Jump to content
Dogomania

kaganiec


Ania i Salma

Recommended Posts

tak wiem, że psia wygoda najważniejsza, dlatego ma fizjologa ale .... nawet taka klatka nie powstrzymała jakiegos pijaczka przed chęcią pogłaskania Wegi .. i teraz zapewnie na tej rączce ma porządnego siniaka od kagańca :-( ehhh, co za ludzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Na glupote nie ma rady niestety...[/QUOTE]

dokładnie, ale tak sie cieszyłam, że cały spacer m. in. po bulwarze z ogródkami piwnymi był spokojny, a na sam koniec musiał znaleść się jakis "miłośnik" psów co to nie rozumie, żeby nie wyciagac łap do obcych psów (ja nawet nie zdążyłam zareagować, a pies był przy nodze), przez co cała droga powrotna polegała na ujadaniu Wegi na co któregos faceta :-(

Link to comment
Share on other sites

Nuka wczoraj doszła do mojej babci w kagańcu, szła całą drogę ładnie (pierwszy raz tak długo, bo do babci mamy jakieś 1,5 km jak idzie się miastem), nie próbowała go zdejmować, nawet w nim dyszała, bo na początku jak zrobiła w nim kilka kroków to szła z zamkniętym pyskiem a potem to już zauważyła, że może dyszeć i nawet ziewała, w końcu znalazłam kaganiec idealny :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares'][B]Kajusza[/B], kaganiec, jak kaganiec:diabloti:, ale suke masz przepiękną!! :) :loveu:
macie galerie??[/QUOTE]

dziękuje w imieniu Wegi :-) galerii nie mamy, ..... ale powoli dojrzewam do jej założenia, troche zdjęć się uzbierało odkąd ją wziełam ze schroniska :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Marta_Ares'][B]Kajusza[/B]..... macie galerie??[/QUOTE]

Marta - wczoraj zaczełam działac w kierunku galerii, ale nie znam darmowego programu gdzie mogę wrzucic od razu więcej zdjęc, teraz wrzucam po jednym to chyba bym tylko siedziała i te zdjęcia zrzucała :-) Jak ty wrzucasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosia9712P']Mam pytanie, czy istnieje w ogóle taki kaganiec o jakim tu dużo piszecie (w którym pies może ziać) dla maltańczyka?[/QUOTE]

raczej tak, zobacz te rozmiary:
1. [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1215,kaganiec-jamnik-pudel-suka-skora-kod-ch-513[/url]
2. [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1214,kaganiec-jamnik-pudel-pies-skora-kod-ch-514[/url]
3. [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1212,kaganiec-sznaucer-miniatura-pies-skora-kod-ch-512[/url]
4. [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1213,kaganiec-sznaucer-miniatura-suka-skora-kod-ch-511[/url]
5. [url]http://www.ipo-sklep.pl/index.php?p1211,kaganiec-szpic-pies-suka-skora-kod-ch-510[/url]
może któryś pasuje :-)

Link to comment
Share on other sites

Tylko właśnie nie bardzo wiem, jak psa mierzyć. Tzn nie wiem ile ma mieć luzu itp, zresztą tak dokładnie się go nie da wymierzyć. Na szpica byłby taki na styk, albo za mały, na sznaucera wydaje mi się, że za duży. A na jamnika to już w ogóle nie pasuje, bo mój ma pychol za krótki. Niewymiarowego psa mam, haha :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

ja mojego dzika też nie mogłam wymierzyć, dlatego zmierzyłam metalowy kaganiec, który na nią pasował (długość i szerokość pyszczka,żeby z żadnej strony jej nie uciskał). Jak takiego niemasz, to w każdym zoologu są, poprzymierzaj kilka i zmierz ten najbardziej pasujący (tą metalową "puszkę")

Link to comment
Share on other sites

Szukałam wątku, szukałam aż w końcu znalazłam :) Napiszcie mi proszę jak dobrać idealny kaganiec fizjologiczny? Chciałam kupić rozmiar suka ON (mam suczkę mix ON), ale boję się, że będzie za krótki... Polecacię wersję zwykłą czy pro? O ile wymiary tego kagańca powinny być większe od wymiarów klasycznego kagańca?
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady

Link to comment
Share on other sites

Onek, niemłody już pan, pies w kagańcu... z daleka nie widać... podchodzę bliżej... fizjolog! Zdziwiłam się, kaganiec wielki, większy od głowy psa, wyglądało to dziwnie... Wyglądał na lekki, dość cienkie druty miał...

Diora, najlepiej to zmierzyć kufę psa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diora']Szukałam wątku, szukałam aż w końcu znalazłam :) Napiszcie mi proszę jak dobrać idealny kaganiec fizjologiczny? Chciałam kupić rozmiar suka ON (mam suczkę mix ON), ale boję się, że będzie za krótki... Polecacię wersję zwykłą czy pro? O ile wymiary tego kagańca powinny być większe od wymiarów klasycznego kagańca?
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady[/QUOTE]

Trzeba dokładnie zmierzyć kufę psa - szerokość, długość. Później pomyśleć sobie, czy nasz pies np. zbiera śmieci czy coś - jeśli tak, przyda się kaganiec dość długi, jeśli nie, niekoniecznie. Trzeba zawsze uwzględnić, że rozmiar psiej paszczy w pełnym rozwarciu jest dość duży i kaganiec może się na początku wydawać ogromny ;) Ja mam ciut przyciasny (mimo tego, że suka niby normalnie zieje, je, pije wodę), w wakacje może uda mi się wybrać po większy do Warszawy z psem (bo "na oko" drugi raz nie kupię przy bardzo niewymiarowym psie ;)), a i tak na początku zdawało mi się, że jest taaaaaki wielki :lol:

Co do wersji - gopsowa chyba pisała, że PRO na co dzień (w sensie b. często noszony) sprawdza się średnio, bo się podszycie bardzo brudzi, ale musisz się cofnąć parę stron, żeby znaleźć jej wypowiedź ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko co mi dadzą te wymiary? ;) Ten kaganiec ma być większy, prawda? Nasz "stary", metalowy kaganiec ma długość 11 cm. Moja sunia jest dość drobna, więc nie chciałabym kupować ogromnego...
Czy w użytkowaniu różnią się od siebie ten z zaokrąglonymi bokami i ten kwadratowy?

Edit: Psica nie zbiera śmieci, czyli mogę wziąć krótszy?

Link to comment
Share on other sites

No przecież przy każdym kagańcu np. na pełnej-misce masz podane wymiary, a przynajmniej długość kagańca - musi być po prostu dłuższy niż psia kufa i już. Ewentualnie wyślij wymiary pyszczka suni do Maszera, oni ponoć dobierają konkretny rozmiar i wtedy możesz sobie kupić czy u nich czy CHOPOwy ;)

[IMG]http://www.pitbull-shop.pl/galerie/k/kaganiec-metalowy-amstaf_129.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Diora - wg mnie jeżeli ten metalowy który masz jest dobry (w sensie szerokość - nigdzie kufy nie obciera, i długość - wystaje trochę poza nos) to takie wymiary weź i jak największą wysokość. Ja tak zrobiłam, bo pies nie daje się dokładnie wymierzyć i jest ok, bo w sumie różnica między fizjologiem a zwykłym metalowy to tylko wysokość, bo zwykłe sa ścięte, a fizjolog wysoki :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...