Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='*Monia*']Kupując fizjologa Hexolinie stwierdziłam że jednak może być niewygodny jak nie taki rozmiar się dobierze - chciałam wiadro ale Hexi zaprotestowała zaraz po jego założeniu. Jak rozmiar ok to pies kagańca prawie nie czuje i porusza się w nim swobodnie. Skórzanych ani plastikowych tak dobrać nie mogłam, halti też psom przeszkadza.

Moje zadręczone kundle w kagańcach (Hexa chyba bardziej cierpi z powodu zaplątanej smyczy i zapachu zwierzyny z krzaków ;))

[IMG]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/kaganiec%20Hexi/DSC_4002.jpg?t=1305298758[/IMG]

[IMG]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/kaganiec%20Hexi/DSC_4003.jpg?t=1305298760[/IMG]

Niedotykalski pies wreszcie wytrzymuje w kagańcu dłużej niż droga od autobusu do autobusu i nie tłucze mnie głową, postęp :razz:.

Wizualnie Hexy kaganiec mi się nie podoba, wolę ten ścięty niż kwadratowy :p[/QUOTE]
Cieżko dobrać kaganiec
Czasem sie nie udaje tak jak mniejszemu z prawej
Kaganiec niedobrany z powodów jak /wyże

Link to comment
Share on other sites

[B]BONNIE-FABLE[/B], to niby jaki kaganiec będzie dobry? To nie ma być złośliwe pytanie, tylko jestem ciekawa co innego mogłoby się sprawdzić. Moje psisko też ma fizjologa. Plastik zdecydowanie bardziej jej przeszkadza, tak samo jak skórzany czy materiałowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BONNIE-FABLE']Jakiś wysyp kagańcy dla bulterierów - jakiś sklepik chyba za dużo kupił czy cuś a teraz sprzedają jak leci mały pies - bulik, sredni - labcio a jaki model maja dla duzych ...
Wszystkie psy z dogo-kurnika bedą latać w kagańcach dla bulików ha ha ha ;-)[/QUOTE]

Podajrzewam, że kaganiec dla bullików to Twoim zdaniem fizjolog, o znawco?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu'][B]BONNIE-FABLE[/B], to niby jaki kaganiec będzie dobry? To nie ma być złośliwe pytanie, tylko jestem ciekawa co innego mogłoby się sprawdzić. Moje psisko też ma fizjologa. Plastik zdecydowanie bardziej jej przeszkadza, tak samo jak skórzany czy materiałowy.[/QUOTE]
też mam fizjologa od kilku miesięcy i to jedyny kaganiec w jakim mój pies chodzi bez problemów :roll:

Link to comment
Share on other sites

[B]Monia[/B] super lezy ten kaganiec na Hexie , na Shinie tez nie jest zle tylko jest dosc dlugi ale na wysokosc widac ze ok jak bd dyszec .

[B]Diora[/B] kaganiec jest wedlug mnie ciut za duzy .


[B]bonnie fable[/B] a wedlug Ciebie czym podszyte sa maszery ? [URL]http://allegro.pl/kaganiec-fizjologiczny-m-a-s-z-e-r-i1603740333.html[/URL]
zatrudnij sie u nich jako sprzedawca o ile juz nim nie jestes , a nie gadaj glupot tu na watku bo tylko ludziom w glowach mieszasz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BONNIE-FABLE']Jakiś wysyp kagań[B]cy[/B] dla [B]bulterierów[/B] - jakiś sklepik chyba za dużo kupił czy cuś a teraz sprzedają jak leci mały pies - bulik, sredni - labcio a jaki model maja dla duzych ...
Wszystkie psy z dogo-kurnika bedą latać w kagańcach dla bulików ha ha ha ;-)[/QUOTE]

O panie i znawco, zanim coś napiszesz, pomyśl nad odmianą. Otóż to słowo poprawnie brzmi [B][U]kagańców :grins:[/U][/B]
Kagańcowy handlarz powinien o tym wiedzeć najlepiej :)
I oczywiście jesteś w wieeeelkim błędzie, bo mój model nie jest wcale przeznaczony dla bulteriera :cool3:
Starasz się być uszczypliwy, ale sposób w jaki to robisz jest po prostu prostacki.

Link to comment
Share on other sites

Ja już od dłuższego czasu wertuję każdą stronę tego wątku, także zanim pojawił się [B]bonnie-fable[/B], który pisze w nim posty i...
[quote name='Pinesk@']Dziękuję Ci Bonnie za nazwanie społeczeństwa dogomanii 'kurnikiem'. Ja np czuję się urażona i nie życzę sobie takiego typu określeń.[/QUOTE]
... Ja również czuję się urażona. Bonnie-fable, jeśli używasz takich określeń co do tego forum to po co się tutaj udzielasz?
[quote name='BONNIE-FABLE']Wszystkie psy z [B]dogo-kurnika[/B] bedą latać w kagańcach dla bulików ha ha ha ;-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BONNIE-FABLE']Jakiś wysyp kagańcy dla bulterierów - jakiś sklepik chyba za dużo kupił czy cuś a teraz sprzedają jak leci mały pies - bulik, sredni - labcio a jaki model maja dla duzych ...
Wszystkie psy z dogo-kurnika bedą latać w kagańcach dla bulików ha ha ha ;-)[/QUOTE]
Muszę Cię zmartwić - kaganiec nie był kupowany w necie tylko osobiście się pofatygowałam, mierzyłam kilka bo wybór spory w sklepie i akurat tak się złożyło że kaganiec dla bulla mi przypasował i kupiłam. Był w sklepie JEDEN na bullteriera. Japę rozdziawi młoda, ziewnie sobie a i ciastko zje nawet z ziemi jak do paszczy nie trafię. Niestety dla Hexy bullowatego nie było żebym mogła chociaż przymierzyć... Więc się kurczaczku mylisz, nie tylko w tej kwestii :eviltong:

[quote name='Agnes']Monia wg mnie oba kagance sa za duze, beda bardzo lalaty psom na pyskach podczas biegania, u mlodej to juz w ogole jest za duzy, on ma tez swoj ciezar jak sie tak majta...[/QUOTE]
Hexy mi się wydaje mały :roll:. Młodej wiem że trochę duży, ale ona ma większe rozwarcie szczęki przy dyszeniu i wypełnia całą powierzchnię w środku. W kagańcach nie biegają, bo nie mają w sumie za czym jak piłki czy patyka nie rzucam ;). Jak jeszcze w nim biegała też nie marudziła :lol:.
Drugie zdjęcie pokazuje jak max. Hexa może pysk otworzyć, były przed bieganiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hecia13']Ja mam maszera i nie zauważyłam na nim filcu...[/QUOTE]

Z tej gżendy na kturej jesteź to nie widać takich żeczy dlatego nie zauwarzyłaź tam filcu w MASZERACH a inni widzisz z wysszej grzendy paczo i co ? ano widzisz - widzo ze w MASZERACH jest filc ...
A że w MASZERACH filcu nie ma to juz ich problem (MASZER-uf) a nie problem dogo-kurnika
Ubaw mam po pachi

Link to comment
Share on other sites

kurczaczku może czas zaznajomić się z regulaminem forum jesli chcesz tu przebywac? :)

[QUOTE][B]5. POSTY[/B]
e) Pisząc na forum[B] przestrzegaj zasad ortografii i pisowni języka polskiego![/B]
f) Funkcja podgląd – skorzystaj zanim wyślesz posta – pozwoli Ci ona wyłapać ewentualne braki, literówki i błędy. Jeśli jednak nie skorzystałeś z opcji „podgląd” a w poście są błędy itp. – skorzystaj z opcji "edit" w prawym, dolnym rogu Twojego postu.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Luna']Ja już od dłuższego czasu wertuję każdą stronę tego wątku, także zanim pojawił się [B]bonnie-fable[/B], który pisze w nim posty i...

... Ja również czuję się urażona. Bonnie-fable, jeśli używasz takich określeń co do tego forum to po co się tutaj udzielasz?[/QUOTE]

to wolny kraj (chyba)i sieć jest wolnym miejscem (jeszcze?)
nawet jak piszecie tu bzdury niemożebne to przynajmniej jest się z czego pośmiać
każdemu wolno pisać

a niekt[B]u[/B]rym c[B]u[/B]ś si[B]em[/B] nawet czasem wym[B]s[/B]kn[B]j[/B]e

ogólnie rzecz biorąc jestem tu bo wk...ia mnie kiedy ludzkość jest ogłupiana przez paru cwaniaczków którym wydaje sie że mogą całym tym bajzlem kręcić jak im się chce, mogą ludzkości wmawiać największe bzdury i mówić że czarne jest białe czy na odwrót a ciemny lud to kupi
wk...ia mnie wreszcie że tak wielu tutaj daje się ogłupić tak niewielu.
Ze mną też im się kiedyś im się udawało ale się skończyło.
DLATEGO TU JESTEM
Ale nie martw się pewnie niedługo mnie wywalą za drzwi dogo-kurnika bo prezentuje skrajnie antydrobiową nieprawomyślnosć - rzecz w kurniku niedopuszczalną ;-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']kurczaczku może czas zaznajomić się z regulaminem forum jesli chcesz tu przebywac? :)[/QUOTE]
a może jestem dys-[I]cośtam[/I]-grafem
a kurczaczkiem chyba nie można mnie nazwać a szkoda bo top takie fajne i ciepłe określenie ;-)
proponuje jednak zaprzestać prywatnych wycieczek - nie zajmujmy sie moja dys-[I]cośtam[/I]-grafią- zajmujmy się kagańcami bo tego dotyczy ten w[B][COLOR=red]ON[/COLOR][/B]tek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Podajrzewam, że kaganiec dla bullików to Twoim zdaniem fizjolog, o znawco?[/QUOTE]

przynajmniej ma do tego pretensje
kształt i budowa jako żywo przypomina fizjologa ale z tego miejsca kurnika nie widać tak dobrze jak z Twojej grzędy ;-) to może i źle widzę ;-D
no i jaki tam ze mnie znawca
bez przesadyzmu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']ah zbawicielu, obrońco ludzkości i swiata, jak dobrze że tu jesteś, bez ciebie zginęlibyśmy z powodu źle dobranych kagańców dla naszych psów! nie wiem czy nasza ludzkość podniosłaby się po takiej porażce...[/QUOTE] ludzkości mi nie szkoda ale tych braci naszych mniejszych tak
cóż one są winne ze mają takich światłych opiekunów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BONNIE-FABLE']przynajmniej ma do tego pretensje
kształt i budowa jako żywo przypomina fizjologa ale z tego miejsca kurnika nie widać tak dobrze jak z Twojej grzędy ;-) to może i źle widzę ;-D
no i jaki tam ze mnie znawca
bez przesadyzmu [/QUOTE]
Spod grzędy zawsze gorzej widać niż z grzędy, a na grzędę trzeba się umieć wspiąć żeby dorównać tym wyżej wyspecjalizowanym i sprytniejszym :diabloti:.

[SIZE=1]Znudziły mi się te teksty kurnikowe.

[SIZE=2]Ma ktoś jeszcze jakieś fotki zakagańcowanych psów? [/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu'][B]BONNIE-FABLE[/B], to niby jaki kaganiec będzie dobry? To nie ma być złośliwe pytanie, tylko jestem ciekawa co innego mogłoby się sprawdzić. Moje psisko też ma fizjologa. Plastik zdecydowanie bardziej jej przeszkadza, tak samo jak skórzany czy materiałowy.[/QUOTE]
Nie martw się - czasem zdarza sie że pies jest mądrzejszy od swojego opiekuna (cokolwiek to znaczy) - też czasem tego doświadczam ;-) one potrafią nam przekazać informacje a my im potrafimy?
A z doborem kagańca dla psów wielorasowych sprawa chyba jest dość skomplikowana.
Jakoś sobie z tym radzą - MASZER czasem dobierze dobrze czasem gorzej ale wymienia jak się pomylą , inni zastrzegają że indywidualnie dobranego przedmiotu wymienić nie można. Nie jest to widać takie proste. Widać to i tu na tych zdjęciach.
Ale mimo wszystko trzeba próbować. W końcu kto zadba o te nasze burki ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']
Ma ktoś jeszcze jakieś fotki zakagańcowanych psów?
[/QUOTE]
[IMG]http://images40.fotosik.pl/146/975138972fc88614.jpg[/IMG]


[IMG]http://images41.fotosik.pl/613/557546cfccddccd9.jpg[/IMG]

to jakies stare zdjecia


jutro postaram sie lepsze zrobic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...