Jump to content
Dogomania

Wegetarianizm - za czy przeciw?


Stevie Rae

Recommended Posts

Guest piroman1

Wszystko może żyć ,ale do czasu .

Juz w momencie narodzin wszyscy jesteśmy skazani na śmierć , zabijając kogoś, lub coś zmieniamy tylko jej datę .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='piroman1']Wszystko może żyć ,ale do czasu .

Juz w momencie narodzin wszyscy jesteśmy skazani na śmierć , zabijając kogoś, lub coś zmieniamy tylko jej datę .[/QUOTE]

z tą całą filozofią, którą sobie (mam nadzieję) dorabiasz do jedzenia zwierząt, brzmisz jak Hannibal Lecter.

[quote name='motyleqq']Charly, a sery i jogurty roślinne gdzie można dostać? w dobrych eko sklepach?[/QUOTE]

jeżeli chodzi o sery żółte to w Polsce jeszcze rzadkość- dostępne przez internet w sklepach z wegańską czy zdrową żywnością, ostatnio też pojawiają się w sklepach ekologicznych, ale nie wszystkich. Np wiem, że jest w Melasie w Krakowie (ceny oczywiście kosmiczne) i innych dużych miastach.

Jogurty sojowe dostępne są np w Realu, Almie, podobno w Tesco czy Piotrze i Pawle (nie wiem czy we wszystkich) . Jogurt sojowy można też samemu zrobić (trzeba dodać jakieś grzybki czy cuś dostępne w aptece albo w internecie- nie robiłam jeszcze, ale przepis gdzieś mam). Śmietanki dostępne są np w carrefourze (oczywiście w innych dużych supermarketach tez ) firmy np Walsoja (jest trochę słodkawa ale mimo tego pasuje np do mizerii). W sklepie ze zdrową zywnością kupiłam ostatnio bardzo kremową smietankę i ta jest przepyszna ale raczej do przetwarzania na słodko.

jeżeli chodzi o tofu- to najlepsze- jak dla mnie- jest tofu firmy solida food (tez carrefour)- jest dość miękkie i nie czuć mocno soi. Ja blenduję je wraz z wodą, w której leży, kilkoma kroplami cytryny, świezym koperkiem, cebulą, pieprzem i solą i mam kremowy serek na śniadanie.

Przepis na jogurt: "Kupujesz bakterie kwasu mlekowego, podgrzewasz mleko do 40 st., sypiesz bakterie, przekładasz do termosu, zawijasz w ręcznik i na minimum 12 h odstawiasz w ciepłe miejsce. a potem tylko łyżkę starego jogurtu do nowego mleka, powtarzasz procedurę i masz znów jogurt.
Ważne! Nie trzęś termosem, bo się zważy i wszystko trafi szlag. Doświadczyłam dzięki dziecku [IMG]http://wegedzieciak.pl/images/smiles/icon_rolleyes.gif[/IMG]"

(podobno 12h za długo, po 8 powinien być dobry i mleko, jak gdzieś wyczytałam, powinno być bez cukru, czyli nie to z biedronki, a raczej Alpro - bezcukrowe kosztuje około 7 zł)
[URL="http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=2284"]http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=2284

[/URL][URL]http://www.polsoja.com.pl/index.php/Polsoja/ksika-qzaskakujce-tofuq.html[/URL]

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Jesli potrafisz czytac ze zrozumieniem to zwracam uwagę ze ten temat brzmi "[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/193667-Wegetarianizm-za-czy-przeciw/page33"][COLOR=#4444ff]Wegetarianizm - za czy przeciw?[/COLOR][/URL]" .
Temat niestety opanowali nawiedzeni wegetarianie i oni nadają ton dyskusji .


Po pierwsze rozmawiacie nie na temat , po drugie
to reklamownie i propagowanie w tym wątku szkodliwych dla zdrowia produktów , uważam za skandaliczne i zgłoszę to modowi .

Równie dobrze można załozyć temat "kokainizm i alkoholizm ,za czy przeciw" i propagowac picie Wyborowej i jaranie trawki

Link to comment
Share on other sites

Piroman odczuwanie wrazliwosci orzez ludzi swiadczy o ich inteligencji s swiadomosci. Jezelibty to odrzucasz znaczy cofasz sie bo zwierzeta nie odczuwaja takich zlozonych uczuc.
Zwierzeta jedza rosliny podobne do tych przez ludzi a tt zjadasz pozniej mieso tez niezdrowe i zakazone wiec jaka jestvroznica?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']

Po pierwsze rozmawiacie nie na temat , po drugie
to reklamownie i propagowanie w tym wątku szkodliwych dla zdrowia produktów , uważam za skandaliczne i zgłoszę to modowi .
[/QUOTE]

:talker:

bój się;)...nadchodzimy[URL="http://www.youtube.com/watch?v=CUDyW9Nl-jA"]:evilbat:[/URL]... i nic na to nie poradzisz:cool3:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=CUDyW9Nl-jA[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Jesli ktoś mając do wyboru pokarm dobry i zły , siega po ten zły , to ozancza ,ze albo ma zryty beret ,albo uległ indoktrynacji .

Zastanówmy się kto propaguje wegetarianizm ? wiekszośc sekt ,skrajne lewactwo , zieloni , ekolodzy itp.

Pytanie co lepsze ? czy lepiej być zindoktryniowanym "uzytecznym idiotą " z wypraną mózgownicą , czy np. nałogowynm alkoholikiem , hmm , wybór między dzumą ,a cholerą?
Z dwojga złego wolę byc uzalezbiony od używek.

Charly , mam nadzieję ze kiedyś na świecie powróci normalnośc i pozamykają Was tam gdzie Wasze miejsce , w domach wariatów ,albo w ogrodach zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Piroman przesadziles. Ktos wybiera kiedzy jedzeniam miesa a wegerianizem. Miedzy katolicyzmem a hinduizmem. Miedzy piciem alkoholu a nie piciem. Miedzy bialym a czarnym ale normalni kudzie nie mowia ze ktos jest psychicznie chory dlstego ze ma inne poglady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Jesli ktoś mając do wyboru pokarm dobry i zły , siega po ten zły , to ozancza ,ze albo ma zryty beret ,albo uległ indoktrynacji .

Zastanówmy się kto propaguje wegetarianizm ? wiekszośc sekt ,skrajne lewactwo , zieloni , ekolodzy itp.

Pytanie co lepsze ? czy lepiej być zindoktryniowanym "uzytecznym idiotą " z wypraną mózgownicą , czy np. nałogowynm alkoholikiem , hmm , wybór między dzumą ,a cholerą?
Z dwojga złego wolę byc uzalezbiony od używek.

Charly , mam nadzieję ze kiedyś na świecie powróci normalnośc i pozamykają Was tam gdzie Wasze miejsce , w domach wariatów ,albo w ogrodach zoologicznych.[/QUOTE]

"domy wariatów"- to się nazywa szpital psychiatryczny np. Widzę, że ludzi, tych, których los cięzko doświadczył, także nie szanujesz.

Odnośnie ogrodów zoologicznych: mam nadzieję, że także znikną.

Myślę Piroman, ze urodziłeś się za późno. Ostatni ogród zoologiczny z ludzmi zamknięto w Europie w 1936 roku. Współczuję.

[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzkie_zoo[/URL]



[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludzkie_zoo"]






[/URL]

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Nie mam wykształcenia , ledwo podstawówkę skończyłem w poprawczaku.:shake:

Szanuję , tych, których los cięzko doświadczył, ba , nawet staram im pomóc , stad moja obecnośc tutaj , myslisz ze po co się tu produkuję ? Wszystko w trosce o Was moi drodzy wegetarianie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Nie mam wykształcenia , ledwo podstawówkę skończyłem w poprawczaku.:shake:

Szanuję , tych, których los cięzko doświadczył, ba , nawet staram im pomóc , stad moja obecnośc tutaj , myslisz ze po co się tu produkuję ? Wszystko w trosce o Was moi drodzy wegetarianie.[/QUOTE]

weganie, a poprawniej weganki ;)

no chyba, że o mnie się nie troszczysz.

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Norma u wegetarian to porównywanie zycia ludzkiego , do zycia bydlecia i stawianie go na równi .
Macie zdrowo powalone pod kopułami , gdyby to zależało ode mnie wszyscy juz bylibyscie ubrani w kaftany bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Norma u wegetarian to porównywanie zycia ludzkiego , do zycia bydlecia i stawianie go na równi .
Macie zdrowo powalone pod kopułami , gdyby to zależało ode mnie wszyscy juz bylibyscie ubrani w kaftany bezpieczeństwa.[/QUOTE]

Piroman for president:)

..a jest nas coraz więcej:)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=fKr4HZ7ukSE&feature=fvsr[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Sex seksem , zabijanie zabijaniem , nie łaczę jednego z drugim .[/QUOTE]
Niby nie łączysz, a jednak napisałeś:

[quote]Tak , a jak komuś sprawia przyjemność seks , to ma potencjał na gwałciciela .[/quote]

Wbrew pozorom, seks i zabijanie ma wiele wspólnego, jeśli dotyczy człowieka. W przeciwieństwie do zwierząt, człowiek zabija nie tylko, żeby zdobyć pożywienie (i tu twoje "zabijanie sprawia mi przyjemność") i uprawia seks nie tylko w celach prokreacyjnych. Oczywiście są wyjątyki, jeśli chodzi o zwierzęta, ale uogólniłam.
Jeśli chodzi o zabijanie, Charly tutaj świetnie to podsumowała - zwierzę żyje, dopóki w oczach człowieka jest godne życia. Dla ciebie pies jest godny życia, dlatego psa nie zabijasz. Jagnię nie jest, więc zabijasz i sprawia ci to frajdę (w uproszczeniu). Dla kogoś innego, pies godny życia nie jest, bo szcza, sra po domu, drze ryja i ma pchły. Zabija go z wielką frajdą, bo akurat stwierdził, że jemu już życia wystarczy. I ty nie miałbyś prawa go potępić. Dla wyższej formy inteligencji to zwierzę nie miało już prawa żyć i tyle. I nie ważne, że dla ciebie pies jest super-hiper-mega. Dla kogoś innego jest zwykłym zawszonym kundlem i nie masz prawa tego oceniać, bo każdy człowiek ma (podobno) swój rozum i system wartości.
To tak wedle twojego toku myślenia.

[quote]Nigdzie nie napisałem ze drapieżniki są inteligentniejsze od roslinożerców , piszesz banialuki .[/quote]

Tak tak, oczywiście, z twoich postów absolutnie nie bije pogarda i wyższość w stosunku do roślinożerców :)

[quote]Wrazliwość? litość ? co to jest ? Uczucia niegodne rozumnej istoty ,liczy się rozsądek , swiat jest tak poukładany ze jesteś łowcą , lub ofiarą , zwyciązcą lub przegranym , zjadasz ,albo zjadają Ciebie . Ja nie chcę być tym drugim.
[/quote]
To podobno cechy, które wykształciły się u człowieka rozumnego, a które są obce zwierzętom. Jak widać, jednak są wyjątki :)
Żyjesz widzę według prawa dżungli, jak zwierzę, gdzie tu w takim razie miejsce na ten rozum? Uważam się za istotę troszkę bardziej rozumną od zwierzęcia, dlatego też nie potrzebuję żyć według pierwotnych praw, rządzących światem zwierząt. I dobrze mi z tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']Tobie brak argumentów i wyjeżdżasz jakimś tam prawem polskim.
Złoś do prokuratury , albo załóz sprawę cywilną.[/QUOTE]
Polskie prawo nie jest jakies tylko ibowiazuje wszystkich jezeli ci sie nie podoba to droga wolna papa inne kraje czekaja.

Chyba nie zauwazyles ze nie jestem wegetarianka a tymbardziej weganka wiec sory ale strzeliles jak kula w plot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...