Jump to content
Dogomania

Peedigre Denta


Jerrinho

Recommended Posts

[quote name='nathaniel']A propos mojego psa
To chlopak ma coś ponad 2 lata (bynajmniej tyle jest u nas, a niby miał 8 miesięcy jak go wzięliśmy), a to jego ząbki, na których nie stosujemy codziennego podawania Denta Stixu :[/QUOTE]
2 lata to jeszcze młody pies, jeśli nie ma szczególnych predyspozycji do odkładania się kamienia to nie powinie go mieć :p Mój Filip miał takie białe ząbki w wieku 17 lat, bez dentasticów i szczoteczki do zębów... Taka jego uroda była, kamień się nie odkładał i już.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='coztego']2 lata to jeszcze młody pies, jeśli nie ma szczególnych predyspozycji do odkładania się kamienia to nie powinie go mieć :p Mój Filip miał takie białe ząbki w wieku 17 lat, bez dentasticów i szczoteczki do zębów... Taka jego uroda była, kamień się nie odkładał i już.[/quote]

Młody pies z niego jest, ale czasmi zachowuje się jak staruszek, żadko kiedy się bawi...tAKI temperametn i siwieje mi bidok. Nawet stażysta w lecznicy czyszcząc mu usz powiedział, że on starszy piesek jest.. Ahhaa.


Koniec off topa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest Kamcia_14

No to tak
Ja swojej daje kości wołowe ze ścięgien z wapniem
Są doskonałe
MOja psica może godzinami siedzieć i gryść ćlamać i międolić xD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='paniMysza']dobre do czyszczenia ząbkow sa takie zielone kostko-szczoteczki (nie wiem jak sie to nazywa). to jest do jedzenia, piesek gryzie i czysci zeby z osadu. mozna kupic w sklepach zoologicznych i na wystawach psów (jedna mała kosztuje ok 3 zl, duża-6).[/quote]

Greenies?? Ja właśnie to daje Czice :) Bardzo lubi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldenka245']Ja o Greenies słyszałam, że to nie jest hmmm.... jakby to ująć "trujące" tzn. że nie jest dobre dla psów, ale tylko tak słyszałam a ja sama nie mam jakichś zastrzeżen do tego ;-)[/quote]

Wszystko w nadmiernych ilościach ma minusy. Ale Czika się jakoś po tym nie truje:p

Link to comment
Share on other sites

Kraza rozne zdania o Greenies, moim psom nie szkodzi.

P.,S. Goldenko zrob sobie takie cos w podpisie - modzi cie za tak istan jak obecny pozabiaja ;)

[html]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=2414642#post2414642"][IMG]http://img453.imageshack.us/img453/5895/gordibannerge9.jpg[/IMG][/URL]
[/html]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='isuwart']witam, moja sunia Bliss ma zaledwie 1 rok i juz toszeczkę kamienia na zebach, Bylam u wet., ktory sprzedal mi zielone zwierzatko do gryzienia. Niestety Blissi tego nie chce jesc. A jak przecieracie zabki gazikiem, samym czy nasaczonym.
Pozdrawiam
Ilon i BLISSI[/quote]

A myjesz zęby psiaczkowi?? Jeśli tak to czym??

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='cuciola']ja uzywalam Denta Snaps ciasteczka...byly to jedyne ciasteczka ktorych nie polykal w calosci tylko mietolil w pysku moj Aniolek.Polecam.[/quote]

Ja tez je uzywam wlasnie dlatego ze ich nie polyka w calosci :) polecam :)

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka dostajeraz na kilka tygodni Denta Stix (Denta Rask nawet nie tknie), ale ona ogólnie nie przepada za rzeczami do ślamania i zadziwia mnie że Stixy je tak chętnie. Chyba są nieźle aromatyzowane chemią :cool1: Jeśli chodzi o osad to stosuję gazik z sokiem z cytryny - mam to szczęście że mi pozwala na takie zabiegi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Zamiast tych wynalazków lepiej dać 1-2 razy w tygodniu kości i mieć pewność że nie daje się psu chemii itp.;)
Ostatnio z ciekawości oglądałem schamachosa [url]http://www.pedigree.pl/?d=149[/url]
i w dotyku jest podobny do skóry z boczku.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Odswieżę trochę temat.
Moja suczka jest wlasnie po wymianie ząbków i stwierdziłam że trzeba by o nie zapobiegawczo dbać - teraz są bielusienkie ale nie wiadomo co bedzie za jakis czas :) Mycie zębów mi się raczej nie uśmiecha więc myślę o jakiś gryzakach. Do tej pory dostala pare razy Purina Pro Plan Dental Pro Bar - pół patyczka "mamla" przez parę minut i fajnie jej potem pachnie z pyska :D (cynamonem :D). Czy ktoś je stosuje, czy może lepszy jest produkt Royala lub innej firmy?? Bo chacałąbym się zaopatrzyć w duży zapas i nie wiem czy jest to dobra inwestycja. Pozatym często dostaje różne gryzaki - kości suszone, prasowane, uszy, żwacze i suchą karmę, co myślę też poprawia kondycję zębów :)

A może BRIT Let's Bite Dental care Mineral Stick ?

Link to comment
Share on other sites

kochana wszystkie prep.typu dental są ok-ale nic nie zastapi mycia zębów.niestety,czy u nas mozna jeśc np.jabłka czy zuć gumy bez cukru zamiast mycia zębów?oczywiście że nie.no ale-co do gryzaków "testowane na zwierzetach"są (i godne polecenia)oral bary z rc,denta stix pedigree,do tego daję surowe kości-najczęściej wieprzowe(ale uważaj na zaparcia-gdy wystapia to nie dawac więcej kości)część psów tylko ogryza je niestety moje zjadają prawie całe-zostaja tylko trzonki.ja nie myję zębów psom,ani kotom-to tak na marginesie-i moja najstarsza sucz mimo 6 lat ma ładne białe zeby-troszke starte z racji jedzenia kości i wieku.

Link to comment
Share on other sites

a u mnie suka ktora ogolnie lubi prawie wszystko denta stixow z pedigree nie chce ruszyc , za to pudel bardzo lubi ale z racji braku w uzebieniu tez juz nie dostaje za czesto , raz na kilka miesiecy kupie paczke
nie myje psom zebow chociaz powinnam i chyba zaczne , suka mimo ze mloda (3lata) ma duzo osadu na zebow(nie wiem z jakiego powodu jest na suchym plus surowe)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

właśnie chwilkę temu pisałam o tym w innym wątku, psom nie myje się zębów szczoteczką bo można uszkodzić delikatne dziąsła i zakażenie gotowe. gryzaków typu dental i karm ścierających kamień jest na rynku bez liku więc jeśli pieskowi śmierdzi z pyska albo ma tendencje do osadzania kamienia to trzeba ich regularnie używać. Ja kiedyś używałam dentastarsów a teraz czasem kości dental delights takiej firmy 8in1 co to ma niezłe psie rzeczy choć nie tanie i co tu ukrywać, rodzice sponsorują. Ale z tym myciem zębów szczotkami to jakaś plaga, jestem z weterynaryjnej rodziny, pytałam o to chyba z dziesięc razy, zawsze przy okazji dyskusji na forach, z resztą, można zapytać weterynarza i samemu się przekonać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...