Jump to content
Dogomania

Dwie cudowne buldożki francuskie, porzucone w okolicach Lublina, już w nowych domach


Energy

Recommended Posts

Sytuacja ułożyła się tak a nie inaczej, nie mam na to żadnego wpływu jeśli chodzi o Zorke (to ona jest starsza i ma ok.6 może 7 lat, Zuzia ma sporo mniej), taka jest decyzja AB i tyle z mojej strony.
Natomiast Zuzia zostanie przywieziona do Warszawy i trafi do mnie- o czym Pani Agata została wczoraj poinformowana. Oczywiście będę wklejała na watek wieści o Zuzce.
[U]Aktualnie sunie są w hotelu u milagnes w ogrzewanym boksie. Majá swoje pomieszczenia, z posłaniami i grzejnikiem.[/U] Jestem z nią w stałym kontakcie, a [B]Zuzia lada dzien trafi do mnie, bedzie tu na DT do czasu znalezienia domu stalego.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

agata-air--cudownie ,ze chociaz jedna uda sie do domu .A co bedzie z druga istotka?Ciagle mnie sie zastanawia ,jezeli pies moze isc do DT to wybiera sie hotel?
To bardzo smutne ,ze te psy ,ktore juz tyle w swoim krotkim zyciu tyle wycierpialy musza sie walesac i nie moga trafic na odpowiedzialnych opiekunow. Tam gdzie sa kojce i budy ,albo ogrzewane pomiszczenie i kojec to dla mnie schronisko z gwiazdka.Dobry DT to to czego pies potrzebuje nim zostanie adoptowany tzn calodzienny kontak z czlowiekim ,a nie tylko pelna miska i ciepla buda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Sytuacja ułożyła się tak a nie inaczej, nie mam na to żadnego wpływu jeśli chodzi o Zorke (to ona jest starsza i ma ok.6 może 7 lat, Zuzia ma sporo mniej), taka jest decyzja AB i tyle z mojej strony.
Natomiast Zuzia zostanie przywieziona do Warszawy i trafi do mnie- o czym Pani Agata została wczoraj poinformowana. Oczywiście będę wklejała na watek wieści o Zuzce.
[U]Aktualnie sunie są w hotelu u milagnes w ogrzewanym boksie. Majá swoje pomieszczenia, z posłaniami i grzejnikiem.[/U] Jestem z nią w stałym kontakcie, a [B]Zuzia lada dzien trafi do mnie, bedzie tu na DT do czasu znalezienia domu stalego.[/B][/QUOTE]

No właśnie decyzja AB...
Sunie miały możliwość bycia razem na dt, domowym dt, najpierw 2-3 tygodnie u Agaty-air, potem w innym dt do momentu znalezienia domu, razem...

Link to comment
Share on other sites

[I][B]to nie lepiej bylo aby razem były w tym hoteliku a tak teraz ...
te sunie maja zapeniona terapie szokowa najpierw z lasu ( pierwszy szok ) pózniej Dt i znow wyjazd ( kolejny szok ) trafiaja do hoteliku sa razem a za chwile sa rozdzielone ( znowu szok ) trafiaja do DT z których znowu sa wydane kolejny szok :( tylko dlatego ze " któś sie nie mógł dogadać w kwesti kosztów " no przepraszam bardzo może zostanu tu zaraz zlinczowana ale AB i Viva powinny zrobić wszytsko by ich nie rozdzielać nawet kosztem hoteliku badz kolejnymi tymczasami przynajmniej były by razam ... takie jest moje zdanie Amen[/B] [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air'] Z mojej strony zaproponowałam, że jeśli zajdzie taka potrzeba Zuzia trafi do mnie na DT (tylko, ze sunie są ze sobą zżyte a suni AB zabrać nie mogę- nie dam rady dać dwóm DT).

[/QUOTE]

Zdaje mi się, że Agata zaproponowała dt jedynie dla jednej suni...chyba że zmieniła zdanie, w takim razie sunie powinny zostać razem, jedna jeśli byłby to dom tymczasowy tylko na 2-3 tygodnie po tym terminie musiałyby znowu zmienić miejsce pobytu, bo trzeba założyć też że w takim czasie mogłyby nie znaleźć domu, zatem nie wiem czy lepsze jest ich przerzucanie z domu do domu...oczywiście hotel to nie jest optymalne rozwiązanie, ale czy zmiana domu co 2-3 tygodnie jest lepszym wyjściem? Najlepszy byłby wspólny bezterminowy tymczas do czasu znalezienie domu stałego, oczywiście razem byłoby im raźnie, ale też nie zapominajmy że sunie nie od początku były razem, Zorka została adoptowana chyba 2 lata temu a druga sunia niedawno, więc nie sa całer żytcie ze sobą. Nie zawsze tez da się oddać dwa psy do jednego ds...nieraz mieliśmy psy wychowane razem a poszły do innych domów i doskonale radzą sobie ( ostatnio dwie siostry-bordożki) dobry dom pozwala im zapomnieć o towarzyszu szybciej niż nam się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Jak ja "kocham" takie wątki.
Dzięki niemu już się dowiedziałam (napisane w "kuluarach"-netti brawo), ż[SIZE=2]e okropnie kłamię bo [B]Zuzia[/B] wcale nie była wysterylizowana i miała szczenięta u Sylwi bo "patrzcie na sutki" (ciąży mają dowieść zmniejszone?bo zdecydowanie ma je w lepszym stanie niż 5 miesięcy temu), ciężko chore nerki, nigdy żadnych badań, wyadoptowana dawno...
Tak więc proszę jeden ze skanow jej karty zdrowia
[/SIZE][URL="http://images8.fotosik.pl/481/b171d6ada0791011.jpg"][U][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]http://images8.fotosik.pl/481/b171d6ada0791011.jpg[/U][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=2]i wątku z dnia kiedy Zuzia do nas trafiła
[/SIZE][URL="http://images8.fotosik.pl/481/ef26a0d16b135a04.png"][U][COLOR=#0000ff]http://images8.fotosik.pl/481/ef26a0d16b135a04.png[/U][/COLOR][/URL]
Mogę napisać tylko, że bardzo mi przykro, że nadal chce się ze mną walczyć, psuć mi opinie- w imię czego i po co? Z pełną świadomością, że pisze się nieprawdę i wprowadza całą grupę AB celowo w błąd :( Zupełnie nie rozumiem.

[SIZE=2]Teraz ty Basiu piszesz, że "ktoś się nie mógł dogadać w kwesti kosztów". Ciekawe gdzie to wyczytałaś? Ktoś się nie mógł dogadać w kwesti "domowe DT w Radomiu" a "hotel w Radomiu, ogrzewany boks+350pln msc". :roll:
Nie wiem co oznacza "dogadać" w takiej sytuacji? Te psy były razem niespełna 5 miesięcy...pozwólcie, że zajmę się tym na co mam wpływ i się go "na czyjąś korzyść" nie "zrzeknę" czyli Zuzią. Wróci do DT które zna, będzie w domu, pod stałą opieką. Na życie Zorki nie mam wpływu więc pytania o nią proszę kierować do inncyh osób.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja też "kocham" takie tradycyjnie martwe i ciche wątki, gdzie brak prawdziwych i rzetelnych informacji o psach, a są tylko wzajemne przepychanki i teoretyzowania-bleblania czy domysły z powodu braku realnych info.

Minęły juz 4 dni od czasu umieszczenia psów w nowym miejscu - może przeczytamy, tu na wątku, a nie w kuluarach i na PW - jakieś konkrety a'propos pobytu psów w hotelu (bo foty to chyba zbyt wygórowane marzenia), ich ogłaszania itp. [B]Info od OBU organizacji[/B].

Ciekawe, że zawsze "ruch" w interesie i czas i chęci na pisanie postów jest tylko na wątkach bazarkowo-kasowych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Jak ja "kocham" takie wątki.
Dzięki niemu już się dowiedziałam (napisane w "kuluarach"-netti brawo), ż[SIZE=2]e okropnie kłamię bo [B]Zuzia[/B] wcale nie była wysterylizowana i miała szczenięta u Sylwi bo "patrzcie na sutki" (ciąży mają dowieść zmniejszone?bo zdecydowanie ma je w lepszym stanie niż 5 miesięcy temu), ciężko chore nerki, nigdy żadnych badań, wyadoptowana dawno...
Tak więc proszę jeden ze skanow jej karty zdrowia
[/SIZE][URL="http://images8.fotosik.pl/481/b171d6ada0791011.jpg"][U][SIZE=2][COLOR=#0000ff][SIZE=2][COLOR=#0000ff]http://images8.fotosik.pl/481/b171d6ada0791011.jpg[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/U][/URL]
[SIZE=2]i wątku z dnia kiedy Zuzia do nas trafiła
[/SIZE][URL="http://images8.fotosik.pl/481/ef26a0d16b135a04.png"][U][COLOR=#0000ff]http://images8.fotosik.pl/481/ef26a0d16b135a04.png[/COLOR][/U][/URL]
Mogę napisać tylko, że bardzo mi przykro, że nadal chce się ze mną walczyć, psuć mi opinie- w imię czego i po co? Z pełną świadomością, że pisze się nieprawdę i wprowadza całą grupę AB celowo w błąd [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Zupełnie nie rozumiem.

[SIZE=2]Teraz ty Basiu piszesz, że "ktoś się nie mógł dogadać w kwesti kosztów". Ciekawe gdzie to wyczytałaś? Ktoś się nie mógł dogadać w kwesti "domowe DT w Radomiu" a "hotel w Radomiu, ogrzewany boks+350pln msc". [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG]
Nie wiem co oznacza "dogadać" w takiej sytuacji? Te psy były razem niespełna 5 miesięcy...pozwólcie, że zajmę się tym na co mam wpływ i się go "na czyjąś korzyść" nie "zrzeknę" czyli Zuzią. Wróci do DT które zna, będzie w domu, pod stałą opieką. Na życie Zorki nie mam wpływu więc pytania o nią proszę kierować do inncyh osób.
[/SIZE][/QUOTE]

Żeby nie "uciekło" ...

[quote name='agata-air'] Jak ja "kocham" takie wątki.
Dzięki niemu już się dowiedziałam (napisane w "kuluarach"-netti brawo), że okropnie kłamię bo [B]Zuzia[/B] wcale nie była wysterylizowana i miała szczenięta u Sylwi bo "patrzcie na sutki" (ciąży mają dowieść zmniejszone?bo zdecydowanie ma je w lepszym stanie niż 5 miesięcy temu), ciężko chore nerki, nigdy żadnych badań, wyadoptowana dawno...[/quote]

Jakie watki tak "kochasz" ?
I co to znaczy "takie wątki" ?
Dzięki TEMU wątkowi coś/czegoś sie dowiedziałaś ?
Powiedz mi w którym miejscu wyczytałaś to o czym napisałaś.
Ten watek podobnie jak WSZYSTKIE wątki buldożków "do adopcji" jest watkiem MARTWYM ... tradycyjnie nikt kto "zajmuje się" buldożkami nie udziela żadnych informacji. Bez względu na to czy był/jest z AB czy z VIVY i pomimo tego że codziennie bywa na TYM forum - ale o tym to sama powinnas najlepiej wiedziec.

A co do "rewelacji" netti - też słyszałam ... wróble mi doniosły.
Ale tymi "rewelacjami" to chyba bym akurat się nie przejmowała - netti po prostu psy a własciwie to sucze sie pomyliły ... Komentarz chyba zbędny ...

[quote name='agata-air']Mogę napisać tylko, że bardzo mi przykro, że nadal chce się ze mną walczyć, psuć mi opinie- w imię czego i po co? Z pełną świadomością, że pisze się nieprawdę i wprowadza całą grupę AB celowo w błąd [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG] Zupełnie nie rozumiem.[/quote]

Chyba pomyliły ci się fora. Bo ja a pewnie i parę innych osób czytających TEN wątek nie bardzo wie o co chodzi.
TU jest Dogomania a nie jakies zamknięte buldożkowe wzajemnie zwalczające sie fora.

[quote name='agata-air'] [SIZE=2]Teraz ty Basiu piszesz, że "ktoś się nie mógł dogadać w kwesti kosztów". Ciekawe gdzie to wyczytałaś? Ktoś się nie mógł dogadać w kwesti "domowe DT w Radomiu" a "hotel w Radomiu, ogrzewany boks+350pln msc". [IMG]http://www.dogomania.../images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG][/SIZE][/quote][SIZE=2]

Zapewne wyczytała to w tym samym miejscu w którym Ty wyczytałas rewelacje o Zuzi i Zorce czyli jak to ładnie nazwałas w "kuluarach" ...

[/SIZE][quote name='agata-air'][SIZE=2]Nie wiem co oznacza "dogadać" w takiej sytuacji? Te psy były razem niespełna 5 miesięcy...[B]pozwólcie, że zajmę się tym na co mam wpływ [/B]i się go "na czyjąś korzyść" nie "zrzeknę" czyli Zuzią. Wróci do DT które zna, będzie w domu, pod stałą opieką. Na życie Zorki nie mam wpływu więc pytania o nią proszę kierować do inncyh osób.
[/SIZE][/quote]

To pozwolisz że ja "potrzymam" Cię za słowo bo to też nie zawsze i do końca jest prawda - prawda ? Bo i nie zajmujesz się i nie masz wpływu ... taka prawda.
A do jakiego/którego DT wraca Zuzia ? I kiedy wraca ? Jeżeli to oczywiście nie "kuluarowa" tajemnica.

A co do Zorki i Twoich "wpływów" to chyba też lekko mijasz się z prawdą - przeciez brałaś czynny udział w jej adopcji jako jedna z dwóch "głównodowodzących" - w tamtym czasie oczywiście - w AB a decyzje których były niepodważalne a sprzeciwy wobec tych "decyzji" nie były tolerowane.


Na koniec tego postu chciałabym przeprosic Energy, panią Agatę a przede wszystkim Zuzię i Zorkę za to że w ogóle zapytałam się "czy to nie ten pies ?" ...
Bo pewnie gdyby nie publiczna identyfikacja i "wywołanie do odpowiedzi" odpowiedzialnych za psy to obie sucze byłyby w domowym DT i szukany byłby im wspólny/jeden dom. No i byłyby informacje o psach a nie rzewne posty o "niemocy" i hopsanie bazarków "na buldożki".

Link to comment
Share on other sites

Maupo4, ja nie miałam niestety wpływu na dalszy rozwój sytuacji, zostałam zlinczowana na forum za to, że się wtrącam.
Decyzje Z AB podejmowała Emila, Lavinia w tym czasie była w Rzymie.
Agata chciała wziąć obie suczki na dt, sama prosiła Emile żeby wstrzymała się jeszcze jeden dzień, do powrotu Lawety z decyzją wywiezienia psiaków do Hotelu.
Niestety sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej i jest mi z tego powodu Bardzo przykro.
Żadnych informacji na temat psiaków nie mam, cztery dni temu dziwnym zbiegiem okoliczności na forum AB zalogować się już nie mogłam, teraz nawet nie próbuje się tam logować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nelka']
Żadnych informacji na temat psiaków nie mam, [B]cztery dni temu dziwnym zbiegiem okoliczności na forum AB zalogować się już nie mogłam[/B], teraz nawet nie próbuje się tam logować.[/QUOTE]

taka tam już jest tradycja... odmienne zdanie czy krytyka i... w kosmos... wielu tak "skończyło".

Link to comment
Share on other sites

Maupo4 ja jednak bardzo Ci dziękuję za " identyfikację" suniek.
Szczerze mówiąc nie wiem co napisać, wątek mój, a ja nic o psach nie wiem:shake:
Mam nadzieję, że pani Agacie uda się czegoś dowiedzieć i wtedy będę mogła napisać czy wszystko ok z suniami.

Czy hotel w którym są sunie nie jest zalogowany na dogo?

Edit:
Bardzo mi przykro Nelka, wiem, że chciałaś najlepiej dla suniek.

Link to comment
Share on other sites

[I]w imieniu AB uprzejmie prosimy o zaprzestanie niepotrzebnych insynuacji i ocen sytuacji. Nelka wypowiada się w imieniu własnym, ma prawo do swojego zdania, jednak nie jest to stanowisko AB.

Prosimy również o powstrzymanie się z negatywną oceną DT u milagnes, szczególnie te osoby, które nigdy tego miejsca nie widziały na oczy.

obie sunie są pod dobra opieką, jedna pojedzie do DT zorganizowanego przez Vivę, druga do DT zorganizowanego przez AB, u milagnes bedą więc obie tylko przez kilka dni, w cieple i spokoju.

osoby, które tak bardzo troszczą się o los tych suń , mogą wspomóc je finansowo, wpłacając datek na konto fundacji, które się nimi opiekują.

w imieniu administracji AB - kasiek0502
[/I]

Link to comment
Share on other sites

jako jedna z adminek AB chciałabyn tylko wyjaśnić pewien drobiazg - Nelka nie została zbanowana na forum, jej konto jest jak najbardziej aktywne, sprawdzałam to minutę temu. To że się nie loguje od kilku dni to jej wybór, nie jest to spowodowane w żaden sposób utrudnieniami z naszej strony - tym, którzy w to nie wierzą mogę przesłać na maila prt scr z jej statusem użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdopcjeBuldogów'][I]w imieniu AB uprzejmie prosimy o zaprzestanie niepotrzebnych insynuacji i ocen sytuacji. Nelka wypowiada się w imieniu własnym, ma prawo do swojego zdania, jednak nie jest to stanowisko AB.

Prosimy również o powstrzymanie się z negatywną oceną DT u milagnes, szczególnie te osoby, które nigdy tego miejsca nie widziały na oczy.

obie sunie są pod dobra opieką, jedna pojedzie do DT zorganizowanego przez Vivę, druga do DT zorganizowanego przez AB, u milagnes bedą więc obie tylko przez kilka dni, w cieple i spokoju.

osoby, które tak bardzo troszczą się o los tych suń , mogą wspomóc je finansowo, wpłacając datek na konto fundacji, które się nimi opiekują.
[/I][/QUOTE]

Adres IP to: [B]83.29.190.241[/B]

[quote name='kasiek0502']jako jedna z adminek AB chciałabyn tylko wyjaśnić pewien drobiazg - Nelka nie została zbanowana na forum, jej konto jest jak najbardziej aktywne, sprawdzałam to minutę temu. To że się nie loguje od kilku dni to jej wybór, nie jest to spowodowane w żaden sposób utrudnieniami z naszej strony - tym, którzy w to nie wierzą mogę przesłać na maila prt scr z jej statusem użytkownika.[/QUOTE]

Adres IP to: [B]83.29.190.241[/B]


[LIST]
[*][URL="http://www.dogomania.modcp/user.php?do=viewuser&u=112688"][B]AdopcjeBuldogów[/B][/URL] [URL="http://www.dogomania.modcp/user.php?do=gethost&ip=83.29.190.241"]83.29.190.241[/URL]
[*][URL="http://www.dogomania.modcp/user.php?do=viewuser&u=83993"][B]kasiek0502[/B][/URL] [URL="http://www.dogomania.modcp/user.php?do=gethost&ip=83.29.190.241"]83.29.190.241[/URL]
[/LIST]

Kasiek0502 - jako moderator tego forum powiem Ci że nieładnie pisac z dwóch nicków z tego samego numeru IP ... nieładnie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']jako jedna z adminek AB chciałabyn tylko wyjaśnić pewien drobiazg - Nelka nie została zbanowana na forum, jej konto jest jak najbardziej aktywne, sprawdzałam to minutę temu.[/QUOTE]

Szczerze mówiąc to wolałabym żeby na wątku pojawiały się informacje o suni/suniach, więc jeśli jesteś adminem AB, to można na nie liczyć?

Link to comment
Share on other sites

przepraszam Maupo4 nie wiedziałam, że nie mogę występowac jako przedstawiciel grupy i jako ja z jednego komputera. Chciałam wyodrębnić to co napisałam o Nelce, bo to jest nie związane z tematem oświadczenia AB. Jak juz pokazałaś mój IP bardzo proszę Cię o jego usunięcie, wydaje mi się, że nie jest on tu informacją niezbędną.

Energy - na wątku będą informację o suni będącej pod opieką AB, będą one równiez na wątku naszych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Szczerze mówiąc to wolałabym [B]żeby na wątku pojawiały się informacje o suni/suniach[/B], więc jeśli jesteś adminem AB, to można na nie liczyć?[/QUOTE]

na to to zbytnio bym nie liczyła... gdyż obie organizacje zawszesię bardziej interesowały sprawami personalnymi niż kwestiami dotyczącymi psów i opieką nad nimi...

A na konkretne info to wszyscy czytający czekają już 4 dni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']przepraszam Maupo4 nie wiedziałam, że nie mogę występowac jako przedstawiciel grupy i jako ja z jednego komputera. Chciałam wyodrębnić to co napisałam o Nelce, bo to jest nie związane z tematem oświadczenia AB. Jak juz pokazałaś mój IP bardzo proszę Cię o jego usunięcie, wydaje mi się, że nie jest on tu informacją niezbędną.

.[/QUOTE]

Ksiek0502 - jak zwykle problemy z Regulaminem

[quote] [B]1. KONTO[/B]

a) [B]Każdy użytkownik ma prawo do jednego konta (nicka) na forum. Używanie jednocześnie dwóch kont jest zabronione i grozi usunięciem obydwu.[/B] Założenie nowego konta (nicka) jest dozwolone tylko w przypadku rezygnacji z poprzedniego i za zgodą Admina. Jeżeli korzysta się z czyjegoś konta (w przypadku posiadania jednego komputera) należy podpisać się własnym nickiem lub inicjałami.[/quote]Któreś "konto" usuwamy ? Które ? A może obydwa ?

Po raz kolejny "oswiadczenia", "zamydlenia", "rozgrywki takie czy inne" czyli tradycyjne odwracanie kota ogonem.

A jakieś informacje poza "wszystko u piesków ok", "proszę nic nie insynuowac" i "kasa by sie przydała" to będą ?
Czy tak jak na wszystkich pozostałych Twoich/Waszych wątkach rzetelnych a własciwie to jakichkolwiek informacji brak.

Nas tu na prawdę nie interesują Wasze personalne rozgrywki. To Forum działa na trochę innych zasadach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek0502']Energy - na wątku będą informację o suni będącej pod opieką AB, będą one równiez na wątku naszych psów.[/QUOTE]

Więc czekamy...bo jak na razie pojawiłaś się na wątku ale nic o Zorce nie napisałaś. Z tego co wiem sunia miała problemy zdrowotne, chore nerki więc coś w tej sprawie wiadomo?

Dzwoniła do mnie przed chwilą Agata-air i mówiła, że Zuzia jest zdrowa, wesoła, kontaktowa i w dobrym stanie. Miała dziś, ale z powodu braku transportu będzie u Agaty-air na dt w czwartek. Jutro prawdopodobnie będą zdjęcia, które wstawię ja lub Agata-air na watek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...