Jump to content
Dogomania

Peedigre Denta


Jerrinho

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marcelaa']właśnie chwilkę temu pisałam o tym w innym wątku, psom nie myje się zębów szczoteczką bo można uszkodzić delikatne dziąsła i zakażenie gotowe. [...] Ale z tym myciem zębów szczotkami to jakaś plaga, jestem z weterynaryjnej rodziny, pytałam o to chyba z dziesięc razy, zawsze przy okazji dyskusji na forach, z resztą, można zapytać weterynarza i samemu się przekonać[/QUOTE]

Uszkodzić dziąsła podczas mycia zębów? To co, wiertarką się je myje, że można uszkodzić?

Ja do mycia psich zębów używam miękkiej szczoteczki dla dzieci i pasty stoma-żel. Oprócz tego pies dostaje gryzaki, m.in. dentastix, suszone śmierdziele typu cielęce uszy itp., raz na jakiś czas surowe kości i jest OK.

Weterynarze coraz częściej doradzają, żeby po prostu myć zęby, jeśli pies ma tendencję do odkładania się osadu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wściekła Fredka']Moje psisko się rozchorowało po Dentastix więcej już nie kupuję takich specyfików wolę pomęczyć się ze szczoteczką i pastą.[/QUOTE]


moj sznaucer mini po dentastix dostaje rozwolnienia
sredniakom nie szkodzi ale one je polykaja w ciagu kilku sekund wiec nie dzialaja czyszczaco

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']moj sznaucer mini po dentastix dostaje rozwolnienia
sredniakom nie szkodzi ale one je polykaja w ciagu kilku sekund wiec nie dzialaja czyszczaco[/QUOTE]

no właśnie moja mini kocha te dentastixy i już obie wyobrażam co w tym jest w takim razie skoro one tak szaleją, ile chemii.... No i ona je zjada w minutę więc co to daje... Ja przerzuciłam się raz na jakiś czas na surowe kości i jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...