Jump to content
Dogomania

Szczekliwy pies


Guest Kamcia_14

Recommended Posts

Guest Kamcia_14

Mam sporawy problem. Mianowicie chodzi o to że z moią młodszą siostrą która ma 6 miesięcy i mama przyjechałyśmy do cioci w łodzi. jest tam pies KadZik którym mam bardzo dobry kontakt. Uczę go koment bo Dominik i Sylwia czyli mije rodzeństwo cioteczne ma go w d.u.p.i.e.Zostałyśmy tam ydzień. Pies jest strasznie nieposłtszny a najgorsze jest to że gdy ktoś na klatce schodowej zrobił krok albo zamkął drzwi pies się odrazu zrywał i zaczynał szczekać w niebo głosu zrywając mieszkańców na nogi. Aneta też się budziła. Dodam że pies ciągnie się na smyczy i nie przepuszcza nikogo przez drzwi. ja chce mu pomóc bo wiem że to jest kolejny pretekst do oddana go do schroniska

Link to comment
Share on other sites

Ciężka sprawa,psa nie da się nauczyć czegoś z dnia na dzień:shake: Ale mam nadzieję,że nie skończy w schronisku,to byłoby okrutne! Masz strasznie nieodpowiedzialna ciocię.Sorry,że to mówię,ale skoro posiada psa to powinna zająć się jego wychowaniem,a nie bezczelnie go olewać a potem jak się okaże,że nieposłuszny to wyrzucić i pewnie kupić nowego szczeniaczka,który pewnie skończy tak samo. Ratuj piesia i przekonaj rodzinkę,żeby go nie oddawli do schroniska.Życzę mnóstwo cierpliwości i determinacji.3maj sie;)

Link to comment
Share on other sites

Dużo smakołyków i próbuj piesia uczyć. Jak szczeka mozesz podejść i połozyć mu rękę na pyszczku-podobno pomaga nie sprawdzałam. Przepuszczanie w dżwiach nie jest najwazniejsze-jak opanuje inne komendy mozna zaczać wymagać przepuszczania- na początku sadzasz psa i nagradzasz grzeczne siadanie przez dżwiami jak wychodzicie, później Ty wychodzisz pies w siadzie zostaje nagradzasz itd :) Ciąganie na smyczy- jak pies ciągnie to stajesz i czekasz aż zluzuje wtedy od razu idziesz dalej itd jak nie luzuje od razu tylko ciągnie mimo że stoisz to spróbuj go "odcmokać" do siebie i nagrodzić, ewentualnie możesz klikać każda luźną smycz:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Dodam jeszcze że pies ma 4 lata.komend już go prawie nauczyłąm dużo ćwiczę no i to pomaga. Ale z tym szczekaniem to nie za bardzo. U cici obok drzwi to każdy przechodzi bo mieszkają na parterze a to jest wieżowiec więc dużo osób się kręci. Z tym kładzeniem ręki na pyszczek psa nie skutkowało. Doradźcie bo nie chce go oddać do schroniska !!:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Jeśli nauczę psa chociaż kilku komend i tego żeby nie szczekał zostanie bo ciocia powiedziała CYTUJĘ Z TYM PSEM SIĘ NIE DA WYTRZYMAĆ JEŚLI NIE ZMIENI SWOJEGO ZACHOAWNIA TO PRZYKRO MI ALE IE ZOSTANIE W DOMU. Jak ja mam go nauczyć żeby nie szczekał przy każdym tupnięciu

Link to comment
Share on other sites

Może jednak spotkanie ze specjalista od zachowań psów? Z tym się nie da a weźmie nastepnego i później znowu do schronu:/ Teraz nawet jeśli nauczysz psa to bez ćwiczeń psiak zapomni o tym. Zajmij go zabawą jak ktoś tupie, albo sama tup przy psie i nagradzaj dobre zachowanie. Wybiegany pies to szczęśliwy pies- dużo spacerów. Kastracja- pies będzie spokojniejszy (po jakimś czasie..), mniej zajęty popędami i próbami ich zaspokojenia bardziej współpracą.
Dużo smakołyków i ucz jak malego psa..naprowadzaj, zero przemocy i przymuszania to ma być ZABAWA.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Ale niestety ciocia nie ma forsy na porady specilisty. Będę próbowała go uczyć może sylwia czyli moja siora ciot. kontynuować będzie !! Gdy szczeka próbuję go zająć zabawką ale to nic nie daje !! Co mam robić czekam na dlasze porady !!

Link to comment
Share on other sites

Od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką jamnika szorstkowłosego miniaturowego. Ma już 5 miesięcy.
Mam następujący problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.
Mianowicie szczeniak ciągle szczeka. W domu jeszcze można wytrzymać, bo nie zdarza sie to często, jednak jak tylko wychodzę z nią na dwór zaczyna się niesamowity "jazgot". Szczeka na ptaki, ludzi, dzieci i różne przedmioty. Niesamowicie ciągnie na samyczy. Przy tym jest bardzo agresywna jeżeli chodzi o inne psy. Nie wiem za bardzo jak mam ją tego oduczyć. Za każdym razem jak szczeka staram sie ją przywołać do pożądku lekkim szarpnięciem. W pewnym sensie to działa, ale tylko na chwilę.
Martwi mnie też fakt, iż nie akceptuje innych psów. Jest agresywna, szczeka, pokazuje zęby, stara się też atakowąć. Nie wiem czy powodem jest jej strach czy ma to inne podłoże. Jest taka mała, a taka zadziorna.
Proszę o pomoc.
Lusi

Link to comment
Share on other sites

Od tygodnia jestem szczęśliwą właścicielką jamnika szorstkowłosego miniaturowego. Ma już 5 miesięcy.
Mam następujący problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić.
Mianowicie szczeniak ciągle szczeka. W domu jeszcze można wytrzymać, bo nie zdarza sie to często, jednak jak tylko wychodzę z nią na dwór zaczyna się niesamowity "jazgot". Szczeka na ptaki, ludzi, dzieci i różne przedmioty. Niesamowicie ciągnie na samyczy. Przy tym jest bardzo agresywna jeżeli chodzi o inne psy. Nie wiem za bardzo jak mam ją tego oduczyć. Za każdym razem jak szczeka staram sie ją przywołać do pożądku lekkim szarpnięciem. W pewnym sensie to działa, ale tylko na chwilę.
Martwi mnie też fakt, iż nie akceptuje innych psów. Jest agresywna, szczeka, pokazuje zęby, stara się też atakowąć. Nie wiem czy powodem jest jej strach czy ma to inne podłoże. Jest taka mała, a taka zadziorna.
Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Po co szarpiesz psa jak to nic nie daje..yh agresją, przemocą nic nie zdziałasz. Widać socjalizacja została zawalona-stąd agresja i ujadanie na wszystko..możesz spróbować w psim przedszolu- tylko uprzedź prowadzącego jaki macie problem z psem. Ćwicz jak najwięcej z psem- w kilku(nastu) sesjach po kilka minut (możesz używac klikera jeśli chcesz go używać). Podstawowe komendy, przywołanie. Jeśli chodzi o ujadanie na wszystko- chodź na razie w miejsca spokojne, NIE SZARP psa. Z szarpaniem na smyczy można sobie poradzić- alko klikasz każdą luźną smyczy, albo stajesz wmiejscu i czekasz aż pies zluzuje.
Psiarko jeśli nic z psem nie robiła to teraz niech płąci za specjalistów. Jeśli pies nie kastrowany to wykastrować. Spróbuj nakręcić na zabawkę (są o tym topiki) nie ma nic co interesuje tego psa bardzo bardzo-żarcie czy coś? Może odciągaj na smaki i nagradzaj zostanie w spokoju?

Link to comment
Share on other sites

na uciazliwe szczekanie polecam psikniecie w pieska woda ze spryskiwacza (takiego do kwiatów). Wazne aby pies dobrze kojarzył skąd się bierze to niemiłe doznanie - czyli konsekwencja i reagowanie w idealnym momencie a nie jak pies juz przestanie szczekac. Ja stosuję metodę ze spryskiwaczem jak pies obszczekuje jeza pod balkonem albo bujające się drzewa- efekty są rewelacyjne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']na uciazliwe szczekanie polecam psikniecie w pieska woda ze spryskiwacza (takiego do kwiatów). Wazne aby pies dobrze kojarzył skąd się bierze to niemiłe doznanie - czyli konsekwencja i reagowanie w idealnym momencie a nie jak pies juz przestanie szczekac. Ja stosuję metodę ze spryskiwaczem jak pies obszczekuje jeza pod balkonem albo bujające się drzewa- efekty są rewelacyjne.[/quote] Nie jest to idelana metoda- są psy (np. moja Su) które ujadają jeszcze głosniej na podły spryskiwacz:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='julita104']na uciazliwe szczekanie polecam psikniecie w pieska woda ze spryskiwacza (takiego do kwiatów). Wazne aby pies dobrze kojarzył skąd się bierze to niemiłe doznanie - czyli konsekwencja i reagowanie w idealnym momencie a nie jak pies juz przestanie szczekac. Ja stosuję metodę ze spryskiwaczem jak pies obszczekuje jeza pod balkonem albo bujające się drzewa- efekty są rewelacyjne.[/quote]

też czytałam o tej metodzie, tylko podobno, trzeba to zrobić tak, żeby pies nie kojarzył pana/pani z tym siknięciem, więc najlepiej żeby to gdzies znienacka wyskoczyło, ale nie od nas( pytanie jak to zrobić! ;) )
U mnie to by na bank nie zdało egzaminu, bo luna zawsze próbuje "złapać" wodę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...