Jump to content
Dogomania

Wegetarianizm - za czy przeciw?


Stevie Rae

Recommended Posts

  • Replies 873
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='piroman']My akurat jesteśmy białymi ludzmi pólnocy i nasi przodkowie tysiace lat polowali i jedli głownie mięso .
Za wiele choró odpowiada namiar weglowoanów zawartych w pokarmie roslinnym , cukrzyca miażdzyca , choroby układu nerwowego , za to wszystko opowiaa cukier zawarty w owocach i produktach roslinnych.


Nie jesteśmy ani mięsożerni ,ani roślinożerni fenomen naszych praszczurów polegał właśnie na tym ,ze potrafiły się dostosować i przetrwać w zmieniających się warunkach .
Mogły przetrwać na diecie z przewagą pokarmu roslinnego i na tej w której dominował pokarm zwierzecy.
Jesteśmy wszystkożerni , tylko jest małe ALE , zdecydowany postep ewolucyjny i rozwój mózgu nastapił włanie wtedy kiedy człowiek stał sie łowcą i drapiezcą , to okres w którym zaczął wykorzystyważ narzedzia i odkrył ogień .

Białko pochodzenia zwierzecego jest znacznie lepszym budulcem dla naszego organizmu , natomiast tłuszcze zwierzece są o wiele lepszym i wydajniejszym zródłem energii od weglowodanów ,czy tłuszczy roslinnych i znacznie lepiej przyswalajnym .

Mozna uzywac pieca na słomę i drewno , mozna uzywac oleju opałowego , ten drugi bedzie o wiele wydajniejszy i o wiele mnie kłopotliwy .
Myslice ze epidemia cukrzycy , miazdzycy czy nowotworów wzięła się znikad?
W wiekszości odpowiedzialne są za to węglowodany szczególnie cukry proste, które durni lekarze i dietetycy umiescili u podstawy piramidy zywieniowej .[/QUOTE]
Miażdżyca to akurat od nadmiaru czerwonego mięsa, a cukrzyca od nadmiaru cukru zawartego w prawie każdym produkcie..
Białko roślinne jest słabiej przyswajalne ale jest zdrowsze i nei tuczy, a ostatnio dietetycy mówią o nadmiarze spożywanego białka zwierzecego i otyłości, totez te tak "strasznie niedobre" białko roślinne w ówczesnych czasach jest lepsze.
Ale że raka powoduja owoce i warzywa? Czyli wypadałoby dziecią zamiast jabłka do szkoły dawac wązkę kiełubasy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman']
Białko pochodzenia zwierzecego jest znacznie lepszym budulcem dla naszego organizmu , natomiast tłuszcze zwierzece są o wiele lepszym i wydajniejszym zródłem energii od weglowodanów ,czy tłuszczy roslinnych i znacznie lepiej przyswalajnym .[/QUOTE]
Lecisz na diecie Kwaśniewskiego? Długo już? ;)

Link to comment
Share on other sites

Na początku leciałem na ketogenicznej , teraz zblizona do kwasniewskiego 6-ty miesiąc , w 4 miesiące schułem 22 kg i czuję się jak młody bóg.
Zal mi tych ogłupionych dzieciaków , którzy zamiast jeść i zyć ,wegetują jak barany.

Jabłko to fruktoza , straszne paskudztwo , a dobra tłusta kiełbaska plus warzywka jak najbardziej , witaminki i małe ilosci węglowodanów.

Co do miażdzycy to wiesz ze najwiekszę problemy miażdzycowe mają słonie , które wogóle nie jedzą tłuszczy , ani białka zwierzecego.
Oznaczano izotopowo atomy węgla ,aby stwierdzić zródło pochodzenia blaszek miażdzycowych i okazało się o dziwo , ze ich budulcem są własnie cukry które przyjmujemy i które zamieniają się w naszym organizmie w tłuszcze.

Link to comment
Share on other sites

co rusz ktoś wyskakuje jak filip z konopii i dysponuje większą wiedzą od specjalistów dietetyków na całym świecie. Ale to nic:)

[URL]http://www.carolina.pl/pacjent/566-centrum_medycyny_zywienia.html[/URL]

news o słoniach ..miażdzący

Link to comment
Share on other sites

Zamilcz jak nie masz nic do powiedzenia.
"specjalisci" co rusz zmieniają zdanie i odkrywają coś nowego , wczorajszy dogmat w dziedzinie dietetyki dziś bywa wysmiewany.
Czesto "specjalisci" pracują i publikują na zlecenie , ciekawe co by robili lekarze , firmy farmaceutyczne i cała ta szemrana banda , gdyby ludzie byli mądrzy i własciwe się odzywiali?
To tak jaby własciciel fabryki produkującej tabletki od bólu głowy modlił się aby ludzi nie bolały głowy .
Ufaj specjalistom ,a bedziesz w zimie w japonkach chodzić , dzieki takim leszczom jak ty oni zarabiają krocie,.
No cóz , w swiecie ludzi też mozna wyróznić wilki i barany do strzyzenia , chcesz być baranem, Twój wybór.

Edited by piroman
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman']Na początku leciałem na ketogenicznej , teraz zblizona do kwasniewskiego 6-ty miesiąc , w 4 miesiące schułem 22 kg i czuję się jak młody bóg.[/QUOTE]
Odchudzanie frustruje - weź emocje pod kontrolę ;)
(I nie zapomnij o badaniu krwi - przy tej diecie jest mocno zalecane.)

Link to comment
Share on other sites

Spadaj na drzewo [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/68410-Charly"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/image.php?u=68410&dateline=1317664164[/IMG] [/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/68410-Charly"][B]Charly[/B][/URL]


Do lekarzy nie chodzę z zasady , ostatnio byłem w wojsku 27 lat temu , badania tez mam w nosie , nie ufam tej bandzie łapiduchów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman']Spadaj na drzewo [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/68410-Charly"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/image.php?u=68410&dateline=1317664164[/IMG] [/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/68410-Charly"][B]Charly[/B][/URL]


Do lekarzy nie chodzę z zasady , ostatnio byłem w wojsku 27 lat temu , badania tez mam w nosie , nie ufam tej bandzie łapiduchów.[/QUOTE]

spoko.

Pozdrawiam i zdrówka życzę:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Odchudzanie frustruje - weź emocje pod kontrolę ;)
(I nie zapomnij o badaniu krwi - przy tej diecie jest mocno zalecane.)[/QUOTE]

W tym wszystkim faktycznie ważne są regularne badania. Ostatnio modna jest dieta Dukana. Polecam wypowiedź dietetyków w tym temacie

[URL]http://vege.com.pl/zdrowie-2/badania-zamiast-zabobonow.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Witam ponownie , na tamtym nicku ktoś mnie przez pomyłkę zbanował , podobno ktoś się obraził czy cuś.

Dieta Dunkana i Athkinsa mogą być niezdrowe z prostego powodu , nie określają one stosunku białek do tłuszczy , powinien on wynosić około 1 do 3 , białka nie są dobrym zrółem energii ,to budulec dla tkanek.

Co do badań to mam swój sprawdzony sposób .
[URL]https://picasaweb.google.com/112777792290111230663/20110102?authkey=Gv1sRgCO2Ti_6T15-wZw#5557586268666948562[/URL]

Jak po 10 minutach daję radę wyjśc to znaczy ze jest OK , a lekarzy chromolę

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie, myślę, że to moderator Cię zbanował i raczej nie przez pomyłkę, a z powodu kultury (lub jej braku) dialogu. Mniejsza z tym.

Zdjęcie ekstra i super, jeżeli jesteś i czujesz się i dobrze i zdrowo. Zapewniam Ciebie, że nie spożywając produktów (od) zwierzęcych można żyć w dobrym samopoczuciu i zdrowiu-także umysłowym- wbrew temu, co piszesz;)
Nie omieszkam wspomnieć, iż pierwotnym, pominiętym tutaj aspektem weganizmu, jest przyznanie zwierzętom statusu podmiotu, nie przedmiotu. Dlatego weganizm jest moją drogą, łącznie z dietą.


BTW- "morsy" są wśród "nas" ;)
[IMG]http://4.bp.blogspot.com/_7aamTxDrvlI/TT5_r_6VIJI/AAAAAAAAAEM/YsMfySck584/s400/morsy2.jpg[/IMG]

to nie jest moje zdjęcie i nie mam do niego praw autorskich. Znalazłam je m. inn. na poniższej stronie ( gdzieś na środku strony poniżej przepisu na kotleciki) [URL="http://4.bp.blogspot.com/_7aamTxDrvlI/TT5_r_6VIJI/AAAAAAAAAEM/YsMfySck584/s400/morsy2.jpg"]
[/URL][URL]http://tocotywlasciwiejesz.blogspot.com/2011_01_01_archive.html[/URL]

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']
Co do badań to mam swój sprawdzony sposób .
[URL]https://picasaweb.google.com/112777792290111230663/20110102?authkey=Gv1sRgCO2Ti_6T15-wZw#5557586268666948562[/URL]

Jak po 10 minutach daję radę wyjśc to znaczy ze jest OK , a lekarzy chromolę[/QUOTE]
A bez tych zgubionych w 4 miesiące 22 kilogramów będzie tak samo łatwo przez te 10 minut? ;)
Tak z ciekawości pytam ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Wara Ci od mojej "kultury" , rozumiem ze nazywanie kogoś "filipem z konpii" miesci się kanonach Twojej.
Jak chcesz pogadać to uzywaj rzeczowych argumentów , a nie walisz z wajhy ad personam.
Moderator mnie zbanował bo pewnie jakiś straznik dobrych manier na mnie doniósł fuj ,fuj.

Jeszcze raz Ci wyłuszczę jak krowie na rowie.

Przełom ewolucyjny nastąpił kiedy w skutek czy to zmian klimatycznych lub geologicznych , czesc populacji człekokształtnych małp została ocięta o dzungli i musiała przetrwać na sawannie , co wtedy stało się ich głownym zródłem pozywienia ?
Trawa?
Niestety nie , nasi przodkowie zjadali resztki upopowanych przez duże drapiezniki zwierzat walczac z hienami i szakalami , postawą menu stal się szpik kostny wydłubywany z kosci długich duzych saków , których siłą rzeczy drapiezniki nie dawały rady zjeśc.

Człowiek prehistoryczny dzieki temu ze stosował narzedzia w postaci kamieni , kruszył te kosci i wyjadał szpik , dzięki temu przetrwał , potem nauczył się sam polować.

Wniosek prosty , aby wykorzystać potencjał który drzemie w nas ,nalezy uzywać odpowieniego pokarmu ,nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować żrąć zielsko .


Nie mam takich dylematów i nie bedę uczłowieczał bydła , pracowałem za młodu w rzeżni na uboju ,zabijanie to nic takiego , mozna to robić z szacunkiem do zabijanego stworzenia , ot taka jego rola w bożym swiecie , lepiej zeby zestarzało się i zdechło ? czy posłuzyło człowiekowi za dobry pokarm?

Dziś my jemy zwierzeta jutro robale zjedzą nas , potem zwierzeta znowu zjedza robale i tak to się kręci , to wszystko dylematy ze swiata materialnego , który jest przejsciowy , niestały , zmienny , nie ma sensu dorabiac do tego ideologi i rozpatrywac w kategoriach dobra i zła , cierpienia , litosci , pokarm człowieka powinien być zdrowy , czyli zgodny z naturą ,która go ukształtowała.


Filodendron , po 5 minutach i tak juz jesteś na granicy hipotermii , endomorfiny buzują i czujesz się jak w niebie , wazne tylko zeby nie przegiąć , bo jest granica poza którą piec się juz nie rozbuja.

Edited by piroman1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1'],[B] [COLOR=#000000]pracowałem za młodu w rzeżni na uboju[/COLOR].[/B][/QUOTE]

tak myślałam, że coś jest na rzeczy. Dzięki za rozmowę.

ps

[quote name='piroman1'][B]zabijanie to nic takiego , mozna to robić z szacunkiem do zabijanego stworzenia .[/B][/QUOTE]

Cieszę się wobec powyższego, że tutaj na wątku szacunku brak. Od razu lżej i bezpieczniej się człowiek czuje.

Edited by Charly
Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman1']
Tuman nawet nie wie co to endomorfiny , z kim tu gadać?[/QUOTE]
Tuman próbuje zachować dystans i pośmiać się trochę - widać i bez lodowatej wody ma wyższy poziom endorfin niż osobniki o podwyższonym testosteronie (wpływ nadmiaru mięsa w diecie, zwł. czerwonego).
Koniec szychty - idę robić spagetti. Wegetariańskie :)

Link to comment
Share on other sites

hahaha, padłam ;)

nie jestem wegatarianką i raczej nigdy nie będę, za to z przyczyn alergicznych liczne produkty muszę odstawić, bo laktoza jest w zaskakującej ilości produktów. ale jak czytam te brednie, to aż nie wiem co powiedzieć, zwłaszcza patrząc na ton, w jakim są napisane...
odniosę się tylko do tego:

[quote name='piroman']

Co do soji to jest toksyczna dla człowieka , spozywano ją nigdyś wyłacznie sfermentowaną w postaci tofu , ale trujcie się ,na zdrowie.
[/QUOTE]

Twoim zdaniem lepiej będzie, jak będę piła mleko krowie, na które mam alergię? ;) a może mam całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek mleka, bo sojowe mnie zatruje? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piroman']Jesli nie masz argumentów to zamilcz , wegetariańska niemoto , wybaczam Ci bo wiem ze Twój mózg nie moze pracowac własciwie na paszy dla konia[/QUOTE]


Jej co za fanatyk:roll:

Wiesz co także nasza ewolucja łączyła się z wojnami ,karą śmierci przemocą i agresją nie tylko w stosunku do innych gatunków...

Link to comment
Share on other sites

Guest piroman1

Omry , na "chama " mogę się zgodzić ,ale "prostaka" wypraszam sobie.


Motyleqq , jak nie wiesz co powiedzieć to milcz , jesli uwazasz ze to co napisałem to brednie , to użyj kontrargumentów ,inaczej niczego nie wnosisz do tej dyskusji .
Nie jesteś oseskiem zebyś musiała pić mleko i zastępować je czymkolwiek.
Soja to straszne paskudztwo , pamiętaj ze ostrzegałem.



Mada 95 , wojny były są i bedą kostucha kosi jak kosiła , chwilowo mamy szczescie mieszkać w regionie gdzie panuje względny spokój , sądze ze już niedługo to potrwa .
Smierć i agresja towarzyszyły nam od zawsze i tak pozostanie , przemoc to fundament ezystencji , poczynając od małych ekosystemów , kończąć na ludzkiej społecznosci , zawsze jedni bedą zjadać drugich , silniejsi wykorzystywać słabszych etc. . "Homo homini lupus est" , nie jestem zwolennikiem Freuda , ale tu się z nim zgadzam
Osobiście w tym łańcuchu wolę być tygrysem , niż bezbronną antylopą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...