Jump to content
Dogomania

Kraków szczeniaki jamniczki! Zielona ['], Czerwona ma dom, a Tola zostaje u nas!


kiwi

Recommended Posts

  • Replies 593
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naprawdę kompletnie nie rozumiem, dlaczego Kiwi i jej rodzina upierali się, że Tola jest do adopcji.
A trzeba było mądrych ludzi słuchać :evil_lol:
I poczytać sobie kilka wątków :evil_lol:
Na przykład losy Stefci, która miała nie zostawać u Tanitki , absolutnie i przenigdy :evil_lol:

Super wiadomość.
Ale....

[B]CZY KTOś TUTAJ JEST ZASKOCZONY??? :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B]

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś jest zaskoczony? ani trochę!!!!:eviltong: KIWI POWOLI TWOJA GROMADKA PSIA SIĘ POWIĘKSZA:multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :loveu: :loveu: :loveu: nO TO TOLCIA WYGRAŁA!!!!

Link to comment
Share on other sites

No patrzcie, patrzcie....
Są na tym świecie normalni ludzie, nie ma ca gadać. Tata i Mama Kiwi, oczywiscie, bo sama Kiwi to nad-normalna, po prostu dogomaniaczka!

Bardzo sie cieszę, bo gdzie te psiaki miałyby lepiej?!

Link to comment
Share on other sites

w niedziele demon, tola, mam i tata wybrali sie na wycieczke do ojcowa, tola maszerowala na smyczy, byla atrakcja turystyczna i do dzisija slysze jaka byla madra na wycieczce :)
szkoda ze nie moge ogladnac zdjec ani wstawic na dogo, pewnie jak wroce to przedstawie kronike ;)

oprocz tego tola to inny pies niz demon, demon jak zostaje sa to nie probuje szukac drogi ucieczki, czeka az wrocimy, natomiast tola wszedzie sie chce przeciskac i trzeba uzywac forteli zeby ja zamknac w odmu, w tym zcasie poprosic demona zeby wyszedl zza krzakow, bo on wie ze jak tola jest prowadzona do domu, tzn ze pani wychodzi i on chcialby zostac w ogrodzie, bo przyjemniej, ale tola wyłazi i musi jej pilnowac w domu biedaczyna.
wiec juz na godzine przed wyjsciem do pracy mama przygotowuje strategie jak upolowac demona w domu;)
poza tym doemn to francuski piesek i ryzem w kurczaku pluje a tola zje wszystko, nawet kiszonego ogorka :roll:
jak mama wraca z pracy to tola zamiast ja witac biegnie pod szafki w kuchni zeby mama juz dala jesc, dopiero jak poje do syta to chwile posteka i spi zadowolona;)

oj jeszcze 4 tygodnie i wracam do kraju, stesknilam sie juz za demonem i tolcia...

Link to comment
Share on other sites

Tole czeka sterylizacja tuz po 1 cieczce, i etraz zastanawim sie jak przetrwamy ta 1 :stupid:
kto ma chlopaka jamnika wie jak wyglada jamniczy ogier;)
nie wyobrazam sobie izolowania psow w tym czasie, zwlaszcza ze zapewne bedzie to zima i zadne nie bedzie moglo siedziec na zewnatrz...
drzwi w domu juz nie nosza sladow drapana po tym jak nasz kiwi je podrapal, wiec naprawde nie mamy ochoty na kolejne nowe drzwi..
demon nie jest typem psa ktorego mozna gdzies zamknac keidy cos interesujacego sie dzieje gdzie indziej
serce mu peka ;)
i teraz mysle co tu zrobic, radzilam sie weta odnosnie mozliwosci podania zastrzyku przy 1 cieczce zakladajac ze po 1 cieczce zostanie wysterylizowana...
no i pani wet mi odradzila
jamniki maja zdolnosc do urojonych ciaz i innych takich tam no i podobno lepiej ja zostawic w spokoju
tylko jak to przezyc??

Link to comment
Share on other sites

Kiwi a nie myślałaś o sterylizacji przed pierwsza cieczką ? U mnie przeszło to zupełnie bezproblemowo. Suka jest zupełnie normalna, całkiem zdrowa i nie zdążyła się nabawić żadnych ciąż urojonych. Dla mnie same plusy, jesli jeszcze kiedyś będę miała niehodowlaną suczke też wysterylizuję przed pierwsza cieczką. Dla mnie argumenty np vetserwisu były całkowicie logiczne i ja swoją poddałam operacji w optymalnym czasie 5,5 miesiąca. Nie wiem czy takie rozwiązanie nie byłoby najlepsze biorąc pod uwagę że masz samca w domu. Nie widzę żeby sterylka wpłynęła na Figę w jakikolwiek negatywny sposób. Jest normalnie rozwiniętą psychicznie i fizycznie suczką.

Link to comment
Share on other sites

Kiwi, wlasnie przesledzilam caly watek , gratulacjie za przyjecie sunki pod dach na stale i calego twojego i twojej rodziny poswiecenia w calej akcji ratowania potomstwa pseudohodowcy.
Tola jest piekna i zdjecie z Demonem w objeciach jest zaje.... nawet moj wybredny TZ byl pod wrazeniem.
Mam pytanie dotyczace twoich zakupow w Anglii, jako ze mieszkam tu polowe zycia jeszcze na takie ceny sie nienatknelam , chcialabym zakupic takie zestawy dla potrzebujacych psow w Polsce, no w sumie to dla osob zajmujacych sie nimi, tylko nie wiem jakiej firmy sa i jak wygladaja.
Do Polski wybieram sie autem za 10 dni wiec moglabym troche przewiezdz, smieszne bo zawsze moje psiaki zaopatrywalam w tego typu bajery w Polsce- wychodzilo taniej, ale skoro za funciaka tu mozna kupic to napewno oszczednosc bedzie, ( zle sie ogladam albo slepa jakas jestem, zreszta po zoologikach to ja nie laze tylko jestem ciagnieta przez moje czterolapy do dzialu z karma, od dzialu pielegnacji i kosmetykow zdzieram buty usilujac zachecic psaiaki do wyboru szamponu:lol:)
Bede bardzo wdzieczna za info, i zapewne tym razem do zoologika pojde sama.
Zycze samych wspanialych wrazen na nowej drodze z Tolka ( Biala tez do niej pasuje)
Pozdrowienia
malutka

Link to comment
Share on other sites

kiwi a jak wyglądają te kompleciki ? U nas są plany otwarcia schroniska i na start parę smyczy i obroży by sie przydało.

Nie tylko weci ale sami właściciele mówią czasem, że gdyby wiedzieli jak wygląda taka cieczka to by sterylizowali przed pierwszą. Na młodym psie goi się to w tempie błyskawicznym ( zresztą jest metoda która zostawia tylko rankę długości kilku centymetrów i suczka nie musi nawet kaftanika nosić, moja miała robione niestety tradycyjnie, teraz bym szukała weta który by zrobił to takim maleńkim cięciem )

Link to comment
Share on other sites

sara, ja juz wiecej nie moge przywizc, nie wiem wogole czy te dam rade co kupilam, zobacz co sie dzieje na lotniskach w anglii a ja mialam wszystko pakowac do bagazu podrecznego, bo nie ma limitu wagi
a teraz sie okazuje ze nie mozna miec bagazu podrecznego
lece z londynu...

Link to comment
Share on other sites

ela dlatego wlasnie kupilam bilet sky europe- tam nie ma limitu wagi a mam podreczna walizke akurat na wymiar wiec calkiem duza
problem w tym ze ja tu zrobilam takie zakupy ze i tak bedzie mi sie ciezko spakowac;)

co do smyczy - odwiedzilam dzisiaj wszystkie sklepy za funta i w zadnym nei ma juz tych kompletow...
dobrze ze wykupilam wszyskie 3 tygodnie temu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...