskery zastanawiam się właściwie skąd pomysł że pointer ma przypisaną 4 - Wald jest b drobnym samcem, większość pointerów ma jednak mocniejsze pyski...


Dogha, fajnie leży :):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Albo łowić ryby, zbierać grzyby albo nosić kota na spacer :evil_lol:

W każdym razie jak widać pan Maszer się NIECO machnął... Może ktoś ma jakiś pomysł, który rozmiar powinnam brać pod uwagę? Młoda ma ok. 9cm od oczu do końca nosa i obwodu ok. 23cm zamkniętego pyska. Szerokość mierzona miarką przez środek paszczy daje jakieś 9cm :evil_lol:[/QUOTE]

Dalmatynczyk suka powinien byc ok.

Myślałam o rott pies dla Jetsana. Na długość wydaje się być ok, miałby więcej luzu niż w przypadku niufa. Szerokość chyba też ok, ew. można trochę odgiąć boki.
Długość kufy Jetsa to maks 11,5cm, szerokość ok 13-13,5cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Szczurzyna ma 6cmx6cmx6cm i w obwodzie 18 cm, a 2 było na nią za duże. Jutro mogę się przejść do sklepu i jak będą mieli rozmiary to zrobię zdjęcia[/QUOTE]

Byłoby super! :)

[quote name='Majkowska']Wymiary są popinkolone , bo niby są ale na pysku okazuje się że jednak przypisana do nr rasa powinna mieć rozmiar większy...
Nie rozumiem , czy nie ma przy produkcji rozmiarówki fabrycznej, że tak mieszają?
Inna sprawa że baskera sobie można np zmiażdzyć i uformować na szerokość albo wysokośc i wtedy wymiar się zmienia tak jakby ;)

Po tym co oglądam baskery zastanawiam się właściwie skąd pomysł że pointer ma przypisaną 4 - Wald jest b drobnym samcem, większość pointerów ma jednak mocniejsze pyski...

[/QUOTE]

Ale obwód mierzony w tym samym miejscu, jak się zgniecie kaganiec będzie przecież taki sam, więc pewnie mierzą w różnych miejscach, przykładowo przy nosie obwód będzie mniejszy niż przy oczach. A co do przypisywania do ras, to ja bym się tym nie kierowała, bo wiadomo, że mogą być różne osobniki i to jest takie orientacyjne raczej. Z resztą ja akurat rzadko na to patrzę, bo mam kundle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka'][B]Dalmatynczyk suka powinien byc ok. [/B]

Myślałam o rott pies dla Jetsana. Na długość wydaje się być ok, miałby więcej luzu niż w przypadku niufa. Szerokość chyba też ok, ew. można trochę odgiąć boki.
Długość kufy Jetsa to maks 11,5cm, szerokość ok 13-13,5cm.[/QUOTE]

Też mi się tak wydaje:), dlatego tak pół żartem pół serio zaproponowałam tą wysyłkę, bo jakby się okazało, ze jest ok to chętnie się go pozbędę:evil_lol:. U nas póki co już nie jest potrzebny, a jeśli będzie to wzięłabym głębszy, bo dla Zary jest na styk (wolałabym, żeby miała więcej miejsca na fafle).

Link to comment
Share on other sites

A my przeprosiliśmy nasz stary kaganek DINGO dorobiliśmy większą dziurke (ostatni raz używany koło rok temu) i nie leży najgorzej :)
Kupiony dla śmieciożercy ze świetną plastikową kratką na przodzie , leży na pewno dużo lepiej niż fizjolog na pit bulla .
Myślicie że dostane baskervilla na wystawie w Sopocie ?

[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/157/715758_IMG_5812.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No dobra:)
Pozbyłam się swojego Chopo - dalmatyńczyk suka - okazał się ciut za krótki i zdecydowanie za płytki (Zara miała malutko miejsca do ziajania).
Zajrzałam na stronę IPO sklepu i dostałam oczopląsu:eviltong:, tyle tam mają kagańców.
Dalmat suka miał wymiary:
długość 10cm
szerokość 9.5cm
wysokość 12cm
Szerokość była ok, dwa pozostałe wymiary do bani. Na razie wybór stanął na tym wiadrze:

[url]http://www.ipo-sklep.pl/p1693,kaganiec-owczarek-niemiecki-zaokraglony-suka-jvm-kod-jvm-247a.html[/url]

Jego wymiary to:
długość 11cm
szerokość 10.5cm
wysokość 14cm

Myślicie, że będzie ok??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']No dobra:)
Pozbyłam się swojego Chopo - dalmatyńczyk suka - okazał się ciut za krótki i zdecydowanie za płytki (Zara miała malutko miejsca do ziajania).
Zajrzałam na stronę IPO sklepu i dostałam oczopląsu:eviltong:, tyle tam mają kagańców.
Dalmat suka miał wymiary:
długość 10cm
szerokość 9.5cm
wysokość 12cm
Szerokość była ok, dwa pozostałe wymiary do bani. Na razie wybór stanął na tym wiadrze:

[URL]http://www.ipo-sklep.pl/p1693,kaganiec-owczarek-niemiecki-zaokraglony-suka-jvm-kod-jvm-247a.html[/URL]

Jego wymiary to:
długość 11cm
szerokość 10.5cm
wysokość 14cm

Myślicie, że będzie ok??[/QUOTE]

Czekunia jedz do IPO sklepu i sobie poprzymierzaj. W Poznaniu bywasz, to i o Lubon możesz zaczepić. A serio potrafią doradzić i pomogą w wyborze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Czekunia jedz do IPO sklepu i sobie poprzymierzaj. W Poznaniu bywasz, to i o Lubon możesz zaczepić. A serio potrafią doradzić i pomogą w wyborze.[/QUOTE]


Pisałam z babeczką ze sklepu właśnie:) wysłałam zdjęcia Zary w dalmacie i stwierdziła, że faktycznie za mały, natomiast ten owczarkowy powinien być wg Niej ok. Zamówiłam i zobaczymy:eviltong:. Jeśli się okaże, że dupa, to wsiądę w auto i pojadę na przymiarkę, a do Ciebie wproszę się na kawę:diabloti:, no i oczywiście żeby poznać Burbosia:loveu:(Nie myśl sobie , że Ciebie:evil_lol: --> żarcik taki;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Pisałam z babeczką ze sklepu właśnie:) wysłałam zdjęcia Zary w dalmacie i stwierdziła, że faktycznie za mały, natomiast ten owczarkowy powinien być wg Niej ok. Zamówiłam i zobaczymy:eviltong:. Jeśli się okaże, że dupa, to wsiądę w auto i pojadę na przymiarkę, a do Ciebie wproszę się na kawę:diabloti:, no i oczywiście żeby poznać Burbosia:loveu:(Nie myśl sobie , że Ciebie:evil_lol: --> żarcik taki;) )[/QUOTE]

Zapraszam :cool3: Burbonek chętnie się pobawi z Zarką-lubi długonożne panny, a i kolorkiem jak jego ukochana Polusia, wiec się dogadają :loveu:

A serio mozna sobie u nich powybrzydzać-mają cierpliwość :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mamy zwycięzcę, Chopo dalmatyńczyk suka :D

[url]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10378244_674297255986581_3511744085921989412_n.jpg?oh=8817297958182410ad11c91584fec151&oe=5433E1D4&__gda__=1414301192_1ee88bbfa603373b224214f8018218a8[/url]

[url]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/10436323_674299349319705_12572620641597040_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...