Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

Bonnie daj spokój.. W ogóle dajcie spokój. Wymieniajcie się uwagami dotyczącymi świń, samochodów i kurników na PW. Od rad do wymęczenia i układania psa są inne działy, nie off topujcie.
Dziękuję Ci Bonnie za nazwanie społeczeństwa dogomanii 'kurnikiem'. Ja np czuję się urażona i nie życzę sobie takiego typu określeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']
Racja ma mały pysk.
A ten model cocker spaniel pies też ma 10,5cm, to nie za dużo? Nie powinna być trochę mniejsza szerokość?
Nie wiem czy jednak ten model na husky sukę nie będzie odpowiedni, bo szerokość jest w nim 9,5cm, długość 9,5cm a mój pies ma długość pyska ok. 8cm... no i głebokość 12cm[/QUOTE]
cocker spaniel pies niby pisze ze ma 10,5 ale jest wezszy bo mam np sznaucer sredni i pisze szerokosc ta sama chyba a jest dobre 1,5cm roznicy
moja suka ma wymiary z tego co pamietam dlugosc 7,5 szer 9 tylko moja ma szerokie poliki ale to da sie wygiac wiec nie ma problemu.
jak chcesz moge pokazac zdjecie porownawcze kaganca cocker spaniel suka , pies jest troche wiekszy ale nie duzo , i hasky/dalmat suka ( sprobuje pozyczyc od Asi&Luny i moge nawet zdjecie na moim psie pokazac , jest duzo za duzy . )



[B]Monia[/B] ten bulterier wydaje sie fajny na Hexie , nie podoba mi sie ten ksztalt tylko ,ale mysle ze moglabys zaryzkowac model na psa pewnie bylby wyzszy .


sa tacy ludzie ktorzy maja swoja racje i nic do nich nie dociera a ja nie zamierzam z takimi ludzmi dyskutowac , bo i tak zawsze wiedza lepiej przeciez. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'][B]Monia[/B] ten bulterier wydaje sie fajny na Hexie , nie podoba mi sie ten ksztalt tylko ,ale mysle ze moglabys zaryzkowac model na psa pewnie bylby wyzszy .
[/QUOTE]
Mi się kształt podoba, dlatego ten wybrałam ;). Jak wyższy to by było super. W takim razie zapytam czy mają bulla psa i jutro pojedziemy przymierzyć jak będą mieli w sklepie i nie będzie za gorąco na podróże.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talucha']Mam do sprzedania kaganiec fizjologiczny
[IMG]http://i55.tinypic.com/fb49g.jpg[/IMG]
Rozmiar: Husky/Dalmatyńczyk/Ogar Polski Pies
Długość: 10,5cm
Szerokość: 10cm
Wysokość: 12,5cm
Info na PW.

Zastanawiam się jaki kaganiec byłby dobry na mojego psiuna... Tzn. fizjolog, ale który model.
Jest w typie SH, ten na zdjęciu powyżej jest za duży, wcześniej źle go zmierzyłam

Wymiary pyska:
Długość: ok. 7,5-8cm
Szerokość: ok. 8cm
Na wysokość musiałby mieć te 10cm...
No i nie wiem jaki kaganiec wybrać ??[/QUOTE]

[B]"MASZER" model Kolie suka[/B] to model który będzie pasował na Twojego HASZCZAKA
Tak doradził zgadnij kto ,no kto , no MASZER
:lol:
"...ja wiedziałem ze tak będzie, aha ,aha, ja wiedziałem ze tak będzie..." G.Halama "Oklaski"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BONNIE-FABLE']A cop do ślicznoty ze zdjęcia to u nas na wsi mówią że na oko to chłop w szpitalu umarł a doboru kagańca nie cedowałbym na "profesjonalistów " z tutejszego kurnika a radzę skontaktować się z takimi co faktycznie dopasowują niestandardowym psom kagańce z dobrym skutkiem i kto nam zostaje ... no MASZER ha ha ha
"Ja wiedziałem że tak będzie,acha , acha, ja wiedziałem że tak będzie" ;-) (HALAMA G.)[/QUOTE]
To do mnie? Tutaj już jakoś wiele ludzi pytało o to jak dobrać kaganiec i wielu dogomaniaków dzięki temu zakupiło prawidłowo dobrane kagańce, więc dlaczego miałabym nie skorzystać z porad? Skoro tak Ci nie pasuje 'TEN KURNIK' to może po prostu oszczędź sobie nerwów i tu nie wchodź ?
Mi akurat nie robi różnicy czy maszer czy chopo...

[quote name='gops']cocker spaniel pies niby pisze ze ma 10,5 ale jest wezszy bo mam np sznaucer sredni i pisze szerokosc ta sama chyba a jest dobre 1,5cm roznicy
moja suka ma wymiary z tego co pamietam dlugosc 7,5 szer 9 tylko moja ma szerokie poliki ale to da sie wygiac wiec nie ma problemu.
jak chcesz moge pokazac zdjecie porownawcze kaganca cocker spaniel suka , pies jest troche wiekszy ale nie duzo , i hasky/dalmat suka ( sprobuje pozyczyc od Asi&Luny i moge nawet zdjecie na moim psie pokazac , jest duzo za duzy . )[/QUOTE]
Ooo byłoby fajnie jakbyś wstawiła zdjęcia.

[quote name='BONNIE-FABLE'][B]"MASZER" model Kolie suka[/B] to model który będzie pasował na Twojego HASZCZAKA
Tak doradził zgadnij kto ,no kto , no MASZER
:lol:
"...ja wiedziałem ze tak będzie, aha ,aha, ja wiedziałem ze tak będzie..." G.Halama "Oklaski"[/QUOTE]
Ten model, który mamy teraz ma 10,5cm i jest sporo za dlugi, więc nie sądzę aby 10cm był dobry...:roll:
[quote name='BONNIE-FABLE']A tak z ciekawości pytanko ile kosztował ten "chodzony" kaganiec?[/QUOTE]
A czy to aż tak istotne? ...

Link to comment
Share on other sites

Od końca - nie , nie jest takie istotne - ot zwykła ciekawość i tyle
Skoro lepiej wiesz jaki model jest dobry a jaki nie to po co pytasz?
Podany został model który będzie pasował na haszczaka z obrazka lepiej niźli ten który ma na pysku.
Więcej poradzić sie nie da ;-)

Życzę miłego gdakania na grzędzie po próżnicy ;-)
W normalnym kurniku to kurki sie niosą czyli z ich gdakania są jeszcze jajka z dogo-kurnika tylko "ale jaja" ;-D

Link to comment
Share on other sites

Talucha olej Bonnie-Fable, bo szkoda zdrowia i czasu ;) Nie wdawaj sie w dyskusje i tyle...

Kaganiec faktycznie jest za dlugi i za szeroki przede wszystkim - sprobuj poszukac czegos krotszego i wezszego. Zapytaj tez na IPO-sklep o kaganiec dla psa, podeslij zdjecia, moze pomoga. Bardzo sympatyczny czlowiek prowadzi ten sklep :) Fizjologi oczywiscie tez ma

Link to comment
Share on other sites

[B]Talucha[/B], ja mam [I]cocker spaniel suka[/I] na bardzo niewielkiego psiaka- 9kg- i wygląda tak na psie:
[IMG]http://i54.tinypic.com/jsj6kw.jpg[/IMG]
Nie wiem jak z modelem dla psa, ale suka na huskym mi się zupełnie nie widzi, a skoro model dla psa niewiele od mojego większy (mówię o kagańcu)... :hmmmm:
chociaż w sumie, suczka [B]gops[/B] jest od mojego burka dużo większa, a cocker spaniel jej pasuje... kurcze no trudna sprawa :roll:;)

Link to comment
Share on other sites

Talucha ja przymierzalam kaganiec Asi wlasnie hasky/dalmat suka i naprawde byl za duzy na moja, nie wiem o ile Twoj pies ma wiekszy pysk , jesli ma. sprobuje zrobic zjdjecie ale nie wiem kiedy bo nie mam go w domu .


ziarnochodek faktycznie na Twoim psie idealnie lezy , moja suka jest sporo wieksza ma ok. 17kg , chociaz moja nie moze w tym modelu na maxa dyszec , ale wlasnie po to mam 2 fizjolog duzo glebszy .
dla porownania zdejcie z stycznia chyba

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/835/dsc08605w.jpg/"][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/8281/dsc08605w.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

to jest kwestia tylko paska , a moja kundlica nieco niewymiarowa i w obecnie dostępnych modelach pit pies wszędzie ten pasek jest przed koszem ;/

wiem że gdzieś w wawie w stacjonarnym sklepie były kagańce CHOPO - wie ktoś może gdzie dokładnie mieści się sklep?

Link to comment
Share on other sites

No wiec skoro w innych modelach pit jest przed to innego nie dostaniesz o ile ja wiem o ile sie orientowalam. W warszawie sa dwa sklepy, jeden na Ursynowie i to wiem gdzie, a drugi...nie wiem - na stronie chopo powinien byc kontakt do obu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CASIA$ttb']wiem że gdzieś w wawie w stacjonarnym sklepie były kagańce CHOPO - wie ktoś może gdzie dokładnie mieści się sklep?[/QUOTE]
Na ul. Budy 4, tam kupowałam i mierzyłam ;)

EDIT: oczywiście nr pokręciłam, ale ulica dobra :p

Link to comment
Share on other sites

To nie jest model dla takiego psiaka
No i ten filc na nochalu to w ogóle deprecjonuje ten wyrób jako sprzęt kynologiczny.
Ale w zależności od tego gdzie kupiony ten przedmiot usłyszysz z grzędy ze jest super albo że idealny itp farmazoniki ;-)
Ciekawe kto doradził taki zakup
I ile to Cie kosztowało?

Link to comment
Share on other sites

Kupując fizjologa Hexolinie stwierdziłam że jednak może być niewygodny jak nie taki rozmiar się dobierze - chciałam wiadro ale Hexi zaprotestowała zaraz po jego założeniu. Jak rozmiar ok to pies kagańca prawie nie czuje i porusza się w nim swobodnie. Skórzanych ani plastikowych tak dobrać nie mogłam, halti też psom przeszkadza.

Moje zadręczone kundle w kagańcach (Hexa chyba bardziej cierpi z powodu zaplątanej smyczy i zapachu zwierzyny z krzaków ;))

[IMG]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/kaganiec%20Hexi/DSC_4002.jpg?t=1305298758[/IMG]

[IMG]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/kaganiec%20Hexi/DSC_4003.jpg?t=1305298760[/IMG]

Niedotykalski pies wreszcie wytrzymuje w kagańcu dłużej niż droga od autobusu do autobusu i nie tłucze mnie głową, postęp :razz:.

Wizualnie Hexy kaganiec mi się nie podoba, wolę ten ścięty niż kwadratowy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']bo to nie maszer :roll:[/QUOTE]

ha ha ha to po pierwsze "primo"

po drugie "primo" założenie psu kagańca zmienia motorykę jego ciała co jest chyba logiczne i jasne dla dogo-kurnika , w pewnyum zakresie wagowym pies takie obciazenie jest w stanie wytrzymać i rzecz w tym żeby mu nad miarę nie dokładać zakładając kaganiec dużo, dużo za duży i choćnby tylko z tego powodu za ciężki - to zaprzeczenie idei kagańca fizjologicznego.
Po trzecie "primo" kwestia tej śliczna czerwona podkładka na nochal to jak mnie ślepia nie mylą filc.
Co jest filc i do czego sie nadaje to chyba w dogo-kurniku już przerabiane było ale dla tej wyższej grzędy mogę sie poświęcić - filc niszczy psie włosy, tnie sierść, dodatkowo wilgoć i ciepło psiej skóry powodują ze w filcu rozwijają rózne takie paskudztwa które psiej skórze bynajmniej nie służą mam na myśli bakterie i grzybki i inne takie obleśniaki .
Dwa i pół powodu dla których kaganiec z obrazka nie jest dobrym zakupem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...