Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='hecia13']Chętnie, gdzie w W-wie można kupić Baskervilla w realu? Do ej pory kupowałam wszystko online...[/QUOTE]
Są dostępne w Kakadu, na pewno w tym przy CH Targówek na Głębockiej. Z tym,że kupować to na pewno nie warto, ceny prawie dwukrotnie wyższe ;) ale przymierzyć można jak najbardziej.

Link to comment
Share on other sites

Widziałam w Złotych w zoologu, ale dość drogie (chociaż zawsze można zmierzyć tam, a zamówić online) i w Galerii Mokotów, a sama kupowałam niedaleko Piaseczna. Trafiłam tam przez sklep internetowy, ale teraz szukam i szukam, znaleźć nie mogę jak on się nazywał.

Link to comment
Share on other sites

Jaki kaganiec radziecie kupić dla psa do podróży autobusami pks, mzk i pociągami. Zastanawiam się nad plastikowym lub metalowym, nie wiem który lepszy. Jeśli chodzi o trasy jakie jeżdżę to raczej krótkie takie do 2 godzin. Na razie mam taki nylonowy, kupiłam go dla szczeniaka ze względu na regulację, ale myślę, że niezbyt się nadaje. Moja suczka jest rasy małej (west) więc zależy mi żeby były małe rozmiary

Link to comment
Share on other sites

Mógłby mi ktoś podać wymiary kagańca Baskerville?
Na stronie (zooplus) są podane tylko długość i obwód.
A na ten obwód coś nie mogę się doliczyć...
Łatwiej by mi było, gdyby ktoś podał szerokość i wysokość (lub jeszcze długość, jeśli w rzeczywistości się nie bardzo zgadza).
Rozmiar [B]3[/B].

Pomoże ktoś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamihash']Cześć, szukam odpowiedniego fizjologa dla mojego psiska, ostatnio miał pożyczony i bardzo ładnie w nim chodził, praktycznie nie próbował ściągać, ani nic - pomimo, że miał go pierwszy raz na pyszczysku. Niestety mam tylko jedno zdjęcie i nie wiem, czy z niego da się coś wywnioskować, jak mój staffik go nosił, to wydawało się, że wszystko jest ok, ale ja się na kagańcach kompletnie nie znam i przed zakupem chciałabym się upewnić, by znów nie wyrzucić pieniędzy w błoto...
Mam do Was wielką prośbę o ocenę i poradę - psisko na zdjęciu jest w kagańcu AST, Pitbullterier, Labrador, Staford SUKA i z wymiarów wydaje mi się, że właśnie ten jest ok, a PIES mógłby być za duży... Wymiar mordki mierzonej pokracznie przeze mnie (bo inaczej się nie da, kręci się to i wierci!) długość 7cm, szerokość 11?

[/QUOTE]


Wydaje mi się, że nie powinien tak na nos wchodzić.




Szukam kagańca dla gównojada takiego w którym mógłby biegać po podwórku. Fizjologa ma, jest ok tylko problem w tym, że czasami wpadają w odwiedziny kilkuletnie dzieci a w fizjologu może uderzyć. Myślałam nad skórzanym, albo jakimś z materiału (są takie?). Nie wiem czy w nich można swobodnie dyszeć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']
Szukam kagańca dla gównojada takiego w którym mógłby biegać po podwórku. Fizjologa ma, jest ok tylko problem w tym, że czasami wpadają w odwiedziny kilkuletnie dzieci a w fizjologu może uderzyć. Myślałam nad skórzanym, albo jakimś z materiału (są takie?). Nie wiem czy w nich można swobodnie dyszeć.[/QUOTE]
Ja właśnie czekam na tasmowy
[IMG]http://www.pitbull-shop.pl/galerie/k/kaganiec-nylonowy-czarny_704.jpg[/IMG]
Nie jestem pewna czy właściel sklepu pit bull shop nie szyje ich sam , wtedy byś mogła prosić o zrobienie na wymiar .
Bo na sklepie ma rozmiary pit bull tylko , nie wiem czy to duża różnica do rotta . Wymiary ma 13/13/9 (szer,wys,dł).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Ja właśnie czekam na tasmowy

Nie jestem pewna czy właściel sklepu pit bull shop nie szyje ich sam , wtedy byś mogła prosić o zrobienie na wymiar .
Bo na sklepie ma rozmiary pit bull tylko , nie wiem czy to duża różnica do rotta . Wymiary ma 13/13/9 (szer,wys,dł).[/QUOTE]


Rewelacja:loveu: O to mi chodzilo, ide zaraz obczaić. Czekam na foty oczywiście i opinię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Rewelacja:loveu: O to mi chodzilo, ide zaraz obczaić. Czekam na foty oczywiście i opinię.[/QUOTE]
Oczywiście jak dojdzie to napisze czy wszystko z nim ok i dam zdjęcie , ja też uważam że to może być strzał w 10tke . Na pewno nic nie będzie psa uciskać bo nie ma żadnych sztywnych elementów przez które mój pies nie lubi fizjologa najprawdopodobniej.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki gops:) Tylko pies nie może w nim pić wody. I nie wiadomo jak będzie się w śniegu sprawował.


Mam jeszcze pytanie do właścicieli fizjologów - czy jest tak, że jak pies ma go mocniej zaciśniętego za uszami to wchodzi pod oczy? Albo jak pies wciska nos w ziemie? Wydaje mi się, że u mnie tak jest i czasami to psa wkurza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Dzięki gops:) Tylko pies nie może w nim pić wody. I nie wiadomo jak będzie się w śniegu sprawował.


Mam jeszcze pytanie do właścicieli fizjologów - czy jest tak, że jak pies ma go mocniej zaciśniętego za uszami to wchodzi pod oczy? Albo jak pies wciska nos w ziemie? Wydaje mi się, że u mnie tak jest i czasami to psa wkurza.[/QUOTE]

U mnie Szaman ma doskonale dobranego fizjologa (moim skromnym zdaniem) więc nawet jak wącha i wciska w coś nos to tego niema. Magii źle dobrałam niestety (za krótki jak się okazało ona ma 'skośną' lekko budowę kufy...) i jak coś wącha to nos jej się w ratki wciska, jednak też nie nachodzi na oczy.

Link to comment
Share on other sites

Doszedł , bardzo lekki , właściwie nic nie waży .
Ładny i chyba wygodny , milutki mięciutki polarek przed oczami , w końcu mój pies wrócił bez otartego ryja od kaganka ze spaceru .

[IMG]http://img801.imageshack.us/img801/5067/gq56.jpg[/IMG]

tu widać że jako tako może dyszeć (identycznie jak w fizjologu)
[IMG]http://img855.imageshack.us/img855/7384/joa5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Gops super! Wygląda solidnie i rozmiar super dopasowany. Zadzwonie do nich i jak da radę to wiekszy uszyć to zamawiam ;)



[quote name='YxNinaxY']Besit ale jak Ci Twoja bestyjka wytapla to w koopie to nie zazdroszczę :D Mi jak Hunter w fizjologu uwalonym przyłazi to na podwórku ochlapuję wodą i spokój :D ale faktycznie wygląda świetnie :)[/QUOTE]

Weź nie strasz :P

Link to comment
Share on other sites

Ja z takim zapytaniem :p
Psior mojej babci ok 9 lat ( w typie labka ), ostatni zaczął szaleć na widok weta (tato nie mógł go utrzymać , zachowywał się jak "mały bachor" i przeniósł agresję na tatę) i właśnie zastanawiam się nad kupnem kagańca. Tylko jaki lepszy fizjolog czy normalny ? Pies w życiu nie miał nic na pysku ( chyba jesień życia robi swoje z tym jego zachowaniem :mad: ). Właściwie to dzięki kagańcowi mogłabym wyjść z nim na wieś na spacer, a nie po polach łazić :roll: .
Jak sądzicie który lepszy ? Czy przyzwyczai się od razu ?
Może macie jakieś dodatkowe rady do doboru , wprowadzenia itp. tegoż urządzenia ? ;)

Dodam, że u swojego psa nie muszę stosować kagańca więc jestem zielona w tym temacie :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='14ruda']Jesli nie miał w życiu kagańca polecam fizjologiczny.Jest lekki,z jednym paskiem za uszami,szeroki,więc pies będzie mógł spokojnie ziajać,pić wodę i nie będzie go drażnił.[/QUOTE]
Fizjolog - lekki? Chyba nie masz na myśli choppo?
[quote name='olafnieweglowski']nie mogę dopasować kagańców dla mojego rusela, albo się obciera albo jest za duży mamy taki platikowy, czy polecacie takie skórzany[/QUOTE]
Może baskerwilla?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olafnieweglowski']nie mogę dostoswać kagańca dla mojego rusela, mam taki plastikowy, czy zamiast niego zastosować taki skórzany[/QUOTE]
ja nie polecam skorzanych. Mialam kiedys, zdeformowal mi sie po czasie i zakladany zima namoczyl sie a potem stal sie sztywny i ostry obcierajac psu nos. A probowales fizjologa dobrac czy jaki dobieraliscie?

Link to comment
Share on other sites

Hej, dziś pobrałam wymiary. Obwód kufy - 31 cm, Długość kufy ok. 9 cm z góry od oczu. Nie wiem czy dobre wymiary zdjęłam ? ;)

Zastanawiam się nad Baskerville, ale nie wiem jak go dobrać. Bo jak jakiś obw. mi się zgadza to inny się nie pokrywa. Więc czy może być np. dłuższy , czy jak ? :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...