Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

:) :) :) No znów tu jestem.

Incognito, ile Twój pies ma lat? Aluzja na jakie wystawy się wybierasz w tym roku i czy masz stronkę?

Link to comment
Share on other sites

Ja tez cenie sobie terriery wysokonozne i to w zasadzie wszystkie mi odpowiadaja poczawszy od foxa,przez czerwone irlandczyki, aridale, wheateny i skonczywszy na kerry blue, ktore sa mi najblizsze z racji ich posiadania :lol: Lubie miec psa obok siebie oddanego i kochajacego mnie bez opamietania, a przy tym inteligentnego i samodzielnego /czasami az za bardzo/ :lol: A przy tym jest to pies wesoly i aktywny i zmusza wlasciciela do aktywnosci - moj maz kupil mi pierwszego kerry czesciowo dlatego, ze nie chcialo mu sie lazic ze mna na spacery, a Luska jest zawsze gotowa na podboj swiata!! Kazdy dzien z terrierem niesie ze soba jakies wydarzenie, nie zawsze najlepsze, ale jedno jest pewne - z takim psem nudzic sie nie mozna!

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy terrierow /innych niz yorki, bo oni strasznie zdominowali to forum/

Link to comment
Share on other sites

O to takie wczorajsze wydarzenie; inny posiadacz kerraka powiedzial, ze jedyna rzecza jakiej jego piesio nie potrafi zniszczyc jest pilka do kosza - rozmiar duzy, twarda guma.Tak wiec, ja dobra pancia grzeje do sklepu i wracam z taka zabaweczka, rzucam, sunia bawi sie jakies pol godziny, pozniej poszla sie napic, bo sie nieco zziajala, wiec do akcji wkracza moj piekny Niunio - 15 minut i z pilki flak!!!!!!!!! Zalamalam rece :lol: , moze powinnam mu dac na imie Conan Niszczyciel?

Link to comment
Share on other sites

Jakis diabel siedzi ci w kompie - moze jakies egzorcyzmy odczyn? :lol: A flaki wielu juz pilek funkcjonuja w ogrodzie, mozna sie takim poprzeciagac, albo poglumac sobie - jak kto woli!!

A wczoraj Luska wlazla w szkode do ogrodka warzywnego i poczestowala sie marchewka, a ze przy tym powstal wielki dol to juz inna sprawa :D

A Niunio ukradl rekawice robocza mojemu tesciowi - fajny widok, pies szczesliwy i plasajacy w podskokach, a za nim krzyczacy facet slusznej wagi. Wylam ze smiechu :lol:

A wystarczylo zawolac Niunia - on chetnie przyniesie fanta.

Link to comment
Share on other sites

Tak! Tak! Oddzielny topic dla yorkow! Bo co to za piesio co siusia zamiast na dworku to do kuwety - a moze to piesokot??? :lol: A i te ubranka i kokardki i papiloty, az w glowie sie od tego kreci :o

A z moimi bylam na spacerku w lesie i przez chwile mi zginely. Patrze a ziemia wylatuje w powietrze, a to moje ogony kopia wielki dol, a raczej rozkopuja jakas jame i az sie trzesa, wiec zapielam na smyczke, a po jakims czasie widzialam uciekajacego lisa - moze to jego chalupke nieco zdewastowaly moje psinki??

Link to comment
Share on other sites

czapluniu, a może byśmy tak poprosiły, żeby yorkom dać oddzielny topic, tak jak mają bulowate? Bo czytać o kuwetach i kokardkach jak się ma prawdziwego psa to tak trochę dziko :wink:

No, nie chciałabym być w Twojej skórze, jak to przeczytają miłośnicy yorków :chainsaw:

Link to comment
Share on other sites

No, nie chciałabym być w Twojej skórze, jak to przeczytają miłośnicy yorków

No właśnie ja to przeczytałam :evil: i aż nie mogę uwieżyć jak można sądzić że yorki to nie są prawdziwe terriery :evil: ktoś kto tak napisał musi naprawdę nic nie wiedzieć o tej rasie!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: Od "prawdziwego" terriera różni ich tylko wygląd bo wbrew pozorom to są najprawdziwsze terriery, a jeżeli te psy mające charakter terriera nie są terrierami to czym są według was?! :-? Bo napewno nie są to psy do towarzystwa :evil: (nie obrażam w tej chwili posiadaczy psów z tej grupy). I jeszcze jedno mmoje psy nigdy nie widziały kuwety i się tam nie załatwiały więc proszę nie uogólniać wszystkich psów, bo większość psów z tej rasy nie robi siusiu w kuwecie. :evil: A co do kokardek to moim pieskom zakładam kokardki tylko jak z nimi gdzieś wychodzę bo nie wyobrażam sobie jak miałyby się cały dzień męczyć w kokardce w domu!!! Jeżeli nadal posaidacze "prawdziwych terierów" myślą że yorki to tylko laleczki do głasknania i trzymania na kolanach to jesteście w wielkim błędzie(tak wogóle to chyba z jakiegoś powodu te pieski są z waszymi terrierami w 1 grupie) A tak wogóle to zapraszam dziś o 18.30 na Animal Planet na program o yorkach może po jego obejrzeniu wywnioskujecie że jesteście w wielkim błedzie!!!!!!!!

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dołączam się do wypowiedzi Yorkies. Czemu obrażacie nas i nasz psy? Jeżeli nie intersujecie się ta rasą to po co się wypowiadacie na temat Yorków? My nie wyśmewamy się z waszych psów i nie krytykujemy ich wyglądu i zachowania. Każdy ma swoje zainteresowania i każdy jest miłośnikiem różnych ras. Pokój został stworzony dla miłośników terierów a Yorki do tej grupy jak najbardziej należą. To że jest tutaj więcej tematów związanych z Yorkami świadczy o tym że są to psy lubiane. Przecież my wam nie zabraniamy pisać o swoich terierach bo macie do tego prawo tak samo jak my. Każdy pies jest inny i ma swoje potrzeby. Nie każdy York nosi kokardki bo wile właścicieli obcina swoje pieski tak aby nie trzebabyło już wiązać włosów. Co do kuwety to jak ktoś chce zachować w domu czystość a nie latać z mopem po całym domu to poprostu uczy pieska i to jest sprawa indywidualna. Wkońcu przez 2 miesiące pies ma kwarantanne i nie można go wyprowadzać. Przecież my psów nie więzimy w domach (chyba że są wyjątki ale takich ludzi nie można nazwać miłośnikami psów). Więc zastanówcie się i jezeli macie zamiar kogoś krytykować (czy żartować) to wcześniej dowiedzcie się na ten temat troche więcej.

Link to comment
Share on other sites

No, muszę powiedzieć, że się dowiedziałam... może nie dokładnie tego, o co Ci chodziło, ale się dowiedziałam.

Ja osobiście zapraszam do żartów na temat mojej rasy, mojego psa, moich wypowiedzi, i czegokolwiek innego. Życie jest zbyt krótkie, żeby je brać na serio. A kto zdanie, że york nie jest prawdziwym psem bierze na serio musi być poważnie zakompleksiony na punkcie swojego pupila.

Link to comment
Share on other sites

Czyli uważasz że jesteśmy zakompleksione Flaire? Ja nie mam zamiaru ani nikogo obrażać ani żartować czy wyśmiewac się z twoich czy innych psów. Po drugie psa mam dopiero od 3 tygodni i w porównaniu do Yorkies czy innych właścicieli Yorków dopiero się ucze. Każdy chwali swoje.

Link to comment
Share on other sites

To ucz się, proszę, od owczarni. Ona też ma yorki.

Czy jesteś zakompleksiona to nie wiem. Wiem natomiast, że

1. bardzo łatwo się obrażasz, przynajmniej na punkcie psa, któego masz od trzech tygodni

2. bierzesz wszystko co jego dotyczy, łącznie z kokardkami i kuwetami, bardzo serio

3. nie chcesz żartować na temat psów

Takie podejście może poważnie zaszkodzić Twojemu psu :wink: . Szczególnie jeżeli to terier, bo każdy właściciel teriera wie, że sa to psy ze szczególnym poczuciem humoru. Uśmiechnij się, będzie Wam obojgu lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Oooo tak yorki niczym prawdziwe teriery poczuciem humoru tryskaja ... ale jeszcze bardziej energia.

Wyobrazcie sobie, chodzimy do przedszkola i jakiz wstyd gdy na komende "zostan" labki zostaja, ON grzecznie siedza, mastify tez czekaja tylko najmniejszy york obskakuje wszystkich i wszystko i nie da sie uspokoic ... Zajety wszystkim i wszystkimi z nosem utkwionym w kazde zdzblo trawy, w kazdy kwiatek, patyczek i kamyk wogole nie jest zainteresowany komendami ...

pod koniec podsumowano go w nastepujacy sposob: prawdziwy terier :lol:

pozdrawiam i zycze wszystkim tolerancji i usmiechu :)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: ja nie mam nic przeciwko wypowiedzi Owczarni i ją popieram bo przecież nie wiecie co oznacza mieć Yorka.

Po drugie: na nikogo się nie obrażam, chciałam tylko poprzeć Yorkies i pomóc jej.

Po trzecie: mój pies nie będzie raczej nosił kokardki, a co do kuwet to wytłumaczyłam dlaczego niektórzy uczą psa załatwiania się do kuwety bo z tego co przeczytałam w waszych wypowiedziach myslicie że trzymamy psiaki w domu jak koty.

Po czwarte: są żarty i żarciki :D

Po piąte: skąd wiesz czy się teraz nie uśmiecham? :angel:

Link to comment
Share on other sites

Tak tez myslalam, ze to Ty Flaire :-)

Poznalam Cie po Misi :)

Dzieki za adres stronki ... wiedzialam, ze yorki sa bardzo sprytne ale nie wiedzialam, ze moga z tak doskonalym skutkiem uprawiac psie sporty.

Przedszkole to dopiero dla nas poczatek. Jednakze przed urealnieniem bardziej ambitnego szkolenia musze okielznac troszke temperament swojego szczeniaka.

Poki co ide ja wybiegac na Kabaty :-)))

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja sie teraz usmiecham :).

Pomysl,by zalozyc nowy pokoj dla yorkowcow- jest bez sensu. Faktycznie , jest duzo postow na temat yorkow?Co z tego?. Swiadczy to o tym ze na forum jest wielu wlascicieli yorkow. Niech kazdy czyta ,to co go interesuje.

Jesli nie interesuja Was kokardki,kuwety ...to po co wogole otwieracie ten watek?.(wiedzac co w nim jest).

Pozdrawiam wszystkich (yorkowcow rowniez:)).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...