Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='Olson']Ten sztywny, długi, gruby pasek dobrze leży na przykład na moim owczarku niemieckim. :) Pies po prostu do niego musi mieć długą paszczę.

Besti, Wasz kaganiec jest troszkę za duży moim zdaniem.[/QUOTE]


Dokładnie, pies musi mieć dłuższą kufę aby PRO fajnie leżała.
Już pisałam do sprzedawcy, wysłałam zdjęcie więc bez problemów będzie "wymiana na lepszy model":lol:

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie musi miec długą morde, tylko niektóre modele mają jakby nie dobrane do rasy .
przecież rotwailer nie ma długiej mordy a zrobili bardzo dłgi pasek , to jakby bokserowi zrobili taki wielki pasek .
ja mam model spaniela i na mojej suce z krótka dość mordą leży idealnie
[IMG]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQpbynSrIYok_0fjHFq5NPZ6Is66G3ZWSlpUrcyLy5JPYFAcQlxP3tIgbj4[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Papierek gówno daje. To, że pies ma udokumentowane pochodzenie wcale nie znaczy, że będzie ideałem odpowiadającym tym wymaganiom, które związek zapisał sobie w tabelce.
Często psy z hodowli FCI są po prostu pokrakami, a te z pseudo mają wszystkie wymagania wzorcowe. ;) Po prostu to co piszesz jest tak głupie, że aż słabo się robi. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Papierek gówno daje. To, że pies ma udokumentowane pochodzenie wcale nie znaczy, że będzie ideałem odpowiadającym tym wymaganiom, które związek zapisał sobie w tabelce.
Często psy z hodowli FCI są po prostu pokrakami, a te z pseudo mają wszystkie wymagania wzorcowe. ;) Po prostu to co piszesz jest tak głupie, że aż słabo się robi. :shake:[/QUOTE]

Hahaha, ktoś tu kupił pieska z pseudo :) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Diora, a co w tym dziwnego, ze nie każdy rasowy pies ma idealnie taki sam pysk? ot chociażby u ONków widać to genialnie, gdzie psy mają różnej wielkości głowy, różnej wielkości pyski i to nie tylko na długości ale i szerokości. tak jak nie każdy rasowy pies ma idealnie taką samą wagę i wzrost, od tego są właśnie widełki we wzorcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']Diora, a co w tym dziwnego, ze nie każdy rasowy pies ma idealnie taki sam pysk? ot chociażby u ONków widać to genialnie, gdzie psy mają różnej wielkości głowy, różnej wielkości pyski i to nie tylko na długości ale i szerokości. tak jak nie każdy rasowy pies ma idealnie taką samą wagę i wzrost, od tego są właśnie widełki we wzorcu.[/QUOTE]

Ale gdzie ja napisałam, że 'każdy rasowy pies ma taki sam pysk'? :) Wtedy rozmnażanie musiałoby polegać na klonowaniu ;) Właśnie regulacja kagańca pozwala dopasować go do konkretnego, dorosłego psa, ale oczywiście w przedziale wcześniej wspomnianych widełek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']Papierek gówno daje. To, że pies ma udokumentowane pochodzenie wcale nie znaczy, że będzie ideałem odpowiadającym tym wymaganiom, które związek zapisał sobie w tabelce.
Często psy z hodowli FCI są po prostu pokrakami, a te z pseudo mają wszystkie wymagania wzorcowe. ;) Po prostu to co piszesz jest tak głupie, że aż słabo się robi. :shake:[/QUOTE]

Papierek gówno daje? A to dobre. Więc jak chcę psa o określonym charakterze, psychice oraz wyglądzie, to mam sobie kupić z giełdy? :lol: I panuj nad słowami - jeśli chodzi o owczarki przykładowo, to u mnie pełno pseudoONów, które dopiero wyglądają jak ostatnie pokraki.

[quote name='Diora']Hahaha, ktoś tu kupił pieska z pseudo :) :) :) :) :)[/QUOTE]

Taka sama była moja myśl.


Kagańce rasowe są robione pod jakiś konkretny profil - to nie jest tak, że na 100% będzie odpowiadał każdemu psu rasy X zgodnie z opisem, zwłaszcza jak rasa jest niewyrównana w typie, ale zawsze jest to jakaś podpowiedź dla nabywcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']skoro uważasz, że kagańce "rasowe" pasują tylko na rasowego psa to z tego wynika, że dla Ciebie każdy rasowy pies ma taki sam pysk. a tak nie jest. a pies w typie też może się idealnie w widełki wzorcowe zmieścić.[/QUOTE]

Przeczytaj raz jeszcze co napisałam w poście 2338, w ostatnim zdaniu.
Może spróbuję jeszcze z tej strony -> cytatem:
[CENTER][COLOR=#FF0000][FONT=Tahoma]Kagańce CHOPo są zaprojektowane dla [U]danej rasy[/U] z wyszczególnieniem na płeć psa! Mogą nie pasować na psy które[U] nie klasyfikują się do wzorca[/U].
[/FONT][/COLOR][/CENTER]
Na pewno większe prawdopodobieństwo jest, że taki kaganiec nie będzie pasował na psa nierasowego niż rasowego, nie sądzisz?
Które z nich[U] zazwyczaj [/U]nie klasyfikują się do wzorca?

Uderz w stół a nożyce się odezwą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Na pewno większe prawdopodobieństwo jest, że taki kaganiec nie będzie pasował na psa nierasowego niż rasowego, nie sądzisz? [/QUOTE]
i owszem, co nie znaczy że na 100% nie będzie pasował na psa w typie. tak samo jak nie jest powiedziane, ze na 100% będzie pasował na rasowca. już nie mówiąc o tym, ze nigdzie nie jest powiedziane, że pies w typie nie spełnia wzorca.
a Twoją wypowiedź odebrałam jako pewnik, że na psa w typie taki kaganiec pasował nie będzie, za to na rasowego już tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']i owszem, co nie znaczy że na 100% nie będzie pasował na psa w typie. tak samo jak nie jest powiedziane, ze na 100% będzie pasował na rasowca. już nie mówiąc o tym, ze nigdzie nie jest powiedziane, że pies w typie nie spełnia wzorca.
a Twoją wypowiedź odebrałam jako pewnik, że na psa w typie taki kaganiec pasował nie będzie, za to na rasowego już tak.[/QUOTE]

Ta dyskusja jest bezproduktywna... :) Doskonale wiesz ile psów w Polsce jest nierasowych i nieklasyfikujących się do wzorca.
Osobiście nie znam [U]żadnej[/U] rasowej 'pokraki' (aczkolwiek CZASEM genetyka płata figle, wiem o tym). Wystarczy sobie porównać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Hahaha, ktoś tu kupił pieska z pseudo :) :) :) :) :)[/QUOTE]

[quote name='evel']Taka sama była moja myśl.[/QUOTE]

Tak, tak... Bo jak ktoś ma psa w typie rasy, to znaczy, że kupił z pseudo, nie istnieją schroniska, nikomu nie zdarza się przygarnąć bezdomniaka z ulicy, z fundacji. Gratuluję pozytywnego myślenia.
A otóż wyobraźcie sobie, że ja mam psy W TYPIE BOKSERA (dwa) z FUNDACJI - nie kupione w pseudo (ale niespodzianka!) i na oba kagańce i Chopo i Maszera pasują idealnie - z zastrzeżeniem, że kaganiec dla suki pasuje na psa a psi na sukę. Bardzo to dziwne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Ta dyskusja jest bezproduktywna... :) Doskonale wiesz ile psów w Polsce jest[B] nierasowych i nieklasyfikujących się do wzorca. [/B]
Osobiście nie znam [U]żadnej[/U] rasowej 'pokraki' (aczkolwiek CZASEM genetyka płata figle, wiem o tym). Wystarczy sobie porównać.[/QUOTE]
i co z tego? to nie daje nikomu prawa do stwierdzeń w stylu "masz psa nierasowego i to dlatego ten kaganiec się dla niego nie nadaje". tylko o to mi chodzi, albo aż o to...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13']Tak, tak... Bo jak ktoś ma psa w typie rasy, to znaczy, że kupił z pseudo, nie istnieją schroniska, nikomu nie zdarza się przygarnąć bezdomniaka z ulicy, z fundacji. Gratuluję pozytywnego myślenia.[/QUOTE]

Hecia - tak szczerze - jak ktoś ma psa w typie z fundacji, z ulicy, to robi takie wrzuty na psy FCI? Bo jakoś nie zauważyłam. A takie podjazdy w stylu "wszystkie psy z FCI to pokraki" to już poniżej wszelkiej krytyki normalnie. I "papier gówno daje". No ręce opadają. Niby świadoma dogomaniaczka, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13']Tak, tak... Bo jak ktoś ma psa w typie rasy, to znaczy, że kupił z pseudo, nie istnieją schroniska, nikomu nie zdarza się przygarnąć bezdomniaka z ulicy, z fundacji. Gratuluję pozytywnego myślenia.[/QUOTE]

Po przeczytaniu zdania [B]'papierek gówno daje' [/B]od razu widać z kim ma się do czynienia. Gratuluję spostrzegawczości :)

Link to comment
Share on other sites

Co do wyprofilowania fizjologów do danej rasy to np z kagańcem na boksera kompletnie nie trafili.
O dziwo, Jeszcze mieszańcom boksera jako tako pasuje, ale reszce już średnio.
Wydawało by się że powinno być odwrotnie.

Szczerze to nie znam boksera na którego ten kaganiec byłby idealny.
Chyba tylko przerośniętym z długimi faflami i łbem jak wiadro, i długim pyskiem pasuje ten kaganiec.
Wiem że nie które boksery w nim chodzą, ale i tak są duże te kagańce, za długie i za głębokie.

Owszem dobrze jest wyprofilowany, na bokserzą głowe, ale stanowczo za duży.

Połowa dobiera sobie kaganiec albo na Asta albo na CC, Rottweilera, jest węższy, nie tak głęboki, choć nadal długi.
Większość bokserów ma na prawde krótkie noski, a nawet jak ma wystarczająco długi na ten pasek na którym spoczywa kaganiec, to poco tak duża przerwa między nim a metalem.

Np w tym PRO, nos kończy się już na tym filcu.
Nie wspominając już o tym garbie ( o ile mi wiadomo garb to może być na nosie, a poco tam dalej ?)

[IMG]http://www.pelna-miska.pl/userdata/gfx/c79f77f00d287d30d9c067e9f0cc2d3c.jpg[/IMG]

Edited by drzalka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Ta dyskusja jest bezproduktywna... :) Doskonale wiesz ile psów w Polsce jest nierasowych i nieklasyfikujących się do wzorca.
[B]Osobiście nie znam [U]żadnej[/U] rasowej 'pokraki' [/B](aczkolwiek CZASEM genetyka płata figle, wiem o tym). Wystarczy sobie porównać.[/QUOTE]
ja mam w domu taką jedną, mogę was poznać :grins: krzywy, za wysoki, za duży, z głową od innej rasy :)

Link to comment
Share on other sites

Skoro kaganiec na boksera jest totalnie nietrafiony, to może by wyjść z jakąś inicjatywą na forach bokserowych z pisaniem do producenta? ;) Zrobić dokładne pomiary jak największej liczby bokserzych głów, spisać wszelkie sugestie itd., jeśli akcja będzie naprawdę szeroko zakrojona, to może coś się uda osiągnąć? ;)

Link to comment
Share on other sites

To tylko moja opinia, wiem że kiedyś była na forum poruszano ta kwestie, ale nikt nie był jakoś wielce oburzony, ot wybierał inny rozmiar, jak to robią ludzie z kundelkami.

Coś mi się zdaje, że nawet mało kto z właścicieli rasowych psów używa tych kagańców, cześciej chyba jakieś skórzane czy kantarki.
kiedyś jeszcze jak na obozach ipowych, czy dniach boksera trzeba było mieć kaganiec przy tzw. "uliczce" gdzie rozjuszało się psy, to ludzie kupowali Chopo, teraz chyba się tego nie praktykuje, i nawet właścicielka Ipo-sklepu która ma hodowle bokserów , która ma fizjologi w sklepie, nie próbowała dobierać swoim psom rozmiaru, bo nie używa kagańców i nie wie jaki rozmiar jest dobry dla nich.

Bokserom jeszcze coś dobierzesz, asz tak któtkiego pyska niemają ( nawet garbków już coraz mniej, tendencja na proste kufy lekko dłuższe jest widoczna) ,
ten chopo nie jest najgorszy, tak tylko sie czepiam że mogły być lepsze ( mam duże wymagania :D )
Gorzej chyba mają właściciele mopsów, buldożków, czy boston terierów.

Tak btw chyab mam wszystkie rodzaje kagańców na boksery jakie widziałam na polskim rynku, i wcale tego dużo nie jest, no może oprócz skórzanego, bo takiego względnego nie znalazłam.
(Widziałąm jak dziewczna sama ze skózanych paskó zrobiła swojebu boksiowi, może sama coś wykombinuje.)

Edited by drzalka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...